Glavni meni

Ducati Streetfighter

Započeo WOLVERINE, 07 Novembar, 2010, 23:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

WOLVERINE

Ducati Streetfighter test report



Dobismo priliku da probamo Ducati Streetfighter. Izgleda odlicno, ali u pocetku voznje nije bilo toliko dobro. Trebalo je malo podesiti i naviknuti amortizaciju. Voznja je postala mnogo bolja, nakon 1 sat voznje i podesavanja. Tek nakon toga, upravljanje je postalo predvidljivo.

Motor se nije vise borio protiv mojih zelja, nego ih je ispunjavao. Sto se masine tice, njeno ponasanje je jos od pocetka bilo uzivajuce.
Zapremina je povecana za samo 1 kubni centimetar, znaci 1099ccm. Snaga im iznosi 155ks, ali u voznji ne deluje divlje. Sto se maksimalne brzine tice, motor je postigao 240km/h. Ipak, zbog otpora, malo je sporije ubrzavao preko 200. Povecavanjem zadnje zvezde ili smanjivanjem prednje, prenos bi bio kraci, a preporucujem takvo u gradu i brdovitim putevima.
Nakon podesavanja i ogibljenje je zaista bilo veoma dobro. Zadnja, 35mm duza viljusku je radila svoj posao odlicno. Nakon svih gore spomenutih podesavanja, Streetfigter je izgubio brutalnost prema vozacu.
Brembo kocnice, nakon zagrijavanja zaista koce odlicno. To su 330mm diskovi sa 4 klipnim kocnicama. Na ovom motoru ne mozete dobiti ABS system kocenja, a motor ima system ne blokiranja zadnjeg tocka.
Motorcikl je tezak samo 169kg, ali skuplji model sa oznakom Streetfighter S je laksi jos 2 kg zbog Marchesini. Cena u Americi iznosi $14,995/$18,995.



Type: Liquid-cooled, 90-degree DOHC 4-stroke V-twin
Displacement: 1099cc
Bore x stroke: 104 x 64.7mm
Compression ratio: 12.5:1
Induction: Marelli EFI, single-valve oval throttle bodies equivalent to 60.0mm dia.
Single injector/cyl. Chassis

Front tire: 120/70ZR-17 Pirelli Diablo Corsa III
Rear tire: 190/55ZR-17 Pirelli Diablo Corsa III
Rake/trail: 25.6 deg./4.5 in. (114mm)
Wheelbase: 58.1 in. (1475mm)
Fuel capacity: 4.4 gal. (16.5L)

UFF


Lazic


UFF


Kanarinac

Brate koshta 22000 evra!!! Termingoni se deru ko blesavi, ne moze da se prica dok radi motor! Ali stvarno, jak je bas, ima obrtnog da povuce avion

Kengur

I ima cenu da ti oduzme pola dobrog stana... :D

Salu na stranu, mnooogooo mi se svidja... :)
Izgleda mnogo bezobrazno... :)

Andreja

Nadrkan za sve pare, objasnjava :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

vitez_koja

Јел неко пробао да вози ово или сте само позирали? :D

UFF

Pa s'obzirom da sam momka tad upoznao i da kod sebe nisam imao 22k nisam ga ni pitao
Da mene tako neko nepoznat pita za tako star i jeftin motor samo bi mu se nasmejao u facu  ;D

vitez_koja

Што му ниси рекао да си поред тога што радиш као судија за оцењивање аутомобила и судија за италијанске двоточкаше?
Ја верујем да би човек поверовао у то што причаш!  :D :D

MotoManijak

Trese, lupa, skace, vibrira.. ali nema ljubavi bez bola

banditkg


Lazic

7 godina kasnije i dalje je dobar... ;D

UFF


banditkg

Citat: banditkg poslato 10 Decembar, 2017, 19:39



[pop]




2010 god 8700 km eto ga ovaj posle nove kod mene u garage

banditkg

Citat: Laziæ poslato 10 Decembar, 2017, 20:00
7 godina kasnije i dalje je dobar... ;D
I DALJE GA VOLE HEHEHEHE

Lazic