Glavni meni

Vrste moto trka

Započeo Gašpar, 02 Oktobar, 2011, 23:34

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zemunboy

Citat: Gaspar poslato 03 Oktobar, 2011, 00:55
Citat: zemunboy poslato 02 Oktobar, 2011, 23:38
6. Supermoto
7. Trial

Trial nije trka nego takmicenje  ;)

Supermoto nije kategorija, nego podkategorija  :D
Aj da se kao slozimo da je SM podkategorija MX-a... Mada posto je 50% MX, 50% Road racing, onda moze biti i pod kategorija onog drugog, zar ne? :D

PS: Trial si zaboravio pa sam te podsetio, i to su i trke i ceo sampionat :P

Gašpar

#21
Izvinjavam se Zemunboy-u na pogresnim informacijama.
Ja sam gledao po nekom srpskom prevodu iz 2003 i nije bilo Triala kao kategorije, a takodje su se desile i neke promene po pitanju supermotoa. Izvinjavam se jos jedared, a veceras cu i o tome da piskaram  [cheers]

zemunboy


TA96

#23
U Italiji se vozi sampionat brdsko brzinskih moto trka kao sto se kod nas voze automobili. Zatvori se deo puta sa lepim krivinama i vozi se na hronometar po 2 puta pa se vremena sumiraju i izvlaci prosek. Ove trke su veoma popualrne i na lokalnom nivou jer su relativno jeftine i neki ucesnici prakticno odvozaju samo jednu trku godisnje koja se odrzava u njegovom kraju. Postoji gomila klasa pocevsi od scootera 70cc, 125 Open , 250 Open, 600 SS i Open, 1000 Open, super motard,  650 naked, prikolicari, old timer... Okacicu i neke slike jer sam imao priliku da ucestvujem u jednoj sa timom Motonois i tom prilikom osvojili II mesto sa R1 i V sa ZIP-om.
A evo i jednog on board snimka sa te staze sa Apriliom SXV 550   Gara1 Sillano Ospedaletto
"La vita fugge, et non s’arresta una hora,
et la morte vien dietro a gran giornate..."

Kengur

Ako se ne varam, pocetkom 90ih je na Avali odrzano nesto slicno ovome...

Ljilja pei se bolje seca, ja sam tad bas bio derle i jahao sam Pinin motor ceo dan... :) E sad, trke ili rely ne secam se... :)

ЯЭВОЛУТИОН

takva trka je recimo Isle of Man......TT...ili trayal trophy.....dakle vrte se u krug , tri puta, meri se vreme samo kruga, a u medjuvremenu imaju odmor u pit stopu.....trka jako zanimljiva, narocito posto je velika razlika u nadmorskoj visini, vlaznosti, temparaturu, uslovima.......livada, drvored, selo sa kamenim zidovima...baba koja sedi pored puta...pijani gledalac koji je izasao na stazu....ptice koje je prelecu u niskom letu......Rossi nije imao muda da je vozi...dovoljno
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kengur

Ili je imao dovoljno mozga :)
Ko ce ga znati :)

iva749


TA96

U sumi pored puta( staze) smo postavili satore i poceli sa pripremama za trku. Vozac Yamahe R1 odbija da vozi treninge jer tim putem ide svaki dan na posao, uz to ga i kombinezon pomalo steze jer proslo godinu dana od kako ga je poslednji put oblacio a i polemljen mu vizir na kacigi  ;D
"La vita fugge, et non s’arresta una hora,
et la morte vien dietro a gran giornate..."

TA96

Posle subotnjeg koncerta i turiranja do pred jutro u nedelju krece trka . Prva vonja I mesto, druga voznja II mesto, u ukupnom plasmanu II mesto.
"La vita fugge, et non s’arresta una hora,
et la morte vien dietro a gran giornate..."

TA96

Posle prve trke, sirok osmeh i zlatan zub, posle druge ne bas  [doh]
"La vita fugge, et non s’arresta una hora,
et la morte vien dietro a gran giornate..."

TA96

"La vita fugge, et non s’arresta una hora,
et la morte vien dietro a gran giornate..."

srbac

Po vazecem pravilniku za motokross u Srbiji   MX 2 do 144ccm dvotaktni i 250 cetvorotaktni i MX 1  do 250 dvotaktni i od 290 do 650 cetvorotaktni (a ne 450) za sve kategorije vazi maksimalno 1 cilindar.

Deo pravilnika  copy/paste

Klasa   Radna zapremina u ccm   Pun nziv klase
MX 65   od 48 do 65 - 2T   Moto Cross 65
MX 85   od 50 do 85 – 2T   Moto Cross 85
   od 75 do 125 – 4T   
MX 2   od 125 do 144 – 2T   Moto Cross 2
   250 - 4T   
MX 1   250 – 2T   Moto Cross 1
   od 290 do 650 – 4T   
MX ATW   Od 4WD do 2WD   Moto Cross ATW
Za gore navedene klase dozvoljeno max 1 cilindar
MX 3   Od 125 do 1000   MX 3
MX B   Od 125 do 1000   MX B

3006

Citat: revolution poslato 05 Oktobar, 2011, 21:43
takva trka je recimo Isle of Man......TT...ili trayal trophy.....dakle vrte se u krug , tri puta, meri se vreme samo kruga, a u medjuvremenu imaju odmor u pit stopu.....trka jako zanimljiva, narocito posto je velika razlika u nadmorskoj visini, vlaznosti, temparaturu, uslovima.......livada, drvored, selo sa kamenim zidovima...baba koja sedi pored puta...pijani gledalac koji je izasao na stazu....ptice koje je prelecu u niskom letu......Rossi nije imao muda da je vozi...dovoljno
Rosi nije imao muda da vozi bilo ¹ta van staze. Poznata je njegova izjava da motor slu¾i za trke a auto za vo¾nju i da je svako ko vozi motor po auto putevima kreten (mo¾da gre¹im za reè ili dve).

Plazma Keks

zato je on u jednom komadu, ima pare, moze da ima skoro sta mu se hoce... a vi mozete da trtljate o njemu kako nema muda. hm, da nije imao muda, ne bi onako brzo vozio i bio toliko puta br.1. samo zna gde je granica i zasto bi vozio tako nesto ako u motogp-ju ima sigurne pare i slavu? zasto vi ne trkate na ostrvu Man? imate dovoljno para, slavni ste, imate muda ali necete da ih pokazujuete, ili ih nemate?
nisam fan rosija, gotivniji su mi stoner i bayliss.

ЯЭВОЛУТИОН

Ni sa njima nije bolji slucaj...Isle of man je stvar prestiza....zato za mene, Rossi ce biti samo najbolji vozac GP trka ikada, a ima boljih vozaca...
p.s.
Ko se trka zbog para prolazi kao Rossi sada....trka se zbog trke

Isle of Man TT 2011 Race Highlights
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Sasa_Nis

Rosi je ove godine odbio visestruko povoljniju ducatijevu dolarsku ponudu da bi se ponovo trkao zbog trka. Nemam o njemu posle zadnjih sezona neko visoko misljenje, ali ga zbog ovog treba podrzati da se ponovo vrati sportu a ne preteranom uvecanju bankovnog racuna.

AndreyRR

Citat: Plazma Keks poslato 12 Oktobar, 2011, 17:36
zato je on u jednom komadu, ima pare, moze da ima skoro sta mu se hoce... a vi mozete da trtljate o njemu kako nema muda. hm, da nije imao muda, ne bi onako brzo vozio i bio toliko puta br.1. samo zna gde je granica i zasto bi vozio tako nesto ako u motogp-ju ima sigurne pare i slavu? zasto vi ne trkate na ostrvu Man? imate dovoljno para, slavni ste, imate muda ali necete da ih pokazujuete, ili ih nemate?
nisam fan rosija, gotivniji su mi stoner i bayliss.
reci im keksu