Glavni meni

F650 Funduro/ST

Započeo ranko, 23 Januar, 2012, 11:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ranko

1.Koje je godiste motor koji ste vozili/vozite?
1997

2. Koje gume ste imali/imate na njemu?
Kad sam ga kupio 2010 bile su montirane nove Pireli Scorpion ali DOT 2008 ... i dalje se drze super na oko... mada mislim da bih trebao da ih zamenim jer mi se cini da nisu vise najsigurnije u krivinama...

3. Koliko dugo ste ga vozili/vozite?
malo manje od 10.000 + and counting... za 2 godine

4. PREDNOSTI
( Nadam se da Gavra Gavrolini ovo ne cita... ako cita nista od ovoga Gavro nije tacno :) naterali me :) )

Brembo kocnice.Vrlo zivahan Rotax motor koji se nosi sa mnogo jacim masinama. Kvalitet obrade je na BMW nivou.Pouzdanost je prosto neverovatna jer se zaista retko sta kvari ( barem meni ) .Upravljivost je neverovatna a kao sto su drugi vec rekli polozaj u kome se sedi zaista olaksava voznju po gradu.Izgled, ono oko cega se svi slazu, jedan od najlepsih motora tog godista i te namene.  na 120-140 je konstantan i ne umire,dok je maximalna brzina koju sam probao 160.Mislim da F650 za razliku od drugih iz klase odgovara i nizim ljudima ( zenama pogotovu :) ) . Rotax kazu da treba odrzavati redovno i ne siliti. Ne vidim da ga bilo ko stedi a svakome ide kao nevreme jer je najbitnije da je motor na putu a ne u garazi. A kad je rec o putnom enduru za pocetnika, F650 je pun pogodak.

5. MANE
Zastita od vetra je najveci i jedini problem kod F650, ali vrlo jednostavnom korekcijom za 30ak eura visim vizirom se i ovaj problem otklanja.Ono sto takodje moze smetati je isti onaj hvaljeni zivahni motor jer zaista zeli i tera da se vozi u visim obrtajima tako da ovo moze smetati samo u pocetku.Kasnije se na sve navikne i ovaj problem se resi kada se motor dobro upozna.Neki se zale na vibracije ali motor manje vibrira nego sto oni pricaju da vibrira.Ono sto bih ja voleo a ne predstavlja problem je auspuh. Posto je auspuh posebno dizajniran i u skladu sa siluetom, tesko je isti zameniti i staviti neki top a da to ne pokvari sam izgleda motora.


Boqy

Kad slu¹a¹ Ranka, pomisli¹ nema boljeg motora.
A to da si se odluèio za njega tako ¹to si kucnuo prstima u plastiku i svidelo ti se kako zvuèi ne prièa¹ :))

1.Koje je godiste motor koji ste vozili/vozite?
1997 (Stari model, pre redizajna)

2. Koje gume ste imali/imate na njemu?
Imao ne Michelin, sada su na njemu Conti Escape, lepo mu stoje, ali nisu tolko bas dobre, jedino ¹to nisu tolko nesigurne i van asfalta.

3. Koliko dugo ste ga vozili/vozite?
Oko 30000km

4. PREDNOSTI

Ide preko svega, kamenja, iviènjaka, rupa, lako se vozi po gradu, mnogo je udoban, manje me boli dupe na njemu posle 5-6 sati vo¾nje, nego posle gledanja filma iz fotelje. :)
Relativno pouzdan motor ako se redovno odr¾ava.

5. MANE

Ciklsitika. Ovo je mo¾da individualno, ali pri veæoj brzini ulazak u o¹triju krivinu mi je te¾i nego inaèe, kao da me motor sam ispravlja. To re¹avam counter-steeringom, ali jednom sam preterao i proklizao je zadnji toèak (conti escape) u serpentini.
Mesto za akumulator, pored katalizatora, brzo isparava teènost.
Vodena pumpa, lo¹ije teh. re¹enje. Potrebna redovna zamena antifriza (1-2 god.) i to iskljuèivo bez nitrata i sulfata.
Fabrièki diskovi su lo¹i, zameniti ih kad se stanje malo, a stanje se brzo jer je samo povr¹inski sloj tvrd (med. èelik), koji uz to rdja, neprimetno, ali dovoljno da se ubrzano tro¹i.
Regler ispod sedi¹ta koj moli za preme¹tanje :)

Dzoks

1.Koje je godiste motor koji ste vozili/vozite?
1997 (Новиј модел редизајниран (једна од видиљивијих разлика је што су му напред избачени мигавци из оклопа))

2. Koje gume ste imali/imate na njemu?
BATTLE WING BW501/502 не би их мењао ни за брдо карамела - и следеће ће исто бити те  [thumb_up]

3. Koliko dugo ste ga vozili/vozite?
Oko 20 000 km

4. PREDNOSTI

Да кажем да ме нигде није оставио, иако је имао разнораних ситнијих небулоза прошао је самном (и са мојом драгом) широм Србије и Босне и Црне Горе без проблема. Изузетно је управљив можеш да се провучеш кроз ''мишију рупу'', мали је потрошач кад се добро уштелује може да троши између 4 и 4,5 литара а кад је раштелован и преко 8....

5. MANE

Сложио би се ово за циклистику, поготово ако сте виши као ја па вас ветар ако је мало јачи бацака лево десно  [yahoo] иначе ништа ја ту не би дирао...
Има изузетне вибрације, тако да не трпи баш много неке електричне надоградње, све се распадне  [veryangry]







И поздрав за секту изнад  [callme]
Мангулице рулз :)