Glavni meni

Domaæa rakija

Započeo K0le, 14 Septembar, 2012, 20:51

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

K0le

Mo¾e, naravno. Bitno je da sve samelje¹ zajedno i da sve zajedno 'radi' , tj da ne ubacuje¹ kru¹ke u kom jabuka koji je veæ preradio jer æe ti dobar deo tog sveukupnog koma/kljuka preæi u kiselinu. Zato ne verujem da æe ti se te kajsije ba¹ uklopiti, osim ako ih ne bubne¹ u neku hladnjaèu i sl da doèekaju ostale voæke. Ostalo ti je sve standardno oko rakije, gleda¹ da ti kom bude ¹to èistiji, bez li¹æa, granèica, peteljki, da vri u hladovini. Èim prestane da radi - peèe¹ i to ti je to. Mada bih ti savetovao da me¹a¹ samo kru¹ke i jabuke, jabuka je 'neutralna' i u toj rakiji æe kru¹ka preovladati mirisom i ukusom, naravno zavisi od odnosa me¹avine  [thumb_up].
Sad sam se setio , kod nas je jedan gastarbajter u prevreo kom od vi¹anja dodao jabuke, kore od banana, kore od krastavaca i paradajza, bundeve i kojekakvih voæki koje je na¹ao i od toga pekao krku  [doh]. Gazda pecare ga je poslao u tri i rekao mu da vi¹e kod njega ne peèe, siroma je tri dana trljao kazan od ostataka komine  [rofl]. A Francuz je od tog domaæinskog miksa dobio nekih pedesetak litara rakije, daskovaèe na A kvaljitet. I danas se prièa da si posle par èa¹ica dotiènog eliksira i¹ao tri dana u rikverc i  imao ozbiljnih posledica po organe sistema za varenje  [rofl]

Lazic

govno francusko...

Vlajko

Opasno udaraju ti voæni vitamini..  [yahoo]

Nego vino da mi po¹alje¹ najbolje ¹to ima¹..  [cheers]
Ili zna¹ de ima  ;D svejedno..

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

K0le

No probljem :D. Èekam tog tvog frenda da nazove da vidim za èim je :D.
A mogao si i naleteti do mene na vince, nisam ja na kraj sveta k'o ¹to moæni Guru sa Zvezdare misli  :P
065 541 09 49 , 00-24, radim k'o dragstor  8)

Vlajko

Nisam na Zvezdari veæ skoro 3 god..   :P

Al posetim ponegad onog naopakog manijaka..  [srednjiprst]

Ostavi kod njega 5l najboljeg crnog..

Rado æu posetiti va¹e proizvodne pogone.. volim da vidim kako se  ¹ta pravi.. [cheers]
A mogao bi da napravi¹ jednu kolektivnu promo pijanku za manijake..

Il kad se peèe rakija ili kad veæ dovoljno sazri za ispijanje  [yahoo]

Po¾eljno da  ima neka livada za ¹atore.. ne bi valjalo istog dana nazad  [nono]

Mo¾e i u skorije vreme.. ionako slabo vo¾nji bilo gde  8)
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

K0le

Sve smo se dogovorili. Sad jo¹ samo da se Manijaci slo¾e :D
Sad sam gledao, googli¹a ka¾e da od prestonice do mene ima oko 110 km, sat i kusur vo¾nje po ogranièenjima :D. Livade su najlep¹e na Dunavcu, baciæu par slika èisto da zagolicam ma¹tu, a moram se i pro¹etati da proverim lokacije i napravim par slika trenutnog stanja s obzirom da je landscape malo izmenjen seèom na nekim mestima i onom vodurinom koja se nedavno povukla. Tako da lokacija je tu, biæe vina, raaakije, svega.. samo fali dogovor :D








Lazic

Citat: Vlajko poslato 16 Jul, 2013, 15:14
1. Nisam na Zvezdari veæ skoro 3 god..   :P

Al posetim ponegad onog naopakog manijaka..  [srednjiprst]

2. Ostavi kod njega 4l najboljeg crnog..


1. Izlapetisu matori, skoro 2 godine nisi na Zvezdari, selio sam te poluukoèenog krajem septembra 2011-te, pravio si ¾urku za useljenje 14og oktobra, bre....:P

2. ©to ja volim domaæe crno vino, pojma ne zna¹...:P :P

@Kole:
Dobar ti krajolik, svid¾a mi se...;D [yahoo] :-* Jedino ¹to nema ¹anse da je 110km, osim ako ne raèuna¹ od Bataje...:P

Vlajko

Raèunam ja da æe¹ da prospe¹ dok prièuva¹.. biæe dobro ako 4l ostanu  [cheers]

Ja sam za opijanje na sala¹u.. ako nekog bude sutradan bolela glava zna se ko je krivac.. Laziæ  :P

Udri prvi neki slobodan vikend..pa ko doðe doðe..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

K0le

@ Vlajko
Idem prvo da sLinim situaciju, mo¾da bude potrebno koji dan da se fino sasu¹i, a i da vidim ¹ta, kako i gde, koje mesto je naj, da li se mo¾e priæi motorom, ili bar kolima, ili bar d¾ipom :D. Javljam stanje jo¹ veèeras, nadam se .
P.S. spremih ti balonèe od 5L crnog, èuèi u podrumu spremno, ostalo ti zapakujem sutra da ponesem 18-og zorom ranom za BG  [thumb_up]

@ KLEvetalo
Evo ti slika ¹ta googli¹a ka¾e, da ne ispadne da la¾em  :P. Od Slavije do mene 111km , ha ! :D


Damnmoto

a sta sa sljivama tri stabla tri sorte i sve kasne po bar 15 dana jedna za drugom .

Lazic

Koji si ti alkos amater... :o [rofl] [rofl] [rofl]

K0le

Re¹enje ti je zamrzivaè, i na kraju ih sve zajedno melje¹. Samo je to cimanje, veruj mi. I obavezno vadi ko¹ticu, kod nas je 4din po kili voæa (¹ljiva, bresaka, kajsija..) da ti propuste plod kroz spravu za odvajanje ko¹tice (ruèno je patnja :D )

Ja i¹ao da sLinim situaciju za moguæu lokaciju dru¾enja. Na veæini mesta koja bi mi bila prvi izbor je sad tuga, iseko¹e ovi d¾iberi boga oca  :'(. Aj' ¹to su isekli, nego su i raskopali puteve do tog dela obale, ja se rastu¾io.
mesto koje je nekad izgledalo ovako


posle sekaèa i poplave sad izgleda ovako


Ali, naðoh alternativu. Na drugu stranu, tj malo nizvodno. Mo¾e se priæi skroz do obale motorom, od asfalta se ide nekih 150-200m dobrim letnjim putem, tucanikom. Ima 'ladovine na pretek, voda je odmah tu (mo¾' se peca  ;D) , trava , selo na 5min pe¹ice, 3min vo¾nje.


pogled odatle


Od nasutog puta do ivice obale ima 10-30m, kako gde. Pogled sa puta :


Kom¹in pièi-poki da upotpuni ugoðaj


I kom¹a u akciji


To je otprilike to. Naravno ja bih pre dru¾enja tu uleteo sa Primerom i sve fino pokosio, tretirao nekim insekticidom i sve kako dolikuje. Mi¹ljenja ?

Damnmoto

misljenje je da ces da se cimas cesto oko travuljine kad se Manijaci i Manijakuse navuku na blejacinu...
hvala za savete sobzirom da mi je prvi put necu da komplikujem sa sljivama neka jede ko se zatekne u dvoristu a sta ostane neka skupe mravci i ostali insekti. u bure dakle turam neke 3 sorte jabuke a jedna je neka ogromna bledozelena kisela ko dunja i kruske viljamovke i male lubenicarke... pa ako uspe donosim na tu tvoju livadu na druzenje (ziveli)

K0le

#133
Ne brigam se ja za to, samo da vi meni dod¾ete  [yahoo] [cheers].
Ako do sad nisi nikad pekao, informi¹i se, naði nekog za pomoæ. Naravno, ima dosta info na netu o celoj toj halabuci. Samo pazi, kad krenu da te savetuju ugasio si ga. Svako ima svoje 'recepte' , postupke i maðije oko pripreme i peèenja  [blahblah]. Ti sam mora¹ da proceni¹ ¹ta je za tebe najbolje, gde je zlatna sredina i tako da radi¹. I ja se jo¹ uvek uèim i usavr¹avam  [facepalm], i da mi je neko rekao èega æu se sve naslu¹ati i nagledati ne bih mu verovao :D.

Vlajko

Gde nesta¹e ovi obo¾avaoci kapljice?

Ja sam za, Laziæ takoðe ali mora da skaèe vikendom po trampolini..  [srednjiprst]

Oæe li jo¹ neko? mo¾e i radni dan i ne mora da nas ima 20..

Mogao bi sledeæi vikend npr...  [cheers]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Lazic

Samo da Kole naðe neku milfaèu za Uffa, i lepo pustimo njega da organizuje...[rofl]

Dragana friz

ne bi se Uff bunio i da nije milfara  ;D tako da Kole, kreni u potragu !!!  [rofl] [rofl] [rofl]

K0le

Sad jo¹ i trebe da vitlam ? Pa da ispadnem


Pla¹im se ako razglasim da je konkurs otvoren da  ga ne nahvata neka na¹a agresivna udavaèa pa da ga stisne..  neæu posle ja da odgovaram  ;D

Meni odgovara kad god vama odgovara, samo da imam koji dan vremena da pripremim sve kako dolikuje  [cheers] [yahoo]

Ivan1979

Sto ja volim rakiju   ;D

Moze moze, samo Kole reci kada bre covece, i mojne cekas dugo oce se pokvari taj sok od stajanja  ;D

UFF

moze :) ne pijem rakiju ali ko lazic volim to domace crno  [balavi]
organizujemo sve cim se vratim sa ohrida
necu ja dugo  :-*