Glavni meni

Offroad voznja - fotografije, tehnike i saveti

Započeo UFF, 07 Novembar, 2010, 18:45

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Pa nisam vozio neki noviji crf...ali u odnosu na karburator verzije crf koje sam probao mnogo jaci i laksi. Ovaj motor jednostavno nije moguce voziti na malom gasu i polako mada sam citao da su svi noviji 450 takvi. Jednostavno pravljeni za profike koje drze pun gas. A realno nama smrtnicima nista jace od 250 ne treba

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Gavrolini

Pricao sam o cross motorima i voznji na stazi.

lord_oblivion

Ko o èemu ja o CRF L, ko baba o u¹tipcima  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.


JankoR

crf-l je za babe i ljude preko 75godina vjeruj mi, probao vise puta i nije mi jasno sto su mu stavili oznaku crf kada nema niiiikakve slicnosti sa kros motorima


lord_oblivion

Ja vozim ko baba pa je valjda dobar za mene. Verujem ti a i nagledao sam se klipova na yt.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Andreja

Ja sam do sad od tih ozbiljnijih motora vozio EXC450 i CRF450, YZ250 kao i CR500, sve navedeno ide ba¹ ba¹ lepo, bukvalno me pla¹e ti motori, mogu da mislim kako ovo ide kad je tebe frka a znam da si probao kojekakve prangije, raèunajuæi EXC.

Nego ¹to hoæe¹ 250 4t? I to sam vozio ( :D ), ide sjajno al stalno bih se tripovao da mi ne zakuca motor odjednom, vi¹e verujem 2t  [neampojma]

! No longer available

Samo crknu, bez ikakve najave.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Gavrolini

Sve moze da zakuca odjednom. Samo ako uzmes iole zdrav motor i odrzavas kako nalaze mogucnost je manja. Zasto? Zato sto ti i ja i nama slicni iz tog motora koliko god zvucalo bedno ne mozemo da iskoristimo ni 30% mogucnosti. Ljudi sebe precenjuju i tripuju da su zajebani vozaci. Vozio sam i exc450 i sx525 ide to lepo ali nema veze sa ovim. Vozio sam i crf450 vise puta ali uglavnom su to motori 10 godina stari i imaju 50% zivota u sebi + je za 10godina mnogo toga napredovalo.  Kad sam seo na ovu kawu imao sam osecaj po tezini kao da vozim 250 2t a vuce iz nule da ne mozes da je savladas.  Da se razumemo pricam o stazi gde je cilj biti sto brzi a ne vuzi se samo da obidjes krug. Treba biti realan. I na 250 moze doci klinac sa 65ccm koji ce da te opere.

Glava Dole

Citat: Gavrolini poslato 14 Februar, 2017, 08:58
...ne mozemo da iskoristimo ni 30% mogucnosti. Ljudi sebe precenjuju i tripuju da su zajebani vozaci...
... Treba biti realan. I na 250 moze doci klinac sa 65ccm koji ce da te opere.

Tako je, vazi isto sto i za stazu npr, ne treba se precenjivati i treba ici postupno... ja sam bolje obarao staru TZRku 125 nego FZRku... valjda jer za ovog jos nisam kompetentan da ga iskoristim...

Jeste da je offtopic u offroad temi [rofl] al evo primera kako lik na 250ici pegla jace masine... na pravcu ga samo obidju, prva krivina on ispred...

! No longer available

OFF nisam vozio ali verujem da vazi isto...

@Andreja, 2T i 4T razlicite klase... al takodje sam i ja pre za cvajku... nema bregaste, ventila itd pa je samim tim laksi agregat, prostiji je, bar duplo vise snage iz iste kubikaze... jedina mana mu je potezanje iz niskih jbg... al zato kad zavrti... cuvaj se ko moze... zato i zahteva malo vece umece vozaca, tj potrebno ga je konstantno saltati tako da bude u visokim...

I naravno nisam vozio off nesto ozbiljnije ali pricam u sustini, da se unapred ogradim :)

Gavrolini

2t nije vise konkurentan na stazi
To jest mnogo je komplikovaniji za voznju.

Gavrolini

Jel neko zainteresovan da ide u nedelju u loznicu da gleda trku?

Gavrolini

U nedelju smo bili ua Tovarisevu na stazi. Selo pored Backe Palanke. Staza je odlicno sredjena za razliku od vecine u Srbiji. Svaka cast momcima koji ulazu trud i novce u istu.












Glava Dole


Gavrolini

To samo za one koji znaju da lete...mene je teko uhvatiti u skoku...mnogo kratko traje :)


Boban_m


mkt

okacicu jos neku fotku kasnije
sto je lepo kad spojis posao i zadovoljstvo :))))

rtaku


mkt

Snimao sam neki filmic za Ruse gore na Tari, pa sam iskoristio priliku i da napravim neku fotku
Odusevlejeni su Tarom , doci ce opet da voze
sad je bio jedan momak a vec su dolazili neki belorusi