Glavni meni

Offroad voznja - fotografije, tehnike i saveti

Započeo UFF, 07 Novembar, 2010, 18:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Sta ste vozili, gde ste vozili, kako voziti, sta poneti, sa kim ici, gde ici, na sta paziti, sta ne raditi itd...

Evo ja da pokazem svoj video kao prvi los primer  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=WNgZgoFH4LY#

zodiac

Hahahahaha, pa lepo ti reko covek nemoj, a ti hoces. Ti si donekle dobro postupio, poveo si pametnijeg, samo sto ga nisi poslusao ;D
Prijatelj je zao drug

zodiac

A sad ozbiljno. Honda CRM 125RR, KTM 250MC, KTM 620 EXC. Tereni od Stava do Pecke, uglavnom stari, zapusteni sumski putevi, mnogo krivina, rupa, uzbrdica i nizbrdica, poneki potocic i dosta blata kad pada kisa. Kazu da nije pametno voziti se sam, i sa tim se u potpunosti slazem, ali nuzda zakon menja. A i inace vise volim da vozim sam nego u grupi, pa mi ne pada tesko. U skladu sa tim, nosim mobilni telefon, i pre voznje obavestavam kuda cu se kretati, pa ako me ne bude neko duze vreme, ili sam pao i silovao me medved, ili sam pao i sjebao mi se mobilni. U oba slucaja poslati frezu sa prikolicom, u onom prvom sto pre :D Od opreme nosim kacigu i rukavice, verovatno zato sto jos uvek nisam pao. Alat ne nosim jer pregledam motor pre svake voznje, flasa od pola litre vode je jedini prtljag. Na kraju, dve stvari koje sam naucio: kad je prepreka ispred tebe, dodaj gas. Ako oklevas, roknuces 100%. Druga je da se na off-u, narocito u slucaju snaznog kocenja, primenjuje obrnuti raspored nego kod drumske voznje - prvo zadnja, tek onda prednja. Prednja ume da bude sasvim pogubna.
Prijatelj je zao drug

UFF

Citat: zodiac poslato 07 Novembar, 2010, 19:44
Hahahahaha, pa lepo ti reko covek nemoj, a ti hoces. Ti si donekle dobro postupio, poveo si pametnijeg, samo sto ga nisi poslusao ;D

Pa to je i bio plan  ;D

Da damo primer kako ne treba da se radi i kako pametniji uvek najebe (prednji tocak sam spustio na njegovu nogu)  ;)

Evo sad i primera kako ne treba voziti quad sa levom rukom

http://www.youtube.com/watch?v=Vz9gqklu9Vc

Jer onda moze da vam se desi ovo


zodiac

#4
Evo i nekih slicica, sve su sa moba jer mrzim fotoaparate (a ni mobilne ne ljubim bas previse):


















Prijatelj je zao drug

Dzambo

Citat: UFF poslato 07 Novembar, 2010, 18:45
Sta ste vozili, gde ste vozili, kako voziti, sta poneti, sa kim ici, gde ici, na sta paziti, sta ne raditi itd...

Evo ja da pokazem svoj video kao prvi los primer  ;D


Xixi jel ovo Markova Xl-ka?

UFF


markodjurovic

#7
:P Na srecu XLci se smucilo da je vozaju po gradu, pa je otisla kod pravog Marka koji joj je posvetio hiljade i hiljade kilometara voznje. Al one voznje za koje je napravljena. :P

Tehnike, pa uglavnom se razlikuju od klasicne voznje. Ima ono jedno pravilo teo koliko moze uvek da bude normalno na, aj kazemo, more tj telo ne prati teren, nego samo motor. Iako sam endurisao (al ona prava enduro voznja), kad god sam mogao i proveo u livadama i sumama dostaaaaa vremena, skoro svaki put naucim nesto novo, tj uhvatim sebe da gresim u nekoj situaciji. Nazalost enduro ekipa se u poslednje vreme poprilicno osula (opet pricam o pravoj enduro ekipi) i dosta njih ode da se rekreativno bavi motocrossom, pa samim tim i mene pocelo malo mrzi sam da idem. E upravo to "netreniranje" me najvise ubija sto se tehnike i vestine tice.
Zakljucak praksa, praksa i samo praksa i to konstantna.
Takodje i staza me keca onako poprilicno, jer je cilj skroz drugaciji. Mislim OK je za trening, al tu se ipak ide da je manje vise naucis napamet, a onda je prolazis sve brze i brze. Kod enduro voznje se ipak "iznenadne" situacije mnogo cesce desvaju , ako nista zbog nepoznavanja terena.
Znaci samo vezba i praksa, nema od pisanaj nista

Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

zemunboy

Citat: markodjurovic poslato 08 Novembar, 2010, 21:41
:P Na srecu XLci se smucilo da je vozaju po gradu, pa je otisla kod pravog Marka koji joj je posvetio hiljade i hiljade kilometara voznje. Al one voznje za koje je napravljena. :P

Tehnike, pa uglavnom se razlikuju od klasicne voznje. Ima ono jedno pravilo teo koliko moze uvek da bude normalno na, aj kazemo, more tj telo ne prati teren, nego samo motor, Iako, endurisao (al ona prava enduro voznja), kad god sam mogao i proveo u livadama i sumama dostaaaaa vremena, skoro svaki put naucim nesto novo, tj uhvatim sebe da gresim u nekoj situaciji. Nazalost enduro ekipa se u poslednje vreme poprilicno osula (opet pricam o pravoj enduro ekipi) i dosta njih ode da se rekreativno bavi motocrossom, pa samim tim i mene pocelo malo mrzi sam da idem. E upravo to "netreniranje" me najvise ubija sto se tehnike i vestine tice.
Zakljucak praksa, praksa i samo praksa i to konstantna.
Takodje i staza me keca onako poprilicno, jer je cilj skroz drugaciji. Mislim OK je za trening, al tu se ipak ide da je manje vise naucis napamet, a onda je prolazis sve brze i brze. Kod enduro voznje se ipak "iznenadne" situacije mnogo cesce desvaju , ako nista zbog nepoznavanja terena.
Znaci samo vezba i praksa, nema od pisanaj nista


EEE, zato cu da napravim coveka od tebe, na Gravelu, pa cemo za enduro lako(onaj pravi :p) 
Samo da ti osetis CR-a...

markodjurovic

Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

Stevan

Uff, usr'o si se i spusti nogu :D Klasicna greska :D Tako sam se prevrnuo sa 125 :D

Abdullah100k

Uff... dosta siroka tema za pisanje ali jedan osnovni savet, kad ulazis u krivinu gledaj da tezinu drzis na spoljnom nogostupu, lakse ce da se kontrolise makina...
CAMO IS MY FAVORITE COLOR

UFF

Evo i obavezne opreme za offroad voznju TANGE :D

Jer ako vec idete da skacete treba da budete sto laksi zar ne? ;)

gologuzan.3gp


UFF


zodiac

Prijatelj je zao drug

UFF

Izvinjavam se svima sto ga nisam prevrnuo-pokusavao sam ali mi nije poslo za rukom :D

Snowmobile 1 bombardier 400

zodiac

Ja sam mislio da ovo sokocalo ide mnogo brze.
Prijatelj je zao drug

UFF


farbach