Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

freepartyman

 Kad smo kod iskorenjenih bolesti danas saznam da jedan prijatelj ima tuberkulozu :(  :wtf:
I became a beast to rid myself the pain of being a man

balcan girl

aaa nemam pojma al moj pokojni deda kad je zbog astme lezao na grudnom u jagodini oni su imali bar dve sobe pune ljudi sa tbc-om, bilo to pre nekih 4 godina...koliko sam skontala tada uvek ima pacijenata sa tbc-om.
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

goranvojska

TBC je bolest neuhranjenosti i sirotinje gde opada imunitet.to povecanje broja direktna je posledica opsteg stanja u drustvu,nemastine a sto ima za posledicu smanjenog koriscenja sredstava za higijenu koji su jedan od repera materijalnog stanja u drustvu kao i potrosnja ribe mesa i t d da ne serem.neskez je lepo napisao sta su pomogle vakcine i koje smrtonosne bolesti ne postoje vise.i nemojte da raspavljamo o necemu gde nismo ni najmanje kompetentni (da ne kazem neobrazovani i laici).

durmitor2000

Citat: dzimika poslato 24 Januar, 2015, 20:38
Citat: zVuk poslato 24 Januar, 2015, 19:21http://www.kurir.rs/vesti/beograd/kurir-tv-ekskluzivno-pogledajte-kako-komunalna-policija-hapsi-zenu-zbog-bus-plusa-clanak-1666155

snimili iz invej-a, mozda happy tv

slaninar, ovde karta ide na 90din a markica ne znam kolko ce biti, iako imas mesecnu traze da je prislonis uz aparat a posto je poznato da na taj nacin mogu da znaju gde si i gde ides onda ja to ne radim, doduse ni ne vozim se busom vec neko vreme ali dok sam se vozio nisam kucao mesecnu, ako je pojedinacna karta ne dozvoljavam da mi je uzme nego mu ja prislonim na aparat i nikako drugacije ne dolazi u obzir, jer prvo ne postuju pravila legitimisanja kontrolori pa ne moram ni ja
isto kao sto policija ne postuje pravila svoje sluzbe nisam ni ja duzan da postujem zakon koji oni treba da sprovode a prvi ga krse i to javno i svuda i uvek

Sad ce Peconi da poredja taj sprat da vidi koje snimao. A kako rotira ljude po toj zgradi ko zna iz koje forme su snimali. Ja bio na prvom i drugom spratu.

zVuk

Citat: monsterbnt poslato 24 Januar, 2015, 21:58
Sve u svemu.... mogu da rade sta hoce....
Inace.... ne sme tvoje podatke da daje kontroloru kako bi ti ovaj napisao kaznu....

nisam siguran, ali cuo sam da su uveli propis da je nemanje karte = remecenje javnog reda i mira....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

mi¹ko_kolo

Meni samo nije jasno, kako mogu da izjednaèavaju stvari koje uop¹te nisu u zakonu sa stvarima koje su predviðene zakonom?

Slaninar

Mene odu¹evljava ¹to kod nas postoji uvek neka caka. U Nemaèkoj zna¹ da æe te naterati da plati¹ kaznu kad se vozi¹ bez karte, ne pada ti na pamet da se vozi¹ bez karte. Kod nas ljudi pizde kad uvedu varijantu da bude tako?!?

Ako nema¹ kartu, meni bi bilo normalno da te legitimi¹u, da znaju kome pisati kaznu. Ako nema¹ liènu kartu, normalno mi je da te uhapse dok se ne potvrdi identitet. Kako drugaèije to re¹iti? Mo¾e se postaviti kontrola pri ulasku, da odmah proveravaju, ali ovo je jeftinije. Samo povremeno napravi¹ kontrolu, ali kazna bude recimo cena meseène markice. Pa se vozi bez karte, rizikuj.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

ajde bre.....hapse ljude zbog prevoza, a nisu u stanju da se obracunaju sa divljim taksistima na aerodromu, a da ne pricamo o nekom vecem kriminalu.....

....ljudi ne placaju prevoz jer nemaju para....ja sam siguran da bi ljudi ovde bili sretni kad im karta za prevoz ne bi predstavljala udarac na budzet.....

Ko se ljuti, uleti mu kruti

monsterbnt

U nemackoj dnevna karta vazi 24h a ne 20....
U nemackoj gradski prevoz ide na vreme....
U nemackoj gradski prevoz ne prokisnjava...
U nemackoj kroz gradski prevoz ne duva promaja...
U nemackoj ako se i desi da se pokvari autobus, neces ponovo platiti kartu....
U nemackoj te nece gaziti po autobusu jer je prepun...
U nemackoj su sluzbe koje se placaju novcem poreskih obveznika u sluzbi gradjana a ne privatne firme....
Smrt SVIMA!!!!

zVuk

a i ovi neki ljudi su uradili studiju kako da gradski prevoz bude besplatan, a da se namire i gsp i taj neki apex i predali su je gradskim vlastima.....

https://www.facebook.com/pages/Kampanja-Besplatan-Javni-Prevoz-Stop-Bus-Plus-99-Srbije/239905709422576

ali izgleda da kad bi se to tako resilo da fekalni policajci ne bi imali sta da rade...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: zVuk poslato 25 Januar, 2015, 10:59
ajde bre.....hapse ljude zbog prevoza, a nisu u stanju da se obracunaju sa divljim taksistima na aerodromu, a da ne pricamo o nekom vecem kriminalu.....

....ljudi ne placaju prevoz jer nemaju para....ja sam siguran da bi ljudi ovde bili sretni kad im karta za prevoz ne bi predstavljala udarac na budzet.....

Otkad znam za sebe, u BG je frka oko tog prevoza. U NS je uvek sve radilo. U Subotici isto. A isto je bila svugde kriza. Seæam se da su me u Subotici gledali kao zloèinca kad sam u¹ao na srednja vrata, jer su prednja za ulaz, a ova ostala za izlaz. Vi¹e nikad nisam ponovio gre¹ku.  :)    

Znam da i u vreme one najveæe krize, uvek smo se svi u porodici vozili sa kartom. Nije ti palo na pamet da ne kupi¹ kartu. Nisam i¹ao na more deceniju, nisam i¹ao na skijanje, ali smo plaæali raèune i karte. Mo¾da to nije dobro, ali tako kontam obaveze. Ako jedan ne plaæa kartu, onda ne treba niko da je plaæa. Pa da busevi ostanu na parkingu jer ne mogu da voze za d¾. Neka onda neko razmisli - hoæe od poreza da plaæa gradski prevoz - pa da uzme vi¹e bogatima? Mada ni to ne mogu da sprovedu.

Citat: monsterbnt poslato 25 Januar, 2015, 11:01
U nemackoj dnevna karta vazi 24h a ne 20....
U nemackoj gradski prevoz ide na vreme....
U nemackoj gradski prevoz ne prokisnjava...
U nemackoj kroz gradski prevoz ne duva promaja...
U nemackoj ako se i desi da se pokvari autobus, neces ponovo platiti kartu....
U nemackoj te nece gaziti po autobusu jer je prepun...
U nemackoj su sluzbe koje se placaju novcem poreskih obveznika u sluzbi gradjana a ne privatne firme....

U NS to sve radi super. Busevi idu prilièno èesto, po redu vo¾nje i veæina plaæa kartu. Kad ulazi¹ u bus mora¹ pokazati vozaèu da je ima¹, inaèe ne ulazi¹ i on ne kreæe i to je to.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mi¹ko_kolo

©ta da ti ka¾em?! Ja sam, verovatno, jedan od reðih u Beogradu koji dobija pare za prevoz. I sa tim parama krpim rupe u kuænom bud¾etu. Prevozom idem  samo kad moram i pre æu iæi pe¹ke nego da plaæam privatnoj firmi koja se bogati na raèun svih nas.

zVuk

Slaninare, koliko kosta karta za prevoz u novom sadu i subotici i kolike su guzve u prevozu u tim gradovima..??
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

U NS je gradska oko 2000 meseèno. Studenti, ðaci i peMzioneri imaju popust. Nisu prevelike gu¾ve, sem na nekim linijama u ba¹ ¹picevima i redovno idu busevi. Devedesetih su bile u¾asne gu¾ve i jedva se ulazilo u bus.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

koliko kosta karta za jednu voznju u jednom pravcu..??
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

55 dinara. Ali je fora da  ka¾e¹: "evo 60 i nagazi!"  :)


Mada je u NS sve ravno i relativno blizu. Bus koristim samo kad idem s dru¹tvom za grad i slièno, èoporativno, mada i tada èesto sednem na bajs pa ih saèekam na odredi¹tu. Bajs je zakon za NS.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

e vidis u tome je stvar, u ns prevoz moze da radi za 55 dinara, a u bg je jedva rentabilan za 89+40 dinara jer 40 dinara kosta karta na koju uplacujes dopunu za voznju, a ta karta vazi deset voznji ili mesec dana....to jest, nije uracunata u cenu prevoza....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

mkt

realna cena karte u gsp-u bi trebala da bude 28 din, to mi je pricao bivsi gradski inzenjer saobracaja u bgdu
objasnio mi je kako i sta i ta prica na kraju stvarno ima smisla
jbg ne mogu sad da je prepricavam, pisanija bi bila na dve strane hah ali tako je

Slaninar

Znaèi 89 + 40 za deset vo¾nji izaðe oko 93 dinara. U BG su relacije dosta du¾e od NS, verovatno se zbog uzbrdica i nizbrdica tro¹i i vi¹e goriva, koènica, vi¹e habanja svakako. Opet mi deluje dosta skupo. Ima li neka meseèna, da ko¹ta manje, kao kod nas - plati¹ i vozi¹ se svim linijama neogranièeno?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

ali nije 40 za deset voznji, jer ako ne iskoristis svih deset u roku od mesecak dana, onda tu karticu vise nemozes da dopunjujes....

naravno da postoje i mesecne sa razlicitim cenama za razlicite kategorije korisnika, ali ja ih ne koristim....prevoz koristim u zimskom periodu i to 4 puta mesecno da odem i da se vratim, odnosno osam voznji....
Ko se ljuti, uleti mu kruti