Glavni meni

Jurio sam 270 km/h! A sta se desava u motoru?

Započeo chengelle, 26 Decembar, 2011, 23:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bori¹a

kad ti matori kazu 'ja kad sam ter'o MZ-a ti se nisi ni rodio', a lik presao 500m i glumi neko ludilo... nikad mi to nece biti jasno


freepartyman

 U krivini se vidi ko zna da vozi motor...
I became a beast to rid myself the pain of being a man

con3

Lepo se organizujete i na stazu pa ce se videti ko je gde .

Mik

Citat: con3 poslato 03 Januar, 2015, 22:55
Lepo se organizujete i na stazu pa ce se videti ko je gde .

Lepo su se organizovali BlowJobsi, okupirali navak i preprodaju ulaznice (e kao nesto oni tu i organizuju, rasporedjuju itd. - to bi svakako bilo dobro, samo da ne rade oni.)

Jefta

Pa i ne rade oni. Ako ne znas track day je javan, hteli su oni da organizuju samo za njih, ali im je bilo preskupo da budu sami. Ti mozes da se prijavis samostalno na stranici Navak-a i da platis samostalno ucesce. Kada odes tamo u tom slucaju vozis kako hoces koliko hoces bez da ti iko odredjuje ista. Ne mozes samo da vozis dok se cisti staza sto mislim da je 20min u svakom satu.
Oni organizuju to za ljude koji bi da idu preko njih, pa se dele u svoje grupe, i organizuju to lepo koliko su mi pricali ljudi koji su bili. Naravno to i dalje nije samo za BJB clanove vec moze da se prijavi ko god zzeli samostalno preko navakovog sajta.

Mik

Citat: Jefta poslato 04 Januar, 2015, 01:45
Pa i ne rade oni. Ako ne znas track day je javan, hteli su oni da organizuju samo za njih, ali im je bilo preskupo da budu sami. Ti mozes da se prijavis samostalno na stranici Navak-a i da platis samostalno ucesce. Kada odes tamo u tom slucaju vozis kako hoces koliko hoces bez da ti iko odredjuje ista. Ne mozes samo da vozis dok se cisti staza sto mislim da je 20min u svakom satu.
Oni organizuju to za ljude koji bi da idu preko njih, pa se dele u svoje grupe, i organizuju to lepo koliko su mi pricali ljudi koji su bili. Naravno to i dalje nije samo za BJB clanove vec moze da se prijavi ko god zzeli samostalno preko navakovog sajta.

Istina, nisam probao da se prijavim za to preko navak-ovog sajta (nesto me vremenski uslovi saplitali), ali je taj navak forsiran mnogo vise preko bjb nego preko navak sajta. (Onda ja malo prokomentarisao bjb-ovske ruzne navike, onda oni mene proteraju sa foruma, i tako.)

Znati se sa nekim ljudima je uvek privilegija (kako sam shvatio ti neke znas), ja zasad ne verujem da je to dostupno svakom. (Bez da ga neko zajebava.)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Jefta poslato 03 Januar, 2015, 17:30
Joj kada krenu ovi sa 30+ godina vozackog iskustva da pricaju kako oni voze i kako su peglali i kako znaju bolje od nas mladjih, kako imaju vece iskustvo, a ja za 3 godine sabio sigurno preko 50 000 km na motoru sto kod nas sto u inostranstvu, bude mi malo ono tesko za citanje i slusanje. Bio sam u situaciji gde od vise ljudi u nekoj grupnoj voznji upravo ti vozaci sa preko 30+ vozackog iskustva prave najveca sranja i stvaraju ne bezbedne situacije za nas prvo pa onda i za sebe, a onda posle nesto nama mladjima pricaju.

Kao sto kaze revo, iskustvo ne znaci broj godina, vec predjena kilometraza.

Uff stvarno odlicno vozi, malo rizicnije, ali odlicno.

Jedino ciji savet i iskustvo slusam je od Mise pei-a. Sto se mene tice on je meni kao cale sto se tice voznje motora i uvek ga poslusam ako ima neki savet.

Takodje sam davno prestao da citam Kostine savete o voznji motora i samo preskocim i produzim dalje na sledeci post.

o tvojoj voznji se ispredaju price.....kazu da je samo mazzi iza tebe...ali ne daleko.......njanja se hvali da je uvek prvi cak ispred Yoye.....doduse i zalivadi se tu i tamo.
p.s.
ne mislim nista lose ali ni kilometri nisu merilo....dzaba kilometri autoputa.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

jbg bez rizika nikad se nauciti ne mozes
ako oboris rizikujes, ako zavrsnes u blokadu rizikujes
pa ako ne rizikujes ne umes da vozis ma koliko dugo na motoru bio i koliko km presao
zato sam ja ko jasminko izmenjao motora i motora da naucim da vozim :D  razliciti polozaji, razliciti koncepti, razlicite podloge, razliciti vremenski uslovi, razlicit obrtni mment, snaga, kocnice, gume.. sve te to cini kompletnim vozacem
i dalje nemam pojma ali jbg nemam trkacke ambicije tako da je ok (iskreno sad se u krivini vise zentam nego ranije a nemam pojma zasto.. valjda sto nikad ne kupujem nove gume)

zakljucak: svako ko vozi motor rizikuje a koliko cu ja rizika prihvatiti to je na meni samom da procenim, do sad se u toj proceni nisam zajebao tako da je to rizicna voznja samo po tudjim kriterijumima

npr za mene kazu vozi rizicno a ja znam par ljudi koji voze nenormalno rizicno u poredjenju sa mnom.. a nisu budale, ne padaju, ne lome se, nisu izginuli jos.
sta bi onda za njih rekli? :D

VR 46

Citat: freepartyman poslato 03 Januar, 2015, 22:22
U krivini se vidi ko zna da vozi motor...
Jos ako se pogodi da je tvoja strana krivine,meni npr vise odgovaraju krivine na levo,mnogo vise smem da ga oborim nego na desno  [zvizdi]
Twist of wrist!

freepartyman

Isti slucaj i kod mene ..Ne znam zasto je to tako
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Jefta

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 04 Januar, 2015, 15:07
o tvojoj voznji se ispredaju price.....kazu da je samo mazzi iza tebe...ali ne daleko.......njanja se hvali da je uvek prvi cak ispred Yoye.....doduse i zalivadi se tu i tamo.
p.s.
ne mislim nista lose ali ni kilometri nisu merilo....dzaba kilometri autoputa.....
Mazzi se namerno vozi iza mene jer moj vizir stiti i njega na motoru od vetra, a nekad i od kise :)

freepartyman

Ja planiram na prolece, ako budem bio tada ovde, da idem na Seres u grcku.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

UFF

Citat: VR 46 poslato 04 Januar, 2015, 20:33
Citat: freepartyman poslato 03 Januar, 2015, 22:22
U krivini se vidi ko zna da vozi motor...
Jos ako se pogodi da je tvoja strana krivine,meni npr vise odgovaraju krivine na levo,mnogo vise smem da ga oborim nego na desno  [zvizdi]

Citat: freepartyman poslato 04 Januar, 2015, 21:50
Isti slucaj i kod mene ..Ne znam zasto je to tako

podsvesno

zato sto ako ispravis u levoj ides u travu pored puta a ako ispravis desnu zakucao si se u nadolazeci saobracaj i vrlo verovatno izginuo ili u najboljem slucaju prosao sa teskim i ozbiljnim povredama

Hurricane

..taj fazon, sve je u glavi ili ni¹ta u glavi..

FANTOM

Citat: UFF poslato 05 Januar, 2015, 02:40
Citat: VR 46 poslato 04 Januar, 2015, 20:33
Citat: freepartyman poslato 03 Januar, 2015, 22:22
U krivini se vidi ko zna da vozi motor...
Jos ako se pogodi da je tvoja strana krivine,meni npr vise odgovaraju krivine na levo,mnogo vise smem da ga oborim nego na desno  [zvizdi]

Citat: freepartyman poslato 04 Januar, 2015, 21:50
Isti slucaj i kod mene ..Ne znam zasto je to tako

podsvesno

zato sto ako ispravis u levoj ides u travu pored puta a ako ispravis desnu zakucao si se u nadolazeci saobracaj i vrlo verovatno izginuo ili u najboljem slucaju prosao sa teskim i ozbiljnim povredama
Ja sam u desno ispravio u nadolazeci saobracaj i mogu vam reci nisam slavno prosao .... ostale motor i patike pored auta a ja 50 metara dalje u njivi , jos udario potiljkom od betonsku kocku neku .Al povrede bile lakse (hvala Bogu). Ma idi kao da sam se vozio pola sata u mesalici za beton a ne da sam udario u nadolazeci saobracaj :)

Kostić

ja sam levoruk, pa mi centar za ravnote¾u be¾i malo desno, pa em ne smem u levu, zbog desne, em ne smem u desnu zboz leve. te, ravnote¾e. onda spizdim po pravcu i izleèim kompleks kolièine preðenih kilometara u ¾ivotu, koji je inaèe pozama¹an, ¹to na dva, èetri, ¹esnes toèkiæa, mada motor nikad nisam ni imo muda da poteram, a bogami ni da ponovo sastavljam. al zato kad sanjam, ja vozim ko rosika. onda se probudim. bez gipsa. to, k ozna da vozi motor je prava fama. ma ¹ta fama, religija teorija.

juga

Citat: UFF poslato 04 Januar, 2015, 19:51
jbg bez rizika nikad se nauciti ne mozes
ako oboris rizikujes, ako zavrsnes u blokadu rizikujes
pa ako ne rizikujes ne umes da vozis ma koliko dugo na motoru bio i koliko km presao
zato sam ja ko jasminko izmenjao motora i motora da naucim da vozim :D  razliciti polozaji, razliciti koncepti, razlicite podloge, razliciti vremenski uslovi, razlicit obrtni mment, snaga, kocnice, gume.. sve te to cini kompletnim vozacem
i dalje nemam pojma ali jbg nemam trkacke ambicije tako da je ok (iskreno sad se u krivini vise zentam nego ranije a nemam pojma zasto.. valjda sto nikad ne kupujem nove gume)

zakljucak: svako ko vozi motor rizikuje a koliko cu ja rizika prihvatiti to je na meni samom da procenim, do sad se u toj proceni nisam zajebao tako da je to rizicna voznja samo po tudjim kriterijumima

npr za mene kazu vozi rizicno a ja znam par ljudi koji voze nenormalno rizicno u poredjenju sa mnom.. a nisu budale, ne padaju, ne lome se, nisu izginuli jos.
sta bi onda za njih rekli? :D
Nema tu mnogo filozofije, svi smo mi dobri vozaèi...za sebe, a ko je uop¹te kompetentan da to ka¾e, @uff: to ¹to si u zentu to je zbog godina!!! :P

Kostić

#78
''zakljucak: svako ko vozi motor rizikuje a koliko cu ja rizika prihvatiti to je na meni samom da procenim, do sad se u toj proceni nisam zajebao tako da je to rizicna voznja samo po tudjim kriterijumima''

i po ostele uèesnike u saobraæaju. kad isprepada¹ nekoga, tako ¹to protrèi¹ pored njega sa sto nasat, taj neko mo¾e da se upla¹i i razbije. a drkanje kroz raskrsnicu jeste rizièno po svakom kriterijumu. i dvesta kroz marièku, kroz pe¹aèki. tvoja procena nije ista kod ostalih, ne oèekuje svako tj, ne mo¾e svako da proceni koliko ti spizdi¹, pa na sto metara mo¾e da krene u ukljuèivanje i napravite haos. ili po¹alje¹ pe¹aka na nebo. i tako, jo¹ pomnogo ¹to¹ta. nisi ti sam u saobraæaju, to je ono o èemu slabo ko misli.

inaèe, najveæa opasnost u saobraæaju jesu upravo oni 'dobri vozaèi', tj mi koji arèimo te ulice kao da smo sami. ja se ne pla¹im lo¹ih vozaèa, oni su lo¹i i pla¹ljivi pa ne jure. pla¹e me ovakvi kao ¹to smo mi. znati voziti ne znaèi samo provuæi se i zabosoti gas do pa i preko granice, saviti motor na no¾, zapaliti gume na uatu od semafora do semafora, nego i izbeæi situacije. ti si recimo najebao zguza od nekog lo¹eg vozaèa, ali da si gledao u ogledalo krajem oka mo¾da bi uspeo da eskivira¹ da ti neko nesreænik olupa motor. i to spada u znanje, jelda. i procenu.

UFF

 [rofl] jako kosta ne lupaj gluposti bre gledao u ogledalo pozadi pa nemam ja oci na ledjima i zabole me kurac bas sta se desava pozadi, nisam stajao na semaforu kao ti pa cuo skripu guma iza mene kako neko ne moze da ukoci vec sam se pomerio u stranu da skrenem a on je imao dovoljno mesta da prodje (u ogledalo cak i da sam gledaop kurac bi video jer sam stajao pod uglom)  valjda mu pesak izasao pa on cimno njega da izbegne i ocesao mene uostalom ti si cudo ne vidjeno dok vozis gledas i napred i nazad i sa svih strana... jel gledas i gore pa ako vidis da neki avion pada ti po gasu da ga izbegnes da se ne srusi na tebe jel?