Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Suzuki SJ Samurai

isao za kosjeric motorom, pokisao od glave do pete, smrzo se ko nikad u zivotu, dogovorili se sve, nije hteo kaparu koju sam nudio i obecavao mi da mi danas dovozi vozilo po dogovorenoj ceni da bi mi veceras rekao da je dobio bolju ponudu (a ja mu bas zato i nudio kaparu)
ja ga samo pitah zar ti ne rece da je tvoja i moja rec dovoljna?

mislim zabole me bas, vozilo je trebalo da sliuzi kao hir a ne kao potreba, tako da mi je ustedeo lovu ali eto da se zna da je covek cija rec nema vrednost kao sto su me i upozorili kad sam se o njemu raspitivao pre odlaska, marjanu rekao da se vodi na njega a meni da se vodi na nekog rodjaka i jos nekoliko stvari za koje je lagao, pitanje je da li ce taj kupac uopste moci da ga prevede jer je cena bila sumljivo niska a prodavac ocigledno sta je

Zeljkamp

TwinZ Auto & Moto

dzimika

Ono kad ti je poslodavac poslednje sujetno govno, iznervira me toliko da jos ne mogu da spavam pa moram da se pozalim ovde, mozda lakse zaspim :)

Ali nema veze, idemo dalje, ko zna zasto je to dobro, bar znas ko je govno a ko je covek

Lazic

Na kraju nisam skapirao ¹ta su taèno uradili osim ¹to su se nadurili jer si dao otkaz i iskljuèili ti mail... Nego, ne¹to oksimoroni¹em (razmi¹ljam), ¹to ne bi tra¾io isti posao, ima¹ masu iskustva a jeftiniji si od amera... ;D

slave74

Citat: eclipse4 poslato 23 Maj, 2018, 00:04
izvukao klincu iz noge,kompletnog.....cisto sumnjam da ima nesto preventivno kod nas da se da?

drug mi kaze da su njegovi njemu 100 izvukli,samo malo rakija i to je to.....ja mu stavio i alkohol i hidrogen i rivanol i jod....bem ga










jebi ga mrzelo me da ukljucim tehniku slikano telefonom kroz mikroskop

Ako nije kasno stavi krpelja u posudicu sa malo vode i odnesi u VMA 5 sprat soba 11 epidemiolosko. Do 15:00
Oni ce da analiziraju da li krpelj pripada vrsti , koja prenosi lajmsku bolest, i eventualno da odrede da li je zarazen.. Cena 890 din.
Meni stoji nalaz od mog krpelja vec par dana, mrzi me da odem, pa ako budes nosio krpelja ,javi se da ti uplatim, da podignes i moj nalaz..

Ako je zarazen moze se davati antibiotik.

Ako se pojave crveni  prstenovi  oko uboda , to verovatno znaci pocetak lajmske bolesti.

Krpelj treba da stigne u laboratoriju u roku od 24h.

Ako je krpelj izvadjen do 24h od momenta uboda, velika je verovatnoca da cak i da je zarazen bolest ne predje na coveka.

Lepo si ga izvadio ,glava nije polomljena, ali savetuje se da se ne natapa krpelj nicim, jer hoce da bljucne u ranu, a u toj slini je ta bakterija..

slave74

Posle mesec dva postoji test iz krvi osobe ,koja je  pretrpela ubod krpelja. Postoje dva testa westernblot ili tako nesto je kvalitetniji i precizniji nego test metoda elise...

milomir22

Ako se ne pojavi crvenilo u obliku krugova oko mesta uboda, 99% nece imati problema.

Ja uvek idem kod lekara da mi skinu krpelje, jednom je ostala glava, otac mi kopao po nozi pola sata hirurskom iglom dok nismo izvadili, tad sam se naucio pameti. Hvata se pincetom, valjda skroz uz kozu i odvrce u smeru obrnutom od kazaljke na satu. Ali u svakoj ambulanti ga uklone za 2 min, tako da mi je lakse nego ja s tim da se bakcem.

Tad su mi rekli ako se pojavi veliki crveni pecat oko mesta uboda da se javim, ako ne-da ne brinem. Crvena tacka gde se prikacio stajala nekoliko dana i prosla, pecati se nisu pojavljivali.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

zVuk

....ja to sam vadim.....sad za vikend izvadio 3 komada iz sebe.....

....ne natapati nicim nikako, odnosno ne gusiti krpelja, jer tad povrati.....samo na suvo....ja ih inace vadim prstima, pincetom se plasim da cu da ga presecem, nemam osecaj za pincetu....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Lazic

Uvek prstima... Do sad ih povadio desetine... Samo ga ne daviti i ne stiskati jako, mora da bude ¾iv i zdrav kad se skine...

Nego Vuèe, silazi¹ li sa planine nekad? :)

mareskin

Citat: Laziæ poslato 23 Maj, 2018, 11:04
Uvek prstima... Do sad ih povadio desetine... Samo ga ne daviti i ne stiskati jako, mora da bude ¾iv i zdrav kad se skine...

®iv nego ¹ta. Onda mu po¹teno sudi¹ i obesi¹ ga.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lone Wolf

Не може рај на земљи.

Lazic

Citat: mareskin poslato 23 Maj, 2018, 11:19
Citat: Laziæ poslato 23 Maj, 2018, 11:04
Uvek prstima... Do sad ih povadio desetine... Samo ga ne daviti i ne stiskati jako, mora da bude ¾iv i zdrav kad se skine...

®iv nego ¹ta. Onda mu po¹teno sudi¹ i obesi¹ ga.
Jok, bude likvidiran bez suðenja...

mrle

Citat: milomir22 poslato 23 Maj, 2018, 10:28


Ja uvek idem kod lekara da mi skinu krpelje, .

ja pre 3-4 godine odveo klinca u DZ u Nehruovoj, dobro mu kombinirkama nije vadila, nemaju pincetu. I savet je bio da sami kod kuæe ako imamo manju pincetu jo¹ malo èaèkamo.
Kao ovaj sluèaj ¹to je lik skoro izbacio u medije,pa se i ministarstvo oglasilo.

Jednom ga moja ortakinja odvela u urgentni, izvadili i stavili u boèicu i dali savet da nosimo u VMA, kao ¹to je Slave veæ napisao.

Gavrolini

Kurir AKSa majmuncicna. Cekam juce ceo dan paket i gospodin se i ne pojavi. Kad sam ga nazvao lik opusteno mi kaze da nije stigao i da ce mi doneti ujutru u 9 prvom....evo sad ke 13:09 i jos nema majmuna. Pa koju uslugu i postarinu ja placam danas za sutra ili danas za ko zna kad?!

Lazic

Naèestitao bi im se mile nove godine... Ovde kod nas ima u Beksu neki lik radi po centru, na te¹kim drogama, isto pona¹anje, a kad doðe zapitam se kako je uop¹te u stanju da vozi ili pogodi adresu...

eclipse4

Citat: slave74 poslato 23 Maj, 2018, 10:14
Citat: eclipse4 poslato 23 Maj, 2018, 00:04
izvukao klincu iz noge,kompletnog.....cisto sumnjam da ima nesto preventivno kod nas da se da?

drug mi kaze da su njegovi njemu 100 izvukli,samo malo rakija i to je to.....ja mu stavio i alkohol i hidrogen i rivanol i jod....bem ga










jebi ga mrzelo me da ukljucim tehniku slikano telefonom kroz mikroskop

Ako nije kasno stavi krpelja u posudicu sa malo vode i odnesi u VMA 5 sprat soba 11 epidemiolosko. Do 15:00
Oni ce da analiziraju da li krpelj pripada vrsti , koja prenosi lajmsku bolest, i eventualno da odrede da li je zarazen.. Cena 890 din.
Meni stoji nalaz od mog krpelja vec par dana, mrzi me da odem, pa ako budes nosio krpelja ,javi se da ti uplatim, da podignes i moj nalaz..

Ako je zarazen moze se davati antibiotik.

Ako se pojave crveni  prstenovi  oko uboda , to verovatno znaci pocetak lajmske bolesti.

Krpelj treba da stigne u laboratoriju u roku od 24h.

Ako je krpelj izvadjen do 24h od momenta uboda, velika je verovatnoca da cak i da je zarazen bolest ne predje na coveka.

Lepo si ga izvadio ,glava nije polomljena, ali savetuje se da se ne natapa krpelj nicim, jer hoce da bljucne u ranu, a u toj slini je ta bakterija..

u BG stizem sutra popodne,inace sam daleko i od toga nema nista da ga dovezem tu.
krpelj je jako mali mozda svega 3-4mm i vidi se da nista nije nasisao.
izvucen noktom,bez ikakve sile,na mesto uboda se vidi samo jedna mala mikronska tackica,a ima maaaaalo skoro pa neprimetno  crvenilo jer je klinac sinoc stiskao to mesto"da izadje krv" :)

mkt


bigsheki

otisao na ekg,i obrijala mi grudi na par mesta,izgledam kao da me suga neka zahvatila.nije mi dobro koliko sam popizdeo,a mora se

Boban_m


CBRR1

Citat: bigsheki poslato 23 Maj, 2018, 20:11
otisao na ekg,i obrijala mi grudi na par mesta,izgledam kao da me suga neka zahvatila.nije mi dobro koliko sam popizdeo,a mora se

Brijac izrokaj sve...skinuces negde majicu i bice stvarno kao da si se osugao..