Glavni meni

Rucni satovi

Započeo Kanarinac, 02 Mart, 2012, 19:27

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mkt


Slaninar

Citat: Hattrick poslato 07 Januar, 2017, 01:29
Citat: mkt poslato 07 Januar, 2017, 00:34
sta moze taj sat od 5000e zivo me zanima

Ma taj od 5k€ me i ne cudi toliko, ima njih i daleko skupljih, investicija valjda, kad hoces da preneses preko grane 100.000 evra u keshu, bude hapsenja, ispitivanja, oduzimanja, sranja. A kad prelazis sa "dobrim" pasosem i cukom te vrednosti na ruci, niko te i ne pogleda. A njih tako u jednoj godini mozes brdo da preneses i unovcis na destinaciji bez mnogo gubitaka.
Prvi put sam bas bio iznenadjen tom temom pre desetak godina kada sam video na ebay-u neki prakticno nov Breitling for Bentley Tourbillon na aukciji za 1$.
Cuka mi se do jaja dopala, ali nista nisam znao o njoj, niti sam nesto posebno trazio. Znao sam za B for B, ali ne i za tourbillon. Ponudim liku preko inboksa 3.000usd, on me odbije, ponudim 4, odbije, ponudim 5 odbije. Tu ja "dignem ruke", ali nastavim da pratim licitaciju. Ode cuka za 125.000 dolara. Umro sam od smeha, i izvinio se liku na glupim ponudama, jebiga nisam ni pretpostavljao pravu vrednost. Od tog dana to kapiram kao investiciju, kao sliku, dijamant, neki oldtajmer i slicno. Nema nikakvu objektivnu upotrebnu vrednost, ali sluzi ljudima ko investicija, i "sakriveni" a uvek dostupni kesh u drugom obliku.

+1

Koliko sam shvatio, tu ima i dosta razlike da li je skroz nov, da li je kori¹ten, ali s papirima iz radnje, ili je bez papira. To isto utièe na cenu. Otprilike, kako su mi objasnili, isplati se kupiti polovan s papirima. Na novom se obièno izgubi dosta novaca. Polovan bez papira je dosta jeftiniji, ali ne zna¹ koju cenu æe¹ izvuæi kad ga prodaje¹ - mo¾e¹ da dobije¹, mo¾e¹ da izgubi¹.

Ne znam za¹to sam se setio ovog, nema veze sa satovima:
http://onajkarlo.com/10-mudrosti-indijanaca/
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

Na mom swatchu zamjenio prvu bateriju,iz 2012 baterija..
jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

hov meni voch on jour svoch...sach mach
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mali_zmaj

jin-jang


VR 46

Ил сам пјан или ја не знам да гледам на овај сат  [zvizdi]
Twist of wrist!

Boban_m

Gornja mala pokazuje sate a velika minute.

OKi


Ivicat

Klinac bi zeleo sat. Da ne bude digitalni. Ima samo 7 godina, ali nece one sarene decije. Iako cuva svoje stvari, nisam siguran koliko ce sat da izdrzi pa ne bih da bude previse para.
Neka preporuka?

PS: njemu se svidja ovako nesto


SSZGO

ova tema vracena iz mrtvih, ja na kraju uzeo audemars piguet diver royal oak
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

navajo

Ja premotala par strana, svega ima samo satova nema :)

Sad sam googlala ovaj sat, opasno dobar...bas mi se dopada!!!

Volim muske satove, i volim velike satove...nakit ne nosim i kada bih imala parica verovatno bih umesto nakita skupljala satove...bez sata ne izlazim iz kuce i to je jedini detalj koji nosim:)

Lazic

Citat: SSZGO poslato 24 Novembar, 2017, 20:17
ova tema vracena iz mrtvih, ja na kraju uzeo audemars piguet diver royal oak
Bahato... ;D

SSZGO

Citat: navajo poslato 24 Novembar, 2017, 21:01
Ja premotala par strana, svega ima samo satova nema :)

Sad sam googlala ovaj sat, opasno dobar...bas mi se dopada!!!

Volim muske satove, i volim velike satove...nakit ne nosim i kada bih imala parica verovatno bih umesto nakita skupljala satove...bez sata ne izlazim iz kuce i to je jedini detalj koji nosim:)

nemam bas fokusiranu sliku, ovako nekako izgleda



edit: nasao

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

eclipse4

trenutno...dok se ne pokvari :)




navajo

SSZGO, stvarno je savrsen sat...a cule je med medeni:)

Eclipse, lep je i tvoj.

Ja sam jedno vreme poludela bila za muskim Diesel satovima...kad god kupim sat tata me tugaljivo pita -: Sine, pa zar nisu imali neki zenski, taj izgleda kao da si ga ukrala Deda Bo¾i!!!
Jedan sat i zovem Deda Bo¾a zbog toga:)

Zeljkamp

Jedan iz moje kolekcije.

TwinZ Auto & Moto

mazzi

@Eclipse: Ovaj mora da bude sledeci ;)



PS. Dobro ti ono dupe u pozadini :D

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.