Glavni meni

Kupujem TV ili monitor

Započeo Silvana, 29 Jun, 2012, 14:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

misa-pei

Kad sam ja kupovao ovu moju '55, razlika je bila mnogo veæa. 1300e Maðarska, 1800 u najeftinijoj radnji (Tehnomanija u tom momentu za taj model). Doneli mi ga besplatno momci (prodavci) iz Beograda koji su morali da odu po njega u NS, negde oko 2 ujutru :D :D :D Jo¹ su se i izgubili, lutali... Sedeli smo do 5 ujutru.
Država je najveći neprijatelj naroda

UFF

mozda i jeste tolika razlika na skupe modele ali ako cu vec da dajem preko 1000e za jebeni tv (a necu kao sto necu ni za ajfon xyz) onda cu da se otvorim jos malo i kupim oled

pitah danas u prodavnici kazu da imas garanciju i neki od preprodavaca su napravili dil sa nekim od domacih servisa da ga poprave ovde u slucaju neceg sitnog ali za ozbiljniji kvar ga saljes nazad u madjarsku i cekas ko zna koliko, da li ce da te prodavac sa kupujemuvaljujem ili madjar odjebu fazon udario ga grom ne vazi garancija, da li ce da ga kurir slomi u transportu, ti gledas mesec dana u zid.... zajebi onda daj bez garancije ali obori cenu jos pa sta bude, bar moja logika

Boban_m

Nemam pojma koja je cijena izmedju OLED i LED trenutno, jer me ne interesuje, ali zakljucujem da nije beznacajna. Novi LED 4K TV toliko dobro sliku daje da ne bih dao ni $50 vise za OLED a ne tamo neku cifru. Imam neki "65 i slika je toliko ostra i realna, a "55 je jos i bolji za rad na blizini.

UFF

paaa razlika je takva da kad stavis jedan pored drugog taj led tv izgleda kao da reprodukuje izbledelu ispranu kopiju snimka :D

oled pali svaki pixel pojedinacno i nema pozadinsko osvetljenje (jednostavno ugasi piksel koji treba da prikaze crnu) dok kod led-a na tamnoj pozadini imas probijanje svetlosti po ivicama i nikad ne moze da prikaze pravu crnu boju vec vise tamo sivu, pored toga oled ima bolji ugao vidljivosti, bolji refresh rate, tanji je bla bla sve sranja, ono prvo je sustina

a razlika u ceni? nisam previse istrazivao ali bar duplo ili vise, svrati bas do neki od vasih supermegagiga marketa pogledeaj oba uporedo iste dijagonale i rezolucije sa istim pustenim sadrzajem pa bas prenesi utiske

idealno bi bilo da je pred kraj radnog vremena, da zaposleni pusti neku mracnu scenu i ugasi svetlo u objektu :)  (mada me ne bi cudilo da kod vas imaju i posebnu demo sobu)

Boban_m

Ne znam kakav je krs stajao pored OLEDa kad si uporedjivao ali ja nisam vidio bas toliku razliku o kojoj pricas niti mi ima smisla platiti dvostruko ili vec koliko je sad. Kapiram da profesionalcu moze da znaci ali meni kao povremenom korisniku sigurno ne.

Kanarinac

Taj u prodavnici lupeta, garancija je internacionalna za LG tako da ga nosis u ovlasceni LG servis u BGu i oni dalje resavaju. Ovaj KP sto si okacio nije najjeftiniji nego je jedini sa cenom, ostali su pozvati, a verujem da ih nisi pozvao. Izokreci par tih pa proverimo, razlike u ceni mogu da budu poprilicne.
Kazem ti,ja sam 32 Lg uzeo neki obican i razlika mi je bila 30% u ceni tj ovaj model sto sam ja uzeo je bio za 2017 godinu i bio je jeftiniji 30% od modela iz 2016te koji je bio kod nas u radnjama

stilgar

Citat: Boban_m poslato 10 Januar, 2018, 22:53Ne znam kakav je krs stajao pored OLEDa kad si uporedjivao ali ja nisam vidio bas toliku razliku o kojoj pricas niti mi ima smisla platiti dvostruko ili vec koliko je sad. Kapiram da profesionalcu moze da znaci ali meni kao povremenom korisniku sigurno ne.
Ovde kod nas je problem cablovski operater koji emituje programe u 1280X720P a HD kanale u 1080i i jedna i druga rezolucija na ultra hd ili 4k tv-u izgledaju isprano i mutno bez obzira dal je led il oled. Tek kad pustis bluray recimo avatara na oba mozes da ih poredis. BD je ful hd a oba tv a imaju mnogo vecu nativ rezoluciju. Za srbiju obican full hd je vise nego dovoljan za kolko tolko kvalitetnu i ostru sliku. Koristim trenutno panasonicovu plazmu 42" koja ima sliku ko staklo a nativ joj je 1024X768. Lako vama u amerikama da gledate ostru sliku na 65 " kad signal koji dolazi ima kvalitet.
P.s. znam da UFF ne gleda tv kanale pa ga boli paja al skida filmove sa neta i oce ultrahd oled tv a filmovi u SD u 720P. Popizdece al nemo mu kazete 😀

Boban_m

#27
Nije ni ovde med i mlijeko sto se operatera tice. Moj Xfinity operater je odlucio da od prosle nove godine moras da doplatis $10 mjesecno da ti puste HD inace dobijas 720. Trpim ih zbog neta a na debilne odluke odgovaram odjebom i naravno kupim Roku 4K i biram kvalitet slike uz pristup bezbroju besplatnih i manje besplatnih kanala, a tih $10 preusmjerim na pretplatu Amazonu za Prime titulu. Em ima more serija i filmova em mi porucena roba dolazi sutra. A 4k kvalitet slike...mislim da bolje od toga oko nece moci ni da registruje.

Samo da dodam: u prodavnicama TV igraju prljavo, ne pustaju isti kvalitet signala na sve TV, samo na one modele koje hoce da brze prodaju puste 4k a na ostale obican HD ili cak 720p. I ti kad odes da kupis bude ono "au kako je na ovom dobra slika..."

doktor

Skoro kupio LG 43 4K (basic model u toj kategoriji), za matorce preko oglasa iz Madjarske, bio jeftiniji oko 100-150€ od prodavnice. Kada je prikljucen, slika katastrofa, èak i HD kanali...trebalo je nekoliko dana da se sve ispode¹ava da bi dobili dobru sliku, a pode¹avanja ima mali milion, pola nemam pojma ni ¹ta znaèi niti ¹ta treba da se oèekuje od tog pode¹avanja.
Bikers work is never done!

stilgar

jos da napomenem da SBB kroz zicu pusta analogni signal ako se ne uzme njihova 3d televizija uz koji doplacujes za neki od njihovih risivera sa objasnjenjem "mnogo korisnika ima CRT televizore", mada ja CRT ne videh u radnjama odavnoooo....
@doktor
na risiveru prvo podesis da njihov risiver radi upscaling na 1920X1080i za sve kanale (ako postoji ta opcija) pa onda podesavas tv.

doktor

Nemam receiver..kablovska je klasièna, Telemark (Cacanska), imamo odvojeno set analognih i set digitalnih kanala (u okviru kojih ima nekoliko HD kanala).
Na tim HD kanalima je vrhunska slika na svim TV-ima u kuci, na stranu sto je ukupan izbor kanala katastrofa.
Bikers work is never done!

bobangsxr

Citat: UFF poslato 10 Januar, 2018, 15:33
evo na primer najjeftinija 55ica od lg-a

http://www.winwin.rs/tv-audio-video/tv/televizori/televizor-tv-55-smart-lg-55uj620v-3840x2160-ultra-hd-wifi-usb-hdmi-t2-tuner-6826192.html
vs
https://www.kupujemprodajem.com/LG-55UJ620v-ULTRA-HD-Smart-T2-Tjuner-49483837-oglas.htm?filter_id=166696167


81.600rsd+transport vs 91.990rsd transport free

razlika 10% a tih 10% vec imam semu da dobijem popusta i winwinu  [neampojma]


Ja sam kupio ovakav lg samo 65icu i platio 900 chf.. to je skoro ta cena koja je u Srb za 55  [dunce]

UFF

pa dobro u svajcarskoj su manje plate pa je razumljivo da je i tehnika jeftinija kako bi siromasna populacija mogla da gleda u veliki tv :D

UFF

hej bobane sad gledam nesto pa nije kod nas mnogo skuplji led 65" nego u ch evo ovaj je na primer sad na popustu, sa 340.000rsd na 290.000rsd odlicna kupovina :D

http://www.winwin.rs/tv-audio-video/tv/televizori/televizor-tv-65-smart-led-samsung-ue65ks8002txxh-3840x2160-ultra-hd-hdmi-usb-wifi-t2-6796315.html

bobangsxr


UFF

da nisu dali popust cena bi bila dupla jbt

ko koga u ovoj drzavi jebe ?  retoricko pitanje


i posle se neko cudi sto trazim da kupim tv od preko, tamo je nov upola cene, ako je refurbished ili ogreban malo sto ne bi mogao da bude i ovde u pola cene i jos taj sto ga je doneo da zaradi

bobangsxr

Jbg... Srpska posla... Hoce ljudi da se obogate od 10 prodatih TVa

ZEKA

Jel kupovao neko ba¹ skoro tv, pa da mo¾e da da neki narodski savet ¹ta gledati, na ¹ta obratiti pa¾nju
Evo gledam ova tri meni ovo sve isto


bobangsxr

Obrati paznju na ovih 4440 dinara izmedju prvog i treceg  [rofl]

UFF

Citat: Kanarinac poslato 09 Januar, 2018, 20:29
Evo i ja bih upola cene ako ima  [rofl]

ima :)

nasao mi boban u ch 65" za 900e a kod nas su najjeftinije 1600e
jos samo prevoz da resimo, zna li neko nekog ko dovozi kombi iz ch da hoce da poveze jedan mali tv? :D