Glavni meni

Last Call for(potential) Passengers to Gratz-ALPE-ADRIATICO tour

Započeo TOECUTTER71, 06 Jul, 2012, 14:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TOECUTTER71

evo ja j¹ jednom da obavestim ljude, koji mo¾da imaju ideju, volju i ¾elju,Moja malenkost i Èovek po Nicku-MrXfon ili Marko ristanoviæ u subotu 14.07 kreæemo na put, Gratz-(tu se spava jednu noæ jer majka dotiènog Marka ¾ivi u gratzu i on ¾eli da je poseti na to veèe u sluèaju da se neko prijavi za putovanje, onda bi moja malenkost i potencijalni putnik spavali u nekom motelèiæ,) sutra dan se kreæe put AlPI, u kru¾nom toku sa prelaskom svih zvuènih Pass-ova kao ¹to su GrossGlockner, Stelvio  etc...Na kraju se spu¹tamo do Jezera Como Poseæijemo malo MotoGuzi muzej, sutra put Monze, videti malo znamenitosti auto-moto sporta, i onda pravac trst, gde se po ¾elli obavlja poslednja kupovina(ako se bude imalo para)nekih sitnica ¹to za motor ¹to suvenira( za motor naravno :-*) i put Slovenaèke jadranske obale, to bi bilo prvih 7 dana, i sledeæih sedam jadranskom magistralom ka Kuæi---ukratko to je to, ukupno je  14 dana, Marko mora u dan da bude kuæi, ja mogu i dan dva da produ¾im ako se sluèajno javi potreba za tim.
Ako ima neko voljan i ¾eli da putuje, jer sam ja mi¹ljenja da su tri motora idealna kombinacija iz razno raznih razloga...neka se javi ja'l na PP, ja'l na sms 0638986714
Ajd u zdravlje [cheers]

stefgi


mrxfon

Evo i mene :)

@stefgi: Ako si ozbiljan ajd javi se na 065-599-9950 pa da popricamo ili mozemo da se vidimo negde posto vidim da si iz Bg-a.

Evo malo detaljnije o samoj ruti i mestima koje obilazimo :

Graz - Klagenfurt-jezera Wörthersee i Fake em sea - Lienz - glecer Grossglockner - Cortinad'Ampezo - pa krivinama i prevojima do Bolzano-a (Arraba - Corvara in Badia - Pian de Gralba - Canazei-Carezza al Lago  - Nova Levante - Ponte Nova - Bolzano).
Prevoji koje obilazimo: Passo tre Croci, Passo Falzarego, Passo Giau, Passo Gardena, Passo Pordoi, Mendelpass, Passo Gardena.... Zatim glavna tacka putovanja prevoj Stelvio - Livigno - pravac St.Moritz preko prevoja (Zemez - Susch - Davos - Wiesen - Grouben - Schmitten - Bergun - Chagiosch - Punt Chamues Ch - St.Moritz). Zatim prema jezeru Commo uz obilazak mesta Lavertezzo(Svajcarska) i fabrike Moto Guzzi.
Obilazak staze u Monzi, pa na jezero Lago di Garda - Vicenza - Verona - Venecija - Trst - Rijeka - Plitvicka jezera - Zadar - Split - Neum - Sarajevo - Zvornik - Beograd.

Planirano je da za nocenje kombinujemo satore i smestaj koji nadjemo na putu u zavisnosti od vremena i umora i cena.

Po mom skromnom misljenju :) tura je odlicna jer se obilazi dosta poznatih i bitnih prevoja na Alpima, a obuhvata i par dana na moru. Nije preterano zahtevna za voznju, tj. nece biti forsiranja kilometraze po danu, planirano je da se maximalno vozi 300-350km dnevno.

Ako neko ima neki predlog sta obici, odnosno sta izbeci ili ako zna za neko mesto blizu ove rute a vredi ga obici, neka pise, svaka pomoc je dobro dosla.
Naravno ako znate neki hostel koji je pristojan a nije mnogo skup,bio bih Vam zahvalan da podelite sa nama :)

stefgi

ja ocekivao da nas manijaci bace u masinu....al vidis nista
Ja sam vec na proputovanju i trenutno sam u Marseju... Prosao sam tu vasu turu pre 15 dana odnosno neke delove a neke delove cu da predjem.
http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,9166.0.html
Srecan put svakako

TOECUTTER71

Jel vidi¹ ti markone tu zahebanciju ...,,mi iz najbolje namere pozivamo ljude da nasm se prikljuèe, raèunajuæi na ozbiljnost , a oni bi nas u MA©INU..e pa znate KAJ--aj aj aj

Major

Ma to je Stefgi on je totalno neozbiljan.
A vama zelim srecan put i obavezno slikajte da vidimo kako je bilo ;)


stefgi

al nemojte da slikate i postavljate redovno kao ja...da ne dosadite ljudima

mrxfon


mrxfon



mkt