Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Je li tu¾ilac podneo kriviènu prijavu? To je sve lepo ¹to pi¹u novine, ali videæemo ¹ta æe biti do kraja.

Trebalo bi da znaju svoj posao i ovla¹tenja, ako su prekr¹ili zakon, odgovaraæe.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


mrle

Citat: Slaninar poslato 28 Januar, 2015, 10:28
ljudi odradili posao. Bilo bi mi normalno da tako rade u svakom sluèaju. Koliko znam nisu prekr¹ili ni jedan zakon. Ako jesu, znaæemo za koji dan, jer nezakonito hap¹enje = otmica = ozbiljna robija.

sam si dao sebi odgovor.

+
-ne smeju da privode.
-rade kao podr¹ka privatnoj firmi.
-nakon incidenta daju pogre¹ne informacije, krivièna prijava protiv NN lica koje je snimalo?!.
-nastavljaju po starom iako su pogre¹ili.
Neplaæanje karte i nemanje dokumenata NIJE KOMUNALNI PREKR©AJ! Van svoje nadle¾nosti su.

zVuk

ne vredi mrle, slaninar to prosto nemoze da ukapira.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: mrle poslato 28 Januar, 2015, 10:34
Citat: Slaninar poslato 28 Januar, 2015, 10:28
ljudi odradili posao. Bilo bi mi normalno da tako rade u svakom sluèaju. Koliko znam nisu prekr¹ili ni jedan zakon. Ako jesu, znaæemo za koji dan, jer nezakonito hap¹enje = otmica = ozbiljna robija.

sam si dao sebi odgovor.

+
-ne smeju da privode.
-rade kao podr¹ka privatnoj firmi.
-nakon incidenta daju pogre¹ne informacije, krivièna prijava protiv NN lica koje je snimalo?!.
-nastavljaju po starom iako su pogre¹ili.
Neplaæanje karte i nemanje dokumenata NIJE KOMUNALNI PREKR©AJ! Van svoje nadle¾nosti su.

Kao ¹to rekoh, ako je sve tako, robijaæe.

I sla¾em se da je ona izjava o tu¾bi za snimanje ¾e¹æa budala¹tina, koja govori o likovima iz tog sindikata koji su to sastavili.


Mo¾da sam ne¹to ba¹ lo¹e zapamtio, ali koliko se seæam, komunalac ima pravo da te privede radi utvrðivanja identiteta. Barem u NS. Ako gre¹im, ovi æe na robiju i nikom ni¹ta slièno neæe pasti vi¹e na pamet. Ima jo¹ jedna moguænost: ne znamo pouzdano iz kog razloga su ¾enu priveli. Novine pi¹u sva¹ta, ali oni bi trebalo da su napisali i predali u firmi ¹ta su radili i za¹to - to je jedini validan podatak.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

samo, jedno je privoðenje, a drugo je hap¹enje. da tu mo¾da ne postoji neka rupa, koja se koristi. na primer, ne hapse te, ali te privedu u muriju, pa murija odluèuje. ne znam da li je to mo¾da po ustavu. ni ovi ¹to galame na sav glas o ustavu i zakonu, nisu uvek u pravu, moja pretpostavka naravno.

MIGE

ovde nije problem u komunalnoj policiji vec u represiji drzave i treniranju strogoce.....na nagovor nasih prijatelja i dobrocinitelja americkih i evropskih,skrojili smo zakone koji nista ne daju narodu a uzimaju sve...mi smo krenuli obrnutim redosledom....traze ti kintu a nista ne daju...primer :

1.naplata parkiranja...prvo uveli naplatu a nisu obezbedili dovoljno parking mesta,garaza,obezbedjenja za parkirane automobile...ako nekom i ukradu auto ili ostete,kazu da nisu nadlezni...pa sta mi onda naplacuju,mesto u Beogradu za koji se borio moj i tvoj pradeda??
dobra je ta fora sa parkiranjem..tako i ja mogu da nekom izdam garazu za cuvanje motocikla u mom dvoristu i ako se desi kradja,ja nisam odgovoran..dobra fora....

2.bus plus....to necu ni da komentarisem...realna cena karte za jednu voznju je ,po meni,25 din...markice za zaposlene do 1500 din...smanjiti broj menadzera,direktora i ostalih hostaplera jer se za njihovu zaradu,mogu dovesti kvalitetni radnici u velikom broju...

3.ima tu jos mnogoooooooooooo stavki

MIGE

e da...po meni drzava ima pravo da hapsi iu pritvara neposlusne gradjane samo u slucaju da je ispunila sve svoje duznosti prema istim...bolesnima omogucila dz lecenje,besplatno zdravstvo i skolovanje,stipendiranje najboljih ucenika,ulaganje u nauku i pronalaske,ukidanje granda,grandovih i pinkovih zvezdica i ostalih govana,etiketiranje pravim recima Soraje,Stanije i drugih ''UMETNICA"....vracanje naucnih emisija i obrazovnih programa na tv...adekvatne zarade ....

Kostić

ma sve je tako, mene sudija pita da li radim, ja ka¾em ne radim. on me pita od èega ¾ivim, ja odgovrim, na to pitanje ne mogu da vam odgovorim, al ne kradem, ne brinite. on se smeje, jasno mu je sve. dogovorimo se da mi da neku najmanju kaznu pa na rate... on je tu da prikupi lovu za plate, ofis mu u stanu u stambenoj zgradi. lepo i kulturno pozvoni¹ na interfon, pa na vrata... keva dr¾ava. :)

monsterbnt

#12209
Eo MIGE ja mogu delimicno da ti odgovorim....

Drugar je pred novu godinu otiso u USA kod majke pa je ovo inf iz prve ruke.... mesecna karta za gradski prevoz u njujorku je 115$, imas takodje i dnevnu i nedeljnu.... Sa tom mesecnom kartom ti mozes da se vozis autobusima i metroom 24 (ne 18 ili 20) sati dnevno po gradu koji je daleko veci od Beograda, ukljucujuci naravno i predgradje. Gradski prevoz je tacan, ne prokisnjava, nema promaje, nema guzve..... Inace karta u autobusu za jednu voznju je 2.5$
Sve to na MINIMALAC od 1200$ mesecno znaci 120.000 din. Procentualno, mesecna karta je 10% minimalca u gradu koji vazi za jedan od skupljih u svetu....

U srbiji je mesecna karta koja vazi SAMO danju i SAMO za autobus i tramvaj 3200 za prvu zonu, 5300 za prvu i drugu i 7000 za trecu... Kako je gorenavedena cena za njujork SA PREDGRADJEM uzecemo cenu za zonu 1 i 2 znaci 5300 din
Trenutni ZVANICNI (ne realni) minimalac u srbiji je 20.000 din... znaci da je cena karte za autobus i tramvaj koji prokisnjava, koji kasni, koji se kvare, u kojima je jeziva guzva 25% minimalca... Za metro placas posebno, za nocni prevoz placas posebno.... Realno placas i vise od 25% minimalca za prevoz....
Beograd - 25%+ minimalca
New Yorl - 10% minimalca

I da.... New York nema komunalnu policiju, imaju regularnu policiju koja ne ide po autobusima da hapsi ljude zato sto nemaju kartu. Kada nemas kartu jednostavno ti vozac kaze da izadjes.....

Toliko o tome...

Smrt SVIMA!!!!


Slaninar

Dr¾ava je aparat koji ¹titi interese bogatih i dr¾i ostale u pokornosti. Kapitalizam je nemilosrdan. Hteli smo demokratiju i kapitalizam. Èerèil ka¾e da je najbolji argument protiv demokratije petominutni razgovor sa proseènim glasaèem.

Treba se buniti i boriti za sebe.

Meseèna za bus je u Srbiji oko 5 puta jeftinija nego u USA, a gorivo i busevi su ovde skuplji, kao i delovi. Jedino je plata vozaèa i mehanièara verovatno ni¾a, pa se tu ne¹to u¹tedi, ali u ceni eksploatacije vozila najveæi udeo imaju gorivo i pneumatici.  3000 meseèno za BG nije previ¹e. Ko radi za malu platu, bilo bi mi normalno da ima neki popust kao socijalna kategorija. U NS je oko 2000 meseèna. Ista prièa.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Realno, tu kokosku bez karte su trebali da izsutiraju iz autobusa....tu voznju autobusom ona svaki dan ispusi ili potrosi na mobiln i om....garant ima neki mobilni od 3 ili 4 glave u torbici.....problem je sto sirotinja uglavnom placa kartu...bus plus ili vec sta....a oni koji hoce da se kurce telefonima i pljugama od 300 kinti , ne ogu da se odreknu kurcenja pa se svercuju.....
Da su je isutirali iz autobusa, niko ne bi stigao da snimi a otprilike bi manje prekoracili ovlascenja.....
Moras, ako krisis propise, da prihvatis rizik i konsekvence....evo recimo Kosta hoce da vozi motor neregistrovan....zna da ako ga klepe bice kazna, ali covek prihvatio rizik.....sad doduse kuka kako su mu prijavu napisali a nema da plati....jbg...konsekvence.
Tako i Slaninar, hoce covek autonomiju a ne shvata sta to znaci...pa ce konsekvence biti brutalne....ali i on prihvata rizik.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Dukags


monsterbnt

Citat: Slaninar poslato 28 Januar, 2015, 11:24
Meseèna za bus je u Srbiji oko 5 puta jeftinija nego u USA, a gorivo i busevi su ovde skuplji, kao i delovi. Jedino je plata vozaèa i mehanièara verovatno ni¾a, pa se tu ne¹to u¹tedi, ali u ceni eksploatacije vozila najveæi udeo imaju gorivo i pneumatici.  3000 meseèno za BG nije previ¹e. Ko radi za malu platu, bilo bi mi normalno da ima neki popust kao socijalna kategorija. U NS je oko 2000 meseèna. Ista prièa.

Citat: monsterbnt poslato 28 Januar, 2015, 10:50
Beograd - 25%+ minimalca
New York - 10% minimalca

U najboljem slucaju Beograd - 15% minimalca.... I to samo za one koji ne zive u borci, kaludjerici, malom mokrom lugu, batajnici, zemun polju.....
Na osnovu cega je karta jeftinija u beogradu nego u USA?
Nemoj da mi pricas o brojevima jer ovde nije minimalac 1200$....

I konstantno vrsis zamenu teza. Jeste trebala da plati kartu ali ovde se radi O PREKORACENJU OVLASCENJA KLOZET MURIJE!!!
Nisam video da su ikada kaznili nekoga u strahinjica bana koje parkirao dzip na sred ulice.... Nisam video da su pisali kaznu u strahinjica bana za nelegalne baste koje blokiraju CEO trotoar.... Video sam da su pisali kaznu radnici butika  u metrou kod vuka zato sto se neko ispisao 20 metara od butika u kome radi i u kome NIJE VLASNIK a ona to nije pocistila....

Kretencine su, neizivljeni, napaljeni, cak se i obicna policija zali na njih... Obicna policija koja je isto placena za mnogo ozbiljniji, tezi, i pre svega ODGOVORNIJI posao....
Smrt SVIMA!!!!

Ivicat

http://www.istinomer.rs/izjava/fiskalni-deficit-na-nivou-francuske-od-2017/

[rofl]

Ovo je vrlo 'moguce' posebno ako se zna da je jedino Srbija imala negativan ekonomski rast prosle godine u regionu. Toliko o nasim strucnjacima koji vode drzavu.

AZRA "Ravno do dna" LIVE SAMOBOR 1.10.1987.


Slaninar

Citat: monsterbnt poslato 28 Januar, 2015, 12:20
U najboljem slucaju Beograd - 15% minimalca.... I to samo za one koji ne zive u borci, kaludjerici, malom mokrom lugu, batajnici, zemun polju.....
Na osnovu cega je karta jeftinija u beogradu nego u USA?
Nemoj da mi pricas o brojevima jer ovde nije minimalac 1200$....

Kad kupuje¹ gorivo i gume, niko te ne pita koliki je minimalac. Ovde je sve to skuplje nego u USA. A meseèna karta je dosta jeftinija od 115$.

Citat: monsterbnt poslato 28 Januar, 2015, 12:20
I konstantno vrsis zamenu teza. Jeste trebala da plati kartu ali ovde se radi O PREKORACENJU OVLASCENJA KLOZET MURIJE!!!

Ako je ovo sluèaj, robijaæe.

Citat: monsterbnt poslato 28 Januar, 2015, 12:20
Nisam video da su ikada kaznili nekoga u strahinjica bana koje parkirao dzip na sred ulice.... Nisam video da su pisali kaznu u strahinjica bana za nelegalne baste koje blokiraju CEO trotoar.... Video sam da su pisali kaznu radnici butika  u metrou kod vuka zato sto se neko ispisao 20 metara od butika u kome radi i u kome NIJE VLASNIK a ona to nije pocistila....

Selektivno sprovoðenje zakona? Svakodnevna, ru¾na pojava u Srbiji. To se sve sla¾em. Isto je u NS, d¾ipove niko ne dira - ni saobraæajci, ni komunalci. Generalno je op¹ti haos i rasulo.

Citat: monsterbnt poslato 28 Januar, 2015, 12:20
Kretencine su, neizivljeni, napaljeni, cak se i obicna policija zali na njih... Obicna policija koja je isto placena za mnogo ozbiljniji, tezi, i pre svega ODGOVORNIJI posao....

Bahatih kretena nam ne manjka na svim mestima i polo¾ajima.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

mesecna karta koja pokriva teritoriju sireg beograda je 5300din.... to je skoro duplo manje nego od 115$
minimalac je 20.000 din u odnosu na 1200$... to je 6 puta manje....

Prosta matematika kaze da je u beogradu 3 puta teze platiti prevoz nego u njujorku....
Sto se tice goriva i guma a i novih autobusa, placamo ih mi.... iz budzeta.... isto kao i plate vozaca, servisera, direktora gsp, komunalaca.... Zasto ih ne placa PRIVATNA firma koja profitira od naplate karata ako vec svi rade za njih?


Sto se tice robijanja.... nista od toga.... nije prvi put da rade takve stvari... tukli su ljude zbog jebene karte, policija predala prijave, sud nije uradio nista..... Jer kako da kazni sina stranackog kolege....
Smrt SVIMA!!!!

Zeljkamp

TwinZ Auto & Moto

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: monsterbnt poslato 28 Januar, 2015, 13:35
mesecna karta koja pokriva teritoriju sireg beograda je 5300din.... to je skoro duplo manje nego od 115$
minimalac je 20.000 din u odnosu na 1200$... to je 6 puta manje....

Prosta matematika kaze da je u beogradu 3 puta teze platiti prevoz nego u njujorku....
Sto se tice goriva i guma a i novih autobusa, placamo ih mi.... iz budzeta.... isto kao i plate vozaca, servisera, direktora gsp, komunalaca.... Zasto ih ne placa PRIVATNA firma koja profitira od naplate karata ako vec svi rade za njih?


Sto se tice robijanja.... nista od toga.... nije prvi put da rade takve stvari... tukli su ljude zbog jebene karte, policija predala prijave, sud nije uradio nista..... Jer kako da kazni sina stranackog kolege....

to sto privatna firma profitira to pitaj Djilasa...on je napravio kombinaciju...kao i za sve drugo....do isteka ugovora ne mogu nista....a pri tome privatna firma je svu opremu uzela na lizing, tako da nije ulozila pisljivog dinara a uzima pare...isto je mogla da uradi i drzava ali nije bilo para za djilasovu ekipu.
Kao sto rekoh kome je mnogo da plati gsb moze biciklom na posao ....ne kosta a zdravije.....nego svi fini nece da potrose gram snage.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11