Glavni meni

Rucni satovi

Započeo Kanarinac, 02 Mart, 2012, 19:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

losmi

Zna se sta je sat, AP, a ne ta boranija...

UFF

dare bi u slucaju rata izvadio svemoguci ajfon iz dzepa i obrisao taj rat :D

tj rekao bi: "Siri delete the war"  [rofl]

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Laziæ poslato 13 Septembar, 2016, 19:05
Kapiram da nisi tako mislio u Grèkoj pre 20+ godina...:D
Isto...samo su bile druge obaveze....ali kad sam imao 18 a to je bilo pre skoro 30 godina...onda je bilo samo sex,drugs and rock&roll....a boleo me kurac da kupujem kola i satove da bi karao....samo okrenes predhodnu izjavu...pustis muziku, nadrogiras je i posle sex....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

SSZGO

jos uvek se razmisljam

idem na celik/karbon jer je jeftiniji



ap diver



rolex daytona



hublot big bang



Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

RoaD GunneR

Jedan od 5, za svakodnevnu upotrebu , naravno u boji karoserije ;)



Slaninar

Treæi mi je najlep¹i.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Darko

Rolex , slepci , u 21. veku i dalje stavljaju chronometar na obodu sata...

Ne znam dal 1 od 1000 ljudi zna kako se koristi

prpa_zr

Citat: Darko poslato 27 Septembar, 2016, 11:23
Rolex , slepci , u 21. veku i dalje stavljaju chronometar na obodu sata...

Ne znam dal 1 od 1000 ljudi zna kako se koristi

imam neki zaboravljeni sat iz 80.-ih koji mnogo volim i koji ima chronometar na obodu i nikad ali nikad nisam skontao kako se koristi niti sam imao nekog da mi objasni :(

mrle

valjda ga okrene¹ na kazaljku minutaru i tu poèinje merenje vremena

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Darko

ma ja sam se lose izrazio , hronometar je u stvari stoperica , a ono na sta zapravo mislim kod ovog rolexa je tachymetar , i to je najgluplja stvar ikada koja je napravljena na satovima , i nikad mi nece biti jasno dal je iko ikada to koristio i u kom poslu ...

da bi koristio tachymeter na satu , koristeci se forumle brzina jednako put kroz vreme ili ti V=s/t  , morao bi znati neku od tih vrednosti , dakle brzinu ili predjeni put ... zivo me interesuje , kojom tehnikom ce covek koji se vozi necim , a nema te podatke , da ih izmeri ?!?!?  razmakom izmedju bandera ?? hahahahha  

slepci

Darko

Citat: Andreja poslato 27 Septembar, 2016, 12:57
http://lmgtfy.com/?q=How+to+use+chronograph+watch

:D


jel vidis ?

nisi ni primetio moju gresku

;)

brojevi po obodu Rolexa su tachymeter a ne hronograf ....

:d

Andreja

Ti pomenuo hronometar, Prpa pomenuo hronometar... ©ta ima koj q da vam tra¾im tachymeter kad ga niste pomenuli a i ¹ta me briga ¹ta Rolex koristi, ne bih mogao da pre¾alim do kraja ¾ivota da dam i 300e za sat :D :D Jedino bih uzeo G-Shock, kod mene samo hard kor stvari pre¾ivljavaju... A da nosim ne¹to skupo na ruci i pazim da li æe da mi ga ukradu, da li æu da ga zakaèim, slomim... Meeh. Lepo je videti, ne osporavam... Al ne na meni :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Slaninar

Meni je hronometar na obodu sata super stvar. Rano, igrajuæi se elektronikom, shvatio sam svu radost analognih instrumenata. Ne mora¹ èitati brojke, veæ vizuelno, za deliæ sekunde vidi¹ jesi li u ¾eljenom/potrebnom rasponu, ili nisi.

Isto je sa tim hronometrom. Bilo da meri¹ koliko je pro¹lo, ili da zacrta¹ sebi vreme koje treba, jednim pogledom odmah vidi¹ "gde si". Puno lak¹e od ¹toperice. Naravno, ¹toperica ima svoju namenu, ali za neke, svakodnevne stvari, taj hronometar je super.
...pogotovo na satovima za ronjenje, pogotovo kad naprave krug tako da ide samo suprotno od skazaljke, da se ne mo¾e¹ sluèajno nehotiènim pomeranjem zajebati na svoju ¹tetu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

SSZGO

uzeo

audemars piguet

royal oak offshore diver


Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

viper

Dobio od firme za 20 godina radnog sta¾a u istoj :)


"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Srkut87


losmi

Citat: SSZGO poslato 27 Septembar, 2016, 17:25
uzeo

audemars piguet

royal oak offshore diver


Drago mi je sto si poslusao :)
Svaka cast na izboru..

s.i.m.a

Chronometar je certifikat tj potvrda da taj mehanizam ima dnevno odstupanje -4/+6 sec za mehanicke satove, i izdaje ga COSC (Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres)
A chronograph ja sat sa dodatkom stoperice.
Tachymeter skala sluzi za racunanje prosecne brzine ili predjene razdanjine ukoliko imate podatak kojom brzinom se krecete.

@sszgo: brutalna cuka, cestitam

kod mene na ruci najcesce



Lazic