Glavni meni

Golf 4 sa motorom od golfa 2 (DALI JE MOGUC DA SU LjUDI TOLIKO LUDI :D )

Započeo PexRCV211, 30 Novembar, 2011, 00:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PexRCV211

E ovako, danas sam nesto brljao po netu i naisao sam na ovaj clanak, gde lepo pise kao i u naslovu "Golf 4 sa motorom od golfa 2" i tako sam otvorio i polako poceo da citam i sam sa se zapitao dali su ljudi danas prsli ili nemaju mozak uopste...

Evo kako pocinje tema:

E sada polako citajte, autro teme je MILOJKOVIC (Lud i bolestan covek totalno  [ludak] [ludak])

Milojkovic
Milojkovic
Suvi genije
Vojvodina  Golf 4 sa motorom od golfa 2   03.07.2011. u 01:46
Uskoro ( ukoliko mi vreme i zdravlje dozvoli ) se bacam u projekat ubacivanja dizel motora 1.6 iz golfa 2 u golf 4 benzinca.
Da li imate neka iskustva, svaki savet dobrodosao.
03.07.2011. u 01:46    

Nocni
Banicevic
Autocentar, vlasnik
[email protected]
MNE - NK
Golf 4 sa motorom od golfa 2   03.07.2011. u 08:53
Koji su razlozi za takav jedan zahvat? Obicno kad su prepravke u pitanju stavlja se motor iz novijeg tipa u stariji...
Stavlja se obicno motor "iste osnove"... radjeno vise puta kod golfa gti...
Ako je motor u golfu 4 crkao najbolje je nabaviti opet isti... zasto ubacivati dizel star 25 godina...
Ako ubacis taj stari dizel bice cetvorka spora jer je u startu teza 300 kila... bice kao kad vuces prikolicu sa dvojkom.
Naravno bice X problema koji ti sada ni ne padaju na pamet... zavisno od toga koji je bio benzinac... npr saltovanje sajle/poluge i slicno...
Moj ti je savjet da odustanes od te ekskurzije jer i da se sve uradi korektno, ono sto dobijes na kraju bice slabo vozilo.
03.07.2011. u 08:53    

sasa022
Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   03.07.2011. u 09:22
@Milojkovic

To radi jedino ako ides u penziju :) i planiras da ga vozis iskljucivo po ravnom ( po "svinjskom i rimskom" Sremu,u "vinski" vec nemoj da zalazis :P )

1.9 SDI je minimalno sto bih stavio u "cetvorku".
03.07.2011. u 09:22    

vladd
Beograd

Moderator
Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   03.07.2011. u 10:11
Mozda covek zeli da vozi udoban auto na uljanu repicu.

Poz
03.07.2011. u 10:11    

Milojkovic
Milojkovic
Suvi genije
Vojvodina
Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   03.07.2011. u 10:17

Prijatelj ima lepu cetvorku benzinca koju uopste ne vozi a nece da je proda za tepsiju ribe a ja imam potpuno nov dizel motor od golfa dvojke sa papirima koji je dusu dao za ekonomicnu eksploataciju.Planiramo da spojimo lepo i korisno.
03.07.2011. u 10:17

PexRCV211

Milojkovic
Milojkovic
Suvi genije
Vojvodina
Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   03.07.2011. u 10:17

Prijatelj ima lepu cetvorku benzinca koju uopste ne vozi a nece da je proda za tepsiju ribe a ja imam potpuno nov dizel motor od golfa dvojke sa papirima koji je dusu dao za ekonomicnu eksploataciju.Planiramo da spojimo lepo i korisno.
03.07.2011. u 10:17    


zarsilic
Zarko Silic
A V I S chip-tuning, [email protected]
Temerin, Èenej

Moderator
Èlan broj: 73724
Poruke: 7074
Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   03.07.2011. u 10:49

Teoretski je to izvodljivo, ali ce biti mnogo prakticnih problema.

U posao se mozes upustiti samo pod uslovom da si milioner sa vremenom.
03.07.2011. u 10:49    

dilbernis
Miroslav Kostic
Dipl.oecc, Bankrot pr. Nis
Nis, Srbija
Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   04.07.2011. u 06:55

Mozda je bolje resenje da se ugradi plin u Golf a za taj ganc novi motor da se nadje Audi 80. Posto se taj Golf ne vozi sada, verovatno nece ni sa tim dizelom. U svakom slucaju dajem glas da se ljudi zanimaju, kad vec mogu. Verovatno ce prilikom ugradnje motora u Golf biti vise problema no sto se pretpostavlja. Sta ce biti sa menjacem-ostaje stari, da li ce taj motor moci da gura preko menjaca od benzinca. Anlaser mora da se zameni, od benzinca je slab. Rezervoar verovatno treba preraditi. Mislim da ce to biti cudilo od komplikacija.
04.07.2011. u 06:55    

Milojkovic
Milojkovic
Suvi genije
Vojvodina

Èlan broj: 210126
Poruke: 751
91.150.71.*
Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   04.07.2011. u 08:19

Plin ne dolazi u obzir ni pod tackom razno ( automobile sa ugradjenim plinom ne primam cak ni na dijagnostiku ) .Golf 4 ce da zadrzi menjac originalan i mislim da nece biti problema po pitaju pozicioniranja motora posto vec imam neke ideje.Taj automobil ce biti pilot projekat i ukoliko budem zadovoljan sa rezultatom najverovatnije cu i sebi uraditi jos jedan takav.
Mala kubikaza, proveren motor , niski troskovi odrzavanja, u kombinaciji sa dobrom karoserijom koja je galvanizovana i moji zahtevi eksploatacje ( ne vozim nikada preko 110) su taman ono sto mi treba i sta ocekujem od tog projekta.
04.07.2011. u 08:19    

jnk
beograd

Èlan broj: 29216
Poruke: 626
85.222.217.*
Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   04.07.2011. u 08:38

Da je pisac postavio ovu temu veæ bi mu troje reklo da ide u ustanovu zatvorenog tipa.

Al bitno da je plin ni pod taèkom razno
04.07.2011. u 08:38    



sasa022

Èlan broj: 15151
Poruke: 3565
*.mediaworksit.net.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   04.07.2011. u 08:49

@jnk

Sabac je odma preko Save,a tamo ima i dobrih majstora i "ustanova zatvorenog tipa" pa lako moze da se bira   
04.07.2011. u 08:49    



Milojkovic
Milojkovic
Suvi genije
Vojvodina

Èlan broj: 210126
Poruke: 751
91.150.71.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   04.07.2011. u 10:10

Citat:
jnk: Da je pisac postavio ovu temu veæ bi mu troje reklo da ide u ustanovu zatvorenog tipa.

Al bitno da je plin ni pod taèkom razno :)


U pravu si" Plindzije" treba pakovati u ustanove zatvorenog tipa tu se slazemo u potpunosti.
04.07.2011. u 10:10    



dilbernis
Miroslav Kostic
Dipl.oecc, Bankrot pr. Nis
Nis, Srbija

Èlan broj: 286411
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   04.07.2011. u 13:41

Moze i metanski uredjaj u Golf, sto da ne, kad je plin toliko opasan. Mala sala. Molim bez vredjanja jer veliki broj automobila poseduje plinski uredjaj. Mislio sam na odnose prenosa kada sam pitao da li ce ostati stari menjac a ne na problem fizickog smestanja u auto.
04.07.2011. u 13:41    



Milojkovic
Milojkovic
Suvi genije
Vojvodina

Èlan broj: 210126
Poruke: 751
91.150.71.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   04.07.2011. u 13:53

Motor je sad u Golfu 4 2.8 i menjac ce biti "taman " za 1.6 dizelasa.
04.07.2011. u 13:53    



milovanmaric
milovanmaric
Cacak

Èlan broj: 218769
Poruke: 264
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   05.07.2011. u 08:10

Citat:
Milojkovic: Motor je sad u Golfu 4 2.8 i menjac ce biti "taman " za 1.6 dizelasa.



Dakle, mozemo bagi da napravimo i da ubacimo motor benzinca?


Pa recimo da ce da bude dobra kombinacija. Golf 2 u novom odelu.
05.07.2011. u 08:10    



dilbernis
Miroslav Kostic
Dipl.oecc, Bankrot pr. Nis
Nis, Srbija

Èlan broj: 286411
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   05.07.2011. u 09:33

Menjac za motor od 2800 i 1600 cm2 radne zapremine nikako ne mogu da imaju isti menjac. Pogotovu sto je u pitanju dizel i benzinac.
05.07.2011. u 09:33    



mserifov
Begic Fehim
Tuzla

Èlan broj: 86649
Poruke: 654
*.PPPoE-4772.sa.bih.net.ba.

Sajt: elektronika.ba


Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   05.07.2011. u 10:00

Veliko po¹tovanje pokretaèu teme. Ali veæu glupost dugo nisam proèiato. A po¹to ¾ivim u Bosni gluposti su ovdje dio svakodnevncie. Hahahhah motor dizel od gofa2 u 4 pa to je sta vise smjesno.


Mislim da ces isti trenutak kad izvadis motor koji je sad u èetvorki. I stavi¹ taj od dvojke. Znaèi samo kad ga onako na dizalici stavis u ko¹ motora na toj èetvorci. Odma æe¹ da odstane¹..

Sajle, crijeva ne vjerujem da su nasaèi motora isti, mjenjaè elektrika. Previ¹e je to posla za nikakv rezulalt na kraju.

Mada sa moje strane, nek je sa sreæom. Moje mi¹ljenje èista glupost.
05.07.2011. u 10:00    

PexRCV211

botr
Srbija

Èlan broj: 229796
Poruke: 242
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   05.07.2011. u 10:56

Bar da je 1.6 turbo, a ovako, ima da se vuce kao prebijen, pa jos kad bi trebao nekoga da preteknes ...... bolje nadji neki manji benzinac ili 1.9 tdi.
05.07.2011. u 10:56    



Milojkovic
Milojkovic
Suvi genije
Vojvodina

Èlan broj: 210126
Poruke: 751
91.150.71.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   05.07.2011. u 13:21

Ne brinite se za projekat, sajle ostaju na menjacu standardne kao i poluosovine dakle sve je od cetvorke ,problem montaze nosaca motora je takodje lako resiv imam TIG i MIG aparat a tu su mi u blizini i dobre masinske radionice.Spoj menjaca i motora cu morati da osmislim da bude podesan i prikladan zbog alnasera koji ce takodje biti cetvorkin a ostala elektrika je marginalna jer za ovaj motor je potreban samo plus na pumpi i to je sve.Nosace agregata koje mislim da stavim takodje od golfa 4 zajedno sa remenicom radilice to cu morati malo da doradim .
Servo pumpa, klima kompresor i alternator su jedino sto ce se morati "ustimavati"
Inace menjac od kapacitativnijih benzinaca je kao porucen za ovog dizela.Dobicu tacno ono sto mi treba, krace stepene prenosa koji ce da nadomeste "nedostatak snage"
05.07.2011. u 13:21    



jnk
beograd

Èlan broj: 29216
Poruke: 626
85.222.217.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   05.07.2011. u 14:11

Obavezno javi ¹ta si uradio i postavi video klip na jutub.
05.07.2011. u 14:11    



Milojkovic
Milojkovic
Suvi genije
Vojvodina

Èlan broj: 210126
Poruke: 751
91.150.71.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   05.07.2011. u 22:22

Taman posla da bude sve na izvolte.Autorska prava su zasticena i ko bude hteo "recept"morace to da plati.

AstralPro
NS

Èlan broj: 73891
Poruke: 246
77.243.20.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   05.07.2011. u 22:31
   


Milojkovic se sprda s vama sta ste se popalili.
05.07.2011. u 22:31    



Milojkovic
Milojkovic
Suvi genije
Vojvodina

Èlan broj: 210126
Poruke: 751
91.150.71.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   06.07.2011. u 00:22

Zasto mislis da to cinim, zar nije gosn Pisac zaduzen da bude dezurni postavljac kojekakvih tema .
06.07.2011. u 00:22    



jnk
beograd

Èlan broj: 29216
Poruke: 626
62.108.108.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   06.07.2011. u 01:13
   



Predla¾em da mu nakon toga ugradi¹ plin. Zamisli oseæaj dolazi¹ na pumpu sa golfom èetvorkom, èuje se prepoznatljiva dvojka dizel a ti ka¾e¹ majstore toèi plin.
06.07.2011. u 01:13    



Milojkovic
Milojkovic
Suvi genije
Vojvodina

Èlan broj: 210126
Poruke: 751
91.150.71.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   06.07.2011. u 01:29

Verovatno pri iznosenju ove konstatacije mislis na one krseve koji cekicaju i brekcu kao da se sa dusom rastaju.
Sinko moj golf dvojka dizel koju eksploatisem radi perfektno i ne trese se ni najmanje a zvuk joj je bolji od vecine uvoznih krntija sa euro 3 i 4 motorima.Rezervoar je uvek pun.Od trenutka kad se pojavio euro dizel sipam ga, ulje i filtere menjam na 5000 km.Ugradjujem sve prvoklasno i moj auto nikad nije imao filtere osim Knechta ili Boscha.
Uloske dizne sam kupio Denso, gume su Michelin, diskovi su takodje Bosch, grejaci NGK.To mi je radni auto za lokal i za zimsku voznju posto ga znam u dusu i siguran sam da mogu stici na kraj sveta i da me nece izneveriti.Posedujem i Audi a 4 1.9 tdi i Vektru 2.0 DT ali ih slabo vozim jer me jednostavno ne privlace novotarije a iskreno volim ekonomicne automobile po svim kriterijumima.Ja sam racionalan i eksploatisem ono sto mi je najrentabilnije.
I sad zamisli kad mi dodje u servis neki "dasa" sa Meganom, Stilom ili slicnim automobilima za koje su se nategli i kupili ih ko zna kako u koje sipaju loz ulje, ulje sipaju iz bureta.Te krsine su izraubovane maksimalno na njima nema dela koji nije na ivici katastrofe , gume celave, diskovi se raspali, trap i amortizeri bukvalno otpali , i onda takvi pocnu da mi polemisu nasiroko da je moj auto prevazidjen....
06.07.2011. u 01:29    



Sceka
Zoran Scekic
Beograd

Èlan broj: 94496
Poruke: 160
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: solair.eunet.rs/~sceka/in..


Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   06.07.2011. u 12:38

^^^
Ovo mi lici na one stare nekadasnje majstore koji su paljenje namestali 'na uvo' i tvrdili da se groze 'svih tih novotarija'! Davno bilo ali se secam, imao sam Mediterana (za one koji ne znaju - Zastava 101 tip Mediteran, sa dvoje vrata, odnosno troje kako se to tada govorilo) i nekako 'nikako da ide kao ortakov'?! Sve mi deluje da njegov ide nekako 'normalno' a moj nekako 'losije', ne znam kako ali losije jer kad sednem i provozam njegovog Mediterana (isti model, isto godiste, razlika u dva meseca, njegov beli a moj tamno plavi) cini mi se da tako treba i moj auto da ide?! Obojica relativno klinci, prvi licni auto (nemora vise da se vozi caletov i to je fora do jaja!!!), kupili polovne kod jedne firme zajedno zato imamo iste automobile (model, godiste) ali skontamo da imamo razlicitog majstora, svako u svom kraju sto je bilo nekako logicno i prakticno. Odem ja kod tog njegovog i auto posle toga normalno radio a ja naucio par bitnih stvari! Prvo, oba majstora su bili stariji, razlika nekoliko godina, ali... Moj majstor je vozio Mercedesa (ne secam se koji model ali sa rucicom menjaca na volanu!) dizela a u radionici nije imao ni jednog pomocnika, alat mi je uvek bio prljav, masnjikav, on sam je hodao u neverovatno prljavom kombinezonu i stalno, ali stalno je pricao o tome kako on ne voli te novotarije i kako 'danasnji automobili' ne mogu ni da prismrde starim dobrim modelima koji se 'ne kvare i pouzdani su'!!! Ortakov majstor je bio susta suprotnost iako je bio slicne 'godine proizvodnje' kao i moj!!! Njegov licni auto je bio Zastava 101 godinu dana star, imao je jos jednog majtora i nekoliko pomocnika, sve je bilo cisto i uredno, imao je cudo od alata i sav alat je bio besprekorno cist (obaveza svih je bila da se alat ocisti posle upotrebe) i imao je sve "gadzete' koji su tada postojali i stroboskop za stelovanje paljenja ali i modernu skalameriju za centriranje trapa za razliku od mog majstora koji je trap centrirao kanapom, viskom i ogledalom (stariji se mozda secaju tog nacina koji se mogao videti nekada davno)!!! Elem, taj ortakom majstor mi je objasnio da se automobil ne popravlja i ne steluje na uvo ili na osecaj nego onako kako treba da se radi i za to sluze servisne knjizice (ne user manual nego bas servisne knjizice) a iskustvo se primenjuje da bi neke stvari brze obavljao a nikako u stilu 'cujem ja sta radim'.

Bez namere da nekoga uvredim, samo me podsetilo... :)
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://SOLAIR.EUnet.rs/~sceka
06.07.2011. u 12:38    



Milojkovic
Milojkovic
Suvi genije
Vojvodina

Èlan broj: 210126
Poruke: 751
91.150.71.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   06.07.2011. u 13:02

Sinko za tvoju imformaciju imam alata vise od svih ovlasecenih servisa u Srbiji.... a i sire i to kvalitetnog (proguglaj ne bilo ti zapovedjeno sta je to Snap-on, Fluke, Weller , Hazet, stahlvile.....)Radim sam naravno a u radionici mi je red kao u apoteci, ne stelujem nista na uvo kombinezone menjam svaki dan a po potrebi i cesce.Po enterijeru radim iskljucivo sa rukavicama, belim.
Dijagnostickih uredjaja imam samo 26 komada , a unimera pa imam sedam Sanwa , dva Flukea,tri iskre, jedan V&A, Sun,i desetak Mastecha.Stroboskope, endoskope,osciloskope ,mikroskope i ostala cuda tehnike takodje imam, a imam i dosta kolega koje mi asistiraju sa svojom opremom.
Ovlasceni servisi su cista manekenska fora i kad bi znao koliko isti imaju alata i ostalih stvari iza onih bljestavih objekata cenim da ne bi govorio to sto sad govoris.
06.07.2011. u 13:02    



popovicvl
Popovic Vladimir
Sr.Mitrovica

Èlan broj: 123486
Poruke: 393
*.adsl.eunet.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   06.07.2011. u 14:00

Mislim da taj tvoj "u cvetu mladosti" 1.6 DIESEL nece sastaviti jedan bozic i otice u zaborav.

Prvo: Tezina +300 Kg. Motor ce se razlokati express.
Drugo: Menjac. Ako nije ukobinovan sa motorom, ima da optereti i tako slabasan auto.
Trece: Slab motor i tezak auto ima da te uslove na voznju do patosa za bilo kakav start, a kamoli preticanje
Cetvrto: Potorsnja. Taj kratak vek trajanja bi trosio bar 10 l u gradu, a na otvorenom ne bi silazio ispod 8 l.

Inace Golf 2.8VR6 + sekvent plin + krila = avion za male pare

06.07.2011. u 14:00    

PexRCV211

Sceka
Zoran Scekic
Beograd

Èlan broj: 94496
Poruke: 160
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: solair.eunet.rs/~sceka/in..


Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   06.07.2011. u 14:29

Citat:
Milojkovic: Sinko za tvoju imformaciju imam alata vise od svih ovlasecenih servisa u Srbiji.... a i sire i to kvalitetnog (proguglaj ne bilo ti zapovedjeno sta je to Snap-on, Fluke, Weller , Hazet, stahlvile.....)Radim sam naravno a u radionici mi je red kao u apoteci, ne stelujem nista na uvo kombinezone menjam svaki dan a po potrebi i cesce.Po enterijeru radim iskljucivo sa rukavicama, belim.
Dijagnostickih uredjaja imam samo 26 komada , a unimera pa imam sedam Sanwa , dva Flukea,tri iskre, jedan V&A, Sun,i desetak Mastecha.Stroboskope, endoskope,osciloskope ,mikroskope i ostala cuda tehnike takodje imam, a imam i dosta kolega koje mi asistiraju sa svojom opremom.
Ovlasceni servisi su cista manekenska fora i kad bi znao koliko isti imaju alata i ostalih stvari iza onih bljestavih objekata cenim da ne bi govorio to sto sad govoris.


Ma ne, bre! :)) Nisam mislio na taj nacin o tebi niti mi je bila namera da tebe, tvoju radionicu ili tvoj rad komentarisem jer te ne poznajem licno i nikada nisam bio kod tebe u radionici da bih sebi dopustio komentare te vrste! :) Samo me tvoja opaska da nisi ljubitelj novotarija podsetila na ono sto sam napisao! A lepo se moze zakljuciti da sam bio klinac, prvi licni auto, prvo recimo ozbiljnije interesovanje o auto problemima a to sve se desavalo sedamdesetih godina! :) Znaci cak ni reagovanje na to sto si napisao (ili pises) nego moj licni dogadjaj iz decastva iniciran tvojom opaskom!

Kad smo kod te opaske, 'nisam ljubitelj novotarija', ja licno sam i te kako ljubitelj novotarija i to apsolutno svih vrsta i namena i ne mogu da razumem kako neko nije! Opet bez ikakve zle namere ili tako necega, ja jednostavno ne mogu da verujem da neko ne voli 'novotarije'?! Nekada davno (moram tako da kazem) nismo imali nista i kaskali smo za Evropom i Svetom mnogo godina i jedva smo cekali kad ce to da se promeni, neki su cak mislili da nikada necemo nista imati! Sad smo u situaciji da sve novotarije koje su aktuelne u svetu mozemo i mi da imamo, probamo ali sad nam kao to ne treba, kao to ne valja, bolje su 'starotarije' ili vec kako se sve ne razmislja?!?!?! Pa neverovatno! I niko, nikada ne moze da me ubedi da je staro bolje od novog! Ne ulazite sad u detaljisanje tipa "Golf ovogodisnji je losiji od Golfa iz neke tamo godine zato sto mu se dizna *&^$$#!$& za 4 stepena manje rotira oko ()*&^%$^%&^ i getutna mu nije horizontalno murovana na osmoj paraleli od ludila..." jer su to nebuloze koje samo u strucnim krugovima imaju smisla (ili drustvu ljubitelja necega) a nikako uopsteno i za sve nas zajedno! Svaki novi model je bolji od predhodnog, poboljsanja su manje ili vise uspesna ali sve ukupno model je bolji! Zasto se niko nije vratio da proizvodi stari model?! Sad ce opet da se raspreda dobro poznata varijanta "zato sto se ne isplati, proizvodjaci mogu vise da zarade na losijem kvalitetu novih modela..."!!!!!!! Pa, bre, to smara, nevidjeno smara!!! Bilo koji sajt, forum, koji se poseti u bilo kojoj temi ako traje vise od jedne strane pojavi se neko ko ima potrebu da smara sa takvim podacima, mislima....!!! Doduse, moram da budem iskren, ovde se prilicno manje toga dogadja ali i ovde ima tih smaraca koji se o svemu do u tancine najbolje na svetu razumeju a kada pocne da se mesa i Ekonomija a narocito Politika to onda postaje nesnosno!!! :)) Eto, morao sam malo da se izduvam!

E, da... Tesko da mozes ti meni da se obracas sa 'sinko' sigurno sam stariji i to, mozda, dosta od tebe! :) Opet nista lose nisam mislio, samo opaska, ovaj put moja! :))

Pozdrav...
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://SOLAIR.EUnet.rs/~sceka
06.07.2011. u 14:29    



Reno4
Vlada Pavlovic

Èlan broj: 133008
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   06.07.2011. u 21:53

Ako nema¹ ¹ta pametnije da radi¹, ti s..bi tog golfiæa IV :(
Zanima me samo za¹to se generalizuju stvari i uvek su svi ovla¹æeni lopovi i neznalice a ovi drugi po¹teni, radni, puni znanja i razumevanja? Postoje samo dobri i lo¹i majstori, tj. dobre ili lo¹e popravke.
06.07.2011. u 21:53    



pisac
SFRJ

Èlan broj: 13046
Poruke: 2965
*.ghst.net.

Sajt: www.eatliver.com/i.php?n=..


Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   06.07.2011. u 22:23

Citat:
jnk: Da je pisac postavio ovu temu veæ bi mu troje reklo da ide u ustanovu zatvorenog tipa.


Pisac zna da na ovom forumu ne treba prièati neke stvari (koje su izvodljive ali) koje udaraju u samu osnovu razumnog i racionalnog po skromnom shvatanju veæine na ovom forumu. Zato pisac takve stvari izvodi u google ti¹ini

Citat:
Sceka: za razliku od mog majstora koji je trap centrirao kanapom, viskom i ogledalom (stariji se mozda secaju tog nacina koji se mogao videti nekada davno)!!!


Moj æale je redovno svoj auto sam tako centrirao. Onda je jednom oti¹ao da proveri to sa onim laserima/èudima, i izmerili su da je sve savr¹eno centrirano. Toliko o tome

[Ovu poruku je menjao pisac dana 07.07.2011. u 10:25 GMT+1]
Ovo ne pisem zbog njega obzirom da je on beznadezan slucaj, vec zbog drugih koji citaju ES, a nedovoljno poznaju mentalnu strukturu osobe koja sebi dodeljuje ulogu savetodavca: Krpa u karteru je sasvim normalna stvar, i svako pitanje o tome je u stvari glupo.
06.07.2011. u 22:23    



Sceka
Zoran Scekic
Beograd

Èlan broj: 94496
Poruke: 160
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: solair.eunet.rs/~sceka/in..


Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   07.07.2011. u 12:33

Citat:
pisac: Moj æale je redovno svoj auto sam tako centrirao. Onda je jednom oti¹ao da proveri to sa onim laserima/èudima, i izmerili su da je sve savr¹eno centrirano. Toliko o tome ;)

[Ovu poruku je menjao pisac dana 07.07.2011. u 10:25 GMT+1]


Pa pazi, samo upotrebi logiku, da je to bilo dobro i sada bi se to tako radilo!!! Da je to ikada bilo dobro svakako bi se tako radilo i u fabrikama automobila a nesto nisam upoznat da se to bilo kada i bilo u kojoj fabrici radilo! Toliko o tome! ENDE! :)))

Mislim, amatersko razmisljanje, o samoj varijati ubacivanja starijeg modela motora>! Po meni nema logike ako to iziskuje toliki rad i modifikacije koje su ovde navedene! Ne mislim na tehnicku stranu iako je i to diskutabilno (dobro, dobro, zato i sluzi forum, znam) jer mislim da se svaka modifikacija mora negativno odraziti na razne druge sklopove, sisteme... Zar nije brze, jednostavnije, povoljnije, stabilnije... nekako prilagoditi postojeci a u svakom pogledu odgovarajuci motor potrebama korisnika?! Sta fali tom razmisljanju?! :)

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://SOLAIR.EUnet.rs/~sceka
07.07.2011. u 12:33    



Milojkovic
Milojkovic
Suvi genije
Vojvodina

Èlan broj: 210126
Poruke: 751
91.150.71.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   07.07.2011. u 12:50

Postojeci agregat je apsolutno neprihvatljiv zbog cinjenice da je registracija opaka, drugo trosak eksploatacije tog automobila koji ce se koristiti iskljucivo samo po lokalu je potpuno apsurdan.Coveku treba auto za lokal i za svakodnevne kratke relacije sa ovim agregatom ce to biti bas to.
Prodaja automobila ne dolazi u obzir iz razloga sto je trzisna cena smesna ako se uzme u obzir godiste i cinjenicu da je ovaj automobil presao svega 21.000 km a kojekakvi lupezi dolaze da ga ucenjuju sa tragicnim ponudama i jos nebuloznijim zamenama.
Agregat cu da raspakujem u delove i sve segmente istog papreno prodam u delovima jer su delovi originalni i skoro novi sto se po otpadima ne moze naci, sto ce delimicno da iskompenzuje neku novcanu satisfakciju.Bice tu jos kojecega sto ce se skinuti tako da je ovo jedino resenje.
07.07.2011. u 12:50    



Sceka
Zoran Scekic
Beograd

Èlan broj: 94496
Poruke: 160
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: solair.eunet.rs/~sceka/in..


Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   07.07.2011. u 13:42

Citat:
Milojkovic: Postojeci agregat je apsolutno neprihvatljiv zbog cinjenice da je registracija opaka, drugo trosak eksploatacije tog automobila koji ce se koristiti iskljucivo samo po lokalu je potpuno apsurdan.Coveku treba auto za lokal i za svakodnevne kratke relacije sa ovim agregatom ce to biti bas to.
Prodaja automobila ne dolazi u obzir iz razloga sto je trzisna cena smesna ako se uzme u obzir godiste i cinjenicu da je ovaj automobil presao svega 21.000 km a kojekakvi lupezi dolaze da ga ucenjuju sa tragicnim ponudama i jos nebuloznijim zamenama.
Agregat cu da raspakujem u delove i sve segmente istog papreno prodam u delovima jer su delovi originalni i skoro novi sto se po otpadima ne moze naci, sto ce delimicno da iskompenzuje neku novcanu satisfakciju.Bice tu jos kojecega sto ce se skinuti tako da je ovo jedino resenje.


Da, onda je to sasvim druga prica i onda se sve svodi na tehnicku stranu a ja tu onda nemam sta da trazim! :)) Odjavljujem se pa cu da sa zadovoljstvom pratim dalje temu... :)

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://SOLAIR.EUnet.rs/~sceka
07.07.2011. u 13:42    



botr
Srbija

Èlan broj: 229796
Poruke: 242
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   07.07.2011. u 17:50

Tragicna sudbina jednog dobrog auta, koji ce doziveti nevidjeni karabudz :-(
07.07.2011. u 17:50    



Nocni
Banicevic
Autocentar, vlasnik
[email protected]
MNE - NK

Èlan broj: 4631
Poruke: 2528
*.crnagora.net.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   07.07.2011. u 18:33

Ako je tacno da je taj auto presao samo 21.000 onda je to sto radite svakako grijeh... Nisam nikad vidio V6 golfa 4 koji nije 4motion... pa ce znaci biti jos dodatnih problema oko visko spojnice jer nece htjeti da radi taj kvatro pogon, oko abs-a, oko esp-a, oko serva, nece moci da ostane njegov menjac... i jos desetak sistema koji nece raditi sa "novim" motorom  da ne pominjemu klimu i takve "sitnice"
Da je sada ono staro vrijeme dok je trajala njemacka okupacija, zna se koju bi kaznu dobili da vas svabe vide sta radite - strijeljanje



07.07.2011. u 18:33    



Milojkovic
Milojkovic
Suvi genije
Vojvodina

Èlan broj: 210126
Poruke: 751
91.150.71.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   07.07.2011. u 18:57

Nije 4 motion, klima ce raditi to se ne brini kao i servo i svi agregati ce biti sa cetvorke.
Motorni racunar cu ostaviti a svi cetvorkini davaci koji su neophodni bice ubaceni , nece biti karabudz to se ne brini, ipak krv nije voda:)
Kad moji zemljaci Nemci ubacuju isti taj V 6 cetvrokin u dvojku sve sa cetvorkinom tablom i menjacem sto ja ne bih ucinio ubacivanje dvojkinog agregata uz ostavljanje svega ostalog.

Sto se tice greha mislim da je veci greh pokloniti taj auto nekom za tepsiju ribe posto ozbiljnih kupaca nema nego sve neka boranija koja nudi krseve u zamenu uz mizernu doplatu.Covek ima Audi A 6 za dalji put a za lokal mu treba nesto ekonomicnije i manje.
Auto je kupio nov,bukvalno na silu jer je to bio jedini nacin da dodje do nekog novca koji mu je jedan nesavesni prvrednik bio duzan.Zamisli tu situaciju kad si za nesto platio 63.000 maraka vozio si ga par puta do Nemacke i dva puta na more do Spanije.Na zadnjim sedistima niko nije sedeo nije se pusilo nikad nije video soli niti je ogreban a onda se pojave likovi koji ti nude u zamenu trule i havarisane krntije uz doplatu od maksimalno 1500 evra.
07.07.2011. u 18:57    

PexRCV211

HoT_Steppa
Hotstepper
Beograd

Èlan broj: 25399
Poruke: 1196
*.dynamic.sbb.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   07.07.2011. u 19:11

Slusajuci tebe pozelim da imam G2 1.6D a nikad ga nisam imao niti sam mogao da ga podnesem. Izgleda da sam mnogo propustio.
http://tenc.net/yugo.htm
http://www.infowars.com/dont-forget-yugoslavia/
http://de-construct.net/




07.07.2011. u 19:11    



Nocni
Banicevic
Autocentar, vlasnik
[email protected]
MNE - NK

Èlan broj: 4631
Poruke: 2528
*.crnagora.net.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   07.07.2011. u 19:12

Ja se jos uvijek nadam da se salis oko prepravke tog auta...
btw, bas me je zainteresovalo i na mobile.de se nudi 75 komada na prodaju i svi su 4 motion evo vidi
Vjerovatno je bio za neko americko trziste ili tako nesto kad nije kvatro... Taj auto se moze prodati sa tom kilometrazom odlicno i u inostranstvu...
mnogo su skuplji od dizela... pogledaj zadnju stranicu sa ovog linka gore cijene nisu male... posebno kad bi mu se namontirala turbina i kad bi se dalo nasem moderatoru da se malo poigra sa compom.

[Ovu poruku je menjao Nocni dana 07.07.2011. u 20:23 GMT+1]
07.07.2011. u 19:12    



pudar
Bgd

Èlan broj: 99680
Poruke: 169
109.106.243.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   07.07.2011. u 19:22

Evo, izgleda da te ja jedini podrzavam!
9 puta sam za svoj cief vadio benzince iz ubacivao dizele(bas vw). Na golfu 4 nisam probao, al' zasto da ne? Uvek su me odusevljavali ti motori sa jednom zicom. Mislim da ce ti taj prenosni odnos praviti problem i da ce da "umire" na prelazu 2-3(mozda ubaciti sa sve menjacem), verovatno ce ti biti slab anlaser i kad upalis klimu mislices da si ostao bez 2 cilindra. Svi ostali agregati se napakuju, to ce biti ok. Razlika u tezini nije poseno bitna u tom rezimu u kom imas nameru da ga koristis, a potrosnja moze da ide do stravicnih 6.5l!!! Cekamo izvestaj...
07.07.2011. u 19:22    



botr
Srbija

Èlan broj: 229796
Poruke: 242
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   07.07.2011. u 21:08

Citat:
Nocni:
Da je sada ono staro vrijeme dok je trajala njemacka okupacija, zna se koju bi kaznu dobili da vas svabe vide sta radite - strijeljanje :D


Eh sto nije :-(

Citat:
Nocni: Ja se jos uvijek nadam da se salis oko prepravke tog auta...
btw, bas me je zainteresovalo i na mobile.de se nudi 75 komada na prodaju i svi su 4 motion evo vidi
Vjerovatno je bio za neko americko trziste ili tako nesto kad nije kvatro... Taj auto se moze prodati sa tom kilometrazom odlicno i u inostranstvu...
mnogo su skuplji od dizela... pogledaj zadnju stranicu sa ovog linka gore cijene nisu male... posebno kad bi mu se namontirala turbina i kad bi se dalo nasem moderatoru da se malo poigra sa compom. :D
[Ovu poruku je menjao Nocni dana 07.07.2011. u 20:23 GMT+1]


I ja sam za to da se odustane od takve sulude ideje i unisti potpuno nov auto. Bolje je oglasiti ga na mobile.de naci ce se neko ko ce platiti pristojnu sumu za takav auto koji je skoro nov, motor se nije jos ni razradio!

Milojkovic
Milojkovic
Suvi genije
Vojvodina

Èlan broj: 210126
Poruke: 751
91.150.71.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   08.07.2011. u 00:15
   


Automobil jeste za Americko trziste radjen 1999 .Ima modifikovan zadnji i prednji branik peta vrata i one proklete bocne migavce.To sad i nema toliko veze osim cinjenice da covek ne zeli da nekome pokloni auto koji nije eksploatisan i tu se prica zavrsava.Trazio je svojevremeno 25000 evra pa ga je spustio na 20.000 evra i tu je prica stala.Ima ksenone, pranje farova, navigaciju, sedista recaro sa elektro podesavanjem, parktronik prednji i zadnji, Remus zadnji lonac, sound sistem dva seta felni VW motorsport i jos kojestarija koje jednostavno niko od ovdasnjih "potencijalnih kupaca" ne uvazava.Oglasavao ga je terao po pijacama i sve same budale su se javljale.E coveku je onda pukao film i vise nece da ga nudi nikome.
Ubacicemo ovaj dizel i terace ga dok se ne raspadne i to za malu lovu a sve sto bude visak od opreme i delova prodace preko E bay.de .Felne smo prodali odmah cim ih je postavio.Otice tako i sve ostalo u neke prikladnije ruke.
08.07.2011. u 00:15    



HoT_Steppa
Hotstepper
Beograd

Èlan broj: 25399
Poruke: 1196
*.dynamic.sbb.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   08.07.2011. u 06:48

A sto ne nadjes 1.4 ili 1.6 TDI ?
http://tenc.net/yugo.htm
http://www.infowars.com/dont-forget-yugoslavia/
http://de-construct.net/




08.07.2011. u 06:48    



jnk
beograd

Èlan broj: 29216
Poruke: 626
62.108.108.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   08.07.2011. u 07:19
   



Samo 20,000 eur za 11 godina star auto koji je tad plaæen 20,000$? Stvarno koji lupe¾i, pa jo¹ bi i da se cenkaju. Sramota, bar 30,000 ste trebali tra¾iti za to èudo tehnike. Neki lud èovek æe ti sigurno i plin predlo¾iti da ugradi¹ puj puj sotone.
08.07.2011. u 07:19    



Marko83

Èlan broj: 264513
Poruke: 39
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   08.07.2011. u 09:00

^^
i vozice se sigurno jeftinije nego sa tim praiskonskim dizelom
Ali i dalje ostaje problem previsoke registracije...
08.07.2011. u 09:00    



botr
Srbija

Èlan broj: 229796
Poruke: 242
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   08.07.2011. u 09:15

Cenim da ce majstor uzeti jedno 3 registracije za motor i ugradnju, a ko zna sta ce se desiti za 3 godine po pitanju registracije.
08.07.2011. u 09:15    



Milojkovic
Milojkovic
Suvi genije
Vojvodina

Èlan broj: 210126
Poruke: 751
91.150.71.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   08.07.2011. u 10:50

Citat:
jnk: Samo 20,000 eur za 11 godina star auto koji je tad plaæen 20,000$? Stvarno koji lupe¾i, pa jo¹ bi i da se cenkaju. Sramota, bar 30,000 ste trebali tra¾iti za to èudo tehnike. Neki lud èovek æe ti sigurno i plin predlo¾iti da ugradi¹ puj puj sotone.


Ne znam samo po kom kursu si preracunao 32.000 evra da ispadne 20.000 dolara.Zaista si tragican i cenim da nikada nisi kupio nesto novo a o tome ko je lupez mislim da si se dovoljno deklarisao.Ako mislis na lika koje svako jutro vidis u ogledalu u svom kupatilu tu si definitivno u pravu.
08.07.2011. u 10:50    



Java Beograd
Novi Beograd

Èlan broj: 11890
Poruke: 3147
89.216.32.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   08.07.2011. u 11:12

Citat:
Milojkovic: Automobil jeste za Americko trziste radjen 1999 .Ima modifikovan zadnji i prednji branik peta vrata i one proklete bocne migavce.To sad i nema toliko veze osim cinjenice da covek ne zeli da nekome pokloni auto koji nije eksploatisan i tu se prica zavrsava.Trazio je svojevremeno 25000 evra pa ga je spustio na 20.000 evra i tu je prica stala.Ima ksenone, pranje farova, navigaciju, sedista recaro sa elektro podesavanjem, parktronik prednji i zadnji, Remus zadnji lonac, sound sistem dva seta felni VW motorsport i jos kojestarija koje jednostavno niko od ovdasnjih "potencijalnih kupaca" ne uvazava.Oglasavao ga je terao po pijacama i sve same budale su se javljale.E coveku je onda pukao film i vise nece da ga nudi nikome.
Ubacicemo ovaj dizel i terace ga dok se ne raspadne i to za malu lovu a sve sto bude visak od opreme i delova prodace preko E bay.de .Felne smo prodali odmah cim ih je postavio.Otice tako i sve ostalo u neke prikladnije ruke.

Auto u koji je toliko ulo¾eno se jednostavno NE PRODAJE. Jer, polovan auto kupuje onaj kome teba auto za svakodnevne potrebe, a ne nabud¾eni ljubimac. Iluzorno je i potpuno nerazumno "terati na auto pijacu" ovakav auto. Neko ko ima 20 - 25 hiljada evra sigurno neæe da kupi 11 godina star auto, pa makar imao i zlatan lonac auspuha, i zlatan samopode¹avajuæi retrovizor.

Konkretno, modifikacija prednjeg i zadnjeg branika mo¾e da ko¹ta i vi¹e hiljada evra. I ¹ta onda ? Samo lud mo¾e da oèekuje da æe na Bubanj potoku moæi da dobije novèanu satisfakciju za tu akciju, reèima "Auto je skuplji za 2.000 EUR jer sam modifikovao branike". (Ajde ?!  ) Pa ako je on modifikovao branike (èitaj "bacao pare") te¹ko je naæi jo¹ jednog ludog koji æe to da plati. Slièno je i za pranje farova, parktronik i sve ostalo.

Mislim, sve je to OK, za nekog ko se lo¾i na te stvari, ko to voli, ima kintu i ne ¾ali da utro¹i na ovaj naèin. Samo, unapred mora znati da je ta lova POTRO©ENA a ne ULO®ENA ili INVESTIRANA.
08.07.2011. u 11:12    



jnk
beograd

Èlan broj: 29216
Poruke: 626
85.222.217.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   08.07.2011. u 11:51

Citat:
Milojkovic: Ne znam samo po kom kursu si preracunao 32.000 evra da ispadne 20.000 dolara.Zaista si tragican i cenim da nikada nisi kupio nesto novo a o tome ko je lupez mislim da si se dovoljno deklarisao.Ako mislis na lika koje svako jutro vidis u ogledalu u svom kupatilu tu si definitivno u pravu.


Ako je iz Amerike plaæen je u dolarima i nije plaæen vi¹e od 20-25 hiljada $ sigurno. Èak i da je nov uvezen do evrope i da je ispao 32k EUR to je bilo 99e godine. On sada u tom stanju najoptimistiènije ne vredi vi¹e od 6 hiljada evra i to da ga kupi neko ko ba¹ voli golfove.

A taj ko bi za njega sad tra¾io 20k EUR je na istom nivou skrenutosti kao i onaj koji bi u njega ugradio dizel motor iz golfa dvojke.
08.07.2011. u 11:51    

PexRCV211

pisac
SFRJ

Èlan broj: 13046
Poruke: 2965
*.ghst.net.

Sajt: www.eatliver.com/i.php?n=..


Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   08.07.2011. u 12:05

Citat:
jnk:A taj ko bi za njega sad tra¾io 20k EUR je na istom nivou skrenutosti kao i onaj koji bi u njega ugradio dizel motor iz golfa dvojke.


 

Pustite bre èoveka. Ljudi prave kompletne automobile sami... pa ¹to neko ne bi mogao i da menja motore po nahoðenju.
Ovo ne pisem zbog njega obzirom da je on beznadezan slucaj, vec zbog drugih koji citaju ES, a nedovoljno poznaju mentalnu strukturu osobe koja sebi dodeljuje ulogu savetodavca: Krpa u karteru je sasvim normalna stvar, i svako pitanje o tome je u stvari glupo.
08.07.2011. u 12:05    



botr
Srbija

Èlan broj: 229796
Poruke: 242
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   08.07.2011. u 13:02

Citat:
jnk: Ako je iz Amerike plaæen je u dolarima i nije plaæen vi¹e od 20-25 hiljada $ sigurno. Èak i da je nov uvezen do evrope i da je ispao 32k EUR to je bilo 99e godine. On sada u tom stanju najoptimistiènije ne vredi vi¹e od 6 hiljada evra i to da ga kupi neko ko ba¹ voli golfove.

A taj ko bi za njega sad tra¾io 20k EUR je na istom nivou skrenutosti kao i onaj koji bi u njega ugradio dizel motor iz golfa dvojke.


Na mobile.de se slicni cene oko 10k €, ali, ipak je to Nemacka. A ugradjivati 1.6d u takav auto je smesno i zalosno.
08.07.2011. u 13:02    



vaske2
Zoran V
drajver,"KM"-Terenska vozila
Lazarevac,Serbia

Èlan broj: 233554
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   08.07.2011. u 13:15

@milojkovic

Naravno kad sve zavrsis i ako zavrsis potrebno je taj auto voziti na atest da bi mogao promeniti podatke u saobracajnoj,to pretpostavljam znas...

Ajde ako ti nije neki problem okaci neku sliku tog auta ili link oglasa posto kazes da je oglasavan na prodaju.

Bilo bi mi vrlo zanimljivo videti to cudo tehnike iz 99 god preslo samo 20-tak hiljada.
08.07.2011. u 13:15    



Milojkovic
Milojkovic
Suvi genije
Vojvodina

Èlan broj: 210126
Poruke: 751
91.150.71.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   08.07.2011. u 13:26

Citat:
botr: Na mobile.de se slicni cene oko 10k €, ali, ipak je to Nemacka. A ugradjivati 1.6d u takav auto je smesno i zalosno.


Na mobile de nema nijedan slican niti sa pribliznom kilometrazom i sta te briga koliko ce da se tarzi za auto koji tebe ne zanima.Evo cena je sad 50.000 evra cisto da te nerviram.
08.07.2011. u 13:26    



vladd
Beograd

Moderator
Èlan broj: 37217
Poruke: 6060
*.ipb.ac.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   08.07.2011. u 14:38

Ja mislim da je tvoja briga oko cene registracije potpuno nepotrebna. Jeste da je oko 1000 evra(na godisnjem nivou), ali trazena cena je vec krajnje nebulozna, i prakticno je bacanje nekoliko hiljada evra niz vetar.

Taj auto nece ziveti jos 4-5 godina, u trenutno-trajnoj krizi, investiranje 20k€ u golfa 4 je blago receno, bacanje para. Poznavajuci doticnu tehniku, trap i ostale sklopove....dodatnoj opremi svaka cast, ali onog trenutka kada je zasrafljena na vozilo, izgubila je pola cene nabavne vrednosti, ali donela zadovoljstvo vlasniku.

Poz
08.07.2011. u 14:38    



pisac
SFRJ

Èlan broj: 13046
Poruke: 2965
*.ghst.net.

Sajt: www.eatliver.com/i.php?n=..


Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   08.07.2011. u 14:52

Svake pare ulo¾ene u auto su baèene pare, sem ako se ne bavi¹ preprodajom.
Ovo ne pisem zbog njega obzirom da je on beznadezan slucaj, vec zbog drugih koji citaju ES, a nedovoljno poznaju mentalnu strukturu osobe koja sebi dodeljuje ulogu savetodavca: Krpa u karteru je sasvim normalna stvar, i svako pitanje o tome je u stvari glupo.
08.07.2011. u 14:52    



Java Beograd
Novi Beograd

Èlan broj: 11890
Poruke: 3147
89.216.32.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   08.07.2011. u 14:59

Citat:
pisac: Svake pare ulo¾ene u auto su baèene pare, sem ako se ne bavi¹ preprodajom.
Nisu, ako su ulo¾ene u smislu osnovne funkcionalnosti i ispravnosti automobila, èime se upotrebna vrednost auta produ¾ava.
08.07.2011. u 14:59    



botr
Srbija

Èlan broj: 229796
Poruke: 242
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   08.07.2011. u 17:24

Citat:
Milojkovic: Na mobile de nema nijedan slican niti sa pribliznom kilometrazom i sta te briga koliko ce da se tarzi za auto koji tebe ne zanima.Evo cena je sad 50.000 evra cisto da te nerviram.



Pa dobro, presli su 30.000 vise od tog, jedino sto nemaju custom branike, itd. ali moze da se uzme vise od 10.000 € za njega. Ne zanima me za kupovinu, ali mi je sam auto, kao auto, veoma interesantan. Ih, sto sam se strasno iznervirao. :D
A izgleda da se neko drugi iznervirao, jer nije dobio podrsku za svoju glupu ideju.

Citat:
Milojkovic:Taman posla da bude sve na izvolte.Autorska prava su zasticena i ko bude hteo "recept"morace to da plati.


Ovaj post me je urnebesno nasmejao! Pa koja budala ce hteti da radi tako nesto na golfu IV!?

[Ovu poruku je menjao botr dana 08.07.2011. u 18:40 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao botr dana 08.07.2011. u 18:41 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vladd dana 08.07.2011. u 18:51 GMT+1]
08.07.2011. u 17:24    



Miro Spiro

Èlan broj: 268301
Poruke: 119
92.36.201.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   08.07.2011. u 22:15

Ovo me podsjeca na jednog moga druga koji je imao novu Fabiu 1.9 TDI ali naravno htio je nesto bolje,vece brze ali nije imao dovoljno novca (nije bio spreman da ga dadne). Tada je prodao Fabijicu i kupio polovnog Murana V6 iz Amerike.Dok ga je prefarbao,sredio unutrasnjost namucio se sa navigaciom posto je bila Americka, zamijenio svjetla posto su stop zmigavci crveni itd potrosio je sve pare koje je dobio od Fabije.Nakon toga posto mu je obicaj da od semafora ide 1,2,3,4 kocnica uvidio je da auto previse trosi pa je jos para izvalio na plin. Vozeci se od Austrije prema Sloveniji motor je otkazao i ispustio dusu (pukla bregasta i klipovi udarili u ventile pri cemu je i blok motora napukao). nakon 1,5 godina iako auto nije bio "puno presao".

Sada stoji ulickan u izlozbenom prostoru (bez motora) i svaki dan zove da pita je li se itko raspitivao za njega.


2. slucaj.Covjek (i isti drug) je htio da kupi iPhone.Ja mu fino kazem kupi novi i zavrsi stvar.Naravno on kaze to je precijenjeno te naravno on moze dobiti jeftinije.Naravno nasao je "jeftinije " za 450 Eura ali nije znao da nije otkljucan te je onda jos platio 250E za otkljucavanje te naravno dosao je do cijene koja je bila za novi. Uz to rizikovao je da ne dobije mobitel za koji je platio itd.


Ovo pricam samo za to da jednostavno nekada nesto izgleda sasvim logicno jednom covjeku mada mu svi ostali fino PRIJATELJSKI govore da to ne radi jer srlja u JOS VECU GLUPOST Uostalom auto uopce nije tvoj imas svoj auto s kojim si zadovoljan te jednostavno reci da ne moze ili da ne znas to da uradis. STO TE BOLI BRIGA .


P.S


Motor koji imas ostavi kao rezervu svome golficu.
08.07.2011. u 22:15    



pisac
SFRJ

Èlan broj: 13046
Poruke: 2965
*.ghst.net.

Sajt: www.eatliver.com/i.php?n=..


Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   08.07.2011. u 22:16

Citat:
Java Beograd: Nisu, ako su ulo¾ene u smislu osnovne funkcionalnosti i ispravnosti automobila, èime se upotrebna vrednost auta produ¾ava.


Jesu. Ako ne zaraðuje¹ automobilom, sve pare ulo¾ene u njega su baèene. Auto je èisto zadovoljstvo, a pare date za zadovoljstvo su baèene.

Tako da i ugradnja starog motora u nov auto nije ni¹ta veæe bacanje para nego ¹to je sama kupovina automobila.

Tajna je u tome ¹to nije sve u parama

Ovo ne pisem zbog njega obzirom da je on beznadezan slucaj, vec zbog drugih koji citaju ES, a nedovoljno poznaju mentalnu strukturu osobe koja sebi dodeljuje ulogu savetodavca: Krpa u karteru je sasvim normalna stvar, i svako pitanje o tome je u stvari glupo.
08.07.2011. u 22:16    



Nocni
Banicevic
Autocentar, vlasnik
[email protected]
MNE - NK

Èlan broj: 4631
Poruke: 2528
*.crnagora.net.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   08.07.2011. u 23:02

Citat:
pisac: Auto je èisto zadovoljstvo, a pare date za zadovoljstvo su baèene.


Grijesis i to debelo! Osim porodicne srece, razna "zadovoljstva", pocev od putovanja pa preko raznih vrsta provoda su jedino sto ti od zivota ostaje... nikako nisu bacene pare posebno kad su date s merakom... Ne zivi se 350 godina.
08.07.2011. u 23:02    

PexRCV211

pudar
Bgd

Èlan broj: 99680
Poruke: 169
109.106.243.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   09.07.2011. u 02:02

Nisam siguran da bi se Pantelija slozio...
09.07.2011. u 02:02

pri3rak
Beograd

Èlan broj: 43563
Poruke: 485
*.cpe.masko.rs.

Jabber: [email protected]


Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   09.07.2011. u 10:53
   


Ako je do ekonomicnosti voznje, ovakva zamena je nepotrebna komplikacija.Dovoljno je iseci patos, pa onda vlasnik moze da ga vozi kao Fred Kremenko 
09.07.2011. u 10:53    



goat
srbija

Èlan broj: 189682
Poruke: 569
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   09.07.2011. u 10:59

@Milojkovic

èitajuæi tvoj post ne mogu ti ni¹ta drugo reæi sem da ti zavidim na entuzijazmu i na kolièini slobodnog vremena koje razmi¹lja¹ da potro¹i¹ na pravljenje "WV frenkija" ...
09.07.2011. u 10:59    



Sceka
Zoran Scekic
Beograd

Èlan broj: 94496
Poruke: 160
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: solair.eunet.rs/~sceka/in..


Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   09.07.2011. u 12:55
   



Ma, bre, pustite vise coveka! :) Verovatno niste sve citali, lepo je rekao da ce kad izvadi motor, koji je prakticno nov, da ga rasturi u delove koje ce da papreno proda jer ih nema (tako dobrih) nigde na otpadima! Pa sta fali tome?! Uzece lepe pare a vi se cudite zasto se toliko trudi?! A obaska sto ce i taj drugi na kraju imati auto koji malo trosi. Nemam pojma koliko mu je to bitno obzirom na drugi auto koji ima i ostalo u vezi njega ali mu ocigledno znaci da mu taj Golf malo trosi pa eto dobice to!

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://SOLAIR.EUnet.rs/~sceka
09.07.2011. u 12:55    



Boris Tadiæ
Beograd

Èlan broj: 248314
Poruke: 84
*.dynamic.sbb.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   09.07.2011. u 15:17

Biæe da je su¹tina malko dublja od pukog tro¹ka goriva. Gorivo je ionako 1/3 tro¹ka odr¾avanja srednje klase auta. Odr¾avanja, ne dovijanja i bud¾enja, jer "mo¾e". Uðe¹ u prodavnicu i izabere¹ najskuplji deo, a majstora ne jajari¹.

12 godina star automobil, sve i da je pod staklenim zvonom stajao, je dotrajao, poèeo je da "pucketa i krcka" gde ranije nije, popustili amortizeri ko zna otkad, razni dihtunzi, semerinzi, creva, vakumi, (interkuler hihihi) crklo par senzora koji se ne kopiraju u bratskoj Bugarskoj, nego mora iskljuèivo ® od 300+e ili 500+e itd. pa bi sada MALO DA SE PRODA kao "nov", sa samo 20 hiljada.


To se ka¾e ovako = DRU®E, ÈUJE TI SE 2000 EVRA !


A po¹to je "Amerikanac", pogaðaj = niko ga neæe, sve i da je ne znam koliki ljubitelj i poznavalac.
Na stranu ¹to su delovi duplo skuplji nego za "Evropljane", pa jo¹ dok stignu sa drugog kraja planete, pa carine, pa ¹pediteri, pa porezi...

Tu
venèanicu
je trebalo prodati za 60-70% cene tokom prve dve-tri godine eksploatacije i svima bi ovce bile koliko-toliko na broju.

Ovo sada ovako je klasièna seljaèka prièa, tipa "ja, moj burazer, dobar ortak, prijatelj, SVET IZMISLIO i ima A6, pa ste svi olo¹ ¹to ga pljujete".

Tipièna d¾iberana Srbijana. Jadna ta deca ¹to moraju da se voze u tom raspalom A6, verovatno je na bosanske table, kupljen za 3000 konvertibilnih maraka od predsednika op¹tine koji isto tako nije imao ni rezervu da iskljuèi.

"Projekat" je tek prièa za posebno F odeljenje, F+ ako postoji.
Those who have future get fucked by those who have no future.
09.07.2011. u 15:17    



pudar
Bgd

Èlan broj: 99680
Poruke: 169
109.106.243.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   09.07.2011. u 17:04

Sve je to lepo, ali me zanima sta je to duplo skuplje za amerikanca? Sta ce ti Amerika kad je to Evropski auto? Ni za Chevrolet Impal-u '58 nisam morao da "zovem ameriku".
Amortizeri su mu slaba tacka, tako da je moguce da ce brzo da popuste.
A da je poceo da krcka - tesko! Semerinzi, creva, dihtunzi? Pa nije to pezejac! Smesno.
09.07.2011. u 17:04    



Milojkovic
Milojkovic
Suvi genije
Vojvodina

Èlan broj: 210126
Poruke: 751
91.150.71.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   09.07.2011. u 18:18

Borise spasi nas i ub....znas i sam koje slovo treba da dodas i sta da uradis.
Kiselo je grozdje koje ti je nedostupno i koje bezuspesno pokusavas da kudis.
Ni humor ti nije jaca strana osim ako se pod humor ne podvede tvoja karakterna osobina da si smesan , nisi ni duhovit sa onim tragicno trivijalnim opaskama i kvalifikacijama koje iznosis.
Onaj kako ga ti nazva" interkuler hihihi" ovaj auto ne poseduje tako da ti ni tehnika nije jaca strana.
Jednom recju tragican si , i verovatno si neki ljuti pesak cipelic koji je besan na ceo svet koji ima neko prevozno sredstvo.
09.07.2011. u 18:18    



pisac
SFRJ

Èlan broj: 13046
Poruke: 2965
*.ghst.net.

Sajt: www.eatliver.com/i.php?n=..


Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   09.07.2011. u 19:25

Citat:
Nocni: Grijesis i to debelo! Osim porodicne srece, razna "zadovoljstva", pocev od putovanja pa preko raznih vrsta provoda su jedino sto ti od zivota ostaje... nikako nisu bacene pare posebno kad su date s merakom... Ne zivi se 350 godina.


Pa prièamo o istoj stvari ali na drugaèije naèine. To jesu baèene pare ali nije sve u novcu

Daleko od toga da ¾elim da branim Milojkoviæa u bilo kom pogledu, ali ako èovek ¾eli da stavi i Fiæin motor u Ferari to je njegovo lièno "zadovoljstvo", i takve stvari se ne mogu meriti (baèenim) novcem.
Ovo ne pisem zbog njega obzirom da je on beznadezan slucaj, vec zbog drugih koji citaju ES, a nedovoljno poznaju mentalnu strukturu osobe koja sebi dodeljuje ulogu savetodavca: Krpa u karteru je sasvim normalna stvar, i svako pitanje o tome je u stvari glupo.
09.07.2011. u 19:25    



Informer

Èlan broj: 115774
Poruke: 418
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   09.07.2011. u 21:08

Citat:
Milojkovic: Borise spasi nas i ub....znas i sam koje slovo treba da dodas i sta da uradis.


fyi: treba dva slova da doda a ne jedno :)))
=I
09.07.2011. u 21:08    



Boris Tadiæ
Beograd

Èlan broj: 248314
Poruke: 84
*.dynamic.sbb.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   09.07.2011. u 21:24

@Milojkovic,
tako je, ne spavam noæu jer ne vozim Golfa starog 12 godina po proseènih 4km dnevno, a naroèito me pogaða u levu srèanu pretkomoru to ¹to u podrumu nemam motor duplo starijeg slupanog.
Ba¹ mi u ¾ivotu fali ta uzdanica bosansko-nJemaèkog in¾enjeringa(onako da me "saseèe" pred svaki obrok seæanje na milozvuk tog agregata).
Naravno, dok prelazim ulicu, od zavisti se naje¾im kada èujem legendu bosanskog automobilizma kako brekæe u trance/minimal/goa ritmu. Ni dimni efekti mu nisu ni¹ta manje impresivni.
Samo ne znam jesu li vama dvojici istovremeno operisali mozak ili ¹ta...
Prava je enigma kod koga je veæa kreèana, da li kod ovoga ¹to kupi Golfa pa 12 godina ne vidi da nema za benzin do pijace(kamoli ¹ta vi¹e) ili kod majstora koji æe rado da ga prepakuje u dizela starog 30 godina, pa jo¹ iz glave.
Budi siguran da se mnogo nerviram zbog toga ¹to sam uskraæen za takvu privilegiju, da se bavim toliko ozbiljnim i pre svega bitnim stvarima.
Stra¹no je ¾ivot dosadan bez poluispravnog automobila-sklapalice koji se lovaèkim prièama di¾e u nebesa.


@pudar,
naruèi bilo ¹ta iz daljeg inostranstva, pa æe¹ da vidi¹ ¹ta je duplo skuplje.
Razlièito je 80% delova, kaèe se drugaèije, izgledaju drugaèije.
Amortizeri su mu "popustili" jo¹ pre 5 godina, sve ostalo je preprodavaèka prièa.
To je ma¹ina, a ma¹ine se sastoje od delova koji imaju ogranièen radni vek, bez obzira na prodajnu cenu.
Srpski serviserski obièaji su druga tema, ono "neæe to nigde", "nema tu ¹ta", "ne kvari se ni¹ta" i tako dalje. To je za kafanu, èak ni tamo vi¹e ne prolazi.
Those who have future get fucked by those who have no future.
09.07.2011. u 21:24    

PexRCV211

3way

Èlan broj: 241428
Poruke: 644
*.dynamic.sbb.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   09.07.2011. u 21:24

Treba da doda tri slova i jedan space karakter :)
FUS RO DAH
09.07.2011. u 21:24    



pudar
Bgd

Èlan broj: 99680
Poruke: 169
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   09.07.2011. u 22:57

@Boris Tadic,
da je 80% razlike zvao bi se Toyota 4runner, a ne Golf.
Zasto "dalje inostranstvo" kad je auto "rodom" iz blizeg inostranstva(da li bi za meksicku bubu delove narucivao iz Meksika? naravno, ako je povoljnije, a za sve ostalo na prvoj VW trafici). Sve na Ameru je sraf na sraf sa Evropskim, tako da mozes da obuzdas svoje "strahove". Slazem se da masine imaju "ogranicen radni vek", ali nisam siguran da si dobro pratio temu - ova masina nije uopste radila! NOVA!!!! Slozices se, 20.000km nije nista ni za tvog pezejca. Smesno.
09.07.2011. u 22:57    



Milojkovic
Milojkovic
Suvi genije
Vojvodina

Èlan broj: 210126
Poruke: 751
91.150.71.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   10.07.2011. u 15:39

Ovaj forumski Boris je tragican lik ko i nas gosn "precednik"...... E sad u vezi amortizacije i neispravnosti ovog golfa koji ima 21.000 km cenim da on to vrsi komparaciju spram svog "Pe-zejca".Tu sam nemocan da mu bilo sta objasnim ili da ga poducim jer su u pitanju dva sveta.Ovaj automobil ni na 300.000 km nece biti krs niti ce na njemu bilo sta da otpadne ili da trese.Golf 4 je u sustini olican auto a ovaj model je vrh kvaliteta medju golfovima tog vremena, dakle najjaaci model.Sve iznete kvalifikacije mu ne stoje pocev od one smesne konstatacije da se dizel motor 1.6 pravio u reziji Bosansko Nemackog inzenjeringa i da trese, dimi i ostalo.Verovatno on to halucinira ili donosi sud na osnovu vremesnih i zapustenih modela golfova koje je imao Ne- srecu da vidja na putu ovde kod nas.Znam da je frustracija ogromna posto je cak i takve primerke sa 500.000 km gledao u auspuh i gutao njihov ljuti dim .Verovatno su mu takvi likovi otimali devojke za kojima je zudio iz svog Pe-zejca.Znam da je pun kompleksa zbog te cinjenice i da se grize i jedi.
Borise , Borise , crni Borise bolje da su ti dali ime Chabrija....
10.07.2011. u 15:39    



jnk
beograd

Èlan broj: 29216
Poruke: 626
62.108.108.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   10.07.2011. u 20:50

Nije najjaèi model ni u kom sluèaju.
10.07.2011. u 20:50    



Miro Spiro

Èlan broj: 268301
Poruke: 119
92.36.204.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   10.07.2011. u 21:00

Dobro dosta vise "prepucavanja" mene interesuje sta se napravilo od zadnjeg "normalnog"posta po pitanju transplantacije.
10.07.2011. u 21:00    



AstralPro
NS

Èlan broj: 73891
Poruke: 246
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   10.07.2011. u 22:06

Al ste smorili svadjate se ko zene.
10.07.2011. u 22:06    



Boris Tadiæ
Beograd

Èlan broj: 248314
Poruke: 84
*.dynamic.sbb.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   11.07.2011. u 03:04

Tako je, Golf je perpetuum mobile. Tu je 12 godina sve isto kao prvog dana, sve u fabrièkim tolerancijama. Po oglasima se bore prodavci oko toga ko æe ispravnijeg da proda.
Sva ulja imaju sve iste karakteristike kao pretpro¹le decenije, svi le¾ajevi su kao novi, svi air-bagovi su pouzdaniji nego na dan ugradnje, svi amortizeri takoðe, gume su naroèito odolele zubu vremena i usput stekle vi¹egodi¹nje iskustvo(kakvo ove nove nikada neæe), pa su sada bolje nego nove, nauèile da se lepe za asfalt kao nijedne druge.

Koga jo¹ zanima okupatorska izmi¹ljotina zvana rok trajanja ?

Eto u 5 sekundi 60% trenutne cene auta obaveznih ulaganja, to je to va¹e "ni¹ta"(za iole bezbednosti i pouzdanosti rada).

Za neupuæene, moj polovan pezejac ko¹ta kao 3 nova Golfa R32 i jo¹ jednom da ponovim, ubi me zavist zbog va¹e sigurnosti u uspeh, naroèito zbog tih riba koje kupite Golfovima.

Kako vreme prolazi, sve je izvesnije da je tom intelektualcu crkla brizgaljka goriva, koja verovatno ko¹ta za taj model 1000-1500 evra, pa gleda da se ¹to pre otarasi bede(koja mu je i u ispravnom stanju izvan svih dometa), jer oèigledno nema problem da ga taljiga sa svim zajedno prethodno pobrojanim, a neporeèenim problemima.

I zato onda iz sve snage ide u prvi plan totalno irelevantan podatak nabavne cene u pro¹lom milenijumu i manijakalno guranje svega sem su¹tine, ne bi li se eventualno upecao neki slikar naivac za jedno 7000-8000, jer niko pri zdravoj pameti ne bi dao preko 4000-4500 za muzejski primerak za strano tr¾i¹te.

Trudbenièki, nema ¹ta.
Those who have future get fucked by those who have no future.
11.07.2011. u 03:04    



jnk
beograd

Èlan broj: 29216
Poruke: 626
85.222.217.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   11.07.2011. u 07:51

Borise, zar tebe ne voze u blindiranoj S klasi od pola miliona evra? To mu pre doðe kao 12x R32.
11.07.2011. u 07:51    



Dr.sima
Filip Simic
Oracle DBA, Consultancy
Sabac/Beograd


Èlan broj: 6237
Poruke: 381
212.200.132.*

ICQ: 64585366


Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   11.07.2011. u 10:13

Kad ce biti neke slike sa ovog projekta? Bas me zanima kako ce taj zbudz da izgleda i da ide.. Kad se upali klima oce li moci da ide uzbrdo :) ... Cela ideja projekta je krajnje diskutabilna, voleo bih da vidim matematiku kojom se opravdava ovakav projekat, kao i smislenost krajnjeg rezultata. Jel se to pravi dozivotni auto sa g2 1.6d motorom :)
11.07.2011. u 10:13    



HoT_Steppa
Hotstepper
Beograd

Èlan broj: 25399
Poruke: 1196
*.dynamic.sbb.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   11.07.2011. u 12:38

Kako bi svet bio normalniji da nema VW-a....
http://tenc.net/yugo.htm
http://www.infowars.com/dont-forget-yugoslavia/
http://de-construct.net/

PexRCV211

11.07.2011. u 12:38    



Milojkovic
Milojkovic
Suvi genije
Vojvodina

Èlan broj: 210126
Poruke: 751
91.150.71.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   11.07.2011. u 12:43

Borise Pe-zejac ti se pozlatio, ima jos uvek pasivnih krajeva nase zemlje u kojima bi sa tim tvojim autom mogao da "prodjes".
Obrati paznju na cobanice u brdskoplaninskim krajevima tamo gde ovce pasu pod rucnom.......:)

vaske2
Zoran V
drajver,"KM"-Terenska vozila
Lazarevac,Serbia

Èlan broj: 233554
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   11.07.2011. u 12:51
   


I sta???Sve se svelo na uzajamno prepucavanje i vredjanje...

Milojkovicu,izbacuj slike auta i vodi diskusiju sa nama koje interesuje sta ce od svega toga ispasti ili...moderatori zakljucavajte temu.
11.07.2011. u 12:51    



jnk
beograd

Èlan broj: 29216
Poruke: 626
85.222.217.*



Profil       Re: Golf 4 sa motorom od golfa 2   11.07.2011. u 13:56

Jeste sve æe na tacnu da ti da. Rekao je èovek lepo da neæe objavljivati ni¹ta zbog autorskih prava i da mu neko ne ukrade ideju.

A evo i linka od teme : (http://www.elitemadzone.org/t432621-0-Golf-sa-motorom-od-golfa)

A sada vas koje nije ovo smorilo da citate i da vidite koliko imamo pametnih umova kod nas...
Sami procenite dali ima neko bolesnije od ovog Milojkovica da podeli ovakvu glupost  [cheers] [cheers]






zemunboy

Lik je gori i od Maestra, mada mislim da ih lozi...

http://arhiva.elitesecurity.org/t432621-Golf-sa-motorom-od-golfa

srbac

Mislim da je ovo odlicna ideja (ali ne za taj auto, koji je ispravan, nego za neki koji se rasuo)
1. 25. godina sam drzao Mercedes, a pri kraju VW auto servis
2. Kad ti u roku od godinu dana dva puta rikne pumpa dizel agregat (TDI) i to sve platis 2500 + eura, onda drugacije razmisljas( takvih je bilo puno)
3. Ja vec merkam moj 307hdi, kad rikne da dobije 1.9 d od 205, 309i li 405.
4. Vozio sam Audi 100 sa motorom 1.6 od Golfa 1,(241 000 km) isao je bas dobro, cak na semaforu su mnogi benzinci  gutali moj dim od loz ulja, trafo ulja, uljane repice....
5. Majstor koji ima mali auto otpad( zbog raznoraznih sitnih gluposti), a uglavno vecina ima tako nesto, ko od sale moze ga upasovati za dva dana.(ako hoce da se zeza)

Prijatelju, ovo je Balkan a nas bolesnih ima puno, narocito na ovom forumu  [yahoo] :P [rofl]

jerej

sta sve ljudima nece pasti na pamet..  [doh] [doh]
Ja sam imao par dvojki, sad imam cetvorku. nisam ni znao da ovakav poduhvat moze da se uradi...  [obesiose]

srbac

Citat: jerej poslato 30 Novembar, 2011, 01:26
sta sve ljudima nece pasti na pamet..  [doh] [doh]
Ja sam imao par dvojki, sad imam cetvorku. nisam ni znao da ovakav poduhvat moze da se uradi...  [obesiose]
Muka netera coveka da odustane od pameti !   :'(  [veryangry] [slomljenzid]

KIZA73

Pod uslovom da ih ne lozi, ideja je sasvim ok ako mu tako odgovara. Ima, kako kaze, nov motor od II dizela i stavlja ga u extra karoseriju IV. Ako je izvodljivo, sto da ne. Taj dizel trosi 5l po gradu, a moze da ide na zejtin. Na ovu krizu idealno. Extra auto, a trosi ko upaljac, jeste spor i lenj ali ako mu se nigde ne zuri, super.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

PexRCV211

Sve je to super da je menjac peto stepeni i da pase saf na saf,ali nepase nista saf na saf, a menjac je sesto stepeni.... Ideja kako ideja zanimljiva,ali da je nalozio ove likove nema sta..

srbac

Citat: ZexTuningFzr poslato 30 Novembar, 2011, 02:49
Sve je to super da je menjac peto stepeni i da pase saf na saf,ali nepase nista saf na saf, a menjac je sesto stepeni.... Ideja kako ideja zanimljiva,ali da je nalozio ove likove nema sta..
Ubcuje se motor i menjac i napred !

PexRCV211

Citat: srbac poslato 30 Novembar, 2011, 02:56
Citat: ZexTuningFzr poslato 30 Novembar, 2011, 02:49
Sve je to super da je menjac peto stepeni i da pase saf na saf,ali nepase nista saf na saf, a menjac je sesto stepeni.... Ideja kako ideja zanimljiva,ali da je nalozio ove likove nema sta..
Ubcuje se motor i menjac i napred !

To vec moze i polu osovine da namesti,ali ovako sa sesto stepenim menjacem kako on misli tesko, to znas i sam

srbac

To samo moze da se ubaci  samo u kafani kada se drustvo opusti i upusti u planove !!!