Glavni meni

Tema o Audiju.

Započeo CBRR1, 18 Avgust, 2012, 18:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


ЯЭВОЛУТИОН

automatik je za sekaperse i gej populaciju....i borcance ....eventualno
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 11 Avgust, 2013, 09:51
automatik je za sekaperse i gej populaciju....i borcance ....eventualno

...kao i za F1... [zev]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

sibin

a ko kaze da je u f1 automatik.  :P

metarex

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Plazma Keks

tiptronik...
pipkas sa onim govancima, a nema ni kvacilo.

Dragan_kineziolog

Nije ni tiptronik, nego sekvencijalni.
Tiptronik je tip automatskog mjenjaca, a u formuli 1 je manuelni mjenjac, podtipa sekvencijalni automatizovani.
Postoje dvije vrste mjenjaca, automatski i manuelni. Duga je prica oko toga, uglavnom nikakve veze oni nemaju da li se saltaju rukom ili na dugmice. Na ovom gore audiju brzine se mogu mjenjati automatski i rucno (a mjenjac je automatski), u porscheu recimo sa PDK mjenjacem takodje mozete mjenjati brzine automatski i rucno (a manuelni je mjenjac samo sto je AUTOMATIZOVAN ili ROBOTIZOVAN ili ...) I mjenjac u formuli 1 ima kvacilo, svako vozilo mora imati kvacilo, kojim se opet ne mora nuzno upravljati preko nozne komande na guzni pogon nego se i kvacilom moze upravljati rucno, preko dugmeta, automatski...
Nadam se da sam bio od pomoci :D
Tezak je zivot nas nindzi

Plazma Keks

nema pedalu kvacila f1, za mene je to vec automatik jer ne pritiskas te vec menjac to automatski radi ;)
pravi sekvencijalni menjaci su na motociklima i recimo na trkackim automobilima iz DTM-a..

Dragan_kineziolog

Recimo da pojma nemas i da nema veze kako ti pritisces kvacilo i nemoj mi migati u fazonu pametan sam jesam te zajebo. Onda je auto za invalide sa rucnim komandama starship enterprise automatski hidrogenerator sa jonskim multiplikatorom...
Kao sto sam vec rekao automatizovani manuelni mjenjac (koji internet znalci jos i zovu poluatomatski kao sto karburator sa elektronskom diznom zovu poluajnspric itd..) i automatski mjenjac su dva razlicita tipa mjenjaca.
Tezak je zivot nas nindzi

sibin

Citat: Dragan_kineziolog poslato 11 Avgust, 2013, 14:51
Nije ni tiptronik, nego sekvencijalni.
Tiptronik je tip automatskog mjenjaca, a u formuli 1 je manuelni mjenjac, podtipa sekvencijalni automatizovani.
Postoje dvije vrste mjenjaca, automatski i manuelni. Duga je prica oko toga, uglavnom nikakve veze oni nemaju da li se saltaju rukom ili na dugmice. Na ovom gore audiju brzine se mogu mjenjati automatski i rucno (a mjenjac je automatski), u porscheu recimo sa PDK mjenjacem takodje mozete mjenjati brzine automatski i rucno (a manuelni je mjenjac samo sto je AUTOMATIZOVAN ili ROBOTIZOVAN ili ...) I mjenjac u formuli 1 ima kvacilo, svako vozilo mora imati kvacilo, kojim se opet ne mora nuzno upravljati preko nozne komande na guzni pogon nego se i kvacilom moze upravljati rucno, preko dugmeta, automatski...
Nadam se da sam bio od pomoci :D

upravo tako, alfa ima isti tip pod nazivom selespeed potpuno manuelni menjac sa robotom koji vrsi izmenu brzina. tiptronik je najobicniji automatski menjac sa svim njegovim manama.

Bori¹a

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 11 Avgust, 2013, 09:51
automatik je za sekaperse i gej populaciju....i borcance ....eventualno

onda sam sekapersa, vozio sam toyotu rav4 2012 i bas sam se primio na automatski menjac, a ima i to da se salta na volanu kako god bio sekvent ili tiptronik ne zelim da ulazim u raspravku.. ;D

Joker

Borisa, jel si svestan da si upravo rekao da si gej ili sekapersa samo da bi se pohvalio da si vozio RAV4...  [facepalm]
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Uncle Bob

Citat: Dragan_kineziolog poslato 11 Avgust, 2013, 20:37
Recimo da pojma nemas i da nema veze kako ti pritisces kvacilo i nemoj mi migati u fazonu pametan sam jesam te zajebo. Onda je auto za invalide sa rucnim komandama starship enterprise automatski hidrogenerator sa jonskim multiplikatorom...
Kao sto sam vec rekao automatizovani manuelni mjenjac (koji internet znalci jos i zovu poluatomatski kao sto karburator sa elektronskom diznom zovu poluajnspric itd..) i automatski mjenjac su dva razlicita tipa mjenjaca.
Izvinjavam se ali jo¹ ne videh karburator sa "Elektronskom" diznom, za ne upuæene pre bi se moglo reæi "Elektrièna"dizna mada iskreno i nije reè o dizni veæ o Elektromagnetnom ventilu koji slu¾i da po prekidu kontakta zatvori dovod vazduha.Eto to sam samo imao da izjavim za dnevnik fala vi na pa¾nji. [rofl]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Dragan_kineziolog

Joj jest elektricno a ne elektronsko, zato ja jos elektrotehnike ne mogu poloziti. Na to sam mislio, jos je i zovu ler dizna i svakako nekako... Hvala vam na ukljucenju, ostavite podatke reziji dobicete na poklon hidrodinamicku spojnicu ;D
Tezak je zivot nas nindzi

Bori¹a

Citat: Joker poslato 11 Avgust, 2013, 23:56
Borisa, jel si svestan da si upravo rekao da si gej ili sekapersa samo da bi se pohvalio da si vozio RAV4...  [facepalm]

pa napisao sam da sam sekapersa ;D

Uncle Bob

Citat: Dragan_kineziolog poslato 12 Avgust, 2013, 00:22
Joj jest elektricno a ne elektronsko, zato ja jos elektrotehnike ne mogu poloziti. Na to sam mislio, jos je i zovu ler dizna i svakako nekako... Hvala vam na ukljucenju, ostavite podatke reziji dobicete na poklon hidrodinamicku spojnicu ;D

Citat: Dragan_kineziolog poslato 12 Avgust, 2013, 00:22
Joj jest elektricno a ne elektronsko, zato ja jos elektrotehnike ne mogu poloziti. Na to sam mislio, jos je i zovu ler dizna i svakako nekako... Hvala vam na ukljucenju, ostavite podatke reziji dobicete na poklon hidrodinamicku spojnicu ;D

Volem naèitanu omladinu.  [zev] [pomazi_me]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Plazma Keks

Citat: Dragan_kineziolog poslato 11 Avgust, 2013, 20:37
Recimo da pojma nemas i da nema veze kako ti pritisces kvacilo i nemoj mi migati u fazonu pametan sam jesam te zajebo. Onda je auto za invalide sa rucnim komandama starship enterprise automatski hidrogenerator sa jonskim multiplikatorom...
Kao sto sam vec rekao automatizovani manuelni mjenjac (koji internet znalci jos i zovu poluatomatski kao sto karburator sa elektronskom diznom zovu poluajnspric itd..) i automatski mjenjac su dva razlicita tipa mjenjaca.
;)
pajser

CBRR1

plazma,aj da ti dam ja da mi ga saltas,pa ti proceni jel manuelac ili tiptronik ili selenspid...da malo steknes iskustva pa da mozes da udjes u raspravu a da ti ne pucaju minuse... :)

Plazma Keks

#338
Citat: CBRR1 poslato 13 Avgust, 2013, 12:59
plazma,aj da ti dam ja da mi ga saltas,pa ti proceni jel manuelac ili tiptronik ili selenspid...da malo steknes iskustva pa da mozes da udjes u raspravu a da ti ne pucaju minuse... :)
[facepalm]
da ja sve to ne znam, ne bih se tek tako sprdao. samo sto se neki ljudi loze a ja im ne mogu nista sto se tice toga.

Dragan_kineziolog

Sigurno si na osnovu svog znanja dobio nick BABA SERA
Tezak je zivot nas nindzi