Glavni meni

Offroad voznja - fotografije, tehnike i saveti

Započeo UFF, 07 Novembar, 2010, 18:45

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

monsterbnt

Citat: Gavrolini poslato 06 Decembar, 2016, 12:30
Ma ne kazem da je neizvodljivo inace ali na enduro motoru jeste

Na isti fazon radis tubeless na obicnoj zicanoj felni i na enduru, jedino sto mozes da zaboravis na nizak pritisak u gumama.
Smrt SVIMA!!!!

Gavrolini


Glava Dole

Pa editovao sam post i pre nego sto si ti postovao... ja sam to uradio da mi ne ispusti u roku od odma ako je nabusim al nije za off nego teram na 3 bara... kad sam video slike u oglasu  izgledalo je kao ventil za felnu koja nije tubeles na prvi pogled... i dalje mi nije jasno gde ide ventil unutrasnje kad ovo cudo(za koje ja prvi put cujem, ne vozim enduro jbg nisam ni znao da to postoji) vec ulazi u rupu felne?

lord_oblivion

Ne ulazi u postojeæu rupu za ventil unutra¹nje nego se izbu¹i jo¹ jedna rupa na 180 stepeni od ove prve. A rimlock u¹tine spoljnu gumu za rub felne i onemoguæi joj da se okreæe (ili se te¾e okrene) na felni.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

srbac


ðunta

Citat: monsterbnt poslato 06 Decembar, 2016, 11:21

Pa nije bas mnogo, radio sam ja tubeless za bicikl od manje unutrasnje. Samo ne sece samo ventil treba mu cela guma manja od felne.

! No longer available



Odlièan klip. Mo¾e kod nas da se naðe elastièna lepljiva traka, a problem spadanja spoljne gume zbog neimanja ajnzica se delimièno mo¾e umanjiti mazanjem teène gume, ono crno ¹to vulkanizeri primenjuju, time se izvr¹i blago lepljenje boka gume i felne, ponekad se malo te¾e odlepljuje pogotovu rukom il nogom, verovatno i koèi okretanje gume na obruèu usled malog pritiska. Da bi se u ovoj postavci omoguæilo ubacivanje unutra¹nje gume, iseèe se ventil na ovoj koja je veæ postavljena, na unutra¹nju gumu se stave dihtung prstenovi, jedan sa unutra¹nje strane obruèa a drugi spolja i zategne maticom i time zaptije, ne mora da se bu¹i drugi otvor kroz felnu. Sveo ovo daje poveæan faktor sigurnosti zbog trenutnog ispu¹tanja gume koja nije tjubeles a istovremeno omoguæava podpumpanost neophodnu za off road i ne spreèava pode¹avanje ¾ica kao ¹to je to sluèaj sa nano¹enjem zaptivnih masa.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

lord_oblivion

Lepo ka¾em, teniske loptice  :)   Najozbiljnije. Jedino ¹to je to re¹enje mo¾da bolje za malo te¾e motore od ovog mog.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

ðunta

Citat: lord_oblivion poslato 09 Decembar, 2016, 12:36
Lepo ka¾em, teniske loptice  :)   Najozbiljnije. Jedino ¹to je to re¹enje mo¾da bolje za malo te¾e motore od ovog mog.

Toèak bi i¹ao  ko zupèanik, skokovoto, ako bi se stavile jedna do druge onda bi to bilo kao punjen toèak, pretvrd ili skroz tvrd, stare i nove loptice, ko zna kako bi se pona¹ala guma pri boènim optereæenjima itd.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

srbac

Za toèak ne znam da li valjaju  ali za spolja sigurmo da  [rofl] [rofl] [rofl]


lord_oblivion

Stigao mi Ariete rimlock. Neæu ga jo¹ stavljati ali da pitam, po¹to ima 75 grama, kad ga budem ugraðivao da li da balansiram toèak? Motor svaki dan vozim i autoputem, na posao.
Ili da stavim dva rimlock-a i da ne komplikujem?  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Citat: ðunta poslato 09 Decembar, 2016, 21:02
Citat: lord_oblivion poslato 09 Decembar, 2016, 12:36
Lepo ka¾em, teniske loptice  :)   Najozbiljnije. Jedino ¹to je to re¹enje mo¾da bolje za malo te¾e motore od ovog mog.

Toèak bi i¹ao  ko zupèanik, skokovoto, ako bi se stavile jedna do druge onda bi to bilo kao punjen toèak, pretvrd ili skroz tvrd, stare i nove loptice, ko zna kako bi se pona¹ala guma pri boènim optereæenjima itd.
Pa i ovako trese ko FAP na leru, sa kramponima na toèkovima, mislim da se loptice ne bi osetile ni malo. Naravno da bi se ubacivale jedna do druge, stare mekane loptice, ruèno birane sa gomile  :D
Postoji i verzija gde umesto teniskih stavljaju gumene, one ¹arene ¹to odskaèu visoko kad se tresnu o zemlju. To èini toèak elastiènijim. Sve zavisi od te¾ine motora i naèina vo¾nje.



Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

srbac

#3531
Al si zapeo sa tim lopticama, kad ti je rodjendan da ti posaljem 50 komada !1  [rofl] [rofl] [rofl]

ðunta

Citat: lord_oblivion poslato 10 Decembar, 2016, 11:16
Stigao mi Ariete rimlock. Neæu ga jo¹ stavljati ali da pitam, po¹to ima 75 grama, kad ga budem ugraðivao da li da balansiram toèak? Motor svaki dan vozim i autoputem, na posao.
Ili da stavim dva rimlock-a i da ne komplikujem?  :)

Maksimalan, ( to ne znaèi da je idelno dobro), debalans je 5 grama, tegova ima i od 2,5gr a mo¾e se izbalansirati u teoretsku 0.

Citat: lord_oblivion poslato 10 Decembar, 2016, 11:29
Citat: ðunta poslato 09 Decembar, 2016, 21:02
Citat: lord_oblivion poslato 09 Decembar, 2016, 12:36
Lepo ka¾em, teniske loptice  :)   Najozbiljnije. Jedino ¹to je to re¹enje mo¾da bolje za malo te¾e motore od ovog mog.

Toèak bi i¹ao  ko zupèanik, skokovoto, ako bi se stavile jedna do druge onda bi to bilo kao punjen toèak, pretvrd ili skroz tvrd, stare i nove loptice, ko zna kako bi se pona¹ala guma pri boènim optereæenjima itd.
Pa i ovako trese ko FAP na leru, sa kramponima na toèkovima, mislim da se loptice ne bi osetile ni malo. Naravno da bi se ubacivale jedna do druge, stare mekane loptice, ruèno birane sa gomile  :D
Postoji i verzija gde umesto teniskih stavljaju gumene, one ¹arene ¹to odskaèu visoko kad se tresnu o zemlju. To èini toèak elastiènijim. Sve zavisi od te¾ine motora i naèina vo¾nje.





Pneumatik  je bolji bez unutra¹nje gume, bolji sa tanjom nego sa debljom unutra¹njom al  ekstremni off uslovi tra¾e ne¹to drugo i samo sa tog aspekta mo¾e sve ¹to æe da spreèi ispu¹tanje i spadanje gume.  
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

monsterbnt

Jeble te loptice kupi mus i ne razmisljaj vise o unutrasnjoj...
Smrt SVIMA!!!!

Andreja

Koliko nauke i teorije oko skroz banalne stvari...  [facepalm]
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D


Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mkt


mali_zmaj

jin-jang

DebeliZmaj

Andreja... a ti kao ne bi umeo taakooo
?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell