Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 20 gostiju pregledaju ovu temu.

milomir22

@petar357 i redshadow

Poenta price je intelekt koji nije ni u kakvoj vezi s profesijom, samo je to izvedeno na preneseni nacin. Ako av ne krade izbore, Srbija je zaista puna cobana (gluperdi koji i ne moraju da imaju stada ovaca).

Licno se smatram obrazovanim covekom, srednja skola koju sam zavrsio sa odlicnim uspehom vazi za jednu od najboljih u Srbiji, zavrsio sam i fakultet, ali ne delim ljude po profesijama, ima mnogo glupih/losih/bezobraznih/ogranicenih koji izguraju faks na misice, a znam i druzim se s ljudima kojima zivotne prilike nisu dozvolile luksuz studiranja. Skola je jedno, dobrota (plemenitost) drugo, a intelekt nesto sasvim trece.

Bez uvrede, sta ste vi zavrsili od skole, cisto me onako zanima?
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

TEEfqd

Apropo cega je Srbija puna ovo ti je primer na mikro skali. Majstor se izjasnio kao filozof, ovaj petar357 odgovorio istinom bez uvrede sa dozom humora gde objasnjava coveku cime se zapravo bavi i napunise ga minusima.

milomir22

Da ali to sto je neko majstor i dalje ne govori nista o njegovom intelektu. Ja sam nakon studija oko tri godine radio kao konobar, tvrdim da sam bio intelektualno iznad 90% svojih gostiju, a zbog necega su se mnogi od njih postavljali kao da je situacija obrnuta (valjda zbog moje trenutne profesije). Imao sam i mnogo pametnih i ucenih ljudi medju gostima, oni su se prvo izdvajali po tome sto nisu glumili da su po necemu bolji od konobara.


Cilj moje price je, da ako majstora ne poznajes licno, ne mozes da ga svrstas intelektualno na osnovu profesije, to bi bilo kao kada bi rekao da su siromasni ljudi glupi, a bogati pametni, nije u korelaciji jedno s drugim.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

TEEfqd

Citat: milomir22 poslato 23 April, 2018, 10:34
Da ali to sto je neko majstor i dalje ne govori nista o njegovom intelektu. Ja sam nakon studija oko tri godine radio kao konobar, tvrdim da sam bio intelektualno iznad 90% svojih gostiju, a zbog necega su se mnogi od njih postavljali kao da je situacija obrnuta (valjda zbog moje trenutne profesije). Imao sam i mnogo pametnih i ucenih ljudi medju gostima, oni su se prvo izdvajali po tome sto nisu glumili da su po necemu bolji od konobara.


Cilj moje price je, da ako majstora ne poznajes licno, ne mozes da ga svrstas intelektualno na osnovu profesije, to bi bilo kao kada bi rekao da su siromasni ljudi glupi, a bogati pametni, nije u korelaciji jedno s drugim.

Ne radi se ovde o njegovom intelektualnom kapacitetu nego o cinjenici da se covek izjasnio kao nesto sto nije. Ovaj jedan se koristi istinom ovaj drugi kako on misli a ne kako je njegovo trenutno realno stanje.

megaidiot

Citat: redshadow poslato 23 April, 2018, 09:57
Majstor se izjasnio kao filozof
ma nije, al nema veze.  ;D

TEEfqd

Citat: megaidiot poslato 23 April, 2018, 10:41
Citat: redshadow poslato 23 April, 2018, 09:57
Majstor se izjasnio kao filozof
ma nije, al nema veze.  ;D

ma...nauci covek vremenom da ga boli kurac :D

milomir22

Slazem se, odosmo u dubinu bezveze i oko nebitnih stvari.

Prica sa filozofima i cobanima je da, ako glupa vecina nadjaca intelektualnu manjinu, jebes takav sistem. Nidje veze ni sa stadima i cobanima, ni filozofima, ni Sokratom,...

Majstor se u ovom slucaju izjasnio da pripada manjini, o tome se radi.


On topic:

Odoh u krimose, dobre ribe setaju...

https://www.blic.rs/vesti/hronika/zbog-njih-su-ubijali-i-padali-ovo-su-najvece-ljubavi-sefova-podzemlja-srbije-i-crne/yhfkt95

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Glava Dole

Apsolutno potpisujem Branka. Bukvalisete bespotrebno i hvatate se za gluposti. Skola s tim nema apsolutno nikakve veze. Neko moze da bude uporan, nabuba teoriju i diplomira sa ocenom 10.0 a da ne ume da poveze bilo sta a isto tako neko da nema veze sa teorijom a bude 5 puta bolji i inteligentniji filozof od tog skolovanog. Perica se poneo u fazonu "ti si majstor, tvoje filozofije nisu kompetentne" i zato i jeste zasluzeno popio minuse. Diploma sa tim nema nikakve veze, tako se jednostavno kaze. Pa ja sam nadimak "filozof" dobio jos u srednjoj a na faxu u prvih ned dana zbog svojih teorija, recitosti, prepricavanja, dugackih poruka... iz sprdnje i sam sebe tako nazivam. Ali izgleda da je zabranjeno tako se nazivati bez zavrsenog doktorata na filozofskom faxu [neampojma]

TEEfqd

#22988
Citat: Glava Dole poslato 23 April, 2018, 12:47
Apsolutno potpisujem Branka. Bukvalisete bespotrebno i hvatate se za gluposti. Skola s tim nema apsolutno nikakve veze. Neko moze da bude uporan, nabuba teoriju i diplomira sa ocenom 10.0 a da ne ume da poveze bilo sta a isto tako neko da nema veze sa teorijom a bude 5 puta bolji i inteligentniji filozof od tog skolovanog. Perica se poneo u fazonu "ti si majstor, tvoje filozofije nisu kompetentne" i zato i jeste zasluzeno popio minuse. Diploma sa tim nema nikakve veze, tako se jednostavno kaze. Pa ja sam nadimak "filozof" dobio jos u srednjoj a na faxu u prvih ned dana zbog svojih teorija, recitosti, prepricavanja, dugackih poruka... iz sprdnje i sam sebe tako nazivam. Ali izgleda da je zabranjeno tako se nazivati bez zavrsenog doktorata na filozofskom faxu [neampojma]

Mogao bih recenicu po recenicu da demoliram ovaj post pocevsi od toga kako u uvodu suptilnost dovodis do nivoa bespotrebnog bukvalisanja a konkretno napisane stvari od coveka koga branis hvatanje za gluposti, sto je jos smesnije branis stavove a kazes da su gluposti. Veze nidje. Ali me mrzi iskreno. Spremam se da idem u neku pecenjaru

Glava Dole

Nisam rekao da je glupost sama prica vec da je glupost to da ne sme sebe da nazove filozofom ako nije skolovan konkretno za to. Propade ti demoliranje ;)

TEEfqd

#22990
Citat: Glava Dole poslato 23 April, 2018, 13:41
Nisam rekao da je glupost sama prica vec da je glupost to da ne sme sebe da nazove filozofom ako nije skolovan konkretno za to. Propade ti demoliranje ;)

S obzirom da je prica o tome da tri cobana mogu da nadglasaju *(ovde koristi licnu zamenicu `mi`) NAS dva filozofa, stvar je vise nego jasna.
Ocigledno je da tri cobana ne nadglasavaju dva filozofa nego dva majstora. Mogao je da izostavi to `nas` i imalo bi smisla, ovako na zalost nema.
petar357 je odlicno primetio i skrenuo paznju medjutim suptilnost, kriticko razmisljanje i ne daj boze javno iznosenje nailazi na osudu u ovoj nasoj zemlji
kako na mikro tako i na makro planu.

Lone Wolf

Не може рај на земљи.

mareskin

Citat: redshadow poslato 23 April, 2018, 13:51
Citat: Glava Dole poslato 23 April, 2018, 13:41
Nisam rekao da je glupost sama prica vec da je glupost to da ne sme sebe da nazove filozofom ako nije skolovan konkretno za to. Propade ti demoliranje ;)

S obzirom da je prica o tome da tri cobana mogu da nadglasaju *(ovde koristi licnu zamenicu `mi`) NAS dva filozofa, stvar je vise nego jasna.
Ocigledno je da tri cobana ne nadglasavaju dva filozofa nego dva majstora. Mogao je da izostavi to `nas` i imalo bi smisla, ovako na zalost nema.
petar357 je odlicno primetio i skrenuo paznju medjutim suptilnost, kriticko razmisljanje i ne daj boze javno iznosenje nailazi na osudu u ovoj nasoj zemlji
kako na mikro tako i na makro planu.

Mene interesuje da li neko može da se bavi filozofijom amaterski onako za svoju dušu, a ne samo profesionalno?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

slave74


[/quote]

Mene interesuje da li neko mo¾e da se bavi filozofijom amaterski onako za svoju du¹u, a ne samo profesionalno?

[/quote]

Ne moze dok av ne kaze amin.

TEEfqd

Dva samoproklamovana filozofa vs tri cobana. Dodje mu na isto 😂

mareskin


Ja bi pre èobanima dao da èuvaju ovce.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Hattrick

Kako to da smo sa toliko filozofa, doktora, magistara, diploma, i po 3 akademska gradjanina po stanu, sada i zvanicno najsiromasnija zemlja Evrope ?

mali_zmaj

Ma daj vi¹e prepucavanja,oko vlasti i  politike..., mi stvarno,ali stvarno moramo zamjeniti jedno dve generacije politièara,svijest da nam ne treba voða,veæ profesionalac,kojem je to posao,a ne stimulans za erekciju...,i kad se svijest naroda promjeni..,i pocrkaju du¹mani koji se vucaraju od devedesetih po politièkoj smjeni,onda mo¾da,mo¾emo malo veselijim oèima gledati u buduænost...,normalno ja æu krepati do tad!!!!!
jin-jang

Lazic

Ne znam samo na osnovu èega je Petar kompetentan da procenjuje neèije obrazovanje... Nije mu ovo prvi put da direktno omalova¾ava nekoga na osnovu formalnog obrazovanja... Da je kompetentan za bilo kakvo procenjivanje bilo èega, ne bi bio bot, taèka.

Nema tu nikakve bistrine i humora, samo èemer i gorèina i u¾ivanje da nekoga nervira¹...

Biker-Boy

Sto se mene tice, dzaba coveku sve diplome sveta ako je clan ili simpatizer pizdoustog i sns-a, za mene je to duduk na kvadrat....
I feel the need..... the need for speed !!!