Glavni meni

Bmw boxer i ostali propeleri

Započeo pit, 22 Decembar, 2010, 12:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

kepo

Citat: b2man poslato 23 Decembar, 2010, 22:14
ne dozvolite da tema zamre.
a sta tek mislite o vlasnicima bmw opreme (jakne, lone ili nedaj boze cizme)?
zamisli tolike bacene pare, a puni oglasi jakni za cca 100 eur!!!
pit?


Jaknu i pantalone imam RP2 i ako te uopste interesuje, oprema je vrhunska.
Ovo je specifican komplet. Sasiveno je za enduro voznju gde je znojenje i lometanje sastavni deo, a ne za duga putovanja u udobnim sedistima. Naravno, moze se koristiti i tako, ali kada je pravljeno glavni akcenat je bacen na enduro.
Ono sto me je najvise osvojilo pored kroja koli lezi savrseno, to su protektori !!!! Nisam izvrtao tudje jakne da uporedjujem, ali na dodir sve je jasno.
Gorateks koji se skida i vadi po potrebi je jako prekticna i korisna stvar.
Kada je hladno vreme 10 C, potrebno je obuci toplo pododelo inace moze lepo da se smrzne bez obzira na slojeve koje ima.
Ima jako dobre luftere sa kojima na 40C moze opusteno da se vozi (verovatno tu pomaze i neki specijalni materijal ili sta vec), specijalne istegljive materijale na mestima gde je potrebno da bi se olaksalo kretanje tela na terenu, brdo korisnih dzepica, skidanje rukava, skidanje kompletne postave u kojoj se nalaze protektori, mesto za vrecu sa vodom, itd ....
I tako, nisam ni u jednom momentu zazalio sto sam to odelo platio 900 eur, cak i kada ga istrosim ako je uopste i moguce a koristim ga tri sezone (vise je blatnjavo nego cisto), verovatno kupujem isti komplet. Verovatno?

farbach

Siju ih na Marsu zato sto to nije ovozemaljska tehnologija. Navodno specijalna mikro fiber vlakna obradjena specijalnom nano tehnologijom luce neku specijalnu materiju, tako da kupovina vijagre vise nije potrebna.

kepo

Citat: farbach poslato 23 Decembar, 2010, 23:06
Siju ih na Marsu zato sto to nije ovozemaljska tehnologija. Navodno specijalna mikro fiber vlakna obradjena specijalnom nano tehnologijom luce neku specijalnu materiju, tako da kupovina vijagre vise nije potrebna.
:D :D :D dosta je kume !!

pit


farbach

Kada bolje razmislim, zasto bi i kupovali avanturisticki motor da im se dize.

kepo

Pit i Ufko nasa braca, a drug Farbach im je æaæa. 

kepo

Citat: farbach poslato 23 Decembar, 2010, 23:10
Kada bolje razmislim, zasto bi i kupovali avanturisticki motor da im se dize.

Æe ti dam odelo kad krenes kod Pitove svaje.

farbach


WOLVERINE

Citat: kepo poslato 23 Decembar, 2010, 23:03

Jaknu i pantalone imam RP2 i ako te uopste interesuje, oprema je vrhunska.
Ovo je specifican komplet. Sasiveno je za enduro voznju gde je znojenje i lometanje sastavni deo, a ne za duga putovanja u udobnim sedistima. Naravno, moze se koristiti i tako, ali kada je pravljeno glavni akcenat je bacen na enduro.
Ono sto me je najvise osvojilo pored kroja koli lezi savrseno, to su protektori !!!! Nisam izvrtao tudje jakne da uporedjujem, ali na dodir sve je jasno.
Gorateks koji se skida i vadi po potrebi je jako prekticna i korisna stvar.
Kada je hladno vreme 10 C, potrebno je obuci toplo pododelo inace moze lepo da se smrzne bez obzira na slojeve koje ima.
Ima jako dobre luftere sa kojima na 40C moze opusteno da se vozi (verovatno tu pomaze i neki specijalni materijal ili sta vec), specijalne istegljive materijale na mestima gde je potrebno da bi se olaksalo kretanje tela na terenu, brdo korisnih dzepica, skidanje rukava, skidanje kompletne postave u kojoj se nalaze protektori, mesto za vrecu sa vodom, itd ....
I tako, nisam ni u jednom momentu zazalio sto sam to odelo platio 900 eur, cak i kada ga istrosim ako je uopste i moguce a koristim ga tri sezone (vise je blatnjavo nego cisto), verovatno kupujem isti komplet. Verovatno?



 Cena nije bitna,, bitan je kvalitet,, ja sam moju jaknu ( BERING ) platio 700,,, samo jaknu,, nebitno plus ili minus dovoljna je samo majica ispod.    

Ali i dalje nigde nepise ko stoji iza toga..  ,
Moguce da je i sam BMW zbog celokupne marketingske kampanje,,,,  

http://www.bmw-motorrad.com/com/en/index.html?content=http://www.bmw-motorrad.com/com/en/equipment/rider_equipment/index.jsp&notrack=1

pit

 [rofl] [yahoo]                 A ne odelo samo po sebi ne vredi bez letece krave zvane bmw jer ona luci poseban katalizator direktno u mozak vozaca i onda zajedno sa odelpm dobijas pun efekat.Ne znam Kepo da li si procitao uputstvo.ali sa afrikom slaba vajda od odela.
                 Mada sam cuo da su kod novih odela koja kostaja 2800 evara otklonili taj nedostatak.
                       

WOLVERINE


kepo

Citat: farbach poslato 23 Decembar, 2010, 23:20
moze ako nije izlapilo.

Moguce, al ima da se kupi BMW sprej za 200 eur, i opet radi posao.

johann

Momci okrenuste temu na pozitivno zezanje.  [thumb_up]


Ja sam pre 20 dana obradovao moje motorèe i kupio boène vario kofere (al æe da legne pljuvanje)

Za sad meni se motor jako svidja lepo ide ne mogu puno da polemi¹em o njemu jer sam pre¹ao tek 20.000 km i usput polomio nogu u off u. 
To mi je drugi motor u ¾ivotu, a hvala bogu biæe jo¹ motora....

Za sad nemam nameru da menjam.... Veæ da ga vozam i vozam dok mi ne dosadi.

BMW paæenik  ;D

Gremlin

Jovice dragi, ne nasedaj na provokacije...Pit-u je jako dosadno, pa kao i obicno u ovo doba godine pokrene istu anti-BMW temu na nekom forumu, a on bi jako voleo da ima BMW-a, ali eto nikako...covek dva puta kupovao istog TDM-a, pa mu se ne da...

Ali bice i za njega prilike, sad jos kad spuste takse na 10,000 eto Pita u prolece na K 1300 S...

;D ;D ;D ;D ;D




pit


                  Pit je kupio ono sto je hteo pise ti lepo u avataru.A da sam hteo da budem ''vidjen'' kupio boh i ja kangrbu zvanu bmw ali na srecu moju ipak imam zdrav rezon .

Dzambo

Svoje misljenje mogu da iskazem na osnovu godinu dana voznje putnog BMW-a, i iskreno mislim da ne postoji bolji motor za takve stvari. Za duge ture, za dnevno prelazenje 1000-1200km i tako nekoliko dana, jednostavno za mene nema drugog izbora. Nije tu cilj samo preci kilometrazu, moze to na bilo kom motoru, poenta je najlagodnije preci, a pritom uzivati u svim carima voznje motora. Goldwing mi je potpuno preterivanje, putni BMW je bas po meri.

Takodje, mislim da se u zelji da se uvek ponudi jos vise, sa poslednjim serijama preteralo sa elektronikom i da je izgubljeno na pouzdanosti, ali je to ipak samo moje misljenje.

pit

Citat: Dzambo poslato 24 Decembar, 2010, 01:14
Svoje misljenje mogu da iskazem na osnovu godinu dana voznje putnog BMW-a, i iskreno mislim da ne postoji bolji motor za takve stvari. Za duge ture, za dnevno prelazenje 1000-1200km i tako nekoliko dana, jednostavno za mene nema drugog izbora. Nije tu cilj samo preci kilometrazu, moze to na bilo kom motoru, poenta je najlagodnije preci, a pritom uzivati u svim carima voznje motora. Goldwing mi je potpuno preterivanje, putni BMW je bas po meri.

Takodje, mislim da se u zelji da se uvek ponudi jos vise, sa poslednjim serijama preteralo sa elektronikom i da je izgubljeno na pouzdanosti, ali je to ipak samo moje misljenje.

Citat: Dzambo poslato 24 Decembar, 2010, 01:14
Svoje misljenje mogu da iskazem na osnovu godinu dana voznje putnog BMW-a, i iskreno mislim da ne postoji bolji motor za takve stvari. Za duge ture, za dnevno prelazenje 1000-1200km i tako nekoliko dana, jednostavno za mene nema drugog izbora. Nije tu cilj samo preci kilometrazu, moze to na bilo kom motoru, poenta je najlagodnije preci, a pritom uzivati u svim carima voznje motora. Goldwing mi je potpuno preterivanje, putni BMW je bas po meri.

Takodje, mislim da se u zelji da se uvek ponudi jos vise, sa poslednjim serijama preteralo sa elektronikom i da je izgubljeno na pouzdanosti, ali je to ipak samo moje misljenje.



           Na poslednjem bjb reliju od 200 motora 4 su ostal u kvaru ...pogodi koja.
             

Dzambo

Jesu li bili novije generacije ili stari? npr do 2000god? Nemam pojma kome je stao motor.

velimlje

Neko je pitao gde se rade BMW odela

Znam za Rallye 3 modele

http://www.bmw-motorrad.com/com/en/index.html?content=http://www.bmw-motorrad.com/com/en/equipment/rider_equipment/index.jsp&notrack=1

Grey/Blue kombinacija u Srbiji

Black/Gun kombinacija u Indoneziji

Takode neki drugi modeli se prave u Srbiji , neznam tacno koji

Za RP 3 znam jer kad sam uzimao moje , bila mi je zelja da imam Made in Serbia , ali nazalost produzene brojeve rade samo u tamnijoj , indonezijskoj kombinaciji ...
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

WOLVERINE

Citat: velimlje poslato 24 Decembar, 2010, 02:09
Neko je pitao gde se rade BMW odela

Znam za Rallye 3 modele

http://www.bmw-motorrad.com/com/en/index.html?content=http://www.bmw-motorrad.com/com/en/equipment/rider_equipment/index.jsp&notrack=1

Grey/Blue kombinacija u Srbiji

Black/Gun kombinacija u Indoneziji

Takode neki drugi modeli se prave u Srbiji , neznam tacno koji

Za RP 3 znam jer kad sam uzimao moje , bila mi je zelja da imam Made in Serbia , ali nazalost produzene brojeve rade samo u tamnijoj , indonezijskoj kombinaciji ...

  Znaci ipak je BMW to uzeo za svoj brend.  To sto se siju u Srbiji to je znak da ova zemlj vredi i treba da budemo ponosni na to. Ipak siti odela za jedan brend kao sto je BMW je velika stvar,, da budemo nacisto. meni se svidja ovaj model ali mi je glupo voziti na motoru koji nema tu oznaku,,,