Glavni meni

Roleri

Započeo aca035, 13 Septembar, 2011, 04:10

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mortisha

Pa dobro....ovi sto poziraju po adi mogu da probaju samo da se spuste..... Neko ih odveze do gore i onda dole rolerima.. .:)

Mnogo je cool....samo treba imati snage za 7 km nizbrdo :)
I got a little secret for ya, I never sleep when comes the night..
But every time I smack my fingers I switch back into the light...
My moon belongs to your sun, your fire is burning my mind...
Is it love or is it lust? Something that I just can't describe...

miodrag

pod obavezno sa svom zastitnom opremom :) za svaki slucaj. zna na kosmaju da iskace drvece i kojekakvi objekti na put :)

Mortisha

Jbga ja ne nosim nikakvu opremu vec godinama... :) Smeta mi nekako....
I got a little secret for ya, I never sleep when comes the night..
But every time I smack my fingers I switch back into the light...
My moon belongs to your sun, your fire is burning my mind...
Is it love or is it lust? Something that I just can't describe...

miodrag

ni ja je nisam nosio iz istog razloga... ali sada je nosim hahah

Kanarinac

Pa gde  si ti nasla da pricas nekome da je pozer, a vidi sta ti ispod nika pise. Pa jos i iskusan!

Mortisha

Citat: Kanarinac poslato 16 Septembar, 2011, 22:22
Pa gde  si ti nasla da pricas nekome da je pozer, a vidi sta ti ispod nika pise. Pa jos i iskusan!

ja sam duso pozer iz nekih drugih razloga i u nekim drugim prilikama :-*
I got a little secret for ya, I never sleep when comes the night..
But every time I smack my fingers I switch back into the light...
My moon belongs to your sun, your fire is burning my mind...
Is it love or is it lust? Something that I just can't describe...

Kanarinac

pozer je pozer :) Nema tu sad prilike

SSZGO

Citat: aca035 poslato 16 Septembar, 2011, 20:19
Citat: SSZGO poslato 16 Septembar, 2011, 01:35
spojeni tockovi kratka shina, jako upravljive a cizma tako pravljena da bude laka a jaka
I srednji tocak je veci od ostalih :-)Raspitivao se jos kod nas ne mogu da ih nadjem tako da cekam da odem negde preko pa cu usput i da probam i uzmem

??

ne, svi tockovi su isti i uglavnom 80 ili 76 mm potpuno spojeni bez razmaka izmedju tockova da bi sina bil asto kraca


Citat: Mortisha poslato 16 Septembar, 2011, 22:01
Pa dobro....ovi sto poziraju po adi mogu da probaju samo da se spuste..... Neko ih odveze do gore i onda dole rolerima.. .:)

Mnogo je cool....samo treba imati snage za 7 km nizbrdo :)


ako sam imao snage za 140 kilometara po ravnom valjda ce biti i za 7km nizbrdo...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Mortisha

Citat: SSZGO poslato 17 Septembar, 2011, 00:13

ako sam imao snage za 140 kilometara po ravnom valjda ce biti i za 7km nizbrdo...


Nisam ni sumnjala......samo recite kad :) ....
Moze i niz Avalu...ali ne valja...pregust saobracaj...
Niz Kosmaj je uglavnom super asfalt i nema puno saobracaja....
I got a little secret for ya, I never sleep when comes the night..
But every time I smack my fingers I switch back into the light...
My moon belongs to your sun, your fire is burning my mind...
Is it love or is it lust? Something that I just can't describe...

SSZGO

evo domaci malo da vezbate

domaci zadatak
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Mortisha

Ja rekoh da vise ne izvodim raznorazne finte......sad volim samo da divljam i da vozim koliko god brzo moje noge mogu da izdrze:)
I got a little secret for ya, I never sleep when comes the night..
But every time I smack my fingers I switch back into the light...
My moon belongs to your sun, your fire is burning my mind...
Is it love or is it lust? Something that I just can't describe...

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

aca035

Citat: SSZGO poslato 17 Septembar, 2011, 00:13
Citat: aca035 poslato 16 Septembar, 2011, 20:19
Citat: SSZGO poslato 16 Septembar, 2011, 01:35
spojeni tockovi kratka shina, jako upravljive a cizma tako pravljena da bude laka a jaka
I srednji tocak je veci od ostalih :-)Raspitivao se jos kod nas ne mogu da ih nadjem tako da cekam da odem negde preko pa cu usput i da probam i uzmem

http://en.wikipedia.org/wiki/Freestyle_slalom_skating
??

ne, svi tockovi su isti i uglavnom 80 ili 76 mm potpuno spojeni bez razmaka izmedju tockova da bi sina bil asto kraca


http://en.wikipedia.org/wiki/Freestyle_slalom_skating

Mortisha

Citat: SSZGO poslato 17 Septembar, 2011, 00:49
i jedan klip od pre 3 godine


Kazem ja.....cist pozeraj :P
I got a little secret for ya, I never sleep when comes the night..
But every time I smack my fingers I switch back into the light...
My moon belongs to your sun, your fire is burning my mind...
Is it love or is it lust? Something that I just can't describe...

SSZGO

svi tockovi su isti, jos nisma video vece u sredini

postoji verzija sa dva veca pozadi i dva manja napred, sto su hokejaske role, za bolji start iz mesta, jer si uvek blago nagnut unapred

u svakom slucaju, prednji i zadnji se daleko vise trose i nakon par dana jac evoznje ovi u sredini ce biti malo veci od onih napred i pozadi...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

aca035

Citat: SSZGO poslato 17 Septembar, 2011, 00:57
svi tockovi su isti, to sto neko izmislja toplu vodu stavljanjem veceg tockica na mesto treceg, to nikad nisam u zivotu video a sad prvi put i cujem

postoji verzija sa dva veca pozadi i dva manja napred, sto su hokejaske role, za bolji start iz mesta, jer si uvek blago nagnut unapred
Ne izmislja se topla voda vec se menjaju setupi zbog lakseg manevrisanja itd zato se i prave:-)

SSZGO

posto ne vozim oko kupa, ne mogu da kazem da nije bolje tako nesto za kupe

ali za bilo kakvu voznju, guzve, sprint, pravac itd

zeleces da ti sva 4 tocka budu jednaka i jednako istrosena, sto se postize stalnom rotacijom i promenom polozaja tockova...

kada su svi isti imas najbolji odnos stabilnosti, manevrisanja, brzine

ako su dve u sredini veca, mozda bolje manevrises u mestu, ali brzina, slajdovi tj kocenje su losiji...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

aca035

Imam bauer Tuuk profil brzi su super za manervisanje ali hocu ove za slalom kao sa klipa jer cu sa tim da se igram zbog toga ih i uzimam.Samo sto kod nas kolko vidim nema nikakav izbor bas ;-)

SSZGO

twister je bas za slalom, kao i x5

x5 su ovi moji na snimku iznad, prvi snimak, ovi crni

oni narandzasti su seba fr1

seba su malo bolji sto se tice cizme, i moze sina bolje da se podesi...

ali ako nisi pro, x5 ti je najbolji izbor
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

coolermaster

Da ne nacinjem novu temu :)

Poceo ja da vozim rolere pre jedno 5 god,iz ciste dosade,niti ih volim,niti zelim,dosadno u usranom Zrenjaninu pa da crknes...
Nego posto sam u startu znao da necu voziti dugo pozajmim rolere od drugara...tada 2005 te stari tacno 5 godina...on ih je kupio u Sveckoj :)
Roleri su Salomon,nemam pojma koji model,i tako pocnem ja da se kotrljam polako i te 2005te nesto malo se vozao,bukvalno...vozao...kotrljao...
2006te se preselim u Ns i onda pocnem da vozim cesce,ali kao picketina da me nema,nit skociti ,nit zakociti,padao kao kruska...
2007me opet vozio ali opet kao picka,i to sve iz dosade,a ne zato sto bash volim...
2008me skoro da nisam ni vozio,2009 kupio motor,nisam ni pipuo rolere,2010me operisali,opet ni taknuo...


E sad ide objasnjenje svega,zimus me odvuku na klizanje,posto u Zrenjaninu nema klizaliste,nisam nikada ni imao prilike da klizem,jell...uffff kakva padanja su tu bila....ajjjojjj,smeh do suza....posto je bio kraj sezone i nije jos dugo klizaliste radilo,bio sam na klizanju svega 5-6 puta...

Elem pocnem opet voziti rolere,i ovaj put cini mi se podosta bolje,posto sam nesto na klizaljkama probavao,iako nema veze jedno s drugim...ubijem tockove i lezajeve za 2 meseca,a trajali mi 10 god jebote...
Smem i da preskocim i da zakocim,onako podosta bolje nego prethodnih godina-pokusaja...

Dakle dosao sam na pitanje,da li da kupujem nove lezaje i tockove ili je ipak pametnije da kupim nove rolere? Nisam vozio druge osim ovih sto imam,i nemam pojma da li su noviji udibniji ili mozda bolji polozaj noge iliti sta ja znam

Dakle voznja da bude sto bolja,nemam nameru da skacem i izivljavam se,niti da pravim kakve finte,jerbo cu pokidati ligamente kakav sam nesrecnik...nego da mogu da ih gazim...

I jos pitanje,za klizaljke,posto ce sad krenuti sezona ,tj klizaliste ce poceti sa radom krajem ovog meseca,treba da kupim klizaljke....
Opet kazem ,nemam pojma sa klizanjem,niti imam nekoga da me malo poducava...da li da kupim neke polovne,pa da krljam dok se ne naucim,ili opet treba kupiti nove,da li su menjali sta ili je to sve isti k...c samo zavisi ko je na sta navikao...

Da ne spominjem da imam 30 god i da sam operisan od svih mogucih sportova :)

Nadam se da nisam smorio previse :)
nista gore do sporog interneta