Glavni meni

Vazdusne puske

Započeo UFF, 21 Mart, 2012, 12:20

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

VR 46

Citat: UFF poslato 18 Jun, 2016, 10:23
pozoves mene
Колико их има боље да бацимо неки Ц4  :violina:
Twist of wrist!

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] Ma neku od 0.5 kilotona... ;D

Glava Dole

Ima lazic materijala za to, ostalo od atomske bombe ;D

UFF


Lazic

Citat: Milos96 poslato 19 Jun, 2016, 21:05
Ima lazic materijala za to, ostalo od atomske bombe ;D
Gledao sam(na yt) kako izgleda airburst(detonacija u vazduhu) od 0.7 kilotona, kao malo veæa la bomba... ;D

Jagodinac

Citat: UFF poslato 21 Mart, 2012, 12:43
http://www.motomanijaci.com/index.php?action=dlattach;topic=8163.0;attach=42245;image
Nemoj neko slucajno da se sjebe i da baci pare na ovo..dosta su slabe. Ja sam kao klinja preneo 3 komada iz BG preko grane i odmah rasprodavao. Inace 30 evra sam placao jednu sa optikom. 😀

UFF


eclipse4

u mraku...kineska znj klasa imao sam i ja hahahah

UFF

vec dva meseca je u toku legalizacija (i traje do oktobra) za one koji imaju jaku neprijavljenu pusku a nemaju poreklo tj nisu je kupili u radnji kod nas samo odu u mup da je prijave ponesu je na uvid da se evidentira u C kategoriju i to je to, sad je legalna, ne treba vam dozvola

a hatsan izbacio malo jace modele, evo ga kod nas herkules kalibra 9mm  :o

http://www.halooglasi.com/sport-i-rekreacija/lovacko-oruzje/pcp-vazdusna-puska-hatsan-hercules-9-mm/5425492904855?sid=1502454959962


(sad prave i kalibar 12mm  [ludak] kao u potpuno automatske pcp vazdusne puske)

http://image.prntscr.com/image/uFo8weTdT0WFPjARiOIuhQ.png



inace Grof iz pozarevca prodaje hatsan kod nas, meni se svidja gladius

http://grofmbm.rs/index.php/proizvodi/oruzje/vazdusno/gladius.html

Lazic

Pa to ubija k'o ni¹ta... Ne treba barut, ne trebaju èaure, samo vazduh...

Bori¹a

kad krenu kriminalci da se ubijaju automatskim vazdusarama [rofl]

tuzne li smrti.. ceo zivot glumis kriminal i strogocu i likvidiraju te vazdusnom [rofl]

megaidiot

bolje nego da te perhan u mahali izbusi telekinetickom viljuskom.

UFF

zajebi detaljne testove i rivjuove evo kratko i jasno objasnjeno bez ijedne reci

! No longer available

mali_zmaj

Ovo umlati èovjeka sad,pa sad!!!
jin-jang

Lazic


Jagodinac

Postoji li varijanta da se vazdusara prepravi na malokalibarku ? Citao sam o tome nesto..pa me zanima misljenje. :)

eclipse4


Bori¹a

ne znam na koju foru, vazdusara nema udarnu iglu da opali u cauru... doduse mk metak nema kapslu vec je ivicno paljenje u pitanju ali opet mislim da je previse zezanja i rizika, kad su mk puske po 100e

mz-best

Kako je zakon hvala Bogu omeksao za vazdusno oruzje a ljubitelja ima mnogo bas u tom segmentu kod nas se pojavila i dobra volja ali i svest prema kupcima te vrste oruzja pa su trgovci uglavnom poceli nabavljati jeftinije komercijalne modele i robne marke.Medjutim pojavi se i po neki dobar primerak srednjeg segmenta u kategoriji pusaka...medjutim i tu je problem veliki ako ne io najveci...Platezna moc nasih gradjana..je jako mala..medju i njih i ja spadam  :)iako sam bas zaljubljenik u ovu vrstu oruzja.Ogoman je izbor jeftinih kineskih puskica ali i optika...oko 120 do 140e imate komplet koji je blago receno uzas,Optika se raspada posle pola kutije dijabola u kategoriji 4,5mm  koncanica jednostavno spadne.Vidim na vom ali i drugim forumima specijalizovanim za airsoft da je bas postalo veliko interesovanje zadnjih par godina za to oruzje , a kako sam imao licna iskustva sa samo 2 puske u poslednjih 3 g.(nadam se i trcoj u ovoj god,) mogu od srca preporuciti jako pristojnu pusku kao prvi komad u upoznavanju  sa vazdusnim puskama .
Sta sam trazio pre kupovine i koje kriterijume je morala zadovoljiti
1PRECIZNOST DO 30M
2BRZINA NE PREKO 200M/S
3KALIBAR 4,5
4GASNI KLIP
5KOMPAKTIBILNOST SA OPTIKOM
Tu je legla jako fina Cometa galaxi220 koja je prve godine bas ispunila moja ocekivanja i kriterijume....grupacija na 30 metara je 5 komada u 3cm...mali trzaj a odlicno je primila i optiku Nikko Stirling Mountm3-9x40 AO namenjena za vazdusare  zbog povratnog trzaja .....serija AO je kontstruisana  za
vazdusare.Najlepse se uparila sa JSB dijabolama i verovali i nasim domacim .....mislim neka zemunska firma da ih prozivodi....ali one su fantasticne bile do 20m..posle ima rasipanja ...medjutim i jos oko 7 do 8 prozivodjaca sam testirao i opet JSB se sa mojom cevi naj bolje grupacije pravile.
Hatsana sam samo testirao od prijatelja koji je kupio novu...razocarala me je nepreciznoscu
Gamo mi nije legao zbog lose obrade ali i velikog trzaja a preciznost je preko 20m diskutabilna. jako izbirljiv po pitanju dijabola...
kao druga puska u licnom izboru je opet pala naravno na  Cometu ...poucen lepim iskustvom predhodno...ovaj puta model Fenix 400 star ....kalibar 4,50 (.177)...za nju iskreno mogu reci da je sve samo ne pocetnicka puska ...ispunila je i vise nego li sam ocekivao od nje...o probojnosti da i ne pricam...brzina je 330 na papiru u merenje je realno 305 do 308m/s medjutim na 50m je tacna  i nema rasipanja na 5 pogodaka..Ali nije sve savrseno iz razloga ....tezina dijabola je jako presudna za kalibar 4,5 jer pocinje da na vecoj daljini dolazi do tumbanja  ...da se tako izrazim umesto da i dalje ima usmerenost iz cevi ....tako da se bas za vece daljine mora dobro obratiti paznja koja i koliko teska dijabola se stavlja u cev.
Diana mi pada kao treci izbor u sledecoj kupovini isto kalibar 177 4.5mm iz  razloga streljastva rekreativnog (u proseku godisnje gadjam oko 4 meseca aktivno  na planini )

Boban_m

Zasto je jedan od kriterijuma bio da zrno nije brze od 200 m/s?