Glavni meni

Vazdusne puske

Započeo UFF, 21 Mart, 2012, 12:20

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Trenirao sam streljastvo kao klinc jos u osnovnoj skoli
Sad se opet setih da bi voleo da imam pusku pa rekoh da vidim sa vama, sta ko ima ili bi zeleo da kupi?
Tema za razmenu misljenja i iskustvima o vazdusnim puskama

Ne bih se takmicio vec da mi stoji na vikendici za zajebanciju po sumi

Evo ja htedoh da uzmem nesto ozbiljnije, npr Crosman Phantom 1200 ali kod nas lik trazi 220eur + 60eur za optiku
http://www.kupujemprodajem.com/Vazdusna-puska-Crosman-Phantom-1200-1626375-oglas.htm

a na amazonu 80$ tj tri puta niza cena + free shipping samo tesko da to moze preko granice :D
http://www.amazon.com/Crosman-Phantom-Caliber-Break-Barrel/dp/B000N2N8AO

Znate li neke radnje ili prodavce u beogradu sa dobrim izborom i povoljnim cenama?



bucko

Ja se bas ovih dana raspitivao.Treba ti dozvola kao i za vatreno oruzje.
Uzeo sam air soft beretu f92 i automatski uzi na baterije i metu pa klinac i ja prengijamo po kuci ko blesavi.

nesic1

Ne znam koje su cene kod nas, imas po bugarskoj nove, bile su skoro dzabe sad ne znam kakve su cene, ako imas nekog da ti donese

UFF

Dozvolu a i oruzje vec imam ali ako ces da drzis na vikendici da ubijas stetocine koga boli Q za papire, samo da kupac naravno hoce da proda licu bez dozvole
Nesicu znam da su kod nas na bubanj potoku prodavali nove i manjeg i veceg kalibra (4,5 - 5,5mm) po 100eur (valjda su to te) ali nemam pojma kakvog su kvaliteta niti sta da gledam kad kupujem
http://www.kupujemprodajem.com/vazdusna-puska-4-5mm-sa-optikom-1424763-oglas.htm?filter_id=5781316

Taraba

Koji ce ti kurac optika kad diabola iz proseène vazdu¹are veæ posle 20 metara gubi visinu?
Za toliko mo¾e¹ i na mu¹icu da gaða¹.

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF

Pa ja ne bi prosecnu vazdusaru vec kad udari da probije :D
A optika naravno nije neophodna, samo je lakse sa njom

nesic1

Stric ima vazdusnu, legalnu naravno, i burazer stavio optiku, na 200m busi vrapce i golube provereno, najbolje da pitas nekog ko se razume da ti kaze sta da gledas da se ne zeznes, kundak joj je slican kao ova sa zadnje slike a metalni deo kao ona sa prve slike

Major

Citat: UFF poslato 21 Mart, 2012, 12:43
Dozvolu a i oruzje vec imam ali ako ces da drzis na vikendici da ubijas stetocine koga boli Q za papire, samo da kupac naravno hoce da proda licu bez dozvole
Nesicu znam da su kod nas na bubanj potoku prodavali nove i manjeg i veceg kalibra (4,5 - 5,5mm) po 100eur (valjda su to te) ali nemam pojma kakvog su kvaliteta niti sta da gledam kad kupujem
http://www.kupujemprodajem.com/vazdusna-puska-4-5mm-sa-optikom-1424763-oglas.htm?filter_id=5781316

100 eurica nije mnogo, samo sto ti rece Nesic vidi da odes sa nekim ko se razume da ne kupis neku glupost.

AndreyRR

ako hoces da probija,kupi malokalibarku  ;D ;D ;D

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Zverka

VISPER TI  JE SASVIM DOVOLJAN :)
zeca smakne bez da razmisljas
:))
imam  malI  poligon u  dvoristu i  ludake koji svakodnevno peglaju sce zivo ...:)))
Never ride faster than your angel can fly

:D

losmi

bila bi fora kad je uzmes okacis je preko ledja i na ktm i kroz grad,show bi napravio :D :D :D

Taraba

Vozio sam ja gitaru u torbi po gradu na KTM-u... pitali me jel to pu¹ka? [dunce]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

baha

Citat: nesic1 poslato 21 Mart, 2012, 13:50
Stric ima vazdusnu, legalnu naravno, i burazer stavio optiku, na 200m busi vrapce i golube provereno, najbolje da pitas nekog ko se razume da ti kaze sta da gledas da se ne zeznes, kundak joj je slican kao ova sa zadnje slike a metalni deo kao ona sa prve slike

Mislim da si lepo reko na kraju da pita nekog ko se razume.....a tvoj stric onda nema vazdusnu pusku.. ja mislim da je to crna strela....ako ne znas kolko su 200m....to je jednostavno,uzmi dva fudbalska igralista i na kraju postavi ne goluba nego(RODU) i ako je bude pogodio...ja je jedem sa sve kljun.. [ludak_sa_puskom].. [neslusam]. [glavazid]
Ja znam sto ne znam...ali ti ne znas kolko ne znas...

baha

UFF-e...moj savet....sigurno imas nekog prijatelja koji se razume oko oruzja i samo s njim u kupovinu da ti nebi uvalili nesto bzv.i jacinu ispod 305 m/s ne uzimaj ako hoces da zadovolji tvoje uslove.kazem ti iz licnog iskustva jer sam lovac mnogo godina.Ja sam sebi uzeo "GAMO"ona je 305 m/s i prezadovoljan sam....a ova na slici za 220 eura.nije skupa SAMO AKO IMA OVE KAREKTERISTIKE STO PISU,JER 360m/s je vise nego dovoljno za vazdusnu pusku i samo kalibar 4,5....a optika je samo sviranje kurcu na vazdusnu pusku,jer je to vazduh i nece ti biti ista opruga posle ispaljene 1000 diabole pa posle 2000 itd,a sve to utice na opticki nisam,morao bi stalno da ga prestelujes......ja ga uzeo pa sam ga namestio na malokalibarku... [cheers]
Ja znam sto ne znam...ali ti ne znas kolko ne znas...

UFF

Pa naravno da necu da kupim bez da se informisem pre toga, zato sam uostalom i otvorio temu
Vec sam se dopisivao sa kizom73 preko pp-a, napisace verujem nesto i ovde
I on kaze da ne uzimam veci kalibar od 4,5 sto mi je razumljivo ako je bitan domet jer je masa zrna veca pa ga vazduh uspori ali kapiram da je na kracem dometu veci kalibar destruktivniji upravo zbog te mase i verovatno veceg pocetnog ubrzanja.. postoji li jos neki razlog?
Gde si uzeo gamo i koliko si je platio?
Koji je model, daj slike...

baha

http://youtu.be/nhG7Cqt

GAMO HUNTER 440 cal.4,5  305m/s platio sam je 250 eura 2009 god.u Leskovac.....mislim da je i sad tu negde sa cenom....sto znaci moje licno iskustvo(prezadovljan)....na 40 m busi oba dva zida palsticne flase...a na 80 samo jedan zid i ostane unutra diabola..Slike od moju nemam kod sebe,a puska mi je kuci u srbiji....
Ja znam sto ne znam...ali ti ne znas kolko ne znas...

KIZA73

Ima dosta dobrih pusaka u ponudi ali najteza stvar je kupiti je bez dozvole. Moje iskustvo u prodaji oruzja je takvo da su me za pistolje 90% zvali likovi bez dozvole za nabavku i nudili mi i po 5x vecu cenu od trazene iako sam u oglasu naglasio da je dozvola obavezna. Opet, mislim da je 99% njih bilo iz murije. Ako resis da je kupis na taj nacin onda moras dobro da se iscimas. Znaci, koga god sretnes pitas jel zna nekog ko zna nekog i jos na kraju treba da te usere da to sto nadjes valja. To nije neko oruzje da bi se murija cimala i namestala te ali tesko da ce neko sa malo mozga prodati na crno legalnu pusku. Znaci, zelje i ponuda tesko da ce se uskladiti osim ako baaas imas srece. Aj videcemo nesto  [cheers]
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

jerej

Citat: losmi poslato 21 Mart, 2012, 14:13
bila bi fora kad je uzmes okacis je preko ledja i na ktm i kroz grad,show bi napravio :D :D :D

U septembru prosle godine neki Svaba je u Becu gadjao prolaznike vazdusnom puskom iz kola u pokretu. Onom ko im pomogne da ga uhvati, policija je davala 20000 hiljada evra za nagradu.  :o ;D ;D

KIZA73

Ma to je psiho. Ja sebi postavljam neke zadatke i tako se zezam, iskljucivo gde je bezbedno. Jedino kad se zarakijam ne vidim musicu pa promasujem  :o Inace desi se i da pogodim nesto  ;)
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.