Glavni meni

Evro Premijum BMB 95 - Vasa iskustva

Započeo UFF, 09 Novembar, 2010, 17:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Bezolovni koji manje zagadjuju okolinu, produzavaju radni vek agregata i smanjuju potrosnju (bar u teoriji)

A evo i zasto kosta 10 dinara vise po litri :

U odnosu na Bezolovni motorni benzin premijum BMB 95 ovo gorivo ima:

• znatno manji sadr¾aj sumpora (najvi¹e 10 mg/kg),
• smanjeni sadr¾aj olova (najvi¹e 5 mg/l),
• manji sadr¾aj olefina (najvi¹e 18 %(V/V)),
• aromata (najvi¹e 35 %(V/V)) i
• benzena (najvi¹e 1%(V/V)).

Drugar mi rece da mu motor radi mirnije i da bolje ide pa i ja natankovah ktm medjutim nista bolje isao nije, samo je poceo da proizvodi neke cudne zvuke tako da se meni nije svideo, samo sam se zabrinuo.

Jeste li ga probali?

RoaD GunneR

Citat: UFF poslato 09 Novembar, 2010, 17:32
ja natankovah ktm medjutim nista bolje isao nije, samo je poceo da proizvodi neke cudne zvuke tako da se meni nije svideo, samo sam se zabrinuo.

Poceo konacno normalno da se cuje :P

zodiac

Ma kenjaju bezveze. Ja par puta sipao u Micru, i testirao u poredjenju sa obicnim, nema nikakve razlike u potrosnji. Samo stetu prave, zena me svaki put zove sa pumpe da pita koji sad, dodjavola, da sipa?
Prijatelj je zao drug

markodjurovic

Moj utisak je samo da mi se motor jace cuje. Ne lepse nego jace. Mozda je i potrosnja za nijansu manja, ali i ako jeste nije vredno pomena. Uopste jace ne vuce ili bar ne primetno. Iskreno nadao sam se da cu osetiti neku razliku na visoko turaznoj CRki , ali jok :D, cak mi je delovalo da i malo slabije vuce (ali opet samo malo). Znaci u XLku ga sipam i dalje jer zbog njega ima neki drugi zvuk pa cisto malo da promenim. U CRku ce da ide obican BMB a i srce corbu ko mutava ;)
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

srx

Na zzr-u nisam osetio nikakvu razliku osim sto je trosio pola litre vise. Bice testiran i na cbru uskoro. Ako trosi isto i ide isto ne znam sto bi platio vise za litru benzina
Ne postoji lo¹e vreme, samo lo¹a oprema :)

Lazic

Meni se ucinilo da je malo manja potrosnja, ali jebe mi se bas da placam 130 dinara, za to sto mi se ucinilo...

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Dr. Pop

ima samo naje ppm-a taènije manje sumpora po mikrogramu goriva odnosno manje zagadjuje ali jo¹ uvek nije dovoljno dobar da bi se osetila razlika .
od nove godine se oèekuje ubvoz 98 oktana
pa æe da vidimo ¹ta i kako do tada ne vredi..
MK Arhangel

mikelandjelo

ja sam sipao evro jedno vreme, nekih mesec dana, i presao na obican. ucinilo mi se da mi je motor malo bolje vukao sa obicnim.
sipao sam pre 5-6 dana opet evro, pa juce obican, i imao sam isti osecaj. da l' tripujem ili ne-ne'am pojma...