Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

SrpskiDzedaj011

I have to return some video tapes....

Slaninar

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 20 Septembar, 2014, 02:01
Citat: mkt poslato 19 Septembar, 2014, 14:22
tuga

http://www.kurir-info.rs/vesti/beograd/hapse-zbog-dzeza-svirac-priveden-kod-kalenic-pijace-video-clanak-1561391


Хапсе због џеза?! Какво објективно новинарство....  [rofl] [rofl] [rofl]

Meni isto smrdi malo prièa. Mada i ne gledam TV i novine - samo truju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Klasican drkadzija u uniformi. Hteo je da mu pise prijavu za sviranje na ulici, lik je odbio da da izjavu na licu mesta i da potpisuje bilo sta.... Iskompleksirana budala ga je uhapsila. Takvih na zalost jos uvekima u izobilju.... brukaju uniformu, sebe, ljudski rod.....
Smrt SVIMA!!!!

SrpskiDzedaj011

Нисам знао да треба да се потписује нешто и изјављује приликом затицања у том прекршају....
А и још увек не могу да направим добру средину између тога да када "ухапсиш некога", што сумњам да се овде дешава, будеш искомплексирана будала а кад не "ухапсиш некога" и искулираш онда не радиш свој посао, овај те заје'бо - ти испао глуп, а добри људи плаћају порез да би полицајац могао себи нешто да купи....

Ал ако је то у питању онда добро.  [thumb_up]
I have to return some video tapes....

monsterbnt

Lik nije kriminalac. Dao je dokumanta uredno na zahtev sluzbenog lica. Nije se opirao niti svadjao. Ispravi me ako gresim ali ne bi reko da je to za lisice i privodjenje. Znas i sam da u policiji pogotovo medju ''ulicarima'' ima mnogo iskompleksiranih drkadzija. Nemoj da me shvatis pogresno, ne mislim za svakog pandura da je iskompleksirani drkadzija.....preko posla znam dosta njih koji su skolski primer kako pandur treba da se ponasa i postujem njihov posao i zalaganje na istom.... Kao neko ko poznaje zakon bolje od mene mogo bi da nam kazes kakvo je krivicno delo pocinio ovaj svirac.... Inace ih je neko od prolaznika prijavio za pravljenje buke.... Ali uhapsen je samo jedan...
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Za privoðenje mora imati neki osnov, inaèe je u velikom problemu. Isto kao ¹to je u problemu ako ne uradi posao - javno je mesto, svi imaju neke mobilne s kamerama, svi danas snimaju. Verovatno je uradio ¹ta je morao.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mkt

kad mi uvece treste narodnjaci , kad gomila pijanih retarda urla navijacke pesme ispred zgrade ,zapisava motor i pentra se po njemu onda murije nigde nema jbga lepse im je u igraonici kod Vuka  [nono]
a kad momak odluci da zaradi koji dinar tako sto ce da odsvira nesto za neku sicu jbga odma se tu stvore i komunalci i policajci

El Jefe

Citat: mkt poslato 20 Septembar, 2014, 14:25
kad mi uvece treste narodnjaci , kad gomila pijanih retarda urla navijacke pesme ispred zgrade ,zapisava motor i pentra se po njemu onda murije nigde nema jbga lepse im je u igraonici kod Vuka  [nono]
a kad momak odluci da zaradi koji dinar tako sto ce da odsvira nesto za neku sicu jbga odma se tu stvore i komunalci i policajci

I medju tim sto sviraju na ulici ima mnogo iskompleksiranih drkadzija
Друштво за заштиту од животиња

SrpskiDzedaj011

#10708
Citat: monsterbnt poslato 20 Septembar, 2014, 13:58
Lik nije kriminalac. Dao je dokumanta uredno na zahtev sluzbenog lica. Nije se opirao niti svadjao. Ispravi me ako gresim ali ne bi reko da je to za lisice i privodjenje. Znas i sam da u policiji pogotovo medju ''ulicarima'' ima mnogo iskompleksiranih drkadzija. Nemoj da me shvatis pogresno, ne mislim za svakog pandura da je iskompleksirani drkadzija.....preko posla znam dosta njih koji su skolski primer kako pandur treba da se ponasa i postujem njihov posao i zalaganje na istom.... Kao neko ko poznaje zakon bolje od mene mogo bi da nam kazes kakvo je krivicno delo pocinio ovaj svirac.... Inace ih je neko od prolaznika prijavio za pravljenje buke.... Ali uhapsen je samo jedan...

Нисам рекао да је овај момак криминалац нити сам рекао да јесте или није дао личну карту.... Нисам био ту....
Не браним плавог али не видим ни да је нешто искомплексиран итд....

Али да, постоје комплексаши и међу уличарима а и у највишем врху мурије, државе,.... чак је једна у Лилију пре неки дан баш била нешто искомплексирана кад сам је замолио за неотворени дезодоранс....
Да није то до људи а не до "уличара" или мурије уопште?!

Свађање, дрско понашање, "опирање" тј напад, отпор, не давање личне карте ОСЛу,.... све су то одређена понашања која су ту или тамо прописана као "е то не сме да се ради или ће ти се догодити то или то"....
Просјачење, скитничење,.... такође.
Колико год да је то теби или некоме тривијална појава - прописана је као асоцијално понашање.

Зато имамо Закон о јавном реду и ту је прописано да је то ПРЕКРШАЈ а не кривично дело. Овај џезер вероватно није учинио неко КД, не знам, не видим по снимку.... а прекршај?! Па да, мислим да јесте....


Е сад....

Да ли је полицајац својим овлашћењем - опсервацијом уочио прекршај и што му по Закону о полицији и Закону о јавном реду а и морал, пошто је за то плаћен, даље налаже да упозори лице затечено у прекршају или да му нареди да ОДМАХ престане са вршењем прекршаја или ће бити доведен у службене просторије територијалне полицијске станице....
....или је проценио да упозорење неће уродити плодом јер је џезер сваки дан ту па је одмах наредио да покупи своје ствари и да се постави у положај за везивање јер је по ПРОЦЕДУРИ да се лице које се доводи у службене просторије ОБАВЕЗНО веже лисицама иза леђа, осим ако је муштерија болесна, трудна, видно малолетна,.... што свакако није ХАПШЕЊЕ већ овлашћење ДОВОЂЕЊЕ јер је у питању само прекршај а не КД.... а везивањем се спречава бекство лица, самоповређивање, вршење напада на полицајце....
Процедура. Везивање и преглед.

Зашто довођење?!
Зато што се за подношење прекршајне пријаве просјачења лицу одузимају уз потврду предмети прекршаја који ће бити доказ на суду.... а потврда се издаје у службеним просторијама полицијске станице у више примерака.... и то је процедура такође.

А пошто по правилу полицајци не воле да се баве тим тривијалним прекршајима, ко зна, можда је полицајац био упућен по наређењу шефа смене или је био позив или је поступано по акцији општине као што се у последње време ради у градским општинама јер добри богати људи не желе да буду ометени том "буком" док седе у свом омиљеном кафићу у уском центру града и пију своје скупе кафице и слушају најновија издања Бубамаре Даре.... или зарађује а не плаћа порез?! Да није можда и то....

Опет кажем, не знам.... Нисам био ту. Али ајд, рекао си да покушам да објасним. :)


Али ајд да не будем на крај срца, свакако је могуће да је овај искомплексиран полицајац јер су га тукли као клинца а жени сад не сме ништа да каже па је узео да ПРОТИВПРАВНО лиши слободе јадног малог џезера који је ту само да улепша Београдску идилу а полицајац ће се наравно извући јер су сви корумпирани и мафија.... е да, добиће и батине у станици и то везан.... и то књигом Дневник догађаја.... и сви ће да га бију. Прво помоћник командира, па шеф смене, па помоћник шефа смене.... па тамничар. И онај са пријавнице. И он ће да сиђе да га бије. Много ће да га боли.



I have to return some video tapes....

goranvojska

koliko ja vidim tu sa svirkom nema veze.hapsi ga ko zna zbog cega i zasto.

mkt


El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

monsterbnt

To nije redakcija..... to je sluzbeni glasnik....
Smrt SVIMA!!!!

juga

Pa ko i kurir i jo¹ mnogi drugi!

Tatica


El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

monsterbnt

Svi mediji rade za trenutnu vlast.... Dok vecina samo prima direktive sta ne sme da objavi, informer dobija direktive sta da objavi.... Zato ga i svi zovu sluzbeni glasnik... Vucicevic je direktno na platnom spisku...
Smrt SVIMA!!!!

El Jefe

Neki rade i za stranu vlast.Samo u nasoj zemlji moze da se desi da predsednik Udruzenja novinara Srbije, bude dopisnik Glasa Amerike, sto znaci da je na platnom spisku Kongresa SAD-a
Друштво за заштиту од животиња

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

El Jefe

http://www.njuz.net/sluzba-za-zaposljavanje-ustanovila-nagradu-nezaposleni-meseca/

- До сада сам свој ЦВ послао на 2.000 адреса, обавио више од 350 разговора са потенцијалним послодавцима и понудио мито на чак 45 адреса, тако да верујем да сам ову награду у потпуности заслужио. Коначно ћу својим родитељима моћи да погледам у очи и без стида им затражим џепарац за наредни месец – рекао је Марко.
Друштво за заштиту од животиња