Glavni meni

Saveti za put u Grèku

Započeo Slaninar, 09 Jul, 2012, 19:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

skini jednu nulu sa gornje cifre i dobices sumu sa kojom cu ja da uzivam u januaru na thailandu  ;)

Major

Citat: UFF poslato 11 Jul, 2012, 11:14
skini jednu nulu sa gornje cifre i dobices sumu sa kojom cu ja da uzivam u januaru na thailandu  ;)


Kako ces za 500 eur da ides na Tajland??

Citat: ranko poslato 11 Jul, 2012, 11:10
Majore evo ti nekako ovako ( moras brate da kazes sta ti se isce i sta volis da bi znali gde da te uputimo... i zar ne ides ti na Tajland ko UFF da uzivas u moru za 5000 evra ? :) ) :

Na Tajland cu da idem, ali kad bude sezona znaci negde posle decembra.

Posto ne idem s ortacima, nego sa zenom bitno mi je da ima lepih plaza, a i da mozemo uvece negde da izadjemo da ne budemo ko dve babe u mraku.
Ja sam u Grckoj bio sam na prstenovima, ostatak nikad nisam istrazio pa sad gledam malo da iskoristim priliku.
Mada koliko vidim ima samo da se spakujem zapalim dole bez nekog preteranog planiranja.

Znaci i Slaninar da promeni plan jer ako na Tasos idu samo ljudi sa decom ne verujem da ce se bas nesto lepo provesti.


MILJAN

Vidim da svi napisase svoje..ja da dodam da Lidl ima stvarno povoljne cene.To je nesto kao tempo...Ja sam trenutno na Olimpik bichu...Skupo je ako volis restorane.Ali ni to nije preskupo.
Cave ab homine unius libri

UFF

Citat: MajorSoul poslato 11 Jul, 2012, 11:19
Citat: UFF poslato 11 Jul, 2012, 11:14
skini jednu nulu sa gornje cifre i dobices sumu sa kojom cu ja da uzivam u januaru na thailandu  ;)


Kako ces za 500 eur da ides na Tajland??


pa avionom naravno  ;D

Major

Ovakvim ;D




Daj neke linkove za te jeftinije letove i smestaje!!  [watching]



ranko

Majore pogledaj moj prosli post... uradih ti edit sa ovim linkom : http://www.putovanja.info/forum/topic/1444-volos-pelion/

ps. sad ne moras da gledas :) ... i Lefkada je bas onda po tvojoj meri :) nema puno cu cu du du nego taman onih polu klubova na otvorenom :) jedino mi cudno da su ti klubovi oko 22h puni vrhunske picetine ali i baba i deda koji su gledali tekme... cudno do jaja :)

Inace kada narucis ( ne bas na svim mestima ali cesto sam to vidjao ) pivo ( 2.5-3 EUR koje god ) dobijes i tanjir mezetluka od kog se onako... ne najedes ali milinko ako bi da izbegnes vecerinku ...

Miljane u pravu si... Lidil je jeftiniji za 30-40% od Veropulosa a 50-60 % od Marinopoulosa ... 100-200% od malih radnji...

Ali u Lidlu nema brdo gluposti koje mozes da nadjes na drugim mestima... ali za vodu, pivo, kafu,voce i sireve je keva!

UFF

Citat: MajorSoul poslato 11 Jul, 2012, 11:34
Ovakvim ;D




Daj neke linkove za te jeftinije letove i smestaje!!  [watching]





Bas takav!

eno ga moj pilot prepoznao sam ga :)

inace kartu vec imam a 500e je za trosak tamo

ranko

Uffe matematika ti je keva :)

Ali sto je fora nisi bas daleko...

Pisao sam ranije ortakove impresije za Tajland... 800 jura karta ( nova godina rezervisano ranije ), 14 dana hotela 50-60 evra ( za njega + 50-60 ortak ) sve ukupno! Na kurve je otislo 150 evra ( svaki dan po 10 evra ( dolara da ne bude da lazem ) a alkohol je bedza do jaja...

tako da tebi realno sa 500 jura za trosak i vise nego dovoljno... s obzirom da ces da umaces for free :)

Major

Pa tako je vec mnogo logicnije. Ja sam mislio da za 500eur imas i kartu i smestaj.

UFF

nosim 500e i ostane mi kusur kad se vratim

i naravno da umacem for free pa sve ce same da mi se nude kad se pojavim u MM majici  8)

Major

Sto bi Lazic napisao.. ma milion ;D

dzimika

Citat: ranko poslato 11 Jul, 2012, 11:34

Miljane u pravu si... Lidil je jeftiniji za 30-40% od Veropulosa a 50-60 % od Marinopoulosa ... 100-200% od malih radnji...

Ali u Lidlu nema brdo gluposti koje mozes da nadjes na drugim mestima... ali za vodu, pivo, kafu,voce i sireve je keva!

upravo ono sto sam i ja rekao, za ono sto je meni trebalo i kolicinski koliko mi je trebalo nije mi se isplatilo da idem do lidla jer je bukvalno imalo preko 30km do tamo i nazad a svaki dan sam prolazio pored 2 velika marketa, razlika u ceni vode na paket je bila bukvalno par centi a to je ono sto smo najvise kupovali, malo paradaiza i nektarina svaki drugi dan, za tako nesto stvarno mi ne pada na pamet da trosim sat vremena na letovanju da bi ustedeo 1, 2, 3 evra po kupovini ali bukvalno

inace najbolja opcija koja postoji je ako smestaj ima kombinaciju sa onim lancem DIA ili D%A, jer na kljucu imas bar kod i onda kupujes po povlascenim cenama koje su 10, 20, 30% nize pa cak ponekad i vise

major, na lefkadi su odlicne plaze, pogotovo na zapadnoj strani ostrva gde skoro da nema mesta gde nema plaze, mozda najbolja egremni

Major

Videcu da me put natera na tu stranu ;)

dzimika

od bg do lefkade imas sve auto put, osim onog malog dela kroz srbiju i malo posle granice u grckoj, cak i u mkd je sada skoro sve auto put
imas ukupno 1000km +- 30km u zavisnosti od skretanja i mesta polaska u BG, definitivno se isplati otici samostalno i sa svojim autom jer se vredi provozati po ostrvu, pogotovo po onom planinskom putu po sredini ostrva sto ide :D

Major

Autom idem sigurno, nadam se samo da cu i motor da vucem pa da mozemo da se vozamo po ostrvu ;)

dzimika


Major


Slaninar

Citat: ranko poslato 11 Jul, 2012, 11:10
Uostalom... gde god da ides sa ribom/zenom a ne ortacima isto ti je ... onda bar gledaj gde ce tebi lepse da bude :)


Upravo tako.


Bio sam solo u Budvi. Sad idem s curom, gde god se njoj sviða. Tasos nam je drugarica nahvalila. Ka¾e gomila divljih pla¾a (dala mi neki spisak i kako da ih naðem), nema puno buke dreke. To se njoj sviða, a meni sve jedno: samo da je topla voda bez prevelikih talasa, pa da plivam. Sve ostalo mi je isti ðavo. Provod imam na Exitu, u BG, a ponekad i u gradu. Opet, ako buke ima, ona mi apsolutno ne smeta jer spavam kao top.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

pit

Citat: AndreyRR poslato 11 Jul, 2012, 10:19
Kakve ste dede

              Da znas bre ...odmor uz put.Pa nisam ja Alvirko da se okrepljujem okolo.Nis -Paralija oko 500 km ....svirnuo sam ga 150-160 i stigo cirka za oko 6 sati sa dve kafe pauze na pumpama po 20 -ak minuta.
              Nameravao sam u povratku da idem kroz Bugarsku ali mi se nisu sklopili kockice pa sam odustao, a i mislim da je dosta sporija ta varijanta i 100 km duza ...mada mozda septembra i prodjem tamo posto cu da idem ili Tasos ili Halkidiki jer u tom slucaju ima logike.

UFF

Da auto putem vuces vfr1200 u prikolici

jbt pa veci greh od toga ne postoji
   [samoubistvo]