Glavni meni

Statistika uzroka najcescih saobracajnih nesreca motociklista

Započeo jerej, 06 Decembar, 2010, 00:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Major

Kaciga, rukavice, jakna, a mogu i neke dobre pantalone to su stvari koje cu uvek da nosim. Uskoro planiram i neke cizme da pazarim.

Strux

Drugar iz Lajkovca je pre tri godine u Lipovici( ibarska, skretanje za Sremèicu) imao te¹ku saobraæajku, jo¹ je imao i suvozaèa, iseèe ih ¾ena sa Puntom, direktan sudar pri brzini od oko 150km/h( barem tako utvrdili ve¹taci)...Malo zahvaljujuæi sreæi, a vi¹e zahvaljujuæi opremi, ¾ivi su , zdravi su bez ikakvih posledica...Vozaè je imao frakturu tri vratna pr¹ljena, slomljena noga i ruka, i par rebara...Suvozaè obe noge i ruka, i ba¹ se propisno ugruvao...Kada se sagledaju èinjenice , ¹to ka¾e taj moj drugar (ime mu je Vladimir Radivojeviæ- Vlada Ðavo, mo¾da ga neko zna):"Pro¹li smo k'o manekeni"...Nijedan nije imao povrede glave, tako da ipak dajem glas full opremi...Na to nikada ne treba ¹tedeti novac...

clutch&brake

sve sto se povredi sem glave i kicme moze da zasraste... jbg moj poznanik je pre 2 god krenu kuci sa posla pod punom ratnom opremom i cekao da se rampa digne i covek se isparkiravao i udari ga a on u mestu stajao... padne i udari kacigom o pod i padne u komu i to 3 meseca... jbg eto ti sta ti je sudbina... da nije imao kacigu vrvtno bi ..... moj glas za kacigu i opremu
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 26 Februar, 2013, 09:50
Meni samo nije jasan taj inat prema zashtitnoj opremi generalno, ne samo kod nas...
Nema logike ama bash nikakve da ti kaciga mozhe odmoci.
kvadriolion puta je dokazano suprotno, milioni dolara potrosheni na razvoj od strane raznih brendova, milion ljudi ostalo zhivo samo zbog toga, i taj stav mi je nekako tipichan za Srbe -
Inat! Ja znam bolje, shta bre znaju ti  dr/mr...

Mislim da su to sve prièe - ljudi ne mogu priznati sebi da kaciga poma¾e u svakom pogledu, ali im smeta, pa im se zato ne nosi.  Ne mogu smisliti bolju analogiju od jebanja sa i bez kondoma.  :)


Da je ljudski vek 1000, ili vi¹e godina, onda bi i sama vo¾nja, pa makar i s opremom, bila nerazumno velik rizik. Ovako, za 20ak, godina koliko proseèan èovek vozi motor, relativno je mala ¹ansa da do¾ivi nezgodu, pa konta da ne mora nositi kacigu. Evo, meni za 15ak godina vozaèkog sta¾a i priliènog broja kilometara pojas nije zatrebao ni jedan put. Moj otac se ceo ¾ivot nije vezivao. Slièno je i s kacigama.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

i do cega smo dosli.....zastitnu opremu treba nositi....ne zato sto ce nam spasiti glavu...to verovatno nece, ali cemo proci bez maxiofacialnog hirurga.....ortopede vec svi imamo ko kucne prijateleje....kad udjem na ortopediju na \banjici, prvo se pola sata pozdravljam sa doktoria koji su krpili neke moje drugare...mene nisu morali jos...Cesto vozim bez kacigepokraju....pogotovu leti...imam svu opremu i koristim je kad god idem negde dalje i zelim da poteram motor kako treba...treba nositi opreu ali imati na umu da ona ublazava a ne sprecava povrede....brzina ne ubija...ubija stajanje....ako kliznes u krivini ine udaris u nista nego odes u livadu skoro je sigurno da ces otici kuci ...mozda neka frakturica....ali ako se desi isto a ti pokupis bankinu......kaciga ne pomaze ni malo...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: revolution poslato 26 Februar, 2013, 10:25
i do cega smo dosli.....zastitnu opremu treba nositi....ne zato sto ce nam spasiti glavu...to verovatno nece, ali cemo proci bez maxiofacialnog hirurga.....ortopede vec svi imamo ko kucne prijateleje....kad udjem na ortopediju na \banjici, prvo se pola sata pozdravljam sa doktoria koji su krpili neke moje drugare...mene nisu morali jos...Cesto vozim bez kacigepokraju....pogotovu leti...imam svu opremu i koristim je kad god idem negde dalje i zelim da poteram motor kako treba...treba nositi opreu ali imati na umu da ona ublazava a ne sprecava povrede....brzina ne ubija...ubija stajanje....ako kliznes u krivini ine udaris u nista nego odes u livadu skoro je sigurno da ces otici kuci ...mozda neka frakturica....ali ako se desi isto a ti pokupis bankinu......kaciga ne pomaze ni malo...

Skoro sve se sla¾em & praktikujem slièno. S tim ¹to mislim da oprema spa¹ava glavu - pogotovo kaciga.  Mada nas ne èini neranjivim & besmrtnim.

Sa druge strane - bez opreme vozim èesto sporije i opu¹tenije, pa, iako nemam za¹titu, mo¾da budem i bezbedniji nego kad mi kuva glava ispod kacige pa jurcam.

Ipak, kad god mi se desilo da ljosnem, bilo mi je ¾ao ¹to nemam vi¹e opreme, nikad se nisam pokajao za to ¹to sam poneo bio tada.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Ivan1979

Ja kacigu nosim iz istog razloga zasto slusam glasnu muziku u autu.

Bez kacige i glasne muzike mi se cini da motor ne radi kako treba, nesto cangrlja, lupa ,zvecka....  ovako samo pojacam ili navucem kacigu i milina, sve radi ko singerica  [thumb_up]

Major


Ivan1979

Ma ajde sto ja ne cujem,,, nego sta da radimo sa ovima sto ne vide?  ;D

ЯЭВОЛУТИОН

Ja bi glasnu muziku zabranio u kolima.....recimo u ferariju nema uopste predvidjeno mesto za muziku...muzika se nalazi ispod haube :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigsheki

ja imam 3ip da roknem slusalice i pustim muziku dok vozim,batalicu to u buduce....ko ce posle da mi hrani petero dece :)

Lazic

Meni je to super, em ne èujem previ¹e acerbisa, em èujem muziku i mogu da telefoniram, ali me slu¹ke na¾uljaju posle nekog vremena...;D A nije previ¹e opasno kad si na motoru, ako vozi¹ ofanzivno jer nema ko da te stigne...;D

bigsheki

Citat: Laziæ poslato 15 Septembar, 2014, 01:11
Meni je to super, em ne èujem previ¹e acerbisa, em èujem muziku i mogu da telefoniram, ali me slu¹ke na¾uljaju posle nekog vremena...;D A nije previ¹e opasno kad si na motoru, ako vozi¹ ofanzivno jer nema ko da te stigne...;D
mene ne zuljaju jer imam neke silikonske druze,vec,svidja mi se tako da vozim.vec,odvuce paznju kako pise,pa ne bi zeleo da mi neka vecerica iskoci ili f117...i ja vozim duze relacije 50+km smara me fakanje po selu.ako uvek peglas kad vozis,onda cu reci a da ne pomisle da sam uvlakusa....kad porastem bicu kao lazic (naravno ako bolje vozis od one ribe na r1)

Hohštapler

...sad èitam ovo pisanije na¹eg nam kolege Slaninara (februar 2013) pa se setih njegovog zglajzanja posle manijaèkog dru¾enja proletos...
Klizao je po asfaltu centralne Srbije (da ga citiram: "Èim preðem Dunav odma sam najebo")  dobrih 15ak metara, preleteo kanal koji je dublji nego ¹to sam ja visok i stao na po metra od betonske ograde... seo... skinuo kacigu... ni¹ta. Samo pantalone i rame malo oguljeni.
Ali full oprema, sve kevlar&kordura&¹tatijaznam...
Oprema.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bigsheki

mnogi pare potrose na neke nebuloze a od opreme samo kacigu imaju,ja sam prvi slucaj,i to pitanje se mora resiti (postajem chica koji obecava ;) )......upoznao sam lika iz futoga Boza bagerista....zaseli malo i u pricu....kaze ad je imao rokanje i da od tada bez opreme ni kilometar nece da ide.

Hohštapler

...pitaj sve koji su zglajzali a ostali tu da preprièaju prièu... svi æe ti reæi isto - oprema.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bigsheki

da li u opremu spadaju i saputnice sa airbagovima da sauvaju ledja :)))) ti jos nisi bio na ludom kamenu pa ti se moze :))

penzos

Ma saputnice...ali da nisam imao bmw streetguard komplet  [panic]  kako neko reèe, kevlar, kordura i jo¹ sva¹tane¹to. a ko je klizao asfalt zna kako peeeeèèèèèeeeeeeeee, pa nemo¹ da se okrene¹ vamo jel boli, a ovamo peèe, a ovo naprslo,... svako vozi sebe i svoju glavu, stvar liènog izbora, a i iskustva (dobrog ili lo¹eg)
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

ЯЭВОЛУТИОН

oprema je kurac....za pickice...pravi muskarci voze u gacama (ili bez) i u fila papucama......
a sad ozbino. Svakom je nesto zapisano....neko dobije mnogo upozorenja a neko nijedno....ja sam padao deset puta bez ikakve opreme, od posledica ostala luda glava i po koji oziljak....drugar je prvi put u zivotu pao, sa ful opremom i poginuo.....izdahnuo je kumu na rukama.
podrzavam nosenje opreme....za drum kaciga, jakna i pantalone....za off cizme obavezne (zajebano nositi nekog pet kilometara niz gudure a retard nabio 80 kila)....ali cu i dalje na plus cetres nabiti nosu na lavu i u sorcu obici parohiju ...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Uvek nosim opremu posle padanja...;D Mnogo boli dva puta na isto mesto...;D