Glavni meni

12. MotoGP, Brno 2012.

Započeo Gašpar, 23 Avgust, 2012, 18:10

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

Hvala na info! Ebiga steta sto ce ostati bez bodova!
jin-jang

3006


zmiya


3006

Pedrosa je bio br¾i, a Lorenco je pogre¹io ¹to nije branio u¾u putanju, veæ ga je pustio iznutra, a Honda ujedala na pravcu. Onda je probao spolja, ali je bilo kasno.

Brno 2012 Lorenzo Vs Pedrosa (Moto GP) - Posljednji krug

ЯЭВОЛУТИОН

ja vi ili negledamo istu trku ili....pedrosa ga je dobio na pravcu a lorezo je probao da mu udje iznutra i kasnijim kocenjem da prodje....pedroza je imao idealnu putanju i prednost od motora pred poslednje dve krivine....ono sto je lorenzo uradio je jedino moguce sa slabijim motorom.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

3006

Da je imao slabiji motor to stoji, definitivno. Mislim da uje na 1:50 sek trebao da brani unuta¹nju, da vozi defanzino. I¹le su leva pa desna, bez pravca, mislim da je mogao da se odbrani. Svejedno, da su sedeli na kontra ma¹inama, ne bi bilo ni b od borbe. ©to se videlo, videlo se, samo zahvaljujuæi mudima Lorenca. Ba¹ me zanima da li bi Dani probao spolja u sledeæoj, kao ¹to je probao Lorenco. Mada, kad nije pukao u Katalunji, pre¾iveæe i ovo. I dalje mislim da je br.1 trenutno.

ЯЭВОЛУТИОН

od 1 50....na pravcu da Pedrosa dobija, ovaj kasnije koci i ulazi duboko u krivinu pa pedrosa vraca.....mema branjenja
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

3006

Nema zato ¹to je bio spolja. Trebao je da ide sporijom putanjom, iznutra. Rosi je to radio dvadeset puta. Nije mu pro¹lo dva puta u Saksonringu, protiv Setea i Stonera, ako se dobro seæam, ali veæinom jeste. A i tamo je poslednja krivina, nema jo¹ jednu da se vadi, a i linija cilja je dalje. Lorenco je i¹ao na br¾u varijantu, da ga iseèe, a ne da ga uspori, kao ¹to bi Rosi uradio. Samo nije raèunao da æe Honda da ga pojede na tako kratkom pravcu. I sam Horhe je odmah posle trke priznao da je tu pogre¹io. Ono ¹to ga odvaja od Stonera i Pedra je ¹to je spreman da prizna svoju gre¹ku, a ne da krivi motor, ostale itd. Zato æe ponovo biti ¹ampion i to ne jednom.

ЯЭВОЛУТИОН

slozio bih se sa poslednjom recenicom....a sto se greske tice, lako je biti general posle bitke, ja licno mislim da bi ga Honda dobila i da je isao sporijom putanjom....sa hobbitom na njoj ispucava kao iz katapulta.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

easy

pricas kao da je razlika u izlaznim brzinama 50kmh... nisam se bas nesto nagledao obilazenja neposredno na ispucavanju iz krivine, to sto je tu brzi pedrosa moze jedino da mu na pravcu da  bolje sanse za preticanje ili da moze da se postavi na kocenju nakon pravca i zatvori - sto je i uradio jer lorenco nije branio. a lorenzo je branio kocenje na 1.25m i hobit se samo otkotrljao nazad. da je branio zadnju krivinu hobit bi ga prestigao negde na kraju ciljnog pravca ali u pobednickom krugu :D

rtaku

Citat: easy poslato 28 Avgust, 2012, 12:46
pricas kao da je razlika u izlaznim brzinama 50kmh... nisam se bas nesto nagledao obilazenja neposredno na ispucavanju iz krivine

Verovatno si ove godine poceo da pratis trke.

Citat: easy poslato 28 Avgust, 2012, 12:46
da je branio zadnju krivinu hobit bi ga prestigao negde na kraju ciljnog pravca ali u pobednickom krugu :D

Kako kad se nisi toga nagledao?

easy

poceo sam da pratim pre tacno 74 dana, 3 sata i 49 minuta.
ali sam pogledao sve trke vozene u zadnjih 15 god, i sta cemo sad?

a kada si ti naucio da citas, ove nedelje?
napisao sam da rezultat tog pedrosinog spektakularnog ispucavanja dolazi posle izvesnog vremena na pravcu, a to bi bilo kasno u ovom slucaju

Mr.Racer

Mislim da je jedina Lorenzova greska sto je na predzadnjoj  krivini hvatao put za idealnu putanju i dozvolio Pedrosi da mu udje s unutrasnje strane pa je morao da ode presiroko . Mozda bi bilo bolje da je drzao odbrambenu liniju i iso vise levo , ne verujem da bi ga Pedrosa obisao sa spoljne . Al , kako neko vec rece , posle bitke svi su generali .

stilgar

imam utisak da bi vise voleli da je mali hobit pao :) pobedio je hvala bogu pa ce motogp biti zanimljiviji, ima ko sa kim da se trka, jos ako uspe da se oporavi stoner bar do australije.

ЯЭВОЛУТИОН

JA mislim da Lorenzo nije mogao da brani tu krivinu samo zato sto je morao kasnije da koci, i samim tim otisao siroko...sto je Pedrosi dalo priliku da se zavuce iznutra.....Ja bih voleo da su poznavaoci terali stazu...trkali se, makar i pocket bikeom, pa da shvate da kasno kocenje ime svoje nedostatke....kasnije kocenje je brzi ulazak u krivinu i samim tim sporiji izlazak, ranije kocenje omogucava sporiji ulazak, vreme da se namestis i brzi izlazak......a moze i nesto izmedju.....u ovom slucaju Lorenzo je nadoknadjivao zaostatak za Pedrosom i morao je kasnije da koci, Pedrosa je sacekao svoj trenutak i iskoristio ono sto je na pravcu dobio....vi pricate o poslednje dve krivine, ali trka je dobijena na krivini pre pravca i na pravcu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

easy


rtaku

Pronadji snimak sa Lorencovog motora  dok je Pedrosa ispred videces da je  u samoj krivi svo vreme Lorenco stizao Pedrosu dok u zadnjoj cetvrtini krivine kada krene otvaranje gasa Pedrosa odlazio.

easy

bezi mu jer prvi otvara gas

rtaku


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: easy poslato 28 Avgust, 2012, 23:05
bezi mu jer prvi otvara gas
Primer...vozimo ja i drugar karting na Autokomercu...prva krivina u tocku, druga u tocku, treca u tocku, cetvrta je sikana.....on odlazi sa frrrrrrrrrr, a moj karting  trtrtrttrtrrrrrrr i ostavlja me deset metara....ja imam 110 kila a on 55.....Pedrosa je 47 kila  Lorenzo 55 , da li mislis da to nema veze.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11