Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Meni je trenutno u hondi ipone jer ga je predhodni vlasnik sipao pre 200km. Na zameni ce ici bardal

Slaninar

Citat: eclipse4 poslato 16 Maj, 2016, 01:50
ako se ne varam u hondu fabricki ne ide repsol vec neko hondino ulje....neka me isprave ljudi koji to znaju i to ce se potruditi da nabavim posle ove sezone.
videcu kako se ponasa motor i sa njim i onda cu odluciti dali cu ostati na bardalu ZAUVEK ili na tom ulju.....mada bih iskreno probao i repsol....

Ako nije ba¹ neki te¹ki kr¹, nema ¹anse da oseti¹ da je lo¹ije/bolje. Odnosno, biæe uvek malo bolje s novim, isto kao ¹to su nove gume uvek bolje, ali da uporedi¹ dva razlièita nova ulja i oseti¹ razliku u kvalitetu? Te¹ko.

Ko voli da je motor ¹to ti¹i, mo¾e da stavi malo gu¹æe ulje, tu se oseti razlika. Eventualno subjektivan oseæaj na menjaèu - alu tu uglavnom svako novo bude osetno bolje - jer je novo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ðunta

Ovo je milion posto original, jeftino da ne mo¾e jeftinije:

"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

ðunta

Citat: Slaninar poslato 16 Maj, 2016, 07:54

Ako nije ba¹ neki te¹ki kr¹, nema ¹anse da oseti¹ da je lo¹ije/bolje. Odnosno, biæe uvek malo bolje s novim, isto kao ¹to su nove gume uvek bolje, ali da uporedi¹ dva razlièita nova ulja i oseti¹ razliku u kvalitetu? Te¹ko.

Ko voli da je motor ¹to ti¹i, mo¾e da stavi malo gu¹æe ulje, tu se oseti razlika. Eventualno subjektivan oseæaj na menjaèu - alu tu uglavnom svako novo bude osetno bolje - jer je novo.

Kvalite ulja se gleda i kroz trajnost, odnosno zadr¾avanje istovetnosti kroz kilometra¾u. Imao sam negde testove gde su mereni hemijski sastav i baznost, kod pojedinih ulja, ne seæam se kojih, automobilska su, nulti sastav izvanredan dok posle par hiljada drstièan pad. Kod takvih ulja se ba¹ oseti razlika pri zameni, dok kod dobrih je to malo. Lièno, imao sam u Golfu 4 D Kastrol sipan u Nemaèkoj, nakon 7,5 K sipao sam Fuchs, na prvo paljenje razlika evidentna. Sa tim Fuch-som koji je predviðen za interval od 20K na Golfu, na Fiatu èak 30K iako nije long life, pri zameni na 15K, po prvi put u ¾ivotu preko 10K, samo sam se ubedio da postoji razlika. Kad se motor drastièno uti¹a posle zamene, to ulje je kratkog veka.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

El Jefe

То је контрадикција. Квалитетно уље не можа задржати своје првобитне особине, пре свега зато што квалитетно уље испира мотор и задржава у себи продукте сагоревања и хабања мотора. И стога се наравно деградира.  Висококвалитетна, такозвана вечита уља постоје, али проблем филтрирања таквог уља у мотору још није у потпуности решен
Друштво за заштиту од животиња

ðunta

Citat: El Jefe poslato 16 Maj, 2016, 10:31
То је контрадикција. Квалитетно уље не можа задржати своје првобитне особине, пре свега зато што квалитетно уље испира мотор и задржава у себи продукте сагоревања и хабања мотора. И стога се наравно деградира.  Висококвалитетна, такозвана вечита уља постоје, али проблем филтрирања таквог уља у мотору још није у потпуности решен

Naravno, jedno se ranije a drugo kasnije degradira zbog navedenih uzroka.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

DebeliZmaj

Citat: El Jefe poslato 16 Maj, 2016, 10:31
То је контрадикција. Квалитетно уље не можа задржати своје првобитне особине, пре свега зато што квалитетно уље испира мотор и задржава у себи продукте сагоревања и хабања мотора. И стога се наравно деградира.  Висококвалитетна, такозвана вечита уља постоје, али проблем филтрирања таквог уља у мотору још није у потпуности решен

jeste reshen ali ne sa ovim pasivnih filterima ... koji su u principu
papir kroz koji prolazi ulje :) ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Hurricane

evo link od ovih sa akcijom ELF, da se preselimo ovamo...

http://mece.vudimtrade.rs/2015/11/03/akcija-elf-ulja/

zvao ih ka¾u nemaju trenutno 10-40, imaju 15-50 moto road, 463 rsd..


Lazic

#1688
Ne znam da li smo se èuli dobro malopre, ako bude¹ i¹ao po to od 463 da uzme¹ i meni... ;D :-*

A jo¹ bolje ovoooo... ;D

Citat: mrle poslato 30 Maj, 2016, 12:25
ovde 380 kinti 15-50

http://mece.vudimtrade.rs/2015/11/03/akcija-elf-ulja/

Hurricane

to je to valjda samo plus pdv...

æuduzmem ne brini, èujemo se..

Lazic


mrle

Ne¹to mi sumnjivo tako jeftino ulje...
Vi ka¾ete da je taj Elf ok?

DebeliZmaj

posle elf sipam neko ulje  kao skuplje
ispustim ga posle nedleju dana .. govno
ajde kao sipam motul posle ... isto
ma u q ... vidim da cu menjam za koju
iljadu opet na elf .. .nikad bolje, mirnije
i manje da se greje nego na elf ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

uzmi eneos sa esterima. dok isparavaju do jaja je, kad preatanu menja¹... moj srad je radio nekih pola sata u koski bez pu¹tanja gasa (od èaruge do kuæe) i nije umro. jeste malo skupo al dobro. ulje i posle toga nije bilo spaljeno i nije smrdelo. bilo je isto. da, posle nekih koliko be¹e 5k?

Kostić

i onaj ko je reko da je motul dobar la¾e. 5100 se lepi i ne sviða mi se kako izgleda posle iljadu kma. sad sam ga sipo i u traktor i nije mi menjaè ba¹ kako treba. il sam ja lud i tripujem il to ulje nije onanko kako ga hvale

DebeliZmaj

ni moj moped vishe motul videti nece ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 30 Maj, 2016, 16:34
i onaj ko je reko da je motul dobar la¾e. 5100 se lepi i ne sviða mi se kako izgleda posle iljadu kma. sad sam ga sipo i u traktor i nije mi menjaè ba¹ kako treba. il sam ja lud i tripujem il to ulje nije onanko kako ga hvale

Ko je rekao da je VW dobar la¾e, onaj golf kec nema klimu servo i truo je veæ.

Motul 7100 je jedno od najboljih ulja za "civilne" motocikle. Na 5100 se gotovo svi ¾ivi ¾ale.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Darko

Imao ga ja u zzr-u ... Taj 5100... Nista posebno a nista ni predrkano ... Menjac radio , nije bio bucan , nije lupao ... Neki majstori rekose da tom zzr-u 600 prija taj motul 5100... Kasnije sam presao na bardal , i zbog tih sto se zale na 5100 ocekivao ne znam ni ja sta , kad ono - nista ... Isti kurac ...

Sad u yamahi isto sipam bardal.. Prvo sam sipao 10/40 ... Na sledecoj zameni po preporuci nekih strucnjaka predjem na 15/50 ( motor sa preko 50.000 na satu , velike vrucine itd itd ) i - zajebo sam se... Menjac mi je lepse radio sa 10/40 !! U smislu , precizniji...ali bukvalno , lepsi osecaj na nozi , brzine tacno precizno se saltaju , nikad nisam pogledao lampicu N da proverim dal sam u leru itd itd , znaci - savrseno...  

Sad sa 15/50 je isto sve do jaja , ali mi fali taj neki osecaj savrsenosti sto se izgubio ( ni sad mi ne ispada iz brzine , lepo se menja ali ne znam kako da vam tacno objasnim sta mi nedostaje )
Za sledecu zamenu kupio 10/40


PS - Slazem se sa slninicom , motul 7100 je vrh ulje

mrle

Citat: Laziæ poslato 30 Maj, 2016, 13:23
Ne znam da li smo se èuli dobro malopre, ako bude¹ i¹ao po to od 463 da uzme¹ i meni... ;D :-*

A jo¹ bolje ovoooo... ;D

Citat: mrle poslato 30 Maj, 2016, 12:25
ovde 380 kinti 15-50

http://mece.vudimtrade.rs/2015/11/03/akcija-elf-ulja/


Citat: hurricane poslato 30 Maj, 2016, 14:19
to je to valjda samo plus pdv...

æuduzmem ne brini, èujemo se..

¹ta bi sa ovim?

Hurricane

..kasni plata, eto ¹ta..  [djavo]