Glavni meni

Honda VFR 800 1998-2002 (RC46)

Započeo sekulic, 06 Mart, 2012, 10:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hurricane

RF 600 pojede za dorucak oba, i jos namaze jednu krisku leba i masti sa secerom da se zasladi...

mali_zmaj

jin-jang

milomir22

Realno, ja bih vozio i gsxf i vfr i rf. Sve je to dobro, rdjavom kurcu...

Licno preferiram redna 4, nekako je prgaviji i ostriji, ako ni zbog cega drugog, onda makar zbog zvuka.

Hondica je ugladjenija, suzuki je tolerantniji na budale, oba motora su kvalitetna.


Nije da ima veze s temom, ali sam imao prilike da probam novog stroma 650 i hondu nc 700, otprilike su cenovno u istom rangu, strom je motorcina u svakom pogledu za ono nc govance. Hocu reci da su oba proizvodjaca dobra i sa njima nema greske, neki model bude bolji, neki losiji, ali boze moj, bitno da se tocak kotrlja.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

UFF

gsxf ne bi vozio pa da je poslednji na planeti

Biker-Boy

Ja bi vozio GSXF apsolutno bez problema i grize savesti,
samo bi uzo onaj poslednji model sa restajling-ovanim zadnjim farom, skroz korektno i lepo izgleda :)

I feel the need..... the need for speed !!!

Hohštapler

Da li je iko od vas ikad video ram od gsxf? To remek delo inzenjerije s kraja 20. veka?
Te detalje, zavr¹ni rad, konturu... znaèi cevi na kojima bi mu dukati pozavideo!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

milomir22

Citat: UFF poslato 15 Jul, 2018, 01:29
gsxf ne bi vozio pa da je poslednji na planeti


Nemoj tako, ovaj noviji je prelep...


"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

milomir22

Citat: Hoh¹tapler poslato 15 Jul, 2018, 07:38
Da li je iko od vas ikad video ram od gsxf? To remek delo inzenjerije s kraja 20. veka?
Te detalje, zavr¹ni rad, konturu... znaèi cevi na kojima bi mu dukati pozavideo!


Koga zabole za varove i ram, bitno je da se ne uvija, to mu je jedini posao, meni je retko koji ram na motoru lep. Plastike su tu da budu lepe, a na starom gsxf-u bas i nisu.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mali_zmaj

Nemam uopste nekog konta sta ne bih,a sta bih vozio..,u opciji kupovine motora su mi bile sve marke ukljucujuci i Suzuki..  GSXf ne bih vozio zbog heblova,znaci i VFRa ne bih vozio zbog istog razloga..  Ne kazem da su losi motori,al meni ti polozaji sjedenja nikako ne odgovaraju.  Motor ako je odrzavan,mora biti dobar,sem ako neka fabricka greska nije ukljucena.. Honda kao npr.  najbolji motor u prici,ima problema sa glupostima,kao sto je regler..,Bmw kao najskuplji i najprecjenjeniji,nije nijedan test zavrsio da nije nesto riknulo..,pa su bili fabricki opozivi..,Kawci bagoviti..,Suzuki ruzni..itd...  Dajte mi samo dovoljno love i vozit cu sve i jedan,kupit cu svaki i probat,pa sta mi se svidi...
jin-jang

Hohštapler

Citat: milomir22 poslato 15 Jul, 2018, 08:17
Citat: Hoh¹tapler poslato 15 Jul, 2018, 07:38
Da li je iko od vas ikad video ram od gsxf? To remek delo inzenjerije s kraja 20. veka?
Te detalje, zavr¹ni rad, konturu... znaèi cevi na kojima bi mu dukati pozavideo!


Koga zabole za varove i ram, bitno je da se ne uvija, to mu je jedini posao, meni je retko koji ram na motoru lep. Plastike su tu da budu lepe, a na starom gsxf-u bas i nisu.

Mene zabole.
Ja se lozim na estetiku sklopova, mehanièke detalje, kao neko ko od malena voli ma¹ine i "umetnost" njihovog dizajna i konstruisanja. Ja npr. mogu sat vremena da gledam u detalje na panigaleu, kad pogleda¹ svaki metalni deo, ¹raf, deklu, sve je neko kao skulpturu izvajao, a sve deluje jednostavno... es bre lud ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

milomir22

I onda te ostavi na sred puta zbog baga s elektronikom, kao da vozis neku krntiju, a ne motor koji kosta "Boga oca". Neka hvala, bolje neki drljavi var, ali da znam kada pritisnem dugme, da ce i da upali.

P.S. vanserijsko ogibljenje i jos bolje kocnice im ne sporim, a ni agregati im nisu losi, zaista idu, leze i koce ekstremno dobro, dok idu
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Simon69

Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

ЯЭВОЛУТИОН

nekako posle 30 i kusur godina voznje mi motorcikli vise dodju kao zene....jedna zna da kuva, druga je dobra u krevetu, treca izgleda kao avion, ali od prve dve stvari ni traga....
posto sam dosao do zakljucka da je jedina razlika izmedju zena karakter a sve stvaraju potpuno iste probleme onda cemo i motorcikle tretirati isto....
e pa vfr ima karakter da povratis....potpuno nezanimljiv....jebe se ali ne sjajno, kuva ali nije jestivo i na ulici izgleda (izostavio bih generaciju vtec) kao domacica koja je posla na pijac.
sve ona radi, ne podbacuje nigde previse ali nista od toga ne voli...nista ne radi sa strascu.....

inace odlican putni prevoz, mali potrosac za namenu i skoro ne prejebiv agregat.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hohštapler

 [rofl]

Ovo je tako istina....

VFR je ona dobrodu¹na seljanèica, malo jaèa, punija, al s mekim srcem koje ume da voli...
Jebo bi sve druge prepièke, one instagram silikonjare, na njih se di¾e kurac, al kad doðe¹ kuæi s posla na stolu skuvano, ve¹ miri¹e, kuæa èista, deca rade domaæi...  [clapp] [thumb_up]
Rev  [clapp]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Biker-Boy

Zaboravljate da VFR-ov agregat vodi poreklo od cistokrvnog trkaca RC-30, sa mnogo osvojenih sampionata,
tako da zajebi tu pricu o dobrodusnoj seljancici, to je samo paravan, ta ti skuva i opere tra la la... ali posle u ponoc se pretvara u zverku i tako te izjebe, iscedi skroz, ne znas kako se zoves, e to je zena i po :)
I feel the need..... the need for speed !!!

perlx

Sta znas sta je dobrodusna seljancica u mladosti radila...

Hohštapler

Citat: perlx poslato 16 Jul, 2018, 18:53
Sta znas sta je dobrodusna seljancica u mladosti radila...


...nije ni ona mene na¹la u celofanu... ;)

ps.
RC30 i RC46 imaju zajednièko samo hondinu znaèku.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Biker-Boy

 Ne mozes to bas tako da srocis, svi VFR-ovi se baziraju po istom konceptu: V4, pod uglom 90 stepeni, 16 ventila, 2 bregaste...
najveca razlika je sto RC30 ima radilicu na 360° , RC46 na 180°, zvuk im je potpuno razlicit.
I feel the need..... the need for speed !!!

perlx

Citat: Hoh¹tapler poslato 16 Jul, 2018, 19:01
Citat: perlx poslato 16 Jul, 2018, 18:53
Sta znas sta je dobrodusna seljancica u mladosti radila...
...nije ni ona mene na¹la u celofanu... ;)
ps.
RC30 i RC46 imaju zajednièko samo hondinu znaèku.
Vidis kako sve znas :)

Hohštapler

to "malo" je tako puno... ;)
ima tu jo¹ èitav spisak, nemoj da pustim èika Isketa na tebe, èovek poznaje tematiku hondinih V4 kao enciklopedija!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.