Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Lazic

E jebiga...





Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 18 Avgust, 2018, 14:49
laki...prosla su vremena dizanja revolucija i buna sa kukom i motikom....ali ako narod ima pristup modernom oruzju onda vlast mora da podilazi vecini naroda.....ili ode u vecna lovista
Tad su se imperije usrale od bolj¹evika... Dugo je trajao potpuno besmislen rat, raji je bilo ba¹ dokurèilo, jasno mi je da se neæe uskoro ponovo sklopiti kocke za svetsku revoluciju...

misa-pei

Citat: El Jefe poslato 18 Avgust, 2018, 10:31
https://facebookreporter.org/2018/08/18/andrej-fajgelj-kome-smetaju-deciji-kampovi/
https://facebookreporter.org/2018/08/18/marko-radulovic-kakva-rezimska-drama-oko-omladinsko-patriotskog-kampa-na-zlatiboru/

Voleo bih da mi neko pojasni, po¹to oèigledno ¾ivim u zabludi eto veæ 50+ godina, ¹ta je danas smisao sledeæih reèi: ponos, otad¾bina, rodoljublje, istinoljublje, patriotizam, sramota, stid, kajnje, molba za oprost. Hajde i ono crnogorsko èojstvo (da druge odbrani¹ od sebe). Da li te reèi danas imaju ikakavo znèenje ili su samo floskule koje se koriste za opisivanje nekih pro¹lih generacija.

Nemogu da se setim, da li je u Jakovljeviæevoj "Srpskoj trilogiji" ili predivnoj knjizi "Solunci govore" bio onaj odlomak: "... samo vikne sa susednog brda "Narode, mobilizacija" i celo selo krene da se sprema i svako se javi na svoje zborno mesto. Bila je sramota ne odazvati se kad otad¾bina zove". Naravno da su i te generacije kao i mnoge pre i posle njih najebavale, ali nkome nije padalo napamet da se ne odazove, bez obzira ¹to su i oni bili toga svesni.
Država je najveći neprijatelj naroda

Lazic

#23703
Slu¹am juèe Jugu, sad tebe, znam kako se ja oseæam, ne bi ja bio u ko¾i av ovih dana... Dodu¹e ja bih na spisak dodao jo¹ pone¹to, izmeðu Marice i Skadra...

Slaninar

Citat: misa-pei poslato 19 Avgust, 2018, 02:17
Citat: El Jefe poslato 18 Avgust, 2018, 10:31
https://facebookreporter.org/2018/08/18/andrej-fajgelj-kome-smetaju-deciji-kampovi/
https://facebookreporter.org/2018/08/18/marko-radulovic-kakva-rezimska-drama-oko-omladinsko-patriotskog-kampa-na-zlatiboru/

Voleo bih da mi neko pojasni, po¹to oèigledno ¾ivim u zabludi eto veæ 50+ godina, ¹ta je danas smisao sledeæih reèi: ponos, otad¾bina, rodoljublje, istinoljublje, patriotizam, sramota, stid, kajnje, molba za oprost. Hajde i ono crnogorsko èojstvo (da druge odbrani¹ od sebe). Da li te reèi danas imaju ikakavo znèenje ili su samo floskule koje se koriste za opisivanje nekih pro¹lih generacija.

Nemogu da se setim, da li je u Jakovljeviæevoj "Srpskoj trilogiji" ili predivnoj knjizi "Solunci govore" bio onaj odlomak: "... samo vikne sa susednog brda "Narode, mobilizacija" i celo selo krene da se sprema i svako se javi na svoje zborno mesto. Bila je sramota ne odazvati se kad otad¾bina zove". Naravno da su i te generacije kao i mnoge pre i posle njih najebavale, ali nkome nije padalo napamet da se ne odazove, bez obzira ¹to su i oni bili toga svesni.

Vojsku smo uni¹tili, raspustili, po "sugestiji" zapada.

Uèenje odbrane & za¹tite bi trebalo biti obavezno, ne zabranjeno.

Sa druge strane, deo gde prièaju o "upoznavanju mladih sa istoriskim èinjenicama, srpsko-ruskom prijateljstvu..." mi zvuèi kao ispiranje mozga sa starim dobrim rusofilno-nacionalistièkim-srbovanjem, koje nas je i uvelo u sva ova sranja. Taj deo je, barem meni, vi¹e nego sporan. Ali to nije deo zbog kojeg su bili na tapetu koliko sam shvatio, veæ ¹to obuèavaju decu da mogu braniti sebe i, zamisli, svoju zemlju?!?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

viper

Pa pickoustom ne trebaju ratnici nego robovi, da moze da vlada do¾ivotno.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)


Hurricane

Fala kurcu da neko i to naglasi

U desnoj traci na autoputu 600neki bus koji ide jedva 50kmh a u levoj neka snajka koja ga pretice sa 70kmh a ogranicenje 130, svaki dan bar jedan takav slucaj sretnem..

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Lazic

Citat: viper poslato 19 Avgust, 2018, 09:11
Pa pickoustom ne trebaju ratnici nego robovi, da moze da vlada do¾ivotno.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
©to gluplji i ¹to manje obrazovani da ne bi previ¹e pitali...

Biker-Boy

Upravo to, glupi, neobrazovani i ratoborni... savrsena masa za svakog vladara.
Ne daj boze da ljudi shvate koliko su ratovi besmisleni, i da se UVEK ISTA PRICA ponavlja, obicna raja izgine, a burzoazija crta nove karte i drzavne granice....
I feel the need..... the need for speed !!!

Hurricane

.
Citat: Laziæ poslato 19 Avgust, 2018, 14:42
Citat: viper poslato 19 Avgust, 2018, 09:11
Pa pickoustom ne trebaju ratnici nego robovi, da moze da vlada do¾ivotno.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
©to gluplji i ¹to manje obrazovani da ne bi previ¹e pitali...
samo dobro placeni uz sve ostale beneficije..

Naravno nasim parama..


Takvi mu najvise valjaju

Lazic

Nema tih mnogo... Preovlaðuju oni ¹to rade za 10e i sendviè...

Hurricane

Aham

..to je nama samo tako predstavljeno

Pa nije niko lud za sicu a takodje ni lud da za vece pare to ne radi



eclipse4

Citat: Laziæ poslato 19 Avgust, 2018, 14:42
Citat: viper poslato 19 Avgust, 2018, 09:11
Pa pickoustom ne trebaju ratnici nego robovi, da moze da vlada do¾ivotno.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
©to gluplji i ¹to manje obrazovani da ne bi previ¹e pitali...

njemu trebaju muskarci koji koriste uloske!

El Jefe

Ја сумљам да је наш председник направљен у Кини.
Друштво за заштиту од животиња

viper

Nije u Kini negu u Tajvanu

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

®or¾

Jbg,ja sumnjam da je napravljen u Srbiji i to ba¹ po meri stada, koje predvodi