Glavni meni

Cafe racer

Započeo Gašpar, 22 Oktobar, 2011, 01:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bogdan

@ rev
ma to je blizu  :)  , genije svakako

Hohštapler

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 18 Oktobar, 2017, 23:01
moram da intervenisem.....kiwi a ne kangaroo....novi zeland a ne australija

Taman da napi¹em isto, ali moj post ne bi imO ovako diplomatski ton :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

El Jefe

Да не мрачим али ово је вест од пре више од десет година и вероватно је одраз тадашње пословне политике. Сакс је тада користио агрегате Сузуки , рецимо  Сакс 800. Од тада су Сакс пред банкротом купили Кинези и пре пар година фирма има име SFM.
Друштво за заштиту од животиња


Biker-Boy

Najzad Harli koji mi se svidja :)  (pored XR-a i VRod-a)
a cenu necu da komentarisem  :wtf: [doh]
I feel the need..... the need for speed !!!

bogdan

komentar o ceni tog norly-ja , nije cudo sto nije prodat vec nekolikogodina   ;D

I've seen the Crazy Horse Norley up close, its well done with some nice details. But... its built from a used XL1200 and a frame kit from Norley (I have the same kit but I used an Ironhead engine in mine). Secondhand XL1200 say £4000 max and a Norley kit at £2200... so £20,000 looks to be massively overpriced, Mine cost around £7000 all in (the donor Ironhead was £1500), and of course my labour is free. Probably why that one is still unsold a few years after it was built. BTW its technically illegal to use on UK roads, as they resused the original HDs frame number / log book... I'd expect better for £20,000.

Biker-Boy

Sta reci, ljudi kao taj Crazy horse su malo izgubili kontakt sa stvarnoscu i deebeeelo precenili svoj rad,
zaboravili su sta zapravo predstavlja cafe racer kultura, a to nisu nikad bili neki nafurani japi bogatasi,
vec obicni ljudi kojima nije bio problem da zaprljaju ruke, koji su u svojim malim garazama seckali, varli, budzili svoje motore, a ne ko ovo danas, uzme se neki motor donor, poskida se sve sa njega, stavi se maleno sedistance nazad i prodaje se za 5x vise od realne vrednosti,
i cak i da dodje neki fensi smensi bogatas pun para kojem 20.000 funti nije nista i da im te pare, to i dalje ne znaci da taj motor i rad vrede toliko, a stvari skroz gube svoju smisao.
I feel the need..... the need for speed !!!

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Biker-Boy poslato 26 Oktobar, 2017, 10:47
Sta reci, ljudi kao taj Crazy horse su malo izgubili kontakt sa stvarnoscu i deebeeelo precenili svoj rad,
zaboravili su sta zapravo predstavlja cafe racer kultura, a to nisu nikad bili neki nafurani japi bogatasi,
vec obicni ljudi kojima nije bio problem da zaprljaju ruke, koji su u svojim malim garazama seckali, varli, budzili svoje motore, a ne ko ovo danas, uzme se neki motor donor, poskida se sve sa njega, stavi se maleno sedistance nazad i prodaje se za 5x vise od realne vrednosti,
i cak i da dodje neki fensi smensi bogatas pun para kojem 20.000 funti nije nista i da im te pare, to i dalje ne znaci da taj motor i rad vrede toliko, a stvari skroz gube svoju smisao.
opet moraju se izuzeti ozbiljne prepravke i vrhunski delovi ugradjeni na pojedine komada uz vrhunski dizajn....za neke komade samo dizajn vredi te pare....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

misa-pei

Dizajn se plaæa? Ne, ne... To samo ide. Svako to mo¾e sam da napravi. Za¹ta tra¾i¹ pare? Od mog kuma kom¹ija to zavr¹i èas posla. Nisam ja ovca pa da me ¹i¹a¹.
Država je najveći neprijatelj naroda

ЯЭВОЛУТИОН

isto je to abibas ili adidas, sony ili sqny, rembrant ili retard....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

clutch&brake

Sav taj dizajn treba sprovesti u delo. To sam bar do sada naucio
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Biker-Boy

Za to im skidam kapu, majstorski su uradili taj ram, i cenim to, ali brate ne mozes za to da trazis pare za koje moze da se kupi nov Ducati Diavel, Multistrada, Panigale, BMW K1600, S1000RR... to su motori u ciji razvitak su kompanije potrosile milione...
I feel the need..... the need for speed !!!

UFF

moze da trazi

pitanje je da li ce da dobije

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Biker-Boy poslato 27 Oktobar, 2017, 09:03
Za to im skidam kapu, majstorski su uradili taj ram, i cenim to, ali brate ne mozes za to da trazis pare za koje moze da se kupi nov Ducati Diavel, Multistrada, Panigale, BMW K1600, S1000RR... to su motori u ciji razvitak su kompanije potrosile milione...
opet mesas babe i zabe...ne kosta isto potpisana grafika u seriji od 1000 komada i unikatni crtez istog renomiranog umetnika....one of a kind ...unique....kako god hoces....serija je jedno a unikat drugo....neki unikati vrede i vise nego sto su placeni....a neki ne vrede ni koliko gvozdje ugradjeno u njih.
u 99% slucajeva si u pravu....ali kako sam rekao postoje retki izuzeci koji su skulpturalno i tehnicki vredni..mozda ne upotrebno...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

megaidiot

Citat: Biker-Boy poslato 27 Oktobar, 2017, 09:03
ali brate ne mozes za to da trazis pare za koje moze da se kupi nov Ducati Diavel
sve zavisi iz kog sveta dolazis. tako razmislja uglavnom covek koji nema ogromne zalihe para i sam je zaradio sve sto ima.
ljudi koji imaju stvarno mnogo para razmisljaju potpuno drugacije i imaju potpuno drugi pogled na svet.
a imas i ljude koji ulaze u svet ljudi koji imaju stvarno mnogo para i njima je kupovina preskupih "unique" stvari jos bitnija.

jedan od zanimljivijih poslova koje sam radio je bio "custom luster" za jednog bogatog svabu. ovaj 'specifican izvor svetlosti' je imao jedinstven dizajn, mogao je da se kontrolise telefonom, da se integrise u smart home sistem i da pusta filmove na sebi. ali ono sto ga je izdvajalo od ostalih jeste sto je rucni rad i sto niko osim tog svabe nece imati tako nesto. na kraju smo potpisali da necemo nikada vise napraviti drugi komad (moze nesto slicno, ali ovaj identican proizvod ne).

bogdan

Italijanska egzotika za duboki d¾ep , lep clanak ko nije  gadljiv na Engleski



http://www.odd-bike.com/2013/05/magni-sport-1200s-italo-asian-hybrid.html

Zverinjak II


bogdan

  kaaako je dobar  :o

mali_zmaj

Meni se ta jednostavnost sviða...
jin-jang

Zverinjak II