Glavni meni

Merak Tura...Tirana - Elbasan - Ohrid - Draè - Skadar

Započeo GuGi, 05 Decembar, 2010, 02:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

GuGi

Elem ,dne 16-og tekuæeg , zorom , okupila se grupica odva¾nih....i krenu¹e...

S lijeva u desno Zoran M sa Stromaderom ,Wrong Rider sa Stradale i suprugom  , Fat Boy sa Klekom i moja malenkost sa Evozukijem :lol:

Na granicnom prelazu Sukobin








Prva pauza na 50 km od Tirane i naravno birra Tirana , koja je feeeeeenomenalno pivo , bolje od Nik¹iækog....skoro kao Jelensko :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:




Pred samu Tiranu pohodismo restoran Brazil , po preporici Zoranovog druga , i vazda mu HVALA  :)


Imaju malo pivo , od 1 litra




I srednje , od 2 litra







Izjedesmo po jedan but od ovce i krenusmo....
Kroz Tiranu....

Pièimo , pièimo , pièimo ,kroz  preko Elbasana , divnim putem...sti¾emo u Ohrid....































Zatim podjosmo  opet do Elbasana , pa preko Kavaja do Draèa








Nadjosmo prodavnicu TROYA , moto opreme ,kafanu i restoran na¹eg domaæina Klodija koji je inace èlan moto kluba Steel Wings i koji je nesebièno dijelio svoje slobodno vrijeme sa nama ....vozio sa nama kroz Drac ....


























Slika sam sve govori...Poseidon.....xo xo xo :clap:



Gazda Klodi



Talijan Fabio










Metar piva i to nik¹iækog :dance:




















Poslije burne i ki¹ovite noæi podjosmo za Skadar...





































Sve u svemu èista 5.....lijepo vrijeme , divna voznja , druzenje fenomenalno.....prelijepih 3 dana....hvala drugarima....
Bolje imati , no nemati ...

gane


GuGi

Bolje imati , no nemati ...

fat boy

ulazili smo u Tiranu i ovèije "batake" zalivene tirana birom hahaha

©eki

Bio i predpro¹le i pro¹le godine (14 dana tura).  Zanimljiv je put od Elbasana do Tirane, je l?

Vlada GS

Jel bi umeli da nam na mapi ucrtate taj put, da bi mi iz Beograda znali kako da se organizujemo, i gde ste spavali? Hvala. Pozzz

fat boy

Elbasan - Tirana je i najljep¹i dio puta preko planinskog prevoja, dobar put, pun krivina, pejza¾i prva liga...
put je izgledao: Budva- Bar- ulazak u Albaniju na prelaz Sukobin- Skadar- Tirana - Ohrid, noæenje na Ohrid u privatnim apartmanima za 15e po osobi (sam u dvokrevetnom apartmanu) Sjutradan povratak Ohrid- Draè spavanje u Draèu kod vlasnika Motorande (ponovo svako svoj apartman) za 10e po osobi/apartmanu uz izuzetan domaæinski tretman ( nekoliko metara nik¹iækog piva, nekoliko metara domaæe kobasice i neponovljivo dobre pice) Treæi dan povratak preko Skadra cca 200km. Put na mapi neka ucrta autor putopisa ( ja ne umijem haha), a ja sam na raspolaganju svima koji proputuju kroz Budvu i idu na ovu turu da detaljnije pojasnim uz hladni nik.
napomena: obavezno treba zamijeniti novac, jer nam je bilo do 30% skuplje kad smo plaæali u eurima u pojedinim restoranima u Albaniji

mi¹a bmw

Potpuno se sla¾em da je to najlep¹i deo puta.
Lepa tura, ba¹ merak! [thumb_up]
Two wheels, one life

ACO610

Gledam  ono  "srednje  pivo"  2l  i  sve  se smje¹kam  ;D.  Dobra  tura.

K_A_W_A

Pre nego sto sam bio u Albaniji, mislio sam da je to kao neka africka zemlja, ali sam posle promenio misljenje. Narod je zaostao malo, ali ipak ima puno toga lepog da se vidi. Dobar putopis.

Dzigi Boy

Odlicno, nikad nisam bio u Albaniji ali kada ovo citam i gledam javlja se u meni velika zelja da odem:)))))))))))

Svaka cast, a pivo od 2L ????? hhehehehe

tibban

Prelepa tura, ja sam prosle godine bio sa zenom. Doduse ja sam isao preko Vranja-Skoplje-Tetovo-Gostivar-Ohrid pa sam se vracao preko Elbasana,Tirane,Skadra pa Crna Gora pa pravac Mokra Gora, Sabac, Novi Sad. Cca 2000km za 5 dana. Jedino sto me je nenormalno nerviralo ja sto u Tirani nema smrdljivog putokaza kako izaci iz grada. Ali na srecu natucam ovaj inglishki jezik pa sam naleteo na verovatno jednog od dva miliona Albanaca koji je znao slican engleski kao moj pa smo se lepo sporazumeli.
I ja sam imao negativnu viziju o njima ali nije to bas kako su mi pricali. Putevi su im relativno dobri tako da sam moju Suzanu peglo od Tirane do Skadra i po150-160 a drotova nigde ne sam cideo. Ima pravo Fat-boy da je Elbasan-Tirana najlepsi deo ture. Jedino sto se ja nisam zaustavljao nigde na klopu pa nevideh i neprobah onaj king size pivo. Next time
ZIVIM DA VOZIM---VOZIM DA BI ZIVEO