Glavni meni

Kako resiti slavinu za gorivo na starijim modelima

Započeo orlovi, 03 Februar, 2012, 14:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

orlovi

Dosta nas ima problem sa starijim modelima,konkretno sa slavinom za gorivo.Procurela je i sta dalje.Nema je u prodaji.Dosetio sam se resenja koje moze da posluzi i relativno je jeftino a provereno.Uradjeno je na vise motocikala.Na postojeci deo gde se srafi stara slavina navukao sam gumeno pancir crevo i selnom ga stegao.Na drugom kraju sam montirao slavinu od skutera Piaggio Zip koja je takodje stegnuta selnom.Nova slavina za Piaggio kosta 7-10e.Crevo za dovod je vezano na karburator a crevo za vakum slavine na usisnu granu.Neki modeli imaju kapicu gde se kace vakumetri pa mozete jednu iskoristiti ili ima mali sraf takodje za vakumetre pa tu treba staviti redukciju.Gorivo nece ici sve dok se motor ne upali.Nakon gasenja motora gorivo se automatski zaustavlja.Prakticno i jeftino resenje.Nadam se da sam nekome pomogao...Pozdrav...

goranvojska


Raja

A nov set za postojecu slavinu kosta 15-20e sa istim protokom goriva i bez selni i zezanja

nesic1

dobro, covek dao resenje za one sto vole da budze

ЯЭВОЛУТИОН

nazalost vakum slavina od piaggia nema dovoljan protok za sve motorcikle....kod nekih radi, ali bolje uzeti od libertia...veci protok.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

lord_oblivion

Sviða mi se ideja, vrlo prosto  :)
Postoji li neko slièno re¹enje ali bez vakuma ili struje ?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

bokilic

Citat: lord_oblivion poslato 03 Februar, 2012, 23:32
Sviða mi se ideja, vrlo prosto  :)
Postoji li neko slièno re¹enje ali bez vakuma ili struje ?

ima za 7e slavina mehanicka...stavis izmedju creva i resen problem
brmmmm

salle_

shop.motobike.rs , imaju svakakve slavine , ja sam uzeo omg italy za skuter i odlicno radi

Vlajko

Ja turio od mz-a na cb-jku.. jedino ¹to sam morao kod strugara..

Inaèe najbolje je naruèiti set za reparaciju..sve ostaje originalno i nije sto dukata..
Poku¹avao sam i sam da napravim..sutradan nisam mogao da pomerim slavinu koliko je guma nabubrela..a birana je od postojeæih u gara¾i..mislim da su stradale neke naoèare za varenje  ;D
10-15e set i re¹en problem..

p.s. od mz-a slavina ima talo¾nik..i pri najveæem peglanju nije ostajao bez goriva..znaèi protok ok..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

alex997

gde se ima kupit od Yamahe Tzr 125 ,procurela mi ova zloo,skocila mi potrosnja :D