Glavni meni

Tema za ljubitelje BMW automobila

Započeo UFF, 11 Novembar, 2011, 16:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

freepartyman

Citat: UFF poslato 05 Mart, 2015, 02:31
(reci joj da pozove porche sever jer imaju trenutno otkazanu rezervaciju i na lageru jedan nov 1.4tdi za 11k koji je inace regularno 14k)


Deluje zanimljivo, reci cu joj. Hvala ti ;)  [thumb_up]
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Boban_m

Citat: UFF poslato 05 Mart, 2015, 01:57
golf je seljacko vozilo bre :)
polo je smekerica :D
Za ovo izgleda moras biti urban da bi ti bilo jasno ;D


Boban_m

Sve isto, pijesak, volan od BMW, jedino su kucice za spasioce drugacije ;D. Mislim da sam 10ak milja sjevernije uz obalu.



Kengur

1.2tdi zaobidji u sirokom luku...

Smorices se za dva dana, em ne ide, em ce da ti trosi kao tenk...

Ispod 1.6tdi ne uzimaj nista veruj mi... I to je donja granica...

Ivicat

#3147
Pre godinu ili dve, neki vatrepolista uleteo autom na autobusko stajaliste. Sve novine pisale: bahati vatrepolista pun para kupio BMW-a, misli da je baja i da moze da vozi kako hoce. Kad on jadnicak vozi BMW 118.


@freepartyman

Ako ti vec sestra razmislja i o novom autu, za 11000e (koliko kosta taj Polo) ima veliki izbor. Na primer ima da kupi i10 sa najvisim paketom opreme ili i20 sa srednjim  ili cak i30 sa osnovnim paketom. I jos dosta toga...


Zeljkamp

120d je svakako bolji u odnosu na 118d. Bas kao sto je 320d bolje od 318d kojeg si vozio. Ja bih ti preporucio da kupis onog koji je u boljem stanju a ne koji je bolji na papiru.
TwinZ Auto & Moto

UFF

a ja bih sebi preporucio da kupim onaj koji je po boljoj ceni  [rofl]
zvao sam ovog iz sd a on mi naprica nesto kao kupi slabijeg nemoj jaceg njemu je lanac pozadi... ja mislio da su identicni a samo ekeltronika i turbina drugacija  [neampojma]
http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5976307/bmw-118-118d

Zeljkamp

Ovi od 177ks treba izbegavati ako im nije promenjen set lanca jer isti zna da pukne i napravi dar mar u agregatu. Zamena istog kosta oko 1000e ako se preventivno menja lanac. Problem nije u ceni delova vec u tome sto motor mora da ide napolje da bi se lanac zamenio. Nedavno sam pisao o ovom bas u ovoj temi.
TwinZ Auto & Moto

UFF

Toga se secam ali ja nisam video taj agregat u seriji 1, bar ne kod ovih starijeg godista jer one preko 10k ni ne gledam
120d valjda ima 120kw

Zeljkamp

Mislim da su se ti problematicni agregati poceli ugradjivati od 2007. godine i zato sam ti i rekao da kupis 120d. Problematicni agregat ima 177ks i tako ces ga prepoznati. Inace, da ponovim jos jednom, kada se zameni lanac dobija se najbolji dizel agregat do 2000 kubika.
TwinZ Auto & Moto

UFF

ako neko vozi e46 i treba mu fabricki volan sa airbagom moze da ga dobije za 20eur
takodje ako ima ac manuelnu klimu moze da dobije digitalnu za 50eur

http://s18.postimg.org/o5p117uuh/image.jpg
http://s12.postimg.org/54f1d25cd/image.jpg

cika zuba

Problematicni 2.0d ima oznaku N47D20A i poceo je sa ugradnjom sredina 2007,ja sam imao taj motor u E60 i sad u F10,
lako se proverava dal se lanac ½èuje½ u leru dr¾i¹ obrtaje na ~1800 i slu¹a¹ da li zveèi ispod haube u pravcu vozaèa!
Ove 1-ce ¹to ti gleda¹ imaju stariju verziju motora oznaka je N47D20 bez A oni tih problema nemaju,
lako ih prepozna¹ ispod haube,a i zvuk im je drugaèiji (vi¹e brundaju)
@zeljkamp: nije zamena lanca 1000,msm toliko je u Delti,a mo¾e da se odradi i za 350€ ruke + orig delovi oko 250€

JBT zaboravih da citiram ove UFFove slike   [rofl]  [rofl]
[/

Zeljkamp

U Delti je i vise od 1000e. Ja sam rekao samo okvirnu cenu. Par stranica iza sam napisao da zamena lanca kosta oko 700-800e sa rukama. ;)
TwinZ Auto & Moto

UFF

Citat: cika zuba poslato 06 Mart, 2015, 15:52
Problematicni 2.0d ima oznaku N47D20A i poceo je sa ugradnjom sredina 2007,ja sam imao taj motor u E60 i sad u F10,
lako se proverava dal se lanac ½èuje½ u leru dr¾i¹ obrtaje na ~1800 i slu¹a¹ da li zveèi ispod haube u pravcu vozaèa!
Ove 1-ce ¹to ti gleda¹ imaju stariju verziju motora oznaka je N47D20 bez A oni tih problema nemaju,
lako ih prepozna¹ ispod haube,a i zvuk im je drugaèiji (vi¹e brundaju)
@zeljkamp: nije zamena lanca 1000,msm toliko je u Delti,a mo¾e da se odradi i za 350€ ruke + orig delovi oko 250€

JBT zaboravih da citiram ove UFFove slike   [rofl]  [rofl]

hvala na informacijama
onaj kec od tvog drugara je stvarno dobar (losije su gume i kriva jedna felna inace bez zamerke)
samo nisam siguran da je pametno da prodam bmw 1.8d i doplatim jos vise od pola vrednosti prodatog da bi kupio isto bmw 1.8d samo 3 godine mladji  [sutirakamen]
prodas za 4 a kupis za 6.5 isti qrac samo manji i 3 god mladji, ne zvuci bas logicno jbg
morace jos da spusti kao sto sam i ja ili da ga vozi i dalje

bigbad86

Citat: Ivicat poslato 05 Mart, 2015, 09:59
Pre godinu ili dve, neki vatrepolista uleteo autom na autobusko stajaliste. Sve novine pisale: bahati vatrepolista pun para kupio BMW-a, misli da je baja i da moze da vozi kako hoce. Kad on jadnicak vozi BMW 118.
To mi sestrin decko :P Jos uvek traje sudjenje. Zaspao je za volanom.

freepartyman

#3158
 :drka:

I became a beast to rid myself the pain of being a man

VR 46

Twist of wrist!