Glavni meni

Offroad voznja - fotografije, tehnike i saveti

Započeo UFF, 07 Novembar, 2010, 18:45

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

mkt



mkt



kepo


mkt



mkt


lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.


lord_oblivion

Ja reko vozili ste svoje ne¹to  :D
I ja planiram TET Bulgaria za ovu godinu, u povratku ka Srb. U odlasku bih se iz Sofije popeo na Balkanski venac i pratio ga oko 300-350km.
Mo¾e¹ li da mi napi¹e¹ neki savet i utiske staze?
Jeste li vozili svih 900+ km ili samo deo i koji? Ima li tehnièki ba¹ ba¹ zajebanih deonica, kakva je strategija za gorivo za nas sa manjim rezervoarima, sme¹taj/kampovanje, pokrivenost internetom (bugarski broj)...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

friziderdzija

gledam TET...odlièna prièa...i sam sam vozio mnogo puta deo treka kroz srbiju (ravna gora, divèibare, kosjeriæ...)
zanima me oko navigacije...¹ta i kako...nemam garmin, da li je moguæe ne¹to nabosti na telefon ili na klasiènu navigaciju koja koristi IGO mape i ima off road mod.
probao bih ove godine da izvezem deonicu od rudnika,preko ravne gore, tare i nadalje prema tet ruti. ako ima neko zainteresovan pa da napravimo ekipu.

kepo

Citat: lord_oblivion poslato 29 Januar, 2018, 12:06
Ja reko vozili ste svoje ne¹to  :D
I ja planiram TET Bulgaria za ovu godinu, u povratku ka Srb. U odlasku bih se iz Sofije popeo na Balkanski venac i pratio ga oko 300-350km.
Mo¾e¹ li da mi napi¹e¹ neki savet i utiske staze?
Jeste li vozili svih 900+ km ili samo deo i koji? Ima li tehnièki ba¹ ba¹ zajebanih deonica, kakva je strategija za gorivo za nas sa manjim rezervoarima, sme¹taj/kampovanje, pokrivenost internetom (bugarski broj)...

Nismo svih 900, kad smo presli Rilu iskljucili smo se nazad za Srbiju. Usli smo kod Zajecara.
Staza ima dosta ozbiljno zahtevnih deonica, ocigledno je neko sa malim motorom pravio trek. Sta vise, neko je namerno pravio zahtevnije a nije bilo potrebe. Mislim da ipak ove voznje na TET-u treba da budu opustenije.
Mozes lako da ostanes bez goriva.
Mi nismo kampovali, jurili smo iskljucenja za gradove.

Gavrolini

Moze li za nas neupucene malo pojasnjenje sta je TET?


lord_oblivion

#3656
Citat: kepo poslato 29 Januar, 2018, 16:44
Citat: lord_oblivion poslato 29 Januar, 2018, 12:06
Ja reko vozili ste svoje ne¹to  :D
I ja planiram TET Bulgaria za ovu godinu, u povratku ka Srb. U odlasku bih se iz Sofije popeo na Balkanski venac i pratio ga oko 300-350km.
Mo¾e¹ li da mi napi¹e¹ neki savet i utiske staze?
Jeste li vozili svih 900+ km ili samo deo i koji? Ima li tehnièki ba¹ ba¹ zajebanih deonica, kakva je strategija za gorivo za nas sa manjim rezervoarima, sme¹taj/kampovanje, pokrivenost internetom (bugarski broj)...

Nismo svih 900, kad smo presli Rilu iskljucili smo se nazad za Srbiju. Usli smo kod Zajecara.
Staza ima dosta ozbiljno zahtevnih deonica, ocigledno je neko sa malim motorom pravio trek. Sta vise, neko je namerno pravio zahtevnije a nije bilo potrebe. Mislim da ipak ove voznje na TET-u treba da budu opustenije.
Mozes lako da ostanes bez goriva.
Mi nismo kampovali, jurili smo iskljucenja za gradove.


Znaèi da nosim kanticu benzina  :D
Koje su cene noæenja i klope?
Ja bih spièio Bg-Ni¹-Sofija pa iza nje se popeo na Balkanski venac i lagano do onih vetrenjaèa posle Shipke i onda dole preko Stare Zagore i Trakijskog jezera, posetio trakijsko svetili¹te  41°45'36.01"N   25°11'24.61"E  i kod Banite se ukljuèio na TET, obi¹ao Pirin i Rilu i posle bih veæ video gde bih se iskljuèio u Srb.
Poneo bih kompletnu kamp opremu ali bih gledao da spavam po planinskim domovima koliko mogu.
Naravno, ja kakav sam, svaki i najmanji deo planirane rute je vrlo podlo¾an izmenama  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

perlx

Neee, crni Kepo, sad ce da se popali i opet da menja komplet motor i opremu :)

kepo

TET je odlicna prica. Sledeca je Rumunija, Italija isto odlicna ....

perlx

Zaista odlicna. Domaci deo sam samo okrznuo, prvo on pa cemo onda dalje.