Glavni meni

Saveti za put u Grèku

Započeo Slaninar, 09 Jul, 2012, 19:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

imas razne sajtove gde mozes da se prijavis ,upises destinacije pa te oni filuju,i pecas last minute moze za smesne pre da se ode

doktor

Ako ides busom, racunaj na rentiranje motora/skutera ili auta...obavezno, narocito ako ides na ostrvo.
Bikers work is never done!

dzimika

upravo sto doktor kaze
Lefkada, agencije 99% smestaja rentaju u Nidri-u koji je na istocnoj strani, nema svoju plazu pa moras da ides dalje od mesta da bi isao na dobre plaze sto znaci rentiranje skutera/kvada/auta
skiatos, iako manji moras rentirati nesto da bi posetio najbolje plaze

sto se tice agencije, ja sam putovao i sa argusom i sa filipom i sa eta-om, ali generalno ti je svejedno jer vecina njih je udruzeno da bi dobili popuste na kolicinu pa cak bude i po 4 agencije u autobusu, a i ljudi idu sami pa se agencijama smanjio posao malo
sve u svemu biras po kvalitetu smestaja koji odredjena agencija nudi i pogledas malo po netu komentare o nekoj agenciji

Toma RR

Uplatio sam pre nedelju dana aranzman za Pargu od 18.08. Ici cu autobusom. Sta bi bilo dobro da obidjem ? Da li je neko bio u Pargi ?
Planiram da jedan dan iznajmim skuter pa malo da se provozam po okolini.

mkt

Parga je super mestasce
mali gradic sa gomilom ulicica, gradskom plazom i jos dve plaze
jedna je Valtos a druga Lihnos, do nje ima malo da se pesaci kroz maslinjake i tu ste za 15 20 min
Valtos je na 5 minuta od Parge
lihnos
http://marcopollo.rs/wp-content/uploads/2014/05/parga-letovanje-gal02.jpg

Valtos
http://www.grckainfo.com/useruploads/images/valtos.jpg

je letovao tamo 2 puta i rado bih se vratio

http://i.imgur.com/Hutkmfx.jpg

dzimika

mozes i na krf da odes na izlet pa tamo da iznajmis nesto i obidjes ostrvo malo :D

a ovo obavezno procitaj, mozes jedan deo obici kad si u pargi

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,105.0.html

doktor

Kad smo vec kod saveta za put u Grcku...
Pre mesec dana sam se vratio iz Grcke ( motorom), ali posto mi je dosadio regularan put, slozio sam rutu kroz istocnu Makedoniju: Dojran-Strumica-Berovo-Kocani-Kratovo-Prohor Pcinjski. Put vodi kroz planine, predeli su neverovatno lepi, asfalt na velikoj vecini puta odlican (moze da se vidi na street view) i nema saobracaja...pravo uzivanje. Posao sam u 6 po grckom vremenu (5 po nasem) i stigao u 15,30h (oko 695km), tako da nije problem da se izvoza u danu. Topla preporuka!

https://goo.gl/maps/u5ibRAtT9p22
Bikers work is never done!

Biker-Boy

Kad kazes odlican asfalt, tu mislis odlican za motor tipa Tenere, Africa Twin i slicno? ili bi tu moglo da se prodje sa CBR a da nam bubrezi ostanu na mestu? :)
I feel the need..... the need for speed !!!

doktor

Asfalt je bukvalno nov na velikom delu puta, a na ostatku je odlican ili dobar stari. Sa CBR-om bi bilo uzivanje. Probaj da pogledas na street view, zabodi neka mesta nasumicno tek da steknes utisak.
Bikers work is never done!

Dukags

 [cheers] Planiram da mo¾da u septembru u cugu se sam odvezem skoæalom do Grecije na dva tri dana i nazad, pa da li ima neki savet oko i pre puta za nas vikend motord¾ije. Ceni da bi se pre toga trebalo uvozati ili nek sl. trening jer i ovako vrnem se sa vikend Divèibara dobijem upalu mi¹iæa a ne celodnevno smaranje po autoptu. Hvala unapred na dobronamerni i zlonamernim savetima. [cheers]

jevta

Mnogo dosadna vo¾nja postoji opasnost da zaspi¹ na motoru.Inaèe se relativno brzo preðu ti kilometri po¹to je uglavnom auto put

Ivan1979

Moj glas za Lefkadu  [dancing]
Ove godine bio drugi put, isto autom, isto na bum.  Nasli smestaj u selu na vr brda gde smo se za vreme prvog letovanja izgubili  [yahoo]   na 400 mnv a vazdusnom linijom do mora 50 m.
I nije mi dosta, tako da bar jos jednom Lefkada .

P.S.  Ove godine bila guzva,  svi "Turci" nikom ponikose pa zabodose Grcku  ;)

Toma RR

Da li je neko bio u Nea Vrasni ? Planiram tamo ove godine kolima pa me zanimaju iskustva :)

Ivicat

Bio pre 3-4 godine u Nea Vrasni. Sta te zanima?

Dukags

Nea Vrasna nekom super, nekom nikad vi¹e. Low budget i blizu. Komercijala letovali¶te i ¹ljunak pla¾a ko na Adi.
Za razliku od Olimpijske regije (Neo Pori, Leptokaria, Paralia) kao pandam Nea Vrasni ¹to je more i posle podne bilo èisto i bez trave. Dobro se raspitaj o sme¹taju jer za iste pare velike razlike. Riba je jeftinija jedino na Solunskoj pijaci u podne. Le¾aljke i suncobrane mo¾ i uz jednu vodu da koristi¶. Do Lidla nije za pe¶ke. Noæni provod smaranje, penzionerski dosadan. ©etnjom se sti¼e do Asprovalte. Izleti na Tasos...

Grof

Ja sam bio sam porodicom u Asprovalti (isto ¹to i Nea vrasna deli ih 50 metara livade). Za porodièni odmor ok, ceo dan 4 le¾aljke za cenu dve nes kafe, fantastièni giros kod debelog kod fontane. ali noæni ¾ivot ako neide¹ sa familijom zaboravi. Za izlaske ¹etnja i to je to. Do Lidla iskljuèivo autom/motorom. Pla¾a krupni pesak i ¹iroka pla¾a ali prilaz moru nema klasièno grèku pla¾u u kojoj je dugo plitko. Ja kada sam bio jedno 2-3 dana su bili ba¹ lepi veliki talasi. U blizini kod Stavrosa tj od Asprovalte/Vrasne iza Stavrosa ima vi¹e jako lepih pla¾a. Razlike u kvalitetu sme¹taja za iste pare znaju biti nebo i zemlja.
 

mrle

bio dva puta u Stavrosu, sada rezervisao treæi put. Uvek sam i¹ao bez agencije, pro¹le godine na¹ao trosoban apartman sa devet le¾aja, kraj jula 35e. isti sam i sada rezervisao. Trebalo da èastim brata sa porodicom, da samo doðu da popune mesta, ali ne mogu da dobiju odmor. pa æe poæi ¾enina ortakinja sa svojima.
Ni¹ta posebno, ali sasvim ok. Tu su ti u nizu asprovalta, nea vrasna, Stavros pa sve ka Uranopolisu. ima pla¾a za svaèiji ukus, cene su ok, jeftinije nago da sa decom ¹etam po Adi ili Savskom keju.
Put samo pravo do Soluna i onda levo ka Tasosu, i skrene¹ desno kada vidi¹ iskljuèenje posle sat vo¾nje.
Ako hoæe¹ da se isprièamo, cimni, pp, da ti sve detaljno opi¹em.

mi¹ko_kolo

Ili krene¹ dan ranije, pa se iskljuèi¹ na Valandovo i prespava¹ na Dojranu (za 25 evra po apartmanu) i sutradan pored Kilkisa, bez ikakve gu¾ve na solunskoj obilaznici izaðe¹ na auto-put ka Stavrosu.

Lazic

 [watching] Mogao bih posle 37 godina ponovo da vidim Grèku... :D

Toma RR

Da li neko ima da preporuci neki smestaj u blizini plaze, bilo bi pozeljno da ima i pogled na more. U opticaju mi je prvi, drugi prsten, regija oko Stavrosa i Apsprovalte, ili eventualno Olimpijska regija. Potreban mi je studio za dvoje, i da je cena studija do nekih 400eur za 10 noci.
Danas sam primio platu, taman da uplatim kad ono tri smestaja na koja sam bacio oko otisla  [veryangry]

Ovaj smestaj mi je promakao. http://hellenatravel.rs/letovanje-2017/nea-vrasna-stavros-asprovalta/apartmani/nea-vrasna-2017/vila-afroditi-vrasna-paralia/