Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF


Havarisan


mohikanac

Maslinovo zato sto je najzdravije  ;D ;D ;D :D :D :D..........hahah..........

Dzambo

Motorex do sad, i jako sam zadovoljan njim. Cenovno je u sredini-do malo skupljeg, ali je original proizvod, tj nismo krenuli da ga "krstimo" kao motul5100. Nema mnogo prodajnih mesta, ali je kvalitetno ulje. Jedino sto je ambalaza kretenska, pa treba biti vican pri sipanju.

Havarisan

Ja koristim Motul i mogu da ga provalim po mirisu da li je fals ili ne.

UFF

Maslinovo nije los izbor ali ktm kaze motorex i ja im verujem... za sad.
Eto i dzambo im poverovao iako ne vozi ktm ;)

havarisano objasni ako mozes kako i ostali mogu da provale los motul

dzimika

motul sam koristio dok sam vozio DR-a i kad sam uzeo jednom prilikom 2l i video da je jedna flasa lazna odustao sam od njega,
u TA sam sipao total mineralno, jako dobro ulje, posle sipao elf mineralni isto dobro a jeftino ulje, u tom trenutku vec je bio vlasnistvo totala i sad poslednji put pazario Bel Ray, nijednog trenutka nisam primetio neku razliku u radu motora ili menjaca koje god da sam sipao, uvek radi isto tako da one price "menjac ulazi kao kroz sir" su price za malu decu
koje god ulje da sipate motor ce raditi i jedino moze da se primeti razlika kod lamela, tj moze da se desi da lamelama ne odgovara sinteticko ulje pa pocnu da proklizavaju, ili da je ulje dosta gusce pa lamele proklizaju ponekad, ili opet da ulje izgubi previse brzo svoj viskozitet sto moze da se desi samo u slucaju  fals ulja

Zeljkamp

Do pre neki dan ulje u mom motoru je bilo Motul, onaj najskuplji, stalno sam njega sipao. Sada sam resio da ga promenim i odlucio sam se za full synth by Motorex. Nadam se da cu biti zadovoljan, u stvari, siguran sam da nisam pogresio. ;)
TwinZ Auto & Moto

Charuga

Motorex i Agip nabavljao iz Svajcarske
A od Motorevije sam redovno dobijao iz Zagreba Repsol.....

Kod nas sam cuo iz pouzdanih izvora kako se ulje prodaje..... prave nalepnice i ambalaza........
Verovatno ima i "postenih" ali nebih bas ulazio u to....
Uglavnom i ta ulja zavrsavaju posao.....ali je razlika osetna ako nista drugo a ono na menjacu...
Jedan set Repsola sam ustupio mom drugu Bokiju dok je imao CBR 1000 RR ... nije mogao da veruje kakva promena prilikom saltanja.....

Dragan_kineziolog

Optima Modrica... Nema boljeg ;)
Tezak je zivot nas nindzi

Dukags

Eo 'vako, do sada sam sipao Motoul5100, onda mi bilo nesto kao sumnjivo da od cetiri pakovanja tri sadrzaja budu vrlo vidljivo razlicite boje, ali kako nisam previse sumnjcav niti strucno lice po tom pitanju to sam prepisao mom daltonizmu, prelamanju svetlosti, neiskustvu, da nije ulje bilo u razlicitim buradima pa povuklo od onog hrastovog bureta drugu boju.., kao  i kada je motor posle dve 'iljade km poceo da radi kao slogiran a ulje postalo nenormalno drugacije pa sam to prepisao atmosferskim uticajima i visim silama ali kada sam u prepisci sa gazdom Mass kompani dobio uveravanje da tvrde da ne postoji lazno Motoul ulje (verovatno da sam se dopisivao sa gazdom Kastrola isto bi mi rekao), te da sam trebao sacuvati serijske brojeve sa pakovanja ulja kao i original racun te da je to verovatno zato sto mi je motor star, bi mi nekako suvise, i nije mi tek onda bilo jasno kako se na pijacama isto to Motoul originalno ulje moze naci po skoro duplo jeftinijim cenama, ukljucujuci i NGK "original" svece u paketu? Elem, delimicno sam prihvatio i to da nema laznjaka ali sam za svaki slucaj i probe radi promenio ulje za losije kotirano (ono koje Suzuki sipa fabricki) ali onda je motor opet radio bas isto kao sto je i radio. Sto opet moze biti i da je do goriva, spoljne temperature vazduha, ljubaznosti prodavca ili mesecevih mena.
Racunam da ce sledece ulje biti Motoul ili Castrol ali ne ono koje se prodaje u Srbiji ili cu probati neko od ovih slabije zastupljenih, a time po nekoj mojoj glupoj logici manje zanimljivo ulje za muntanje u ovoj nasoj zemlji nadasve postenih biznismena, opet iskustveno (slicno mi se desavalo sa automobilima, Mobile i Castrol pakovano u Srbiji davnih godina na neki volseban nacin postala su jako trosiva, i po litru izmedju dve zamene u skoro mi novim autovima, a kad sam presao na LiquiMoli uplasio sam se da se u motoru automobila nisu zacpili neki kanali pa ga zato ne trosi skoro nista, a subjektivna ocena boje i gustine pod prstima ostala je duplo duze slicna pocetnoj), da napomenem ulje menjam uvek mnogo pre propisanog roka cemu majstori prepisuju zdravu unutrasnjost masina koje uvek teram dugo godina.

Gašpar

Isak se pravi da ne zna da postoje kopije Motula, ali dobro normalno da ce covek da stiti svoj brend.

Inace, cini mi se da sam sipao Total poslednji put.
Sledece koje sipam je zasigurno Motorex. Prvo sam bio sumnjicav po pitanju tog ulja, ali ako Sampion Srbije u SS-u moze da ga koristi, mogu i ja  ;D

Havarisan

Citat: UFF poslato 05 Decembar, 2010, 16:00

havarisano objasni ako mozes kako i ostali mogu da provale los motul
pa ne znam tacno kako bih mogao da opisem miris, ali ko ga je koristio taj verovatno zna. npr. koristim motul 5100 na starijim motorima, on je tamno braon boje i ima neki svoj smek (po meni bas mirisi) i na novijim motorima motul 300v, on je drecavo zelene boje i on je prijatnog mirisa, ali nije isti miris kao 5100.
eto to je to, pa mozda je neko i razumeo.

Stuntoholic

Motul 2t 800 i Scooter power.. ovaj 800 je samo za premix, gusto je jako, mada sam sipao i u Husqvarnu, ona ima pumpu za razliku od skutera i nije bilo problema...
My name is Radislav, and I am stuntoholic
www.facebook.com/Rade.Mihajlov

WOLVERINE

  

     YAMALUBE ili BELRAY  polusintetika ... 10-50.. ;) ;)

Dr. Pop

Repsol, kod nas mo¾e da se kupi original ........
MK Arhangel

dzimika

pope, mislis kod tebe u firmi?

Dr. Pop

jebiga, ne bih da reklamiram...
Do du¹e nemam vajde od reklamiranja, ne radim na procenat i verovatno neæu raditi u istoj firmi od nove godine .
ali da na Petrolu ima original Repsol.....
MK Arhangel

dzimika

sto bre pope?

nego, dok god ima ulja u motoru dobro je, ako curi dosipacu, ako trosi dosipacu :D

Dr. Pop

Pa dosta je bilo prijatelju, trebalo bi malo da se menja, ko zna mo¾da se zajebem ali dok ne probam , neæu znati . ponudjen mi je drugi posao pa æu da vidim kako æe da ide..
MK Arhangel