Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

mogao je to da samelje sa malo starog leba ili pirinca i eto granule za pse :D

Lazic

Htedoh da ka¾em, ¹ta nije bilo u redu sa svinjom...?

eclipse4


OKi

Sitna slova ili to ¹to sam omatorio  :P .
NE znam stvarno, kako uspeju da od¹tampaju tako sitna slova  :o, na raznim uputstvima  [veryangry]

Glava Dole

Muci ga nesto gore nego sto sam mislio... raskaceni svi dzekovi i releji, ocisceni i situacija ista... prava proverena, pa i prespajano direktno... to je ok... dzekovi deluju sasvim ok, nista mi ni uz cupanje nije ostalo u ruci... fantomski kvar... u pm, nista gore, gde to da me snadje... opet je upalio pumpu ali je i caktao relej, na pokusaj verglanja sve isto... pogubio sve i nema vise nista iako aku ima okej napon...

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic


Glava Dole

Ma jok Peco, nije da izgubi samo dok se vergla od opterecenja nego kao da negde zasmecuje i posle uopste nema kontakt bez obzira na verglanje... da je on problem vratile bi se lampice cim se pusti dugme a ni tad se ne bi totalno bas ugasile kao da si bravu okrenuo na off...

@lazicu, sumnjao i ja na masu, proverio posle unimerom i nije do nje, kontatka nema a stavim jednu pipalicu na plus direktno na klemu akumulatora a drugom pipao svuda po motoru... prisutna je svuda, po ramu, masini, repu, heblovima, svuda preko 12V a tabla mrtva... drugo ga nesto jebe, moguce da je neka zica satrulila od soli kao onda kad me zezao regler, sami kontakti su u sustini u sasvim ok stanju ili je glavni relej crko... pozabavicu se time tamo posle 20og malo dublje... morace sema, polako redom istom metodom pa da se sve zivo ispita i prokopa dok se ne ubode prekidkvar... sve redom i naci cu gde je prekid pa da jebe rak raka... nemam sad ni volje ni zivaca ni vremena za to...










Lazic

Pokazao sam nekome u subotu onu moju luster klemu sa tvog reglera, nigde se ni¹ta ne topi, jedino mi i dalje sirena slabo radi...

Glava Dole

Jbg to je do sirene, nema veze sa reglerom cim on odrzava preko 14V i god dana motor pali ko mina... moguce da je radila jace sa onim koji je prepunjavao i gruvao 17V pa sad kad je sve u redu ti se cini da je slabija...

A sto se ovog mog tice mislim da je crkao main relay iliti relay assembly, neko ga zove ovako neko onako... ugalvnom relej sa 11 kontakta, u sustini dva releja u jednoj kutiji sa jos par dioda da bi se odvojili signali od ovoga i onoga...

Kad sam poslednji put uopste imao kontakt pocelo je da cvakce kod releja bas u ritmu zmigavca, ali preslikano... tiktaktiktak dok nisam probao da zaverglam i od tad vise nije imao nista... nije mi palo na pamet da opipam koji relej vibrira pa sam pomislio da je to na neki fantomski nacin bio aktiviran ovaj za zmigavce(odmah je do njega pa nisam znao odakle dopire zvuk, nisam se ni potrudio da po vibraciji konstatujem) a nije mi nikako bilo jasno na koju foru kad znam da su zmigavci skroz raskaceni a da ovaj bimetalni bez opterecenja ne moze da radi... i onda naidjem na ovaj klip sa R6icom:

https://www.youtube.com/watch?v=l3zax2AoQJI&index=6#

I slozim kockice... svi kontakti u super stanju, relej isto tako cvaktao... znaci 99% on... video neke forice iz manuala, nasao color semu... pa kad budem bio u prilici lagano na samom dzeku tog releja dovodim za jedno po jedno, i kad za bobine, cdi, pumpu i direktno na dzeku main releya dovedem signal za pobodu releja anlasera trebalo bi da se on aktivira, da motor zavergla i sastavi... ako tako bude sastavio definitivno je do njega...






E sad je problem sta raditi jer nov ne moze da se kupi sv ei da hocu, da li da trazim drugi polovan preko ebaya(sto je opet matoro koliko i ovaj moj, ko zna koliko kliktanja je do sad imao i dokle ce) ili da jednostavno na plocici napravim nesto slicno tom originalnom sa novim relejima... mislim da je to mnogo sigurnija varijanta nego davati 30-40e za opet 25god star relej...



bogdan

glasam za pravljenje novog sklopa , bice zanimlivo  :D

Lazic

Citat: Glava Dole poslato 12 Februar, 2019, 02:36
Jbg to je do sirene, nema veze sa reglerom cim on odrzava preko 14V i god dana motor pali ko mina... moguce da je radila jace sa onim koji je prepunjavao i gruvao 17V pa sad kad je sve u redu ti se cini da je slabija...
Èini? ;D Èuli su je Juga i Andreja i Filgud i Uragan... :o ;D Ne svira, samo èuje¹ vazduh iz kompresora... Kad je zakaèim na acc od upsa svira k'o blesava...

Ivicat

Zar je moguce da kod nas ne postoji prodavnica tehnike gde je moguce probati slusalice pre kupovine.

Lazic


El Jefe

Знам да гаће не можеш да пробаш, ал то први пут чујем за слушалице.
Друштво за заштиту од животиња

Lazic


K0le

Citat: Laziæ poslato 15 Februar, 2019, 23:51
Ne mogu gaæe da se probaju?

Podseti me kad smo jedan moj drug brat prijatelj i ja i¹li na Najlon pijacu u NS, on sebi dao za zadatak da kupi tri para èarapa za 100 din i troje gaæa za 100 din.
Èarape je na¹ao iz cuga po toj ceni tad, al gaæe nikako. Jedan ciga mu nudio za te pare dvoje gaæa, al polovnih - njegove i ¾enine da skine :D

El Jefe

Аматер кога деру трговци. Ја купио нове фармерице, никада ношене за 75 Дин.
Друштво за заштиту од животиња

eclipse4

Stigla cestitka juce

915e kazna sto sam gledao ded pul 2 preko pop korn tajma  [rofl]

Nisam teo da dam 40e godisnje za VPN sad platih svu pirateriju unazad od kad koristim pc.....hahahha

Sad moram sa advokatom da vidim jer cujem pise se neko sranje al to mora advokat u kome oni ne mogu da dokazu da si to licno ti koristio,vec da je neko mogao da ti uzme ip ili neko kome si dao password,provalio itd....

Ivicat

Citat: eclipse4 poslato 16 Februar, 2019, 12:17
Stigla cestitka juce
915e kazna sto sam gledao ded pul 2 preko pop korn tajma  [rofl]

Ajd prevedi