Glavni meni

nick,nickname ili nadimak

Započeo MIGE, 08 Oktobar, 2011, 10:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ostoja

Citat: mali_zmaj poslato 06 April, 2018, 22:24
Ja oktobra 95 te otisao u vojsku..,e jesi klinac Miloseeee,ili sam ja matooooorrr u PM!! 
E moj Zmaje, ja "81. do¹ao iz vojske....
A nadimak...
Po prezimenu, prvi srednje, moj drug Sandi (Aleksandar) reèe - "te¹ko je brate da ti pamtimo ime, zvaæemo te Ostoja, po prezimenu"

Davne sedamdesetsedme...
I osta tako, svi me zovu Ostoja, rodbina, deca, ¾ene...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Poljanac92

Kad krenusmo, Uki od imena Uros logicno  ;D inace cesci nadimak mi je Poljanac, vuce od pradede, kad je sagradio kucu, tu gde je sad,  to mesto je bilo poljana, pa kao onaj iz polja, Poljanac  :D nego stavih nick Uki, jer tako sam bio upisan i na fordovom forumu, a mrzi me sad da cimam admine da menjaju u Poljanac :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

Lazic

Ako hoæe¹, odmah menjam... :D :-*


Ah da, ontopic:
Kad sam kupio motor registrovao se na bjb, palo mi na pamet da nema mnogo Laziæa i da isti verovatno ne koriste prezime kao nik i tako i bi... ;D

milomir22

Mislim da sam vec pisao/pricao o tome zasto mi je nik milomir22, a zovem se branko. 2008 sam studirao na strani i nisam imao net, a kuci drljavi dial-up koji je spor kao puz, a placas po satu, pa ga skoro uopste nisam  ni koristio. Uzme cimer net i napali se na jutjub i neke gluposti, pa nije silazio kao dete s tresnje. Ja odem na basket s kolegama s faksa i zamolim ga da mi napravi nalog na g mail-u i fejsu. On lik ode na g mail, kucao mi tamo ime, prezime, neke brojeve i kao fol sve bilo zauzeto, a na tvu pocela ona serija moj rodjak sa sela, i tu cuje milomir i ukuca milomir22 (22 ne znam zbog cega, godina nije imao sam 19, cm nije, da je to bilo bi milomir32) i kao samo to bilo slobodno. Fejs mi napravi s mojim pravim imenom, a ja sam kasnije uredio slike i ostalo. U sustini taj mail koristim za gomilu foruma i na svima sam milomir22, a napravio sam mnogo kasnije na yahoo nalog s imenom i prezimenom zbog neke ozbiljnosti i posla.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Poljanac92

Citat: Laziæ poslato 07 April, 2018, 11:26
Ako hoæe¹, odmah menjam... :D :-*


Ako te ne mrzi, promeni u Poljanac92
a ja dodjem [cheers] prvom prilikom :-*
Preticao sam i kad nisam morao :D

zagadjenje

Da otegnem celu prièu....

Na pla¾i jedne godine cirkali i ne¹to se lepo zapili. Bila vedra noæ i puno zvezda se videlo. Ja tad isprièam jednu anegdotu u vezi sa zvezdanim nebom iznad Banja Luke, taènije Srbca, bio rat i vazda nije bilo struje. Valjda su tad ne¹to oko elektrane Boèac drndali i iskljuèe fazon pola Bosne :) To je bilo najzvezdanije nebo koje sam ikad u ¾ivotu video!!! Prièam o tome i ka¾em kako se nije odmah tako lepo razbistrilo i pomenem kako je to verovatno zbog helio zagaðenja. na ¹ta je drugar bio u fazonu to je nemoguæe, to su fotoni i kreæu se brzinom svetlosti, odmah po prestanku izvora je trebalo da se razbistri, to je tebi trebalo oku da se privikne. (Inaèe, sedeli na selu pored Srbca, u dvori¹tu, mrkla noæ) Ja opet, kontriram, ne toliko iz znanja nego ¹to sam pijan, kako nije to veæ je do helio zagaðenja. Ovaj se iznervira i nastade rasprava. Kad sam se vratio u BG napi¹em podsetnik na ceduljici "helio zagadjenje" kao da proèaprkam na netu ne¹to o tome.

Kad sam se logovao na limundo probao sve varijante sa Mihajlo i ne vredi. Popizdeo, psujem i vrtim glavom po sobi i pogled mi pade na ceduljicu. Naravno da je zagadjenje bilo slobodno i od tad uglavnom taj koristim :)
Tjuning bud¾ing

mali_zmaj

jin-jang

bigbad86

Stari gamerski nick po igraonicama mi je bio BIG BAD MOTHER FUCKER. Kasnije sam to skratio i dodao godinu rodjenja.

friziderdzija

friziderdzija...majstor za fri¾idere, stim ¹to fri¾idere nikad nisam radio u ¾ivotu nego samo hladnjaèe i poneku klimu....a u firmi gde sam poèeo karijeru kao elektronièar, gazda je frigomehanièare zvao fri¾iderci a elektrièare zicari a mene je zvao ¾icarèiæ (za male ¾ice)...onda kad sam posle par godina postao neki ¹efèiæ zvao me je glavni fri¾iderko...posle kad se ekipa raspala svi smo otvorili svoje firme a u krugu kolega i prijatelja ostala prièa o Vladislavu (kako mi je pravo ime) i njegovim fri¾iderd¾ijama i ¾icarima...

Hohštapler

...mene Uff prekrstio... [sutirakamen]

A inaèe nick mi je bio Hotstepper.
Po ovoj pesmi.
! No longer available
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bigsheki

zvali me kao klinca seselj,pa skraceno sheki.posle u srednjoj skoli sam prodao par svojih srvari da bi pozajmio drugarima novac da ne najebu od roditelja jer su zaebali bili zestoko.onda su me oni poceli zvati big sheki posle par godina kada su pricali dogodostine.svi me inace zovu sheki,to mi je nadimak.

Lazic

Citat: Poljanac92 poslato 07 April, 2018, 12:30
Citat: Laziæ poslato 07 April, 2018, 11:26
Ako hoæe¹, odmah menjam... :D :-*


Ako te ne mrzi, promeni u Poljanac92
a ja dodjem [cheers] prvom prilikom :-*
Re¹eno... :D Pivo kad god... ;D [cheers]








Citat: zagadjenje poslato 07 April, 2018, 12:54
Da otegnem celu prièu....

Na pla¾i jedne godine cirkali i ne¹to se lepo zapili. Bila vedra noæ i puno zvezda se videlo. Ja tad isprièam jednu anegdotu u vezi sa zvezdanim nebom iznad Banja Luke, taènije Srbca, bio rat i vazda nije bilo struje. Valjda su tad ne¹to oko elektrane Boèac drndali i iskljuèe fazon pola Bosne :) To je bilo najzvezdanije nebo koje sam ikad u ¾ivotu video!!! Prièam o tome i ka¾em kako se nije odmah tako lepo razbistrilo i pomenem kako je to verovatno zbog helio zagaðenja. na ¹ta je drugar bio u fazonu to je nemoguæe, to su fotoni i kreæu se brzinom svetlosti, odmah po prestanku izvora je trebalo da se razbistri, to je tebi trebalo oku da se privikne. (Inaèe, sedeli na selu pored Srbca, u dvori¹tu, mrkla noæ) Ja opet, kontriram, ne toliko iz znanja nego ¹to sam pijan, kako nije to veæ je do helio zagaðenja. Ovaj se iznervira i nastade rasprava. Kad sam se vratio u BG napi¹em podsetnik na ceduljici "helio zagadjenje" kao da proèaprkam na netu ne¹to o tome.

Kad sam se logovao na limundo probao sve varijante sa Mihajlo i ne vredi. Popizdeo, psujem i vrtim glavom po sobi i pogled mi pade na ceduljicu. Naravno da je zagadjenje bilo slobodno i od tad uglavnom taj koristim :)
To sam prvi put video a i èuo maja '99-te kad su porokali dalekovode grafitom... Ka¾em èuo zato ¹to smo u trenutku kad je nestalo struje slu¹ali radio, prvih 20-30 sekundi je ceo etar bio prazan, a onda su polako poèele da se pojavljuju Maðarske i Rumunske stanice... Na tu stranu mi je gledao stan... Isto kao sa zvezdama... A i radio talasi se kreæu brzinom svetlosti, mo¾da su moje u¹i dok se nisu prilagodile maðarski do¾ivljavale kao ti¹inu, mada tee¹ko...






Citat: Ho¹tapler poslato 07 April, 2018, 20:04
...mene Uff prekrstio... [sutirakamen]

A inaèe nick mi je bio Hotstepper.
Dobro me podseti, pizdim godinama ¹to te prekrstio pogre¹no... Sad æu i to da re¹im da se konaèno zove¹ pismeno... ;D :-*






Citat: bigsheki poslato 07 April, 2018, 20:56
zvali me kao klinca seselj,pa skraceno sheki.posle u srednjoj skoli sam prodao par svojih srvari da bi pozajmio drugarima novac da ne najebu od roditelja jer su zaebali bili zestoko.onda su me oni poceli zvati big sheki posle par godina kada su pricali dogodostine.svi me inace zovu sheki,to mi je nadimak.
Du¹a na¹a velika... ;D [srce]

bigsheki


Poljanac92

Preticao sam i kad nisam morao :D

Grof

Grof jer se prezivam Dunðerski... a moji su imali ne¹to malooo zemlje do kraja drugogo svetskog rata.... pa su me drugari tako krstili....

megaidiot

sta reci kad je pera sve rek'o
Citat: petar357 poslato 02 April, 2018, 17:59
Ima ljudi koji sa nepogresivom preciznoscu odaberu nick koji je potpuno u skladu sa njihovom licnoscu.

milomir22

Sledeci put mu spremis jedan sendvic i bices megaintelektualac.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Vidim ja æe Petar da ponovo dobije nik koji je nepogre¹ivo precizno u skladu sa njegovim ¹efom...

Hohštapler

Laziæu kume, prekrsti ti mene :D
Vidim da sam dobio jo¹ jedno H, ko Vukova reforma lebac ti poljubim :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Biker-Boy

Ja sam dugo bio ubedjen da se kaze hostapler bez onog drugog "h" ,sve dok nisam video rec napisanu  ;D
I feel the need..... the need for speed !!!