Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

megaidiot


dzimika

Koliko sam primetio Maxi je ostao bez dosta radnika jer ih je dosta preslo u Lidl, non stop traze sve moguce radnike, ali isti djavo samo malo veca plata
Mada koliko znam Metro bolje placa od Maxija recimo, ali 3 smene ima

Lazic

Citat: slave74 poslato 19 Oktobar, 2018, 18:29
Mislim da sad donose presude u odsudstvu.

Donesu i okaèe na oglasnu tablu i opet zastari... ;D ;D ;D


Citat: megaidiot poslato 19 Oktobar, 2018, 19:13
mislim da ne mogu jel ne moze da pocne proces bez tebe
To sam i ja èuo, ali po¹to im se ne javljam skoro nikad, ne znam da li je taèno... Znam da i ako donesu presudu u odsustvu i ako je okaèe na oglasnoj tabli i raèunaju da su ti uruèili, ako te na'vataju pre zastare, ima¹ pravo na ¾albu/suoèenje/¹ta god...

Glava Dole

Tacno je, meni sudili u odsustvu i uneli mi sami kaznu u registar.

Lazic

I da te nisu na'vatali zastarela bi... :)

megaidiot

mene na kraju cimali samo za izbegavanje suda, sitne pare u odnosu na sve sta sam izbegavao. al to je bilo pre nekoliko godina.

Lazic


Plazma Keks

Citat: kosta66 poslato 19 Oktobar, 2018, 20:01
lidl na banjici u save ma¹koviæa prazan, onaj na vidikurcu pun. banjica daleko za resnik ripanj i ostale mesne zajednice. a vidim i u nsu lidl prazan
ne znam bas, mozda je za sada dok ljudi ne potrose zalihe, taj na trosarsini je prvih nedelju dana imao guzvu na ulazu, a kad sam video ljude koji izlaze, svi su imali po cetiri pune kese :D

Citat: megaidiot poslato 19 Oktobar, 2018, 22:48
Citat: Plazma Keks poslato 19 Oktobar, 2018, 19:54
ja odem u maxi, sve ih mrzim
i oni mrze i sebe i maxi
meni je i dalje najprakticnije da odem u maxi.

kazu mi ljudi da su ostali lanci prodavnica malo spustili cene otkako se lidl pojavio

megaidiot

ja ni u austriji ne kupujem nista u lidlu, jel je kvalitet sranje, mozda neku hemiju, hranu ne. ima malo skupljih a ok prodavnica.

a za izbegavanje suda, mogao sam i to da izbegnem nego hteo da skinem s kurca.

CBRR1

Citat: megaidiot poslato 20 Oktobar, 2018, 12:45
ja ni u austriji ne kupujem nista u lidlu, jel je kvalitet sranje, mozda neku hemiju, hranu ne. ima malo skupljih a ok prodavnica.



Po kom kriterijumu???

Slatkisi-sve im je full, pricam o kvalitetu

Sladoledi-full

Slanisi-takodj nevidim ni jednu nijansu losijeg bilo cega

Riba-takodje, pricam o pakovanoj robi itd..

Meso-svuda je uzas...

Od maksija se jezim...

ovi drugi isti rac...

®or¾

 [clapp]  [clapp] o konaèno! Lidl jeste povoljniji ali je roba po pravilu kurton.Naravno da postoje stvari koje su iste ali jeftinije,no probajte jebeno pile iz lidla,pa onda diskutujemo.Ja probao pre dvaes i kusur godina,au bato,za maèke odliçno,a kuèiæima mora¹ da raskosti¹! [cheers]

CBRR1

Citat: ®or¾ poslato 20 Oktobar, 2018, 13:40
[clapp]  [clapp] o konaèno! Lidl jeste povoljniji ali je roba po pravilu kurton.Naravno da postoje stvari koje su iste ali jeftinije,no probajte jebeno pile iz lidla,pa onda diskutujemo.Ja probao pre dvaes i kusur godina,au bato,za maèke odliçno,a kuèiæima mora¹ da raskosti¹! [cheers]

Pile pa pile, jel taj Lidl neka farma pilica sta  [neampojma] gubim se malo...Misterchok cokoladice kurton? ajde proveri cije cokoladice pakuju pa se javi...kupujes ih svakako na kiosku...

®or¾

Pa piliæi su u ¾i¾i trenutno,pa sam ih zato pomenuo,za èokoladice ne znam i sve to uop¹te nije bitno,ono ¹to jeste bitno je da i ostale magarèine spu¹taju cene,upravo zato ¹to su se ti indijanci pojavili,¹to implicira sve odgovore o mar¾ama na¶ih trgovaca.O kvalitetu nekog prehrambenog proizvoda,ba¹ i nemam nameru da diskutujem,neka kupuje ko ¹ta hoæe.Ineèe oduzeo sam se od fascinacije,kada si mi pomenuo,ko  pakuje Misterchok.Ne kupujem ih nigde a ne na kiosku.Ima kod mene na najlonu Belgijske èokolade,tezga 245 svaki neparnim danom,od 14-16 h .Ajd uzdravlju

CBRR1

kupujes po tezgama (mislim na konditorske proizvode), a komentarises i fasciniras se za Misterchok, ajd stvarno uzdravlje...

megaidiot

sa konzervom se ne mozes zajebati, ali meso i sir pa i smrznuta riba im je djubre, nisam izbirljiv, al ne volim da bacam hranu. ovde nisam ni ulazio.

viper

Ovaj konj ali sam se ipak smirio, hteo sam glavu da mu razbijem.

! No longer available
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

®or¾

Citat: CBRR1 poslato 20 Oktobar, 2018, 14:07
kupujes po tezgama (mislim na konditorske proizvode), a komentarises i fasciniras se za Misterchok, ajd stvarno uzdravlje...
[rofl]  [rofl] Nekako sam iz tvojih dosada¹njih postova shvatio da ti razume¹ ¹alu,mo¾da sam i pogre¹io.Odakle ti ideja da kupujem po tezgama konditorske proizvode.Pominjanje tezge na pijaci je u kontekstu tvoje tezge na N Beogradu i poku¹aj da napravim( mo¾da lo¹u sprdnju)  [neampojma]Mene lièno ne bi bila sramota ni da ih kupujem na tezgama.Koga boli kurac gde ko i za¹to kupuje  [hello].Ukoliko sam te uvredio pominjanjem kurton robe iz lidla izvini,nije mi to bila namera.Isto tako,moja reakcija je bila samo iz jednog razloga.©ta ti to znaèi " probaj,proveri pa se javi" Vi¹e od pola ¾ivata sam proveo kao Hed ¹ef po ekskluzivnim restoranima po svetu.Ovo nisam nikada ni mislio da prijavljujem ali kada neko poku¹ava da mi objasni ¹ta je kvalitet nekog proizvoda,nekako osetim potrebu da prokomentari¹em.U moje reèi ¹to se kuhinje tièe imaæe te priliku vrlo brzo da se uverite u¾ivo.Nisam zaboravio da sam obeæao okupljanje kod mene za foruma¹e.Jo¹ jedamputa da ponovim Lidl slu¾i za kupovinu proizvoda koji ne mogu ni na jedan naèin da utièu na zdravlje,a niti su bolji niti jeftiniji od ostalih mega giga marketa u Srbiji kada je kvalitet u pitanju.Jedina razlika i pozitivna stvar oko Lidla je to da æe ovi dosada¹nji morati da spuste svoje nenormalne mar¾e!Kod mene nema zadnjih i kojekakvih negativnih misli ni prema jednom foruma¹u,pa ni prema tebi i rado æu vas sve zajedno doèekati.Izvinjavam se na op¹irnosti [cheers]

dzimika

Jos pre par godina kad smo isli u Grcku, svi vicu lidl lidl, odemo i ne kupimo nista, cene kao u nekim drugim marketima, na akcijama nesto jeftinije, caka kod lidla, kao i kod maksija tj deleza u poslednjih par godina, je sto uzimaju centralno i onda oni isporucuju radnjama na taj nacin dobijaju logisticki rabat na vec postojeci a oni moraju da salju odredjenu robu skoro svaki dan pa im je ovako lakse da stave i ostalu robu zajedno sa tom
sto se tice marze, evo prosto objasnjenje na hlebu jer sam imao prilike da radim u pancevackoj pekari pa sam video fakture, deleze dobija od pancevacke pekare rabat od 20 do 45% u zavisnosti od vrste hleba, recimo na Savi koja se najvise kupuje je rabat bio oko 30% sto znaci da jedan sistem na hlebu od 30din zaradjuje negde oko 6 dinara mozda nesto malo vise jer je PDV 10%, dok isti taj hleb malim prodavnicama daju za 27din sa PDV-om i mali trgovac zaradjuje oko 3 din po komadu, a to je samo hleb, rabat koji dobijaju od proizvodjaca je veliki a cene koje druze su abnormalne u odnosu na to, zato je deleze kad je to shvatio i ostao u srbiji a razmisljali su da izadju i da prodaju kome god malo posto su ga kupili, u EU marze su donekle ogranicene, ne samo u maloprodaju vec i u osiguranju i slicno, licno sam slusao likove koji komentarisu kako dolaze u srbiju jer je provizija koju dobijaju duplo veca nego u EU i sto nema tako rigorozne kontrole kao tamo
Malo sam otisao dalje od teme mozda ali shvaticete poentu.

Lidl kao lanac po meni funkcionise da imaju odredjeni asortiman, nista nasiroko i po 15 vrsta od iste stvari vec veoma jednostavno drze mozda 3 ili 2 pa cak i samo jednog proizvodjaca za odredjene proizvode i na taj nacin ti nemas izbor od koga ces da kupis nego uzimas sta imas, a oni idu na kolicinu i obrt a ne da maksimiziraju profit po prodatom komadu, zato i imaju nize cene za odredjene proizvode