Glavni meni

Video sas losh audio - sam svoj majstor ;D

Započeo GhostMile, 06 Novembar, 2010, 11:11

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

GhostMile

Dakle zna li neko neki software-cic za uklanjanje audio noisa iz audia iz videa?
Imam video i zvuk je pun "peek-ova" i pucketanja i tako toga.
Htio bih neki software da se moze selektirati sta je noise pa da onda to ukloni iz cijeog fajla.

uf...


zodiac

Pored ovakvog puta, staza ti ne treba uopste. Divota i uzivancija.

Sto se zvuka tice, vrlo tesko, sum je konstantan i isprepletan sa zvukom motora, jer je isprobijao mikrofon. Moze da se cisti, ali ce ti uzeti puno vremena, pitanje je vredi li truda. Ako ti je bas-bas stalo, mogu da prosledim snimak drugaru koji je tonac, pa da probamo.
Prijatelj je zao drug

GhostMile

Ovdje se jos bolje cuje noise. Truda vrijedi. Imam 60 sati ovakvog videa, i cijeli zivot vremena da to (lakapo vremenom) sredim.

http://www.youtube.com/watch?v=LKPG46rNdco


zodiac

Ok, sad cu da ga nazovem, pa prenosim sta ce da kaze. Cime i kako, ako si  vec zaludan. Ja to ne bih radio u zivotu, dosadno, brate.
Prijatelj je zao drug

zodiac

Sound Forge ili jos bolje Dart Pro (koristi se za skidanje suma sa gramofonskih ploca). Ali nema lakog i brzog resenja, dugo ce da traje. U Dart Pro mozes da zadajes parametre, pa je malo lakse, kod Sound Forge je sve manuelno ali je vise user friendly, pa kako ti vise odgovara.
Prijatelj je zao drug


zodiac

Prijatelj je zao drug

SSZGO

sound forge ces naci na torrentu, ali je sredjivati zvuk cimanje i pitanje oce nesto uspeti

najlakse da smanjis volume i stavis neku ziku preko, tako ce se i dalje cuti zvuk motora a sum zamaskirati kolko tolko
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

dzimika

problem je sredjivati zvuk koji je snimljen, da ga lako srocim, na amaterski nacin, tj sav taj sum je malo tesko izbrisati bez profesinalne opreme, tj i pored dobrog programa tesko ce se izgubiti, mada opet zavisi dosta i od parametara koje postavis jer ce oni uticati na to sta ce program da skida ali moze se desiti posto je program glup da pored suma skine i deo zvuka motora sto ti ne zelis ali ako imas vremena slobodno se zezaj jer ne moze losije da bude samo bolje

zodiac

Gresis, nema nikakve profesionalne opreme. U studijima se sum skida softverom, i nikako drugacije, vec desetak godina. Hardverski filteri su odavno stvar proslosti. Verziran tonac zna koje ce frekvencije da reze i to ce da uradi brzo, oni manje iskusni ce da se pomuce dok ne pronadju sta treba seci, i trebace im dosta vremena. Savrseno skidanje suma ne postoji, uvek ode i deo tonskog materijala, ali je to zanemarljivo ako znas sta radis.
Prijatelj je zao drug

Andreja

Probaj da stavis sundjer preko mikrofona, smanjice intenzitet suma, koliko-toliko.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

despic

sound forge definitivno, apsolutno lagan za upotrebu, to mozes raditi sa bilo kojom verzijom...
samo zumiras na "wave" gde je shum, selektujes, i onda, odes na volume i na 0db...
radim iz glave, mozda ima i laksi nacin, tipa desni klik i insert silence ili sta vec...
uz malo truda,mislim na eq, neki compresor ili limiter mozes postici veoma kvalitetan snimak...
mozes evenutalno da probas sa "noise reduction" ali to i nije nesto zahvalno...uvek je bolje rucno detaljno sve uraditi

cime snimas!?
ako je fotoaparat ili neka kamera sa losijim mic-om,nece ti nista specijano pomoci sundjer...jer kao i telefonski mikrofoni hvataju samo visoke frekvencije a sundjer ublazava niske
klasican divljak

GhostMile

Vodonepropusna kamera. Microfon je unutra. Em se nista ne cuje en samo pipnem kuciste i dobijem peek da se sve pushi. Blago receno - uzas.

despic

klasican divljak


despic

Eo posle nekoliko godina da ozivimo temu :)
Ko sta ima, nek salje da vimo sta moze da se sredi.
I zanima me jel ima ovde jos neki audio manijak...
ne radi mi firewire za multitrack snimanje na prakicno novom digitalnom mixeru (xair18) dal je moguce da su mi uvalili budjav kabl kome mozda fali neki pin ili kako se vec zove?
klasican divljak

Lazic


megaidiot

Citat: GhostMile poslato 09 Novembar, 2010, 14:39
Vodonepropusna kamera. Microfon je unutra. Em se nista ne cuje en samo pipnem kuciste i dobijem peek da se sve pushi. Blago receno - uzas.
moje resenje je poseban audio snimac pa sinhronizacija, kad uradis 10 puta ide brzo

Lazic

Jo¹ samo da neko javi Miletu da pogleda forum... :o :D