Glavni meni

Najbolja tema ikad napisana “Majstor Paganini”

Započeo UFF, 06 Novembar, 2010, 06:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Paperinos

Debelguza se razestila kad je shvatila da od svog sonjavog muza Djure nece biti pomoci.

Izbezumila se od besa i histericno je nasrnula na mog caleta.

Sta je bilo ti  milicijska komunjaro, barabo  jedna neverna proderala se debelguza koliko je grlo nosilo.

Tu nam pretis sa tom puskom u liftu,zar mislis da te se ja bojim.

Ja se smrti ne bojim i ne mozes me uplasiti sa oruzijem.

Tuci onu tvoju ludu zenu a mene ne smes da pipnes vise nikada.

Mi ne verujemo u smrt,jer mi imamo zivot i posle smrti koji je mnogo bolji od ovog ovdasnjeg.

Mi imamo osiguran vecni zivot.

Nas je bog izabrao da budemo ti koji ce vecno ziveti a ne vas neverne i krivoverne.zlikovci jednu crveni.

Debela je svom snagom jurnula na caleta i pocela da  ga mlati sa rukama.

U tom  mahnitom mlataranju zakacila je rukom okidac na caletovoj lovackoj pusci.

Lovacka jednocevka je opalila u plafon lifta i rascvetala neonsku silalicu i plafon lifta.

Strasna detonacija u tako malom prostoru i dim od sagorelog baruta je maleni lift zamaglila skroz.

Svi su poceli da kaslju, a debela cak i da se gusi.

Cale joj je u magli uputio jedan direkt koje je debelu zakucao za pod.

Onaj njen debeli se od straha strmeknuo preko nje u strahu da ce on biti lsedeci.

U liftu je nastao opsti metez.

Caletu se na glavu srucilo staklo i delovi elektro instalacije koji su poceli da varnice.

Lovacki sesir od zecije dlake  ga je spasao da ga struja ne umlati.

Debelguzu je   u treskanju struje instinktivno raspalio kundakom lovacke puske po tintari, a njenog supruga Djuru je ona  struja pocela da drma posto su mu oni kablovi  koji su spali sa caletovog sesira dokacili  celavu znojavu tintaru.

Ti kratki elektro shokovi su pokrenuli lift.

Lift je silovito pojurio prema prizemlju.

Debela je urlala na sav glas i dozivala upomoc.

Lift se zaustavio  u prizemlju a cale je odmah otvorio vrata i izleteo iz lifta kao brzi Gonzales.

U  liftu su ostale  da leze nase debele komsije  i da poput ranjuenika  zapomazu.

Uplasen komsiluk im je pritekao u pomoc  i poceo da obigrava oko njih  niko se nije usudio da ih pipne zbog struje koja je varnicila .

Za  to vreme cale je   dotrcao do naseg stana i pozvao miliciju.

Milicija je stigla vrlo brzo i povadila komsije iz lifta i spakovala ih u cuvenu maricu.

Cale je potanko objasnio pandurima da su ga u liftu napali  ovi bogomoljci i da su psovali komunizam i nasu socijalisticku drzavu a i njega su vredjali na partijskoj osnovi.

Drugovi pokusali su da sabotiraju lift i da me ubiju,pogledajte samo na cega lici ovaj lift.

Unistili su drustvenu imovinu.

Pogledajte samo kako mi je izgoreo ganjc novi lovacki sesir,strujom su hteli da me ubiju i to drugovi samo zato sto sam pripadnik rezervnog sastava milicije...i istaknut clan partije.

Cale je kao krunski dokaz zlocinacke namere debelih komsija pokazivao svoj novi lovacki sesir koji je imao ogromnu nagorelu rupetinu na svom gornjem delu.

Panduri su caletu naravno sve poverovali i pohvalil ga na drustvenoj svesti i odgovornosti koje je sve manje i manje.

Druze..kolega...pohvali ga pandur..svaka ti cast druze ...svaka ti cast sto si se izborio sa ovom bagrom sektaskom.

Druze nije sto si nas,ali bas mi je drago da si pohvatao ovu bagru rizikujuci svoj zivot.

Nesebicnim licnim zalaganjem i pozrtvovanjem u neravnopravnoj borbi si savladao te diverzante.

Druze prenecu komandiru svoje licno zapazanje u vezi ovog slucaja.

Pandur je preturao po liftu i  zapanjeno gledao sprzene kablove i one krhotine od stakla i razvaljen plafon.

Au ala je ovde bilo gusto,druze svaka ti cast.

Pazi ti samo koliko je to pogano i besno majku li im onu njihovu zatucanu religijsku.

Znam ja sta je to u pitanju,to su oni sto ne vole vojsku oruzije i miliciju,to su tacno ti sekstasi.

Tebe su i napali zato sto si nosio pusku.

Da nisu to mozda oni punkeri zapita pandur caleta.

Nisu to punkeri odgovori cale punkeri se drugovi bave skrabanjem i oni su spram ovih zlikovaca sitna boranija.

Aha dakle ovo su neke vece zverke namrsti se pandur.

Tebe su napali jer ne vole uniforme.

Pazi ti dokle je to otislo prvo su se bunili protiv vojske i oruzija,sad im i lovci smetaju.

E jebem li im sunce ono njihovo,kolko je to pogano.

Ej hteli su da se ubiju zajedno sa tobom u liftu.

Zna bagra da jedan milicajski zivot vredi ko njihovih pedeset.

Ih svaka ti cast kolega sto si ih savladao,sad cemo mi njih u stanici ubiti..... al od batina.

Pendrek ce da radi po bubrezima i dupetu.

Sad  ce barem imati valjan razlog da nas mrze.

Prosli put mi  ih malo isamarali i to  im je bilo sve.

Malko ih isamarali , pih ko deca poceli da cmizdre.

Nema sa njima labavog ophodjenja......tacno sam znao da ce neko sranje napraviti,pazi kad sam znao.

Prosli put dezurni nam bio neki mlakonja...zutokljunac izasao tek iz skole....ne da da ih pendrecimo,prica sa njima...ej a oni se garant u sebi smeju,pazi kad osetim da nam se smeju sto necemo da ih pendecimo.

Placu i suze liju a ustvari se smeju.

A ja se  bas naostrio da ih umlatim....a zutokljunac ne da..ih ne da sam bio besan.

Dezurni je sada stariji kolega Klativoda...a on ne da voli da tuce.....

Cale se razveseli ih  znam Klativodu pa taj voli da bije vise neg leba da jede.

A posebno te svedoke,subotare i sta ti ja vec znam kako li se sve ne zovu.

Pandur se nasmeja.

Pazi ima da ih umlati kao volove u kupusu.

Kolega odoh ja do stanice da se i ja malko omrsim i da i ja  moj pendrek naostrim o njihova ledja.

Sutra samo dodji kod nas da sastavimo zapisnik i da podneses tuzbu i da ih sve po redu oglobis za sve sto su ti ostetili i unistili.

Sesir obavezno ponesi.

Paperinos

Cale se odusevio kad je sve ovo cuo.

Dojurio je   munjevito do stana i popakovao je neke  njegove  pandurske papircine.

Odmah  se spakovao u svoju pandursku uniformu rezervnog sastava  i jos istog momenta otisao do milicijske stanice sa  njegovim milicijskim ficom koji je gle cuda sad mogao da se vozi  da tamo pripomogne svojim kolegama u istrazi.

Panduri su za to vreme  dok on nije stigao odavno  ubili boga u komsijama a da samu istragu nisu ni zapoceli, vrsili su  dakle pripremu terena...

Jadne komsije su mlatili a da ih jos uvek nisu pitali ni za sta.

Mislim mlatili su ih kao da iz njih  isteruju djavola a ne nekog novog boga u kog su  jadne i naivne komsije  po ko zna koji put poverovale.

Sad mi je jasno zasto su toliko cesto menjali  te nove vere.

Pa to je sasvim normalno ponasanje razocaranih vernika jer ih je i ovog puta taj novi bog izneverio i ostavio na cedilu.

Cale se pojavio tacno na pocetku saslusanja.... dakle kvalifikacije su prosle sad je na redu bilo cetvrt finale.

Komsije su se pokusale spasiti  od pandura sa izjavom da ih je cale napao u liftu i da su se oni samo branili od njega sto je i bilo istina...uglavnom.

Caleta su krivili za sve sto bas i nije bilo tacno, a sebe su predstavljali kao mirne gradjane sto su u sustini i bili.

Ceo taj nespretni miks odbrane im je samo otezao situaciju.

Avaj sve je propalo kad je debela komsinica u svojoj zadnjoj izjavi pandurima  rekla da je moj cale opalio u liftu.

Nije stigla da zavrsi recenicu i da dovrsi misao da je moj cale opalio sa njegovom lovackom  puskom u liftu......

Panduri su se zacerekali onako zlobno, i poceli su da   je podbadaju.

Pa gde vam je bio muz drugarice….kad vas je ovaj  drug  kako vi kazete opalio.

Pa on je bio pored mene, rece debela, moj suprug  Djura je bio tik pored mene, kad je ovaj  nasilinik opalio.

Hohoho zacerekali su se panduri…

Znaci pored  ovog tvog muza te je zveknuo....jer te opalio  mozda po guzovima i sa ledja kad to ovaj tvoj nije video... prodera se  komandir Klativoda i unese  joj se u facu.

Nije zacmizdri debela….sva sreca bila sam se naslonila  na stranicu od lifta kad je on opalio.

Debela je zaustila jos nesto da kaze……bezuspesno …svi su u stanici  urlali od smeha.

Pa sta se onda bunis, valjda si ga videla i ti i ovaj tvoj...koliko vidim ne nosite naocare.

Znas kako se kaze.... posle.....onih stvari nema kajanja.....

I sta reci….cale je u ocima svojih milicijskih  kolega narastao u nebeske visine.

Odusevljeno su pohvalili njegovu muskost i brzinu sa kojom je uspeo debelu da opali.

Debeloj nije bilo jasno cemu se svi smeju i cerekaju se tako histericno, ali je zato njenom muzu Djuri sve bilo jasno.

On je besno skocio na mog caleta i pokusao je da ga udari za to liftovsko opaljivanje.

Taj pokusaj mu je propao jer je zaboravio da je vezan  za levu ruku lisicama za pandursku stolicu.

Omasio je caleta , pa su  ga panduri propisno istamburali za taj neuspeli  pokusaj  taman kao da je uspeo.

Pendrecili su ga sve dok se nije skljokao sa te  stolice za koju su ga vezali.

Debeli se primirio.

Ali pandurima batinanja nije bilo dosta.

Taman posla da prekinu kad im je najsladje.

Debelog su okrenuli potrbuske.

Onda su ga malo sutirali i opet pendrecili.

Pa sve u krug red pendrecenja red sutiranja.

Komsija je onako potrbuske  lezeci poceo da jauce da mu je zbog  mog caleta na  celavoj glavi  izbilo par cvoruga koje je zaradio tamo u liftu…i da ga sad one uzasno bole trazio je da ga  hitno vode kod doktora....i u bolnicu gde je ocekivao spas od ovog sikaniranja.

Pandur  ga je zgrabio za rever od sakoa i podigao na stolicu.

Pandur se onako lazno uozbiljio i  utesio ga  da mu doktor nije potreban  jer mu  to sad sigurno izbijaju rogovi.

Ispod tih cvoruga ti sad Djuro bogomoljce  izbijaju rogovi.

Rogonjo…zaurlao je Klativoda i pokazao rukama velike rogove  Djuro…rogonjo…proderase se svi na sav glas u stanici.

Opet je nastao urnebesni smeh.

Svi su se cerekali osim tandema debelih komsija.

Djura se jos vise razgoropadio kad je uklavirio stos  i skocio je  ovog puta na pandura.

Opet je bio kratak u skoku , stom razlikom sto je   ovog puta bio i  spor.

U skoku su ga  spremno  na gotovs sacekali pandurski isukani  pendreci i odmah su ga prizemili.

Cela pandurska ekipa ga je posle tog neuspesnog  skoka pendrecila  Djuru dok nije izgubio svest.

Paperinos

Panduri su istragu zavrsili vrlo brzo jer je hitna pomoc morala da odvede debele mucenike.

Pozlilo je komsinici.

Djura se dobro drzao , za razliku od svoje zene koja se umalo nije slogirala od pritiska koji  joj je zakucao na dvesta.

Komsije su iz bolnice izasle sutradan, a krivicna prijava im  je stigla koji dan kasnije.

U to vreme sudovi su radili ekspresno, verovatno zato sto su radili po automatizmu.

Policijski zapisnici su bili poput optuznice i presude u paketu, znate onu  narodnu o kadiji i sudiji.

Sudije su te pandurske zapisnike overalale svojim potpisom i svaki nesretnik koji bi se nasao u nemilosti zakona bi i nagraisao.

Kadija te tuzi kadija ti sudi….sprovedeno i modifikovano  u socijalistickoj praksi.

Medjutim nije ni tad sve bilo idealno.

Sud je bio efikasan samo kad je u pitanju bio interes drzave.

Inace u privatnim stvarima i sporovima bio je aljkav i traljav skoro kao danas.

Drzava je rebnula komsije za onu  stetu na liftu, ali caletov lovacki sesir je ostao da se sudi i poteze po sudnicama jos dobrih dvadeset godina.

A u medjuvremenu se svasta promenilo.

Promenila se i drzava i sudije i vestaci i predsednici i sistem...

Tu maratonsku gradjansku parnicu su vodili moj cale i debeli komsija bez angazmana advokata…uglavnom.

Bilo je i advokata povremeno.

Cim bi cale angazovao advokata cinio bi to i komsija.

Ali kad bi cale razvlastio svog advokata posle par neuspesnih parnica ucinio bi to i komsija jer su obojica bili dekintirani a advokati su ih derali za lovu koja je odjednom pocela da presusuje kod obojice, kao i kod vecine obicnog sveta u to vreme.

Ovo danas je mnogo gore od onog kriznog vremena, tako da sa ove tacke geldista cale i komsa su tad bili  ljuti bogatasi.

Eh al tad to nismo znali pa smo to vreme zvali krizom.

Ako je ono bila kriza, ovo danas je.....nemam reci da je  opisem , molim vas obratite se nadleznim drzavnim organima da vam  daju tacan opis ove danasnje situacije , jer ja ne umem da opisem ovu  ocajnu papazjaniju i tesko  beznadje.

Bilo kako bilo tad je bila kriza.

Komsiju je u tom kriznom  medjuvremenu  ko za inat i zena ostavila bas iz razloga sto je ostao bez love.

To se kasnije pokazalo kao odlicna stvar sto komsa prvog trena nije tako doziveo.

Debela je pobegla od komse jedne veceri sa svom lovom koju su imali....sto je bilo vrednost dve tepsije bureka...onog praznog.

Znaci taman za njen  dorucak...dijetalni.

Debela je zglajznula u najtezem momentu i  odmah se istog dana preudala  za nekog deduskaru deviznog penzionera kod kog je zivela na belom hlebu, mesu i ostalim djakonijama.

Zivela je bas srecno….dok se nije slogirala i pandrknula od prekomerne gojaznosti.

Deda se posle  nje po deveti put prizenio sa novom mladom koja se takodje ponadala da ce bas  ona dedu da sahrni i docepa se njegovog imetka.

I ona je otabacila naravno...vrlo brzo.

Deda se lozio na debele zene….koje su bile uglavnom dvostruko mladje od nejga…matori pokvarenjak se nasladjivao pom njegovim arsinima  sa mladom piletinom….a uz to je ziveo bogovski.

Imao je uvek hrane u izobilju tako da su se debele snajke kod nejga cas posla tovile i odapinjale.

U svojim devedesetim godinama jos uvek je bio veseo i poletan....aktivan i zdrav.

Uvek bi  taj cili starac sa lakocom nalazio novu  mladjjanu debelu zivotnu saputnicu da je odvede pred oltar.

Bio je kao onaj mali  sareni petlic  cvrglan spram debelih belih koka koje su zavrsavale u svatovskim supama.

Ko zna dokle bi to tako islo da ga nije zgazio autobus kad je pretrcavao bulevar u zurbi da stigne na zakazano  svoje  jubilarno trideseto vencanje na koje je kasnio jer se svalerao sa nekom debelom mesarevom zenom .....pa je odocnio na taj vrlo bitan sastanak.

Cvrglan kikirez, se zatrcao preko bulevara, a vozac autobusa je raspalio po gasu.

Obojica su zurili.

Vozac je zurio da uplati loto a dedica je zurio da privede mladu.

I niko od njih nije uspeo u svom naumu.

Dedica je stigao na groblje a vozac je upaltio dobitnu  kombinaciju za sedam godina robije.

Dobio je cistu sedmicu.

Ucveljena debela mlada je sa suzama u ocima primila tragicnu vest da je njen dragi tragicno skoncao u svojoj devedeset i trecoj godini.

Plakala je debela mlada u svojoj pedesetoj godini vise zbog tako olako izgubljene pozamasne dedine penzije  nego zbog  samog dede.

Lila je suze i nad dedinom kucom, vikendicom , povelikim vinogradom i lepim lokalom na dobrom mestu u varosi koji ostadose dedinoj  mnogobrojnoj vanbracnoj deci koja se pocese pojavljivati sa svih strana  kao puzevi posle kise.

Svi su plakali osim penzionog fonda Svajcarske drzave koji je se veselio jer je  osetio olaksanje posle cetrdeset osam  godina placanja penzije dedi rekorderu.

Vec su bili sigurni da deda nije covek nego  neka mutant kornjaca sa Galapagosa u covecijem obliku.

Komsija se propio kad je dobio sut kartu iz svoje  uspesne firme koja je iznenada  otisla u stecaj da bi je direktor posle volsebno prisvojio za tepsiju ribe i od nje napravio  svoju zlatnu koku.

Bio je skroz dekintiran tako da za hranu nije imao love.

Jedva je mucenik  imao love  za pice i cigarete, jedva.

Oslabio je i svukao kilazu tacno na polovinu od  one nekadasnje.

Alkohol i duvan udruzeni sa krizom su mu resili problem zdravlja koji mu nije uspela resiti sva medicina i svi lekovi koje je pre toga koristio u obilnim kolicinama.

Vise nije imao previsok ni holesterol ni trigliceride, ni secer ni kreatinin ni bilirubin….nije imao ni srcane aritmmije, ni hipertenzije ni tahikardije....sve je nestalo i svelo se na normalu oslim love koja je bila na apsolutnoj nuli.

Bio je zdrav i prav ali bez love.

Vreme inflacije ga je zateklo skroz nespremnog bez ikakve ustedjevine.

Parnice sa caletom su se oduzile.

Ni on ni moj cale nisu pomisljali da odustanu od tuzbe i protivtuzbe.

Caletov sesir od zecije dlake Zrenjaninskog Begeja se milion puta po sudnici pokazivao i na njemu se izredjalo toliko vestaka i procenitelja da je to troskove tog spora diglo u nebesa.

Sesir je svaki put iznosen kao krunski dokazni materijal.

Kao takav bio je u depou suda pod sedam brava i lokota u drustvu vrlo skakljivih dokumenata koja su cekala da se pojave i kompromituju nekog lajavca koji se drzavnom vrhu zamerio il je poceo da igra neku igru koja mu nije na repertoaru.

Sesir tako postade najvrednija stvar u depou.

Cuvan je kao da je od zlata i iznosen je samo za vreme mnogih  rocista.

Imao je na sebi broj okacen o onaj trobojni kanap sa pecatnim voskom i stambiljom.

Taj sesir se pazio i cuvao.

A trsokovi su se nagomilavali iz dana u dan i iz godine u godinu.

Niko od parnicara sad nije smeo da odustane, jer bi gubitak spora po automatizmu znacio i placanje tih silnih parnica vestaka i procenitelja.

Da bi ostao u toj opakoj  igri  na sudu, potrazio je  nas dekintirani komsija  bilo kakav posao.

I nasao ga je.

Zaposlio se u nocnom klubu, tacnije u striptiz baru kao covek za sve i svasta.

Striptiz klub i nocni rad su komsi dali neki novi pogled na svet.

Sliku  tela njegove  odbegle debele zene su zamenila vita tela mladih devojaka.

Svake veceri je on gledao one gologuze zenske vrtiguze kako se pentraju po sipkama i kako klepaju za lovu  zadrigle goste kriminalce i politicare koji ih prozdiru pogledom.

On je imao zadatak da pomaze konobarima , da im sklanja praznu  ambalazu od pica u gajbe, donosi pice iz magacina, sakuplja pobacanu oskudnu garderobu od plesacica,pomaze madjionicaru koji je u pauzama izmedju dva nastupa gologuzanki  izvodio kojekakve trikove.

Abraka dabra, hokus pokus, trtljao je madjionicar pijanim gostima koje su ti trikovi zanimali taman toliko koliko i decu ruske drame.

Gosti su dosli da opipaju mlado meso i da te trcave uspijuse veselog morala malko izdovataju a bogami i opale ako bude srece( citaj dovoljno love) za taj poduhvat.

Malo po malo komsa je napredovao u poslu pa je dobio i dodatne angazmane ali i  prihode za razvozenje devojaka do klijenata koji su organizovali kojekakve zabave i bahanalije gde su striptizete gostovale.

Striptizete su ga procenile kao pouzdanog i dobrog coveka pa su kod njega ostavlajle svoje baksise na cuvanje jer je pohlepni gazda to  uvek prisvajao za sebe.

Malo po malo komsa se i opario.

One cice plesacice  su mu se oduzivale u lovi ali i u naturi.

Komsa je poceo da se lepo i oblaci a bogami i da privodi te cica mace, kako su ih moj cale i ostali  zavidni matorci iz komsiluka   zvali zavideci komisji na toj piletini.

Ovaj opet privodi neku mladjanu …rece cale jednom komsiji.

Ih juce je bio sa dve potvrdi komsija….pogledaj ala su ga iscedile….nece taj dugo.

Da znas da nece, potvrdise ostali.....au ala je omrsao.....

U vreme krize i moj cale je morao da se okani kafane pa je i on poput vecine poceo da pije ispred prodavnice svoju dnevnu porciju alkohola uz koju je sa pajtasima raspredao dnevno politicke teme i lecio frustracije.

Tu se i desilo ono sto sud nije mogao da resi nikada.

Cale se u trenutku opsteg pijanstva pomirio sa komsijom uz asistenciju i svesrdno posredovanje komisje  penzionisanog pravnika koji je sa njima tu pio svaki dan.

Penzionisani pravnik se ponudio da on razresi sudsku ujdurmu sa njima na sudu tako da se obojica izvuku bez placanja tadasnje basnoslovne infalatorne  cifre od milijardu milijardi ….dinara…naravno.

Komsa im je za uzvrat priredio  sastanak sa cicama u svom stanu.

Cale se pojavio kuci tek sutradan.

I sta reci cale je  sav raspevan banuo u stan i saopstio kevi da je  od danas komsija parnicar najbolji covek i njegov najbolji prijatelj.

Od danas zeno on je za mene moj najbolji prijatelj.

Cale i komsija su od tog dana postali nerazdvojni i cale je stalno morao da ide nesto da mu pomaze.

Keva je odmah po zenskoj intuiciji posumnjala da je cale poceo da se kocka sa komsijom pa je svaki dan vrsila premetacinu po caletovim dzepovima u potrazi za kartama ili za novcem koji je zardio il izgubio.

Ta sumnje je izjedala.

Pa sta opet popravljau matore budale, jedila se keva...nije poneo nista od alata.

Komsija nema ni  svoj auto.

Sta li to rade pitam se samo , keva je klikerisala sa svojim curecim mozgom...

Nije mi jasno ide da mu pomaze za dzaba ,a kod rodjenog oca na selo  nece da ide ni za pare.

Cime ga je namamio taj ludak da se ova nasa budala tako redovno odaziva da ide njemu u pomoc.

Mora da se kockaju po celu noc to je sigurno, kocka se sigurno zlikovac jedan.

Cale i komsija su se bas druzili…i cale je isao redovno kod njega da  nesto popravlja ili da idu na neki  teren da tamo popravljaju kojesta.

Ceo komsiluk je isao kod njega da mu nesto pomaze, svi su se nudili.

Samo retki srecnici su bili pozivani.

Zene iz nase zgrade su se bacile u razmisljanje.

I naravno nijedna se nije setila.

Zene ko zene su uvek sumnjale na pogresne stvari.

Jedna je cak uspela da vidi kako komsiju posecuju  po njenom misljenju neke njegove rodjake koje dolaze da uzmu pikslu od kocke.

To je jos vise moju kevu ubedilo da je cale postao kockar.

Kod komsije je uvek bila guzva.

Pomagaca je bilo kolko hoces.

Al  moj cale je bio najredovniji.

Toliko su se druzili  da su se cak i pobratimili ispred prodavnice sa flasama u ruci.

Ono sudjenje ih je zblizilo.

Silna rocista su ih naterala na druzenje.

Na poslednjem rocistu su se obojica odrekla svojih potrazivanja.

Sudija se zaprepastio.

Posle svih onih silnih vestacenja i supervestacenja, procena, svedoka  tuzbi, kontratuzbi, tuzioca kontratuzioca tuzenog protivtuzioca i slicnih pravnih zavrzlama sad su obojica odustala od tuzbe.

Posle toliko godina.

Nisu se  ni svadjali  nisu bili ni ljuti….sedeli su zajedno na klupi mirni i zadovoljni posle obavelenog posla kod komsije" na terenu".

Sudija se zagrcnuo i umalo nije odapeo kad je cuo izjave obojice.

Kad je dosao do vazduha obratio se caletu recima…dakle vi  zaista kao tuzilac i tuzeni protivtuzilac se odricete svojih potrazivanja od ovde prisutnog  i trazite prekid parnice.

Da odgovori cale ko iz topa.

Onda se obratio i komsiji koji je takodje potvrdio da se i ono drice svih potrazivanja i da povlaci svoju kontra tuzbu i trazi prekid parnice.

Sudija se dugo mislio ali je na kraju postupio po zelji parnicara.

Zaveo je sve u zapisnik i lupio pecat.

Parnica je prekinuta.

Sudske troskove…. ko ce to da plati…..zamislio se sudija.

Ovde se nagomilalo toliko toga….ogromna su potrazivanja.

Dva puna registratora su samo troskovnici.

Devet stotina gusto kucanih strana ima od ranijih rocista.

Sedam sudija se promenilo na ovom slucaju.

Troskovi su ogromni.

E tu se umesao onaj  penzionisani pravnik koji se oglasio kao opunomocenik caleta i komse i sudiju je izvozao kao magarca.

Pravnik je zatrazio da se troskovi parnice uplate  na racun  SFRJ  posto je na svim potvrdama i pecatima bio grb SFRJ.

Ali nema vise SFRJ rece sudija.

Onda dajte nam da uplatimo na racun milicije rece pravnik…posto se ovde stalno pominje milicija.

Ali nema ni milicije rece sudija…a nema ni milicije…;potvrdi pravnik sudijine reci..onda nema nista ni od placanja.

Nikome nista onda ne placamo, posto nemamo kome.

Ali ova drzava je pravni naslednik, a miliciju je nasledila policija..pokusa sudija da povrati kontrolu nad kilavom situacijom.

Pa sta to nas zanima rece vesti pravnik ko je koga nasledio kad to nije  valjano pravno razreseno na nivou medjunarodnog suda…..nema validnih dokumenata koja bi to potvrdila, a  kad nema njih nema ni placanja…..

Sudija zapreti sa dodatnom novcanom  kaznom  ako se ne plati dosudjen iznos, ali ga pravnik tu saceka opet i objasni mu da ne moze kaznjavati retroaktivno i uvecavati cifru koja je vec odredjena i dosudjena.

I tako sudija je potvrdio onu ranije dosudjenu  cifru.

To cete morati da platite, proderao se na sav glas sudija, evo vam uplatnica i placajte ili u zatvor da idete.

Cale se zalio, zalio se i komsija…po savetu pravnika naravno zadnjeg dana…preko poste.

Posta nije radila par dana zbog praznika.

Postar nije dostavio na vreme,sudski zapisnicar je bio na bolovanju

Zalba se negde zagubila.

Rok je istekao, stigla je tuzba.

Zapocet je novi spor gde su cale i komsija sad bili na istoj strani…..kao optuzeni koji nisu platili ali su se zalili, ali te zalbe nema, ali ima potvrde…...pecat iz poste postoji, ali nema otpremnice, sud tuzi postu posta tuzi postara, postar tuzi zapisnicara ciji potpis ima ali je datum pogresan cak i godina je pogresna.

I tako se taj novi spor sa drzavom opet otegao.

Opet silna vestacenja, zalbe tuzbe kontratuzbe.

Postar dokazuje da je isporucio i pre nego sto je primio, dobija spor.

Zapisnicar ima dokaz da je bio na bolovanju.

Posta dokazuje da je sve po zakonu, po zakonu  se ne radi  za vreme drzavnog praznika.

Cale ima potvrdu o prijemu zalbe sa datumom i vremenom.

Sudija je van sebe.

Vesti pravnik je sve udesio da bude po njegovoj zamisli.

Vreme je radilo za njih.

Inflacija je sve pojela…pa i onaj konacno dosudjeni iznos.

Kad su konacno odlucili da plate nije postojao tako mali apoen novcanice koja bi odgovarala tom iznosu koji je dosudjen zbog silnih denominacija devalvacija i inflatornih cudesa..

Na kraju su ipak platili tako sto su u to vreme dali jednu najmanju bezvrednu novcanicu kojom su uplatili u posti te troskove.

Suma je placena i tog trena je bila hiljadu puta veca od trazene sume.

Dajte nam, kusur rece pravnik zaprepascenom radniku u posti koji im rece da se za taj iznos koji uplacuju tog dana ne moze kupiti ni jedna cackalica.

To nas ne zanima rece mu pravnik, dajte nam kusur il nam napisite da nema manjeg iznosa, ja samo hocu da sve bude po zakonu.

Ja bih vam dao kad bih imao rece salterski radik ali juce smo poslali sve stare novcanice na unistavanje u Topcider, nema manjeg apoena  od tog  koji mi dajete.

Manjeg apoena nije bilo sto je na kraju direktor u posti morao da overi i napise u napomeni da nema nacina da im vrati kusur.

Cim su dobili  tu potvrdu o uplati cale i ekipa  su tuzili  drzavu zato sto im je uzela hiljadu puta vecu globu od dosudjene pa su  trazili povracaj razlike.

Onaj vesti  pravnik penzos koji je pre penzionisanja  radio pri vojsci  se pokazao kao pravi maher za sudske sporove i trljanje usiju drzavnoj administraciji u kojoj su radili tutumraci.

Bio je revansisticki raspolozen prema drzavi  zbog sut karte koju je dobio  kao nepotreban kadar.

Penzionisan je pre svakog vremena i roka u punom radnom elanu i zanosu koji su imali tadasnji pripadnici JNA.

Njegovo  vrhunsko obrazovanje  i patriotizam odjednom se nije  uklapio u novu drzavnu i vojnu strategiju.

Pa normalno sta ce glupavoj drzavi pametni ljudi.

Kad  nam je prvi covek u drzavi samoziva budala,lopuza i izdajnik zajedno sa svojom  mafijaskom kamarilom sta ce onda toj istoj tamo u nekoj vojsci da bude obrazovan i pametan pravnik.

Taman posla samo im je to falilo da se tamo neki pametni ljudi u vojsci pobune protiv mudre strategije stavljanja prsta u oko celom svetu i ratovanja sa celom planetom.


To nije dolazilo u obzir tada….a ni sada.

Tuzba je zavrsila na ustavnom sudu gde su se samo nasmejali i odbacili je.... a posle ustavnog suda otisla je  ta smesna tuzba put Strazbura.

Iz Strazbura se sa  decenijskim zakasnjnjem  vratila kao ne bas smesna    nasoj novoj po imenu i prezimenu ali jos uvek  blesavoj  drzavi.

Iz Strazbura je razrezano da ova nova nazovi demokratska drzava  plati za tu budalastinu one prethodne razlicite ali u sustini iste drzave  celih dvadest hiljada evra..plus  sudske troskove.

Cale je sa komsijom i penzionisanim pravnikom tu sumu podelio na ravne casti  po sest hiljada evra.

Ostatak od dve hiljade evra su investirali u novu tuzbu protiv nove drzave za caletov zagubljeni lovacki sesir koji je nestao u  paketu u magacinu suda kao i  drugi kompromitujuci predmeti koji ove nove demokrate tesko  optuzuju za raniju delatnost.

Caletov sesir je zavrsio kao kolateralna steta, upotrebicu izraz Nato zlikovaca.

Busni sesir je spaljen  sestog oktobra   u nekoj furuni termoelektrane u Obrenovcu zajedno sa silnom dokumentacijom i dokaznim materijalom koji se nije svideo novim vlastodrscima.

Cale i kompanjoni su krenuli u novu bitku.

Opet su krenuli u opstinski sud pa u pokrajinski …..do  Strazbura jos nisu stigli…al ne sumnjam da ce stici.

Komsijine teske telesne povrede i pretrpljen  dusevni bol tek cekaju na red…da i njih naplate…u Strazburu naravno.

Paperinos

Cale je uz pomoc penzionisanog pravnika na prakticnom primeru shvatio da policija nije isto sto i milicija.

Doduse shvatio je on to i nesto ranije kad su mu razduzili onu milicijsku uniformu krajem osamdesetih  posle cuvene jogurt revolucije a nisu mu dodelili novu policijsku uniformu.

Jebes ovu danasnju policiju rece cale kivno, milicija je bila sluzba a ovo danas sto sebe zove policijom su sve ojebine i barabe.

Moja milicjska  uniforma  je bila ko salivena, liht plava i lepa kosulja i kravata mogao si sa njom na paradu, a ove  danasnje policijske su ko neke radne kombinezoncine sa onim dronjavim guzvanim kosuljama  i bakandzama .

Lice  u njima na sve i svasta samo ne na ljude, sa tom njihovom uniformom mogu samo drva da testere.

To su sve prodane duse, i americki dupelisci.

Jebo ih onaj njihov  americki kauboj sto nam usi uvrce i za koga svi oni rade.

To su sve Americke slugeranje, ko i njihovi sefovi.

Sve to Amerika finansira i oblaci.

A zna se koga oni finansiraju i koga oni podrzavaju prokleti kapitalisti.

Za mene su oni obicni ficfirici i sitna boranija.

Ruse volim milion puta vise od svakog kaubaoja.

Ja sam bio u miliciji kad su oni sralu u gace i  igrali se sa plasticnom lopaticom u pesku.

Ja sam bio komunista i ostao, necu da se pod stare dane menjam i uclanjujem u ove danasnje kombi partije.

Ja volim Rusiju, i Staljina i on je za mene sve .

Vise volim  Ruski Sibir neg Americke Havaje.

Bio sam rezerevni milicioner sto je spram ovih danasnjih profesionalnih  policajaca ko nebo i zemlja.

Ne bi bio u policiji pa taman da mi plate a u miliciju bih isao za dzaba ako treba i uplatio bih kolko  god traze samo da budem milicioner.

Eto kako se moj cale razocarao u novu firmu i nije ni pedalj odustao od svoje stare ideologije.

Njegova stara ljubav nije izgubila na snazi.

Sa godinama je postajala sve jaca i jaca.

Cale vise nije verovao u policiju jer je znao da ona nije ista kao ona predjasnja , ona  njegova milicija.

Grozio se korumpiranih pandura koji su se grlili po ulicama sa mafijasima i drzali im obezbedjenje.

Toga u njegovo vreme nije bilo.

Bio je kivan na pandure koji su dilovali devize i drogu za jedno sa kriminalcima.

Psovao bi svaki dan vlast i drzavu u kojoj su kriminal i korupcija  postali normalna svakodnevna  stvar.

Cale i dan danas veruje samo u miliciju i u ono njegovo vreme.

Cale je jos uvek ziveo u onom vremenu i nije hteo da prihvati cinjenicu da je to vreme prohujalo i nestalo.

On je ziveo i dalje  po starom.

Samo sto je on znao da milicije vise nema za razliku od glupog komunalnog inspektora u Subotistu  koji je u pomoc dozivao miliciju a mislio je na policiju.

Komunalac je vapio pomoc dok je limar sa lopatom mlatio pored njega.

Ti  uzaludni  vapaji i neracionalno trosenje energije su ga na kraju kostali poprilicno.

Dobio je od Limara premijum lopatanje i sutiranje u dupe  pride.

Limar ga je sustigao sa lopatom  na kraju Maestrove  livade  i umlatio  ga kao zapca.

Istabao ga je pijani limar i poravnao   kao neki  krticnjak na sred livade.

Inspektor je spasao svoju glavu  samo zahvaljujuci cinjenici da je popustila drzalja od lopate i da se lopata ubrzo polomila na pola kad je Limar udarao dvadeseto jubilarno tabanje.

Uspeo je da smugne  in spektor u sluzbenog stojadina i da uhvati tutanj.

Limara je izdao alat…tacnije lopata.

Jebiga drzalja je bila od zove.

Te drzalje su ekstra lagane i lepo se mogu obraditi, imaju i lep ugao za zahvat prilikom lopatanja.

Jedina mana te drzalje je ta sto nisu otporne na udarce.

Kad su suve, kao sto je ova bila lako puknu.

Jebiga nisu namenjene za mlacenje nego za rad.

U radu ne pucaju ali u mlacenju pucaju.

A ova je pukla bas lako , pukla je posle dvadesetak udaraca.

A da je bila neka bagremova cvornovita durunga, ta ne bi od inspektora ostali ni dugmici na onoj livadi.

Upresovao bi ga limar kao taksenu marku.

Paperinos

Dok se limar bakcao sa inspektorom tacnije dok ga je lopatao maestro Paganini  je uleteo u zasedu.

Uleteo je u tu zasedu u povratku prema placu .

Paganini virtuoz je uleteo u zasedu koju su mu namestili likvidatori koje je poslao vlasnik Shinter Klopa.

Ona dva bilmeza su na maestra slucajno naleteli na samom ulasku u Subotiste kad su dolazili iz pravca Brestaca lokalnim putem kojim ide vozacko svercerska  kamarila onih koji zele da izbegnu placanje putarine i otimacke  policijske patrole na putu prema Beogradu.

Bilmezi su se odusevili kad su ugledali Maestra.

Pogledali su sliku koju su dobili i obojica su se odusevila kad su shvatili da je to onaj koga treba da likvidiraju.

Nisu ocekivali da ce ga tako brzo uhvatiti i srediti.

Ovo nam je boziji dar pomislise kad su spazili Paganinija.

Pa to je onaj nas sto treba da ga roknemo zaurlase u glas kad na putu videse maestra kako ide prema njima.

Ih ala ceo ovo biti lak posao, obradovase se celavci.

Ala cemo da ga roknemo bez imalo truda i muke, pa ovo nam  je ubedljivo najlaksi posao do sad.

Sacekali su da im maestro skroz pridje i odmah su zaskripali sa gumama krsine koja je vec bila upaljena i u brzini sa stisnutim kvacilom.

Preprecili su put maestru  sa tim  autom i otvorili su munjevito prednja vrata na mestu suvozaca.

Maestro je pogledao u njihovom pravcu ne shvatajuci sta se to desava, mislio je da zele nesto da ga pitaju.

Tek kad ih je bolje zagledao shvatio je o cemu se zapravo radi, ali je vec bilo kasno da im umakne.

Obojica su imali u rukama oruzije upereno prema maestru koji ipak nije shvatio u cemu je stvar i ko su zapravo ti ljudi.

Odgovorio im je u svom stilu.

Momci sta se tu zajebavate sa tim sigrackama, sklanjajte te sigracke dok vam nisam dupeta isprasio, pokusa Paganini da ih ismeje, ali se niko od ovih manijaka nije nasmejao ovoj  njegovoj doskocici.

Jedan bilmez je sa zadnjeg sedista izleteo  i u maestra je uperio hekler i proderao se…upadaj  u auto matora budalo, sa da cu ti ja dati sa ovom  igrackom sigrackom   u tvoje tupavo  celo.

Maestro je bio neverovatno smiren, posto se vec propisno usljemao pa je mirno seo na mesto suvozaca, a i ruku na srce imao je previse iskustva sa slicnim ludacima u svom burnom zivotu.

Puls mu je i dalje bio na leru sto je znacilo da se nije ni najmanje iznervirao a kamoli uplasio.

Opet je nastavio u svom stilu.

U jebo vas patak, ala ste vi neki opasni….da niste mozda stogod pojeli….pa ste besni, anj ? da niste vi stogod pojeli pa ste posandrcali golubici jarebici.

Seri seri i laprdaj, neces jod dugo odbrusi mu vozac, najebao si ga matori, najebao si ga.

Maestra su stavili pored vozaca i vezali mu obe ruke sa lisicama za sediste dok je jedan bilmez sve vreme drzao uperenu cev u maestrova ledja.

Bili su izizetno surovi i dernjali su se  kao sumanuti.

Kriminalni maniri i zatvorska retorika su ucinili veliki uticaj na njihovu psihu.

Zategli su one lisice i poceli su da urlaju.

Ako samo mrdnes ima da ti saspem u bubrege ceo okvir rece onaj bilemz sa zadnjeg sedista  maestru na sav glas.

Izresetacu te  odmah ako se i malo  mrdnes.

Budi miran i ne nerviraj me jer sam lak na obaracu, a ovo cudo je puno i otkoceno.

Ako budes  sa nama saradjivao i radio kako ti se kaze  sve ce biti u redu rece vozac i namignu kolegi sa zadnjeg sedista.

Je li tako kolega.

Naravno da je tako potvrdi onaj bilmez i zacereka se zlokobno, znas ti mene….casna pionirska rec…brate, casna rec kunem se u sve na ovom svetu da ce sve biti u redu.

Tako je brate, ovo ono, kombinacije akrobacije.,…brate ludilo.

Brate ovo je nas dan , brate ludilo…..brate ……nas dan ,nas dan…a dan kao san.

Okrenuli su automobil kod kamenoresca na cupriji i krenili su nazad putem u pravcu Brestaca.

Maestro je odmah namirisao da su ova dvojica ljuti pajseri i da sa njima nema zezanja.

Znao je Paganini da su im namere vrlo lose i da mora sto pre ovu na izgled bezizlaznu situaciju  da okrene u svoju korist.

Zakurblao je svoj mozak i ukljucio ga u pogon.

Mozak je poceo da mu radi kao njegov motor chezetka.

Paperinos

Bilmezi su se vec poceli radovati sto ce tako brzo zavrsiti ovaj zlikovacki posao i sto ce se docepati novca koji im je bio preko potreban.

Vec su imali ambiciozne planove za tu lovu.

Ambiciozne u maniru budale naravno.

Novac su vec planirali da uloze u kockanje , kurve ili  drogu ili  neke slicne "pametne" biznise koje upraznjavaju njima slicni likovi.

Vozac je snimao teren u potrazi za zgodnim mestom gde bi mogao da skrene sa autom na neki poljski put , i da tamo likvidiraju maestra.

Osmatrao je pogodnu lokaciju za ovaj zlocin.

Eh ali ko u inat taj kratki  put od Subotista do Brestaca je  bio pun vozila  pa nisu mogli neopazeno da skrenu na neki sporedni puteljak u njive.

Bio je jos uvek dan i sve se videlo.

Usli su u Brstac i maestro je tad krisom poceo sa svojom levom nogom da lupka po  plastici ispod instrument table.

Poceo je polako , pa sve jace i jace  da kucka sve dok nije zvuk postao toliko jak da ga je vozac cuo.

Vozac je cuo taj  cudan zvuk….poceo je da ga  osluskuje.

Maestro je glumio nezainteresovanost, bio je neverovatno smiren i naizgled odsutan.

Hej sta se to cuje upitao je vozac   svog kolegu sa zadnjeg sedista.

Cujesl li ti ovaj zvuk….nesto nam  lupa u autu.

Jesi li ti cuo taj cudan zvuk, nesto lupa u ovom autu…da se nije nesto pokvarilo ili otkacilo majku li mu jebem baksuznu.

Lik sa zadnjeg sedista se udubio u slusanje, maestro je naravno odmah prestao da lupa.

Ma ne cuje se nista budalo sta se tripujes odbrusio je lik sa zadnjeg sedista vozacu.

Gledaj gde vozis, zajebi zvuke  vozi  nas sto pre iz ove selendre i nadji neki sporedni put da obavimo posao i da zavrsavamo to sto pre.

Ma covece oslusni malo bolje jasno sam cuo da nesto lupa rece vozac, bas je lupalo, bojim se da nam nesto ne otpadne pa da izginemo majmune jedan glupi.

Usrao si se od straha eto to je, usrao si se siso jedna kukavicka rece mu kolega sa zadnjeg sedista usrao si se govnaru jedan zbog posla si se usrao mardelj te je omeksao.

Zato se i tripujes sto si se usrao....nemas jaja siso kukavicka.

Hoces lovu a nemas muda.

Ko se usrao majmune jedan odbrusi mu vozac,ko nema muda  pizdo jedna  ti da mi to kazes, ej ti koji je tamo u mardelju plakao svaki boziji dan meni nasao da palamudis o hrabrosti.

Ti zatvorska pizdo, droljo jedna sto su te svi guzili tamo u bajbokani  meni da kazes da sam ja pizda.

Otpevao si sve  ortake, i pandurima si rekao  sve sto ste radili zato su te i napakovali, ja sam cutao i nisam nikoga odrukao, drukaro jedna smrdljiva, drukaro govnarska.

Ove reci su samo rezestile kolegu da mu odbrusi onako kroz zube.

Pa kako si cutao tako si i dobio, ajde ne seri  mi vise , otpevao si  i ti celu ekipu pa su te rebnuli manje od svih, nemoj meni da palamudis o tome barem te ja znam, da si cutao bio bi u Mitrovici  i robijao deset godina a ne ovde na Djordjevaci, zato ne seri mi vise o tom tvom herojstvu govnaru jedan dvolicni.

Tu pricu pricaj onim tvojim  majmunima koje si spakovao na robiju, meni je ne poturaj.

Nastala je opaka svadja dva zatvorska kompanjona  zacinjena sa psovkama i prozivkama ko je veca kukavica i drukara.

Optuzivali su jedan drugog za kojekakva namestanja i pevanja kod upravnika.

Zaista cudan i opak svet obitava po tim zatvorima, i nije uzalud recena ona mudrost da nije teska robija nego  su teski robijasi.

Na robiji se sve teze podnosi samo iz razloga sto su ti ljudi koji su tamo takvi kakvi jesu, jedno dno dna i onaj najgori  talog ljudske vrste sa vrlo  retkim izuzecima koji su tamo dopali.

Maestro je sacekao da se svadja stisa i da se bilmezi isvadjaju do kraja.

Cim su utihnuli nastavio je sa provokacijom.

Maestro je opet poceo da lupa i to jos jace.

Vozac je poceo opet da osluskuje.

Evo cujes li sad, tacno lupa nesto iz motora.

Lik sa zdnjeg sedista se podigao  i poceo je  da slusa.

Hm izgleda stvarno nesto lupa, koji je sad to kurac.

Stani  pored puta cim izadjemo iz sela da pogledamo sta je u pitanju, samo jos treba  da nam  zariba motor u ovoj nedodjiji u picku materinu da ide sve.

Taj zvuk sigurno dolazi iz motora, ja sam se pre bavio sa automobilima, krao sam ih pre , pa dosta toga znam.

Pa ja sam ih krao pre tebe rece vozac, i ja znam vise od tebe, ja sam krao mecke dok si ti trkeljisao fice i trabante govnaru jedan.

E mozda i jesi krao mecke , al one sa vasara sto ih cigani teraju da se penju uz bandere doskoci mu bilmez sa zadnjeg sedista, al ovaj zvuk ja znam sto posto dolazi iz masine il iz menjaca.

Gazda nam je dao kantu za posao.

Video sam svakojakih krseva, al ovakog nisam nikad video.

Krao sam svakojake krseve al ovog ne bih ukrao nikada, ne vredi ama bas  nista.

U picku materinu prodera se vozac, jebo mu pas mater i gazdi, dao nam ovu krntiju da odradimo kombinaciju.

Ima milione kamione avione  a nama daje krntiju.

Zato i  ima milione sto  ih nikome ne daje rece sav bitan bilmez sa zadnjeg sedista, al imacu ih i ja uz pomoc ovog lepotana pomilova i poljubi cev heklera.

Kad ih ja budem imao  ni ja ih necu dati nikome, necu dati nikome  nista, sve cu za sebe da prisvajam i otimam.

Samo cu ja da imam ,a  svi ostali ce da budu klosari i nek se jebu.

Daj majmune blesavi  sakrij taj hekler, magarcino stavi ga  ispod sedista nemoj da sa njim paradiras , samo nam jos treba  da ga neko vidi , ukori vozac kolegu sa zadnjeg sedista.

Pa gde da ga sakrijem namrsti se bilmez kad znas da nam treba.

Pa stavi ga sebi u dupe majmune rece vozac, zar ja da te ucim majmune gde ces ga sakriti.

Oces mozda da ga dam ovom pokaza bilmez na maestra.

Pa daj ga, ne bi mi to iznenadilo…koliki si majmun to bi se od tebe i ocekivalo.

Dacu ga ja njemu….al na drugi nacin i to uskoro…zacereka se bilmez i stavi hekler ispod zadnjeg sedista.

Ajde vozi sto pre iz sela i parkiraj se da vidimo sta to lupa.

Cim su izasli iz Brestaca i uputili se putem prema Nikincima stali su  .

Parkirali su auto pored puta i otvorili haubu da pogledaju sta je u pitanju.

Auto je radio  rucna kocnica je bila povucena.

Maestro je sacekao da obojica izadju i odmah je poceo sa obe noge da mlati po donjem delu instrument table.

Lupao je iz sve snage.

Bilmezi su se raspametili od besa kad su  culi tu  lupnjavu.

Pa sta je  to sa ovom krntijom urlali su obojica.

Ovo lupa kao sumanuto , zvuk je u kabini bio neki potmuli, ali sad se cuje  bas uzasno.

Cek da proverimo da li ima ulja u motoru predlozi vozac.

Vratio se do auta i okrenuo je kontakt kljuc.

Ugasio je motor i besno dotrcao do otvorene haube i izvukao merac od ulja.

Nije sacekao da se ulje slije u karter.

Au….zaprepasti se kad ugleda suvu sipku meraca.

Pa ovde uopste nema ulja.

Uh prokletstvo dernjao se vozac  na sav glas.

Gde sad da nadjemo ulje.

Gde sad naci ulje.

Pa ovaj motor je suv i bez ulja, koja je ovo krntija

Zato i lupa.

Daj boze da nije prolupao...cuo sam da hoce da prolupa masina  kad nema ulja.

Daj da vidimo dal ga ima u gepeku predlozi onaj sa zadnjeg sedista.

Uvek ljudi drze koju litru u gepeku, da im se nadje mozda ima i ovaj.

Obojica su otisli do zadnjeg dela auta.

Otvorili su gepek i poceli su da rondaju po nekim krpuljinama.

Gepek auta je bio pun vode i blata jer je krsina sva otrulila i raspala se

Uh prokletstvo….urlao je vozac, pa ovde nema nicega.

Ima samo neka cirada i kanap.

Nema ni dizalice ni rezervnog tocka ni prve pomoci niceg nema.

Ovaj auto je labina neopevana.

Pa to nije normalno sta nam je gazda dao da sa time odradimo likvidaciju rece vozac.

Maestro je cuo ovu rec i sad mu je bilo jasno da su ovi njegovo otmicari  zlikovci prve vrste koji imaju zadatak da ga likvidiraju.

Odmah je poceo da sa rukama cupa zicane kopce ispod sedista sa kojima je bila fiksirana presvlaka i da sa njima otkljucava one lisice sa kojima su ga vezali za ram sedista

Te kopce su idealnog oblika i poput kljuca su zakrivljene.

Za matorog lopova kakav je bio Paganini otkljucavanje lisica je bio maciji kasalj.

Otkljucao je lisice cas posla ali je i dalje drzao ruke dole da ga ne bi otkrili zlikovci da se odvezao.

Cekaj da zaustavimo nekog vozaca da ga pitamo da li ima ulja u autu rece bilmez sa zadnjeg sedista.

Koga da zaustavis majmune jedan urlao je vozac.

Ko da ti stane na ovoj  dronjavoj dzadi od druma.

Paperinos

Dok su se robijasi prepirali oko taktike kako zaustaviti nekog na ovom malom putu i zatraziti ulje maestro je ispod zadnjeg sedista izvukao onaj hekler koji je  robijaski bilmez sakrio.

Robijasi su se zaneli u raspravi kako i koga zaustaviti i odsetali su od auta dobrih pedeset metara.

Vozac je imao predlog da maestra izvedu iz auta i roknu tu negde u jendeku i zakopaju ga na nekoj njivi.

Maestro je sve to cuo i odmah se dao u akciju.

Stavio je hekler pored sedista.

Nasao je i dva okvira i  tri pune kutije sa municijom.

Opa patka im sarenog, pa ovi ko u rat da su krenuli rece Paganini.

Da vidimo sta ima vozac.

Poceo je da gleda po autu.

Onda je napipao i pistolj koji je vozac ostavio pored svog sedista.

Oho ho CZ 99 kalibar 9 mm parabelum….pun okvir i jos jedan pride.

Pa ovi su bas lepo naoruzani.

Ako ako, bas ce mi lepo doci ova gvozdjurija.

Sad cu ja njima da pokazem njihovog boga.

Sad ce oni da vide koliko su se zajebali kad su na menne udarili.

Paganini se lukavo nasmejao.

Sve je lepo stavio na dohvat ruke da bi se potom  neprimetno prebacio na mesto vozaca okrenuo je kontakt kljuc  i zaverglao  je krsinu.

Krsina je upalila.

Isturirao je za svaki slucaj i ubacio u prvu.

Bilmezi su se zaprepastili kad su culi zvuk motora.

Dok su se oni sabrali , maestro je vec pod punim gasom startovao uz skripu guma sa otvorenim gepekom i haubom.

Stani zlikovce urlali su robijasi dok si trcali za autom.

Stani olosu matori…da te ubijemo…staniiiiiii majku li ti jebem onu matoru

Trcali su kao sumanuti u pokusaju da sustignu maestra.

Maestro je vec saltao menjac u drugu brznu.

Onaj bilmez sa zadnjeg sedista je uspeo  u punom trku da se  rukama zakaci za stranicu od otvorenog gepeka i taman kad je hteo da se uvuce u gepek golfa trojke od brzine i maestrovog naglog dodavanja gasa  su se zadnja gepek vrata zatvorila i raspalila ga po sakama.

Bolno je ispustio krik i otkacio se i kao zabac pukao o asfalt po kom se kotrljao dobrih desetak metara.

Kolega je naleteo na njega i sapleo se i takodje se opruzio po asfaltu.

Maestro je vozio pod punim gasom, ali mu je vid zaklanjala  prednja hauba koja je bila otvorena.

Kad je u retrovizoru spazio da su mu progonitelji zaostali stao je Paganini  i  mirno izasao iz auta i otisao da lepo zatvori haubu.

Bio je udaljen skoro dvesta metara od bilmeza.

Bilmezi kad su ga spazili kako se mota oko haube su odmah iz niskog starta krenuli u sprint..i novu poteru

Trcali su kao pomahnitali .

Maestro je lagano zatvorio haubu , pogledao je u njihovom pravcu usao u auto seo smireno ubacio u prvu  brzinu i krenuo lagano.

Pritisnuo je dugme centralnog zakljucavanja i presaltao opet u drugu brzinu.

Bilmezi su ga sustigli i poceli su da neuspesno  hvataju za bravu zadnjih levih vrata.

Maestro je drzao nogu na papucici gasa taman toliko da ih drzi na distanci da je ne mogu dohvatiti.

A bilmezi su bili uporni.

Trcali su  brzinom tacno 30 kilometara na sat.

Dusu su ispustili  u pokusaju da dohvate kvaku na vratima.

Avaj brava im je uvek bila na par santima od  njihovih prstica.

Jezike su isplazili od umora , srce im je htelo da iskoci iz grudi.

Trcali su i crpili poslednje atome snage.

A maestro je bio kul.

Kad ih je propisno izmorio u trcanju od preko dva kilometra i kad su robijasi konacno odustali od potere i popadali pored puta od  iscrpljenosti maestro je dao po gasu i zbrisao im na bezbednu distancu od jednog kilometra.

Tamo je stao i izasao iz automobila i zapalio cigaretu.

Bilemzi su zadihani posmatrali kako limuzina stoji.

Maestro je propisno ukljucio sva cetiri migavca i parkirao se pored puta.

Robijasi su nemo posmatrali ovaj prizor i sa nevericom su gledali kako ih maestro smireno gleda.

Pogledali su se i onako bez  daha  pocese da urlaju jedan na drugog.

Ti si kriv majmune, pade optuzba bilmeza sa zadnjeg sedista kolegi vozacu…ti si kriv   sto ostavljas kljuceve u bravi.

Ma jajaro nemoj  sad ti da mi palamudis zaurla vozac, ti da si ga drzao na nisanu sve bi bilo drugacije.

Zasto si ti izlazio.

Pogledaj eno stao je, rece bilmez vozacu, garantovano mu je motor zaribao.

Pogledaj upalio je migavce.

Ajde da ga sad stignemo i da mu jebemo milu nanu.

Sad je nas, zubima cu da ga prekoljem, ima srce da mu iscupam mamu li mu pokvarenu, sad je nas.

Paperinos

Sad cemo ga iseci na komede zaurlao je vozac.

Brate nas je ima da pokupimo laku  lovu koliko jos veceras.

Da znas brate da si u pravu lova ce da padne jos veceras, dojadio mi je zatvor , hocu da se opustim i  da se uradim ko covek.

Odmah kupujem kilo belog da se usmrcem i otkinem.

Ovaj posao ce da nas izbavi iz svih muka i problema, hocu sto pre da se resetujem i zaboravim mardelj i onu samicu.

Samo o lovi mislim, samo lovu sanjam, zato potrcimo koliko mozemo da sto pre ovu matoru ustvu iskasapimo i docepamo se love.

Opet su se sa poslednjim atomima  snage zlikovci  dali u poteru.

Maestro je mirno pusio svoju cigaretu i posmatrao progonitelje okorele ubice kako mu u punom trku  dolaze u susret.

Miniuti su prolazili a oni su mu bili sve blize i blize.

Bili su blizu i vec im je mogao  jasno videti i lica koja su bila iskrivljena od besa i zlobe .

Video je na njima one necovecne grimase koje imaju okorele ubice i bezdusni zlikovci.

Oci im je video , zakrvavljenje i iskolacene kojim ga streljaju.

Trcali su gonjeni zivotinjskim instinktom jedne zveri.

Maestro je mirno stajao pored automobila i cekao ih.

Nije se ni mrdnuo bio je jos uvek  skroz opusten i miran ,kad su zlikovci vec bili na nekih pedeset metara od njega.

Ni jednim gestom ili grimasom nije odavao utisak da im uopste pridaje bilo kakav znacaj sto je ove ludake jos vise iritiralo i motivisalo da pomisle kako se maestro od straha ukocio i  prepustio im se na milost i nemilost.

Robijasi su zaurlali  u horu kad su prisli toliko blizu da su bili sigurni da je beg sa automobilom sad nemoguc….sad si nas sad si nas matori, isecemo te na komade isecemo te zaurlase besno.

Usrao si se matori, usrao si se, bolje budi miran imam laku ruku, preklacu te za sekund zaurla vozac, iscupacu ti grkljan  olosu matori.

Maestro je sacekao jos koji sekund da pridju jos blize bio je bas smiren i nije pridavao znacaj ovom  njihovom urlanju , u maniru vestog kartarosa pokerasa pokazao svoj adut…i stavio ga na talon….ispred sebe, na uvid robijasima koji su sad bili  na nekih dvadeset metara od njega.

Maestro je iza ledja sve vreme drzao ruku u kojoj je bio onaj hekler koji su robijasi ostavili ispod zadnjeg sedista.

Smireno ga je izvadio ispred sebe i u maniru jednog revolverasa  raspalio je  po asfaltu ispred robijasa jedan kratki rafal.

Paperinos

Nastao je preokret kad su meci iz heklera zafijukali pored robijasa.

Ukocili su takvom silinom, kao da imaju ABS i ESP i ostala cudesa tehnike.

Ona zverska lica su im se zaledila od straha.

Jao bezmo brate, zaurla bilmez sa zadnjeg sedista, porokace nas matora  budala.

Odmah su se bacili u bezaniju.

Okrenuli su se u sekundi i bacili se u jos zesci stampedo .

Usledio je opak trk, nazad prema  Brestacu.

Maestro je okacio hekler o rame i iz dzepa svoje jakne je izvadio onaj njihov pistolj i poceo polako da nisani ispod nogu begunaca.

Pucao je laganim tempom.

Na svakih par sekundi po jedan metak.

Robijasi su svaki put glave povijali i nogama poskakivali kad bi zrno ispaljeno iz pistolja rikosetiralo po asfaltu.

Hteli su da se sto pre sklone sa asfalta ali je to bilo nemoguce jer je pored puta koji vodi od Nikinaca prema Brestacu bio ogroman jendek zarastao u gusto siblje koje je poput ograde sprecavalo begunce da zbrisu sa asfalta.

Maestro je mirno ispucao ceo okvir pistolja i zamenio ga sa novim.

Onda je u hekler i onaj prazni pistoljski okvir dopunio municiju iz kutija seo je u golfa i okrenuo ga u pravcu Brestaca.

Ubacio je krntiju u prvu pa u drugu brzinu, menjac je zakrcao maestro je raspalio po gasu gume su zaskripale i krenuo je sad on  u poteru za bilmezima.

Mestro je opasan progonitelj, on zna sta je strah i kako sa njim da manipulise.

Bilmezi su trcali sa isplazenim jezicima do asfalta trazeci spas.

Nisu se okretali sve dok nisu primetili da oko njih vise ne fijucu meci.

Ponadali su se da ih je maestro ostavio na miru i da je zbrisao prema Nikincima, ali su se zajebali.

Maestro je namerno vozio u niskom stepenu prenosa sa punim gasom da bi ga begunci sto bolje culi.

Picio je Paganini celih osamdeset na sat tako da ih je brzo sustigao.

Bilmezi su se bacili u ocaj, jao evo one budale pobice nas zajauka vozac na bilmeza sa zadnjeg sedista majmune jedna zbog tebe ce nas sve pobiti.

Maestro je  izbacio iz brzine i turirao  je krntiju do maksimuma.

Uh idiote jedan cujes li kako turira nas auto a ti rekao da nema ulja i d aje masina zaribala , odbrusi mu bilez, jebem te u sluh sta si ti cuo da lupa, kad auto radi ko sumanuti  vidis nije mu sad nista.

Evo sustigao nas je najebali smo ga.

Ovaj je neki manijak taj nece da nas ubije, on hoce prvo da nas izmuci pa da nas tek onda rokne.

Jao sta ce biti sa nama , ja necu da umrem, zajauka bilmez, ja hocu da zivim.

Bilmez sa zadnjeg sedista je krenuo u histerican plac, skroz je odlepio od straha.

Likvidatore je zahvatio ocaj zbog bezizlazne situacije.

Totalno su bili unisteni.

Fizicki iscrpljeni moralo posrnuli, dodirnuli su dno, u njima vise ionako nije bilo nicega.

Vucarali su se po putu.

Onda je krenulo psihicko maltretiranje u reziji maestra.

Ponovo je zakljucao vrata na automobilu.

Stisnuo je sirenu, prisao im je sasvim blizu  i poceo da ih udara sa branikom po nogama i dupetima.

Olosi su jaukali na sav glas.

Postrali su i saplitali se , mahnito su se branili sa rukama od udaraca i poturali ruke iza sebe.

Maestro je svoju torturu dopunio.

Opalio je opet iz pistolja par puta kroz otvoren prozor ovog puta tik pored glave robijasa.

Bas je pucnjava stimulativna, robijasi su opet dobili dodatno ubrzanje.

Maestro ih toliko proganjao sve dok nisu uspeli da skrenu desno  na  jedna poljski put i pocnu da trce po njivama u pravcu sume koja im se cinila tako daleko a znacila je spas.

Paperinos

Poljski put i opake rupcage na koji su skrenuli olosi  nisu maestra uopste odvratile od potere za zlikovcima.

Ma kakvi ,Paganini je i po tim rupcagama jurcao za bilmezima i proganjao ih.

Auto je poskakivao i udarao o stvrdnutu zemlju.

Maestro ga je dusmanski turirao.

Bilmezi su urlali od ocaja dok ih je golf saplitao sa branikom koji ih je gurao i podbadao.

Maestro je non stop svirao sa sirenom i dodatno ih psihicki unistavao.

Bilmezi su na kraju skrenuli i sa  tog poljskog puta i poceli su  da trce po njivi.

Maestro je parkirao auto, izvadio je  kljuceve, dopunio municiju u pistolj i krenuo  je u poteru za robijasima.

Dozvolio im je da malo odmaknu.

Posto su uveliko bili izmoreni posrtali su i padali su na svaki pucanj koji bi zaculi i jauknuli bi svaki put kad bi metak podigao prasinu pored njihovih nogu ili im zazvizdao pored tintare.

Maestro je isao brzim korakom i uvek je bio na distanci od njih.

Vise nisu mogli da trce nego su se samo teturali i puzali po njivi gledajuci da se sto pre docepaju sume.

Maestro ih je potoprasivao sa pucnjima i svaki put je pucao sve blize i blize.

Meci su zujali na par santima od izmrcvarenih zlikovaca koji su se grcevito borili za svaki dah i svaki novi santim.

Vise nisu bili pri sebi od umora.

Bili su mokri kao misevi od znoja.

Oci su im zakrvavile, pluca su htela da im eksplodiraju.

Bili su mokri do gole koze od znoja koji ih je oblio.

Na kraju su se konacno docepali sume i uvukli su  se u siprazije.

Maestro ih je i kroz sumu vitlao jos celih sat vremena da bi se na kraju vratio polako do auta i otisao prema Subotistu.

Bilmezi su se skroz unezverili od straha i krajnje fizicke iscrpljenosti.

Bez daha su lezali ispod ogromnog hrasta i osluskivali zvuke u sumi.

Nisu mogli da dodju sebi od straha.

Svaki sum ih je plasio i mislili su da ih maestro jos uvek proganja.

Ceo sat su dahtali i ispustali bolne krike zbog oderotina i posekotina koje su imali po telima.

Najzad je bilmez sa zadnjeg sedista izustio prvu rec.

Au brate….pa ovaj za malo da nas rokne…brate onaj matori  je neki  zlikovac prve vrste.

Pogledaj ala nas je unistio.

Ono je okoreli ubica.

Onaj je neki mnogo zajebani lik.

Onaj je neki profi ubica.

Zlocinac i sadista prve vrste.

Taj je neki robijas okoreli, brate ala ga najebasmo.

Vide li ti brate kako nas je mucio i terorisao nije hteo da nas rokne odmah, hteo je da nas muci.

On ubija sa uzivanjem.

Taj lik je mnogo zajeban.

Takvog zlocinca nisam video nikada, brate gde na njega da naletimo.

Nama je gazda rekao da je to neki pajser i drkadzija matori.

Vide li ti sta on nama  uradi.

Odvezao se od lisica  na jedan, puca kao Dzon Vejn a miran je kao djavo, ima ledeni pogled kao smrt.

Vide li ti samo kako je on smiren.

Miran je kao mrtvak.

Ne trza se ni najmanje.

A ne da poteze i ne da puca, pa to je za pricu.

Dzukela puca pored usiju, nece da   nas rokne, hoce da te muci, uziva da te muci.

Djubre hoce da nas muci i kinji.

Uh ne podsecaj me vise odbrusi mu vozac.

Ja jos ne mogu da se smirim.

Umrecu, srce hoce da mi otpadne.

Sav sam se razvalio.

Nemam pojma gde  da idem.

Ko zna gde je taj matori dzukac sad.

Garantovano nas ceka tamo na putu i patrolira sa nasim autom.

Verovatno hoce da nas saceka na putu  i da nas ubije cim padne mrak.

Sta ima da se aka po sumi i da nas juri kad zna da moramo izaci na put bilo gde.

Dal izadjemo ovde izmedju Brestaca i Nikinaca il izmedju Nikinaca i Platiceva, njemu je sve to sa autom pet minuta patrole.

On se vozika tim putem  i ceka nas.

A mi moramo tu izaci…na tom potezu on to zna ovo je njegov teren.

Bilmez sa zadnjeg sedista se zamisli.

Ej imam ja ideju.

Zasto moramo da izadjemo bas tu.

To on sigurno zna i misli tako.

Ajde da kroz ovu sumu idemo sve do Save.

Ova suma udara prema Savi.

Mislim da tamo kod Grabovaca ima neka suma.

Idemo do Save i tamo cemo da marnemo camac i predjemo reku i eto nas ubrzo  u Sapcu.

Cim se ja docepam mog Sapca, pa kad skupim ekipu i sa ekipom idem  cu d adodjem ovde da mu jebem milu nanu.

Ima da ga izresetamo i iskasapimo.

Budalo jedna razbesni se vozac.

Pa ova suma ne ide do Grabovaca , prekida se negde kod Platiceva, a ta suma koja izbija na Savu je Karakusa, ova suma je neka druga suma i nemam pojma koja je.

Dok se ti docepas Save , taj lik ce da bude ko zna gde.

I sta ti mislis da je on sam i da ce on sad tamo u Subotistu da te ceka sa ratlukom i kafom.

Batice taj je neki mangas i mi smo ga trebali roknuti cim sm ga videli i zbrisati sto dalje.

Ko zna koliko on ima svojih pajtasa tamo u Subotistu.

Garantovano su svi do zuba naoruzani.

Uostalom i mi smo mu ostavili lepu kolicinu municije .

Sa onim sto ima u autu moze da rokne tebe i pet tvojih ekipa.

Zato mi nemoj vise srati molim te o tom poslu.

Zaboravi ga i budi srecan ako se zivi izvucemo iz ove sumetine.

Meni je ova suma tako avetinjska i cudna.

Nesto mi je ovde vrlo sumnjivo.

Imam neki cudan predosecaj.

A ti ako mislis da si pametniji idi sam gde god hoces, ali ja od sad necu nigde da zurim dok ne razmislim pet puta.

Prvo moram da se orijentisem gde se nalazim da bih mogao da se organizujem.

Sta mislis koliko je velika ova suma i da li je prohodna skroz, da li ima nekih kanala.

Pa jebiga otkud znam ja sam par puta nesto blenuo u one auto karte.

Meni je licilo da ova suma ide skroz do Save tako sam  mislio, snuzdi se bilmez.

Ja ipak mislim da je mudrije ici sumom i izaci u atar nego izaci  sad odmah na put.

To si u pravu potvrdi vozac.

To si apsolutno u pravu.

Ajmo sto pre da idemo odavde  bolje je da idemo kroz sumu dok se jos vidi.

Suma je vrlo  zajebana kad padne mrak.

Ove sume su pune kojakakvih gluposti.

Meni je ovde sve cudno.

Ajde onda  da krenemo  odmah slozi se  bilmez.

Paperinos

Cim su krenuli nesto je susnulo u sipraziju i lisce je pocelo da susti.

Robijasi su se cimnuli.

Sta je sad to.

Kako sta je prodera se bilmez…pa opet nas ona hulja prati zar ti to nije jasno kurva je slusala sta si srao, sad sve zna.

Tu je bio sve vreme slusao je sta pricamo.

Proklet bio olos jedan.

Taj hoce da nas unisti psihicki, prodera se bilmez sa zadnjeg sedista.

Maestro je odavno vec bio stigao u Subotiste a ono famozno suskanje lisca je bio proizvod neke sitne  sumske zivuljke.

Robijasi su se utripovali da ih prati maestro jos uvek.

Sta je bilo sta si se ucutao urlao je bilmez  kroz sumu  i zgrabio je jednu povecu motku.

Ajde smrade jedan matori izadji bez heklera i pistolja da se obracunamo.

Ajde pizdo matora izadji nam na crtu, dodji nam na ferku kurvo matora.

Ajde da se bijemo na ferku, jedan na jedan.

Ajde sad na ferku ti protiv nas.

Vozac je osluskivao sum lisca koji je sad dolazio sa zadnje strane.

Hej kolega eno nesto suska sa druge strane, pokaza rukom u drugom pravcu.

Ha sad si tamo otisao rece bilmez, bezis kurvo matora.

Bezis kurvo matora, a tako znaci.

Vozac se doseti.

Hej covece verovatno je ostao bez municije il je sjebao oruzije, mozda ga je i izgubio dok je trcao za nama pa ga sad trazi.

Ajde da ga stignemo i da mu jebemo milu nanu.

Mozda nam se posreci  pa ga roknemo ovde u sumi.

Ovde bi bilo idealno da ga roknemo .

Da znas  da si u pravu prodera se bilmez nema on vise municije zato i ne puca verovatno se i on izgubio u sumi.

Drz ga sad.

Poceli su ponovo da trce u pravcu odakle je dolazio onaj sum.

Nastade stampedo i nova potera.

Lisce je sustalo na sve strane.

Opkoli ga ,opkoli urlao je vozac, drz ga sa te strane da ti ne pobegne.

Pazi pazi sad ide na tebe urlao je bilmez, cujes li ga cujes li ga.

Cujem ga cujem ga eno ga bezi tamo ispred tamo se drmaju grane

Ona zivuljka koju su jurili i za koju su mislili da je Paganini je bila lukava teta lija koja je uhvatila crtu kad su robijasi krenuli za njom u poteru.

Lakonoga lisica je uspesno bezala od svojih progonitelja.

Imala je mlade lisicice koji su bili u blizini gde su lezali robijasi pa je htela da ove uljeze odvuce sto dalje od svog legla.

Bilmezi su je jurili skoro dva kilometra dok opet nisu pali od umora i dok je nisu izgubili.

Jao dosta vise, dosta zavapi vozac.

Pluca ce mi eksplodirati,ja ne mogu vise.

Vazduha vazduha….vapio je vozac.

Uh prokleta deduskara majku li mu onu smrdljivu urlao je bilmez, trci picka li mu materina ko jelen.

Cuo sam ga na par metara al ga nisam video….majku li mu matoru ala nam se izvlaci.

Ne mozemo ga stici.

Cujem ga kako trci al ga jos ne stigoh i ne videh ga ni ja potvrdi vozac.

Znam da je on, al ga ne vidim.

Uvukao nas je sad u gustu sumu.

Ovde je bas gusto majku li mu matoru.

A sumu ovu izgleda bas dobro poznaje.

Krece se bas vesto.

Alo matori, poce da urla bilmez kroz sumu, kukavice jedna smrdljiva.

Mi te se ne bojimo matora drtino.

Sta si se usrao pa se krijes.

Bezis smrade jedan.

Ajde zapucaj sad smrdljivce jedan.

Ajde zapucaj sad ako imas cime, hahahahaa.

Robijasi pocese da se dernjaju na sav glas.

Matori ima da te zivog sahranimo , ima da ti sve kosti izlomim sa  ovom motkom, ajde pucaj matori, pucaj ako smes i ako imas cime , evo cekam te.

Ako ne zapucas, znaci a si kukavica,znaci da nas se bojis ako ne smes da pucas vise, ako ne pucas ti se nas bojis kurvo matora… namignu bilmez kolegi…sta kazes ala sam ga podjebao.

Bilmezi nisu znali da se nalaze u sred vojnog poligona Nikinci.

Suma je pripadala vojnom poligonu gde se upravo vrsilo bojevo gadjanje i isprobavanje nove artiljerijske municije.

U sred urlanja i porzivke na nekih dvadeset metara od njih odjeknu strasna detonacija i i rascepi ogromni stoletni  hrast na pola.

Citava kisa od iscepkanih grana i brda  sumske zemlje ih zasu.

Jao sta je ovo  prodera se  bilmez.

Majku li mu jebem matoru  imao je izgleda kod sebe neku bombu.

Matori govnaru sta si to bacio..neku petardu dobaci  robijas.

Jebo majku matoru pa ovaj ima i bombe ….dosapnu kolegi robijas, odakle ih izvadi  samo da mi je znati.

Koji si ga kurac prozivao budalo jedna zaurla vozac na bilmeza.

Sad smo ga najebali, ako nam deda baci jos koju krusku.

Ma nema sanse da ima jos koju, rece bilmez.

Nema taj vise nista bacio je zadnje sto je imao.

Sad cemo da ga izmlatimo i izlomimo.

Potrosio je zadnji adut.

Imam ja osecaj i nos za takve, nema on vise nista.

Evo gledaj ala cu da ga isprovociram.

Ovako se to radi, gledaj slusaj i uci se od mahera.

Matori ajde baci jos koju prodera se bilmez..baci jos koju dronjava drtino , baci  je ako je imas evo cekamo je, rece bilmez  kad se zacu jos jedna detonacija.

Opaka detonacija ih odbaci u stranu u neko trnje.

Robijasi se zaprepastise kad ugledase koliki je krater nacinila eksplozija.

Kurac moj nema jos…jebo majku matoru koje su mu ovo bombe ,bezmo…….zagreba vozac kroz sumu, spasavaj se ko moze.

Odjeknu  za njima  odmah i sledeca detonacija.

Popadase oko njih stoletni hrastovi.

Obojica pocese kao sumanuti da beze i da ih preskacu.

U jebo te tvoj nos i predosecaj budalo, sad smo ga najebali.

Sta si rekao nema vis ebombi, sta si rekao mamune jedan.

Ova matora dzukela ima bombi kolko hoces.

Ko je mogao znati, ko je mogao znati vajkao se bilmez.

Iza njih je ubrzo  prastalo na sve strane.

Opaka detonacija odjeknu ovog puta u neposrednoj blizini i odbaci ih u jedan krater od neke prethodne eksplozije.

Zemlja i lisce ih pokrise.

Vozac zaurla…jao majku li ti matoru pa ti nisi normalan pukose mi ledja odakle ti takve bombe picka li ti materina, ubi nas vec jednom nemoj vise da nas mucis.

Ma koje bombe, koje bombe zajauka bilmez.

Ovaj matori ima raketni bacac, ima raketni bacac, pogledaj kako je spalio sumu…. cvilio je bilmez.

Ovaj ima neki top majku li mu jebem nenormalnu, sa topom nas gadja.

Odakle mu top jebem li mu poreklo matoro.

Kako doakle pa ovde svaka kuca ima po neki top odvali budalastinu robijas, ovo je covece Srem a u Sremu imas  bas svega.

Sto mi to ne rece ranije zaprepasti se kolega robijas, sto mi to ne rece majku li ti jebem onu glupavu da od gazde trazimo da nam da neki tenk.

Sa heklerom i pistoljom smo krenuli na artiljeriju jebem li ti majku glupavu.

Majku li ti onu glupu macvansku nas dvojica smo  sami krenuli na artiljeriju, gde ti je pamet bila budalo jedna.

I tako detonacije su se smenjivale narednih sat vremena.

Vojska je imala bas veliku  artiljerijsku vezbu.

Rokali su ceo sat .

Bilmezi su od silnih detonacija  skroz ogluvili.

Pola sume je bilo razorano i iskasapljeno.

Oko njiih je lezalo na gomili citava kamara debelih stabala.

Bili su modri od udaraca i podliva, krhotine drveta i zemlje su ih iskrvavile na sve strane.

Odeca im se raspala.

Trcali su sumom sve dok nisu stigli na neku njivu i u mrkloj noci su poceli da lutaju atarom.

U ataru sela Vitojevci su  na njivi presreli nekog seljaka u traktoru koji je bio na oranju.

Ej ajde da otmemo seljaku traktor  i da  sa njim idemo za Sabac.

Taj seljak je na oranju taj nema nista pri sebi zaurla gluvi bilmez svom kolegi.

Selajci su glupavi i plasljivi.

Treba samo da ga izbacimo iz traktora.

Ajde da ga opeljesimo…zaurla i  gluvi vozac.

Prisunjali su se traktoru koji je orao u brazdi.

Pokusali su da  opljackaju seljaka i da mu otmu traktor ali su se zajebali u proceni jer je seljak nosio sa sobom lovacku pusku sa kojom je bez razmisljanja  raspalio u njihovom pravcu kad su mu preprecili put sa toljagama u rukama.

Aha vidi vidi ko se to po mojoj njivi smuca dreknu seljak.

Zato i nema  danas lisica i zekana da ih roknem kad se neko sunja po  mojoj njivi.

Zato ja i ne ubih ni jednu teta liju zeniz a budndu niti meni zekana za paprikas .

Zbog ovih olosa sam ja ostao bez ukusnog zeca, tako dakle.

E sad cu ja njih da potprasim.

Robijasi opet uhvatise tutanj.

Jao bezmo ubice nas….jebo majku to je opet izgleda onaj matori, odakle mu  sad i traktor……pa ovo je ludilo dernjao se bilmez…..bezmooooo.

Paperinos

Seljak je ispraznio obe cevi svoje lovacke puske u pravcu garavih odrpanaca.

Opalio je u njihovom pravcu ali je podbacio tako da je sacma samo podigla prasinu ispred nogu zaprepascenih robijasa.

Pa ovo je opet on zajaukase obojica, gde na njega da naletimo u ovolikom ataru…. jebem te sreco zaurla vozac opet ona matora  budala…bezmo.

A seljak se i sam usrao od nepoznatih likova u mrkloj noci.

Na oranje je poput ostalih seljaka krenuo sa oruzjem u nadi da ce marnuti koju lisicu svojoj zeni za bundu , ali se nadao i ulovu koje divlje svinje il zekana, na ove spodobe uopste nije racunao.

Ove odrpance uopste nije ocekivao.

Onako iscepani i garavi kad ih je sa farovima obasjao su mu delovali kao sami djavoli.

Prethodno vece je gledao neki horor film u kom su bas takvi likovi ustajali iz grobova i davili filmske likove.

Toliko se isprepadao tih scena da je celu noc sanjao kojesta.

Ceo dan se stresao od pomisli da bi on mogao na tako nesto naleteti i jedva se okurazio da nocu krene na oranje.

Ove vecernje njivske odrpance je odmah povezao sa onim  filmom.

Pucao je na jedan bez razmisljanja.

Odmah je zatim  prelomio lovacku sacmaru i dopunio je .

Podigao je plug iz brazde i ubacio traktor u najvecu brzinu i dao pun gas.

Krenuo je u poteru za utvarama.

Bolje ja njih da jurim neg da me oni sacekaju u brazdi rece seljak i prekrsti se…Mili boze i sveti Arandjele pomozi mi da ove djavole umlatim.

Robijasi su posle prvog plotuna  potrcali prema kukuruzima da spasu zivu glavu.

Seljak ih je potprasio jos par puta  bas domacinski.

Bio je vest strelac jer je sa jednom rukom drzao volan dok je sa drugom rukom gadjao u pokretu  te cudne pokretne mete.

O pomagaj sveti Georgije…da ubijem ove azdahe dernjao se seljak na sav glas.

Traktor je poskakivao po dzombama a robijasi su trcali pognuto.

Taman kad su uleteli u kukuruz seljak je raspalio novi plotun  iz obe cevi istovremeno.

Robijase je potprasio sa sitnom sacmom po dupetima i ledjima.

Izbusio ih je propisno i odmah je okrenuo traktor i pod punim gasom se uputio prema selu..

Iz auspuha traktora su u nocno nebo sevale varnice dok je seljak gasirao svoju masinu.

Sveti Georgije samo da se ja moje  kuce docepam sutra u crkvi ti palim najvecu svecu nad ikonom….krstio se seljak i levom i desnom rukom.

Sutradan je u  malenim Vitojevcima pukla prica o  vampirima koji su napali njihovog mestanina u ataru sela .

Odmah su pozvali novinara iz sremskih novina da napise stogod o tom slucaju.

Dosla je i lokalna televizija da napravi kratak prilog, a pozvali su i Boru Otica iz “Petkazanja” sa Novosadske televizije da ih poseti i napravi neki prigodan prilog o ovom nesvakidasnjem dogadjaju.

Seljak je odrzao obecanje i pazario je najvecu svecu, a po selu se pronela prica da su ga vampiri napali zato sto je na debelo crno slovo isao da radi….abronose i vracare su se nadmetale u kicenju i izmisljanju novih detalja cele ove starsne  i nesvakidasnje  price.

Do kraja dana ona dva vampira su porasla na deset metara a zubi su im bli ko slonovske kljove.

Deca su se uplasila, babe su se zakljucale sa prvim mrakom , svetla su popaljena u svim kucama i ostavljena su da goru do same zore.

Olovo se topilo i bacalo u hladnu vodu

Beli luk i krstovi su pokaceni na svaka vrata, a oni bojazljiviji su se za svaki slucaj i najeli istog uz obilno mazanje celog tela.

Oko vratova su kacili drvene il srebrne  krstove, sta je vec ko imao.

Te noci i narednih par dana selo je mirisalo na beli luk kao kobasice  iz pusnice oko nove godine.


Lopovi nisu nocu krali, niko se nije svalerao, kafana se zatvorila jer gostiju nije bilo cim bi mracak poceo…..

Tako je bilo par veceri a onda se sve vratilo na staro, svetla su pocela da se gase, po soru su se krisom sastajali svaleri sa svalerkama, lopovi su krali nocu kokosi, a kafana je radila  opet do rane zore, belim lukom su se mazale jos samo babe i po koja vracara.

Ona dva bilmeza su te veceri prosla najgore.

Vozac je fasovao daleko vise olovljika od bilmeza.

Jao zaurlao je iz sveg glasa, pogodi me dzukela matora, pogodi me zlikovac, ubi me kao zeca.

Bilmez je takodje urliknuo al ga je strah jos vise motivisao da protutnji kroz kukuruze sa rukama na dupetu koje je bilo svo izresetano.

Trcali su robjasi sve dok nisu izleteli na asfaltni put koji vodi prema Sapcu.

Tu su ustopirali neke mortus pijane  cigane korpare koji su ih odbacili do grada.

Onako iscepani i krvavi u ranu zoru banuli su taksijem  u kucu   gazde Shinter Klopa.

Taksisti su rekli da od gazde trazi novac jer ga oni nemaju.

Taksista je samo slozio kiselu facu kad ih je ispratio iz svoje limuzine  onako krvave .

Za sebe je  prokomentarisao…neka hvala sto se mene tice ja vas nisam ni video….a tu njegovu  lovu cu  da zaboravim….pametnije ce mi biti…taj ionako nikome nista  ne placa.

Mene ne pominjite, pa necu ni ja vas ,nista ja video nisam, a ni cuo..

Ako tako hoces neka ti bude rece mu bilmez.

Uleteli su zatim u dvoriste velelepne vile  i poceli su da lupaju na gazdina  vrata.

Otvaraj, otvaraj ,zlikovce prokleti urlali su u horu.

Gazda je izasao bunovan u gacama pa se zaprepastio kad ih je ugledao onako krvave i podnadule od modrica i posekotina.

Pa sta je to bilo,otkud sad vi upita ih…zasto galamite magarci  pricajte tise.

Gde vam je auto sto sam vam ga dao sto ste tako iscepani, pa otkud te modrice i ta krv…da ga niste preklali idioti jedni blesavi.

Sta je bilo, ti nas u ovakvom stanju i momentu  pitas za onu  tvoju krntiju…. odbrusi mu bilmez.

Pa jeste li eliminisali onog lika tamo u Subotistu…. upita ih gazda.

Aha, kako da nismo zareza na gazdu vozac.

Poslao si nas na onog zlikovca sa jednim heklerom i pistoljem u krsini od auta da likvidiramo lika koji ima raketne bacace,bombe , haubice i citavu armiju pomagaca.

Poslao si nas na legionara placenog ubicu komandosa  da za bednu lovu  pogubimo glave.

Ko je komandos, ko je legionar, pokusa da se nasmeje gazda Shinter Klopa…ta ajte molim vas ona matora budala da bude komandos.

Bilemz skoci na gazdu i uhvati ga za gusu.

Cuj ti nacifrani smokljo, nemoj samo da mi se smejes i podjebavas me u ranu zoru.

Meni do smeha nije a ne bi trebao ni ti da se smejes.

Nemas pojma sta smo preziveli.

Izvukli smo zive glave jedva.

Dupeta i ledja su nam puna gelera, ogluvili smo obojica od detonacija.

Noge su mi krvave a u glavi mi zvoni kao u crkvenom tornju, oci me peku od krvi i znoja,pluca su mi puna baruta i  gasova od eksploziva.

Odma da nas pakujes na neku privatnu kliniku da nas okrpe i srede.

Platices nam nase muke sa po sto hilajda evra da sve ovo zaboravimo.

Platices nam sve da ti ne bi sad iscupali grkljan djubre jedno lazljivo.

Ona tvoja obecanja za stranku i politiku daj nekoj drugoj budali, nama je dosta po stotka, daj nam lovu pa da se razilazimo.

A zasto niste likvidirali onog ludaka odbrusi besno gazda.

Ovog lika ne moze niko da likvidira, to ti ja kazem.

Ja koji sam ljude ubijao kao muve ti sad kazem da njega niko ne moze ubiti, on je utvara, pojavljuje se niotkud i krece se kroz sumu kao duh.

Ima devet zivota, ne mozes ga vezati  lisicama ,odveze se, taj ima moc da izvuce ulje iz motora vezanih ruku, puca kao kauboj, ide kroz sumu kao lisica, baca bombe kao kruske i ima kondiciju kao nadcovek.

Ako si gledao onog Ramba u filmu e taj rambo je za ovog matorca seronja i picka obicna.

Onaj auto sto si nam  ga dao zaboravi njega je verovatno unistio sa eksplozivom, oteo nam je i oruzije   vijao nas je sa tim autom, pa  onda pesaka, pucao je sve vreme psihicki nas je unistavao, a na kraju nas je presreo sa traktorom i nafilovao sa sacmom.

Gde god smo mi isli on je uvek bio ispred ili iza nas, on nas je pratio a mi ga nismo videli.

Bacao je bombe i pucao sa raketnim bacacem.

Pola sume je unistio.

Profesionalni je to ubica.

Pa kad je takav profesionalac kako ste preziveli besnio je gazda.

Da je hteo da nas ubije ubio bi nas, ali nije hteo da nas ubije nego je hteo da nas muci da bi ti mi zivi preneli poruku da se ne zajebavas sa njim.

Mi sad brisemo iz ovog grada i idemo na kraj sveta samo da se od njega sklonimo.

Daj nam lovu pa da se razilazimo.

Ti ako si mu se zamerio bolje se seli na drugu planetu, pogledaj sta je nama uradio a nismo mu se zamerili.

Ti si ga najebao…gotov si ….

Paperinos

Gazda Shinter klopa na sam pomen love i na njeno davanje  je vec dobio napad gorusice.

Kakva lova namrgodi se kad zacu zahtev robijasa.

Kome da platim dvesta hiljada evra..i za cega.

Da niste vi pili bunike.

Da niste usmrkali kilo belog pa se sad tripujete idioti jedni blesavi.

Sta ja vama ima da placam nesposobnjakovici jedni.

Jedna matora budala vas je isprasila.

Usrali ste se od straha , zasrali ste sve i jos imate hrabrosti da mi trazite novac.

Izgubili ste oruzije i auto.

Vi meni dodjete lovu a ne ja vama.

Ima da mi platite sve….plus kamata i sve ostalo sto uz to ide.

Vi ste jedne budale obicne, koje ce da trunu u zatvoru.

Ja se ne bojim nikoga a ponajmanje te budale koju vi velicate i od nje pravite nekog super heroja.

Ja sam stvorio imperiju u borbi sa mnogo vecim zverima i nisam se uplasio nikada.

Ja se ne bojim nikoga.

Ja sam neustrasiv.

Ja sam bog.

Moja stranka je zajasila vlast i necemo je dati ni po koju cenu dok sve ne rasprodamo i dok ne obezbedimo sebi cvrstu poziciju za sva vremena.

Mi necemo nikada ispustiti vlast, nikada, jer mi smo jaki i snazni.

Gazda Shinter Klopa bi ko zna koliko jos drzao hvalospevni govor samom sebi i svojoj stranci  da se nije desila strahovita eksplozija u podrumu njegove kuce.

Naime samo sto je zaustio da zapocne novu recenicu odjeknula je eksplozija iz kotlarnice u kojoj je eksplodirao plinski kotao.

Velelepnu kucu gazda je sagradio uz pomoc nekvalifikovanih  radnika koji su skarabudzili plinsku instalaciju  koja je popustila i prouzrokovala ovu havariju.

Cela mu je firma pocivala na takvoj radnoj snazi koja je bila neplacena ili slabo placena.

Stranka je masno zaradjivala na takvim radnicima koji su bili neplaceni i neprijavljeni.

Angazovani su po par meseci i otpustani da bi na njihovo mesto dosli novi nesretnici.

Uz pomoc takvih tutumraka gazda je pravio ogromne profite na namestenim tenderima i angazmanima na raznim gradilistima gde je uzimao masne provizije za krparenja i karabudziranja.

Stranka ga je uvek pokrivala.

Eksplozija je bila toliko silovita da je ceo suteren kuce bio razvaljen.

Prozori su poizletali, vrata su se raspala.

Sva instalacija je bila unistena.

Noseci zidovi su popucali.

Kuca se spustila za ceo sprat.

Robijasi su poizletali iz kuce i zalegli na travnjak.

Gazda je izveo celu svoju familiju iz kuce i onako zaprepasceno sa travnjaka je posmatrao svoju kucurinu kako se  zatim pod teretom posle par minuta urusila i pretvorila u hrpu cigala i armiranog betona.

Uhvatio se za glavu i zajaukao iz sveg glasa.

Jao sta me snadje….za malo da poginem, sta ovo bi.

Robijasi su mu prisli i dosapnuli mu da sto se njih tice nije im vise duzan nista.

Gazda eto sad vidis na koga si se namerio, a ti sad radi kako hoces.

Matori je vec dosao i do tebe.

Ovo je tek pocetak i upozorenje.

Tako je i sa nama poceo.

Nisi nam verovao, eto sad vidi koliko smo bili u pravu.

A ti rece da si mocan i da se ne bojis nikoga …evo ti ga sad.

Robijasi su se stresli od jeze i groznog prizora srusene kuce.

Osvrnuli su se oko sebe i pogledali ljude na ulici  koji su vec poceli da se okupljaju.

Doneli su jednoglasno odluku.

Oni iz ovih stopa idu da se prijave policiji i da se  vrate u zatvor gde im je ipak najsigurnije.

Gazda najebao si ga, najebao si ga….dosapnu  bilmez gazdi, ovaj lik je mnogo gadan i zajeban.

Verovatno te sad posmatra iz one guzve i smeje se u sebi.

Mi dizemo ruke od svega, i ako bude trebalo za tog matorca cemo da radimo za dzaba.

On je bos, on je glavni i bolje je biti uz njega nego protiv njega.

Pogledaj samo sa kakvim on oruzijem barata.

Pa roknuo ti je kucu sa nekim eksplozivom tako strucno da je stradala samo tvoja kuca a niko nije povredjen.

Profesionalac pravi.

Ej zajeban je to lik, vrlo zajeban……ovom ces morati da platis…kolko god bude trazio….placaj mu i sklanjaj mu se sa puta.

A mi odosmo…..sledeci put kad nas vidis…..znaj da za njega radimo….ako ti bude trazio ljude….slobodno nas preporuci i reci mu da smo mu zahvalni sto nas nije roknuo.

Zahvali mu se u nase ime.

Paperinos

Robijasi su gazdi Shinter Klopa bacili one svoje  clanske karte u koje su prethodno pljunuli.

Evo ti ove tvoje artije i sa njima obrisi svoje  usrano  dupe.

Ajde zdravo i crko dabogda.

I nemoj slucajno da si nas bilo kad i bilo gde pomenuo da ti ne bismo prosvirali tu blesavu glavu.

Upamti ovo sto smo ti rekli.

Onog matorca si nam ti namestio da najebemo, tu smo se zajebali i popusili,on je klasa za nas ali za tebe cemo mi uvek biti tata mate i tebe cemo moci da roknemo kad god budemo to hteli.

Znaci tvoj zivot je u nasim rukama.

Pobrini se da tamo u mardelju dobijamo uvek dovoljno love da ne propevamo.

Upamti to, i nemoj da se zajebes pa da propevas nesto nekome,jer ako mi jezike odvezemo pa bice svega.

Koliko si debelo zasrao vidi se po tome sto ti je kucu srusio.

Kuca je svetinja kod mafije kao i porodica i na nju se ne udara, osim ako nisi debelo usrao motku.

A ti se je zasrao do balcaka.

Tako da znas  zaboravi nas  jer znaj da je sa tobom zavrseno.

Pakuj  lupezu svoje kofere i hvataj  tutanj, ako imas gde.

Robijasi su se zurnim koracima uputili prema ulici.

Gazda je samo zaprepasceno pogledao u njihovom pravcu i okrenuo se oko sebe hteo je da se onesvsti ali se nekako uspeo spustiti i leci na travu .

Legao je na vlaznu travu i upro pogled u nebo.

O boze moj zar je moguce da je ona matora budala iz Subotista neki tako opasan lik.

Otkud ta budala u mafiji….. pa koja je to mafija a da nije u nasoj stranci.

Zar je moguce da toj budali niko nista ne moze i da se taj idiot nikoga ne boji.

Da to  nisu neki Sicilijanci majku li im zabarsku.

Kucu mi je srusio, gume na kamionima  izbusio , ove bilmeze izmasakrirao.

Ko je taj covek zapravo.

Taj nije iz Novog Sada, cim se on zove Paganini tu nisu cista posla..to je neki zabar, zabar je u pitanju majku li im onu mafijasku….i ovde su dosli da mafijase i rokaju.

Taj je uzeo lazni identitet, glupira se i klosari  po pijaci a ustvari je neki don.

To je neki mafijaski  bos ,glavesina.

To je mafioza, matora mafioza koja je sve prezivela i opstala zato sto je lukav i prepreden.

Au ala sam ga najebao, gde bas ja  na njega da naletim.

Sta mi je to trebalo, ko me zajeba da se zakacim sa tom facom.

Zar mi je malo bilo to  sto sam imao ,sta sam  vise hteo, uvek mi je bilo malo.

Nisam se pomucio za sve ovo sto imam ama bas ni  malo,zato sam postao proklet i nezajazljiv.

Prokletstvo je to moje ne umem da stanem.

Nikad mi dosta,alav sam ko svinja.

Sad cu da najebem.

Znao sam ja da ovo ne moze da traje vecno, al nisam znao da ce tako brzo proci.

Ovi moji iz stranke ce da me otkace cim mi krenu poslovi nizbrdo.

Bagra je sve to jedna pokvarena,samo me koriste.

Ostavice me na cedilu.

Sta sad da radim, jadan ja….sta sad da radim i kome da se obratim za pomoc.

U policiju nesmem ici a i sta cu tamo pa oni su govna jos gora od ovih robijasa, uzece mi moje lepe parice i ostavice me da me ona mafioza izmasakrira.

Dok se gazda Shinter Klopa pitao i muke mucio robijasi su se vratili u zatvor.

Maestro se vratio na svoju parcelu i razvlastio Limara.

Nas biznis sa obelezavanjem onih famoznih traka po livadi Paganini je prekinuo sa komandom da odmah idemo na  klopu i da odlozimo radove  koje je ludi limar organizovao.

Odusevljeno smo primili kraj vlasti ludog Limara.

Limar je jedini bio tuzan zbog kraja vladavine i silaska sa vlasti.

Maestru je ispricao svoje vidjenje sukoba sa onim inspektorom.

Maestro ga je utesio da se ne treba brinuti za te kancelarijske miseve i da ce on sve to srediti kad za to dodje vreme.

U Subotiste je  upravo pristigla i mafijaska ekipa koju je angazovao Klavirovic Svirko.

Oni su takodje dosli da likvidiraju Paganinija.

Klavirovic je angazovao preko posrednika najjeftiniju ekipu za likvidaciju.

Ekipu su cinili niko drugi do moj bivsi profesor fiskulture famozni Paja Labud i njegov brat prevarant Shone.

Ekipu je dopunio i njihov rodjak Sale  klinac takodje kompleksas mafijas u pokusaju.

Vozac im je bila njihova ofucana majka .

Ostareli Labud i njagov brat Shone su bili logistika mladjanom idiotu Saletu koji bio neposredni izvrsilac svih likvidacija.

Likvidacije su izvodili uglavnom sa eksplozivom koji su zrtvama postavljali ispod automobila .

Ta cetvoroclana ekipa je u vremenu krize pocela da se bavi likvidacijama.

Radili su za mafijase i narucioce iz sfere politike i biznisa.

Uknjizili su poprilican broj likvidacija po celom regionu i nikome jos nisu zapali za oko.

To je bilo zato sto se Paja Labud posle debakla u mojoj skoli obreo na novom radnom mestu u drzavnoj bezbednosti u koju je uvukao i svog brata.

U vremenu raspada one velike drzave i pada svih vrednosti nekarakterni kompleksas Labud je bio idealan kadar za novu politicku ekipu koja je zajasila ovaj narod.

Kao  bivsi profesor fiskulture bio je angazovan u jednom  paravojnom kampu gde je obucavao pljackase i raznorazne ludake pokupljene sa koca i konopca da u njihovoj reziji cine zverstva po ratistima i raspiruju mrznju medju nekad bratskim narodima.

Samo je psihopata mogao taj posao da radi, a Labud je bio bas to.

Nije imao savesti niti morala, bio je hladan i bezdusan.

Obreo se i na  Bosanskom ratistu gde se pokazao kao ratni zlocinac i svirepi ubica neduznih ljudi.

Sluzba je pedantno ubelezila te njegove “zasluge” pa ga je angazovala i van ratista da radi u uzavreloj prestonici Beogradu gde je kriminal bas lepo buknuo i rasirio se.

Drzava se borila deklarativno protiv kriminala ali se u sustini borila samo protiv kriminalaca koji nisu bili u ekipi njihovih rasturaca droge i policijskih kriminalaca dilera deviza i kojekakvih sranja pomocu kojih su kao taoce drzali celo stanovnistvo ove jadne i bedne tragicna  zemlje po imenu Srbija.

Labud se devedesetih godna bas naradio za tu drzavu.

Nocima je sacekivao kojekakve likove i ubijao ih bez trunke grize savesti.

Tu se bas lepo pokazao pa je brzo napredovao.

Uspeo je da se doskoluje na nekim kursevima i da za sobom u sluzbu povuce veci deo svoje familije.

Ubacio je celu familiju u “posao”

Svi su se nasli u toj drzavnoj nasilnoj masineriji.

Imali su porodicni gen zlikovca i bezdusnika.

Cak je i svoju kevu  Paja Labud udomio nekom  matorom penzionisanom pukovniku drzavne bezbednosti koji im je za svoga zivota izdejstvovao razne benificije u sluzbi.

Kad je umro prisvojili su njegovu velelepnu vilu na Dedinju i uselili se u nju.

Tu vilu je pukovnik bivsi udbas oteo predratnim bogatasima takodje zlikovcima i ubicama koje je licno  on streljao na savskom pristanistu i bacio u reku.

Oteto prokleto ima narodna izreka,pukovnika nije imao ko da nasledi svi su mu ubrzo pomrli i od nekad brojne familije nije ostalo niti jednog jedinog potomka ili naslednika da to oteto sebi prisvoji.

Zenio se devet puta ali su mu sve zene pomrle od kojekakvih bolestina.

On je na kraju pandrknuo u teskim mukama dok se sav raspadao i dok su mu komadi mesa otpadali sa tela zbog teske secerne bolesti koja ga je izjedala i mucila decenijama.

Prokletstvo se nastavilo jer su kucu zaposeli novi zlikovci.

labudova familija se doselila.

Tu su se uhlebili neko vreme i pokupili su veze i vezice sa kojekakvim kriminalcima koje je nasa drzava angazovala za kojekakve marifetluke i likvidacije po celom svetu i koji su im bili redovni gosti u toj vili.

Pala su tu i prva poznanstva sa velikim igracima…..poceli su da upoznaju razne face i mafioze znacajnijeg kalibra.

Krenula su skupa  druzenja po nocnim klubovima i kockarnicama gde su gubili enormne svote novca zaradjene na likvidacijama.

Tu su se i ubacili u taj necasan i podao posao da ubijaju ljude za relativno sitan  novac da bi svoje  svakodnevne kockarske dugove servisirali.

Zacarani krug je zatvoren.

Vise se nije moglo nazad ,izlaska nije bilo.

Ubistva su se pokazala kao profitabilan biznis.

Skucili su se lepo, poceli su da luksuziraju, pokupovali su nekretnine po Beogradu, otvorili firme, poceli su da zive bas luksuzno.

Lova je dolazila ali je i odlazila u velikim kolicinama ,smrkali su  manijaci kokain svaki dan, a to je bas kostalo.

Polulegalne poslove koje su otpoceli su im donosili malo zarade, a njihovi apetiti su bas porasli.

Luksuzan zivot ih je uzeo pod svoje.

Da bi opstali u tolikom luksuzu morali su sve vise i vise da zaradjuju  likvidacijama za novac.

Cena poslova je pala,jer je konkurencija pocela da cini svoje i u toj bransi.

Ljudski zivot je na ovim prostorima toliko devalvirao da je postao bezvredan.

Ubiti nekog postalo je potpuno normalno i vrlo lako izvodljivo.

Ubistvima su se bavili svi, pocev od klinaca pa do matorih penzionisanih pandura.

Labudova ekipa je resila da na  prezasicenom trazistu nastupi sa damping cenama.

Nos ih je sve vise i vise svrbio,dnevno su smrkali toliko kokaina da je to bilo za ne poverovati a love je bilo sve manje i manje ,a kockarski   dugovi su rasli  pa vise nisu mogli da ih isplacuju iz redovnih prihoda.

Poceli su da brljaju, i da gube velike poslove,poceli su da klosare i da rade po svaku cenu.

Paperinos

Ovaj  novi posao  da za racun Klavirovic Svirka likvidiraju Paganinija su prihvatili jer su  bili debelo u minusu kod dobavljaca kokaina a nos ih je bas zasvrbio.

Bili su ocajni zavisnici, debelo navuceni na to zlo.

Mladjani Sale mafioza u pokusaju je bio takodje vec narkoman sa zavidnim stazom.

Imao je desetogodisnji staz  kokainskog narkomana u svojoj dvadeset i osmoj godini.

Imao je opaku narav i bezdusnost kakva se retko srece.

Poceo je sa nekim tabletama i travom da bi se ubrzo dohvatio ozbiljnijih narkotika.

I on je bio bilder kao i Labud  i  sumanuti gutac tableta.

Hemija mu je skroz unistila psihu, bio je stalno  agresivan i  kivan na ceo svet.

Imao je neke cudne tikove i mucao je konstantno.

Bio je takodje kompleksas prve vrste poput  njegovog rodje Labuda.

Zahvaljujuci rodjacima i biznisu  i on je  sumanuto smrkao kokain u enormnim kolicinama.

Kokain u kombinaciji sa hemijom koju je gutao je od njega stvorio monstruma.

Bio je uzasno agresivan i potezao je pistolj za svaku budalastinu.

Bio je ozloglaseni kriminalac i nerado vidjen gost na  Beogradskim splavovima i  po diskotekama.

Muvao se svuda po gradu u potrazi za zrtvama sa kojima bi se pokacio oko bilo koje banalnosti.

Pucao je vrlo lose i neprecizno jer nije mogao da se koncentrise ni na sta pa je u tim njegovim nocnim obracunima uglavnom izvlacio deblji kraj i bio je stalno u nekim ranama i posekotinama koje je fasovao redovno.

Tukli su ga mnogo manji likovi krzljavi i nikakvi, u poredjenju sa njegovom grandioznom pojavom  kao sto se to desavalo i njegovom rodjaku Labudu pre dve decenije  u ringu.

Sale je posle svakog  takog batinanja vadio pistolj i pucao besomucno  po lokalu u zelji da se osveti za mlacenje.

Gazde lokala su ga zato uvek skartirale i  terale napolje cim bi im se pojavio na vratima objekta.

Ia tko je taj idiot stalno menjao mesta svojih izlazaka.

Danju je bio neupotrebljiv, bio je nocna ptica koja se grozila dnevne svetlosti i cim bi sunce zaslo izlazio bi iz jazbine i kretao u tumaranje.

Od svakog posla je dobijao neke mrvice pa je zato stalno bio nezadovoljan i kivan na svoje starije rodjake koji su ziveli u blagostanju i razbacivali se bezdusno.

Da bi popravio svoje finansijsko stanje i izfinansirao skup sport koji je upraznjavao dilovao je drogu deci .

Imao je razgranatu mrezu svojih rasturaca koji su visili ispred skola gde su to Saletovo smece prodavali deci.

Roditelji su mu bili alkoholicari koji su okoncali svoje kratke zivote u dusevnoj bolnici u Kovinu.

Sale je posle njihove smrti potpao pod drzavno starateljstvo.

Bio je u domu za nezbrinutu decu sve do punolestva.

I kao domac je bio okarakterisan kao nekarakteran , bio je  lopuza i lazov.

Krao je i varao koga god je stigao.

Nije imao prijatelja medju normalnim ljudima.

Druzio se samo sa sebi slicnim likovima.

Nije zavrsio nista od skole i nije imao elementarnu moc percepcije i koncentracije za bilo sta.

Ovu akciju  likvidacije maestra Paganinija u Subotistu  je docekao bez prebijene pare iako mu je trebalo biti isplaceno poprilicno novca za prethodne poslove.

Kao i svi njemu slicni olosi tako ni on nije imao nista od ustedjevine, ziveo je od danas do sutra ka prava stetocina, koja samo otima i nanosi nesrecu normalnim ljudima.

Zaduzuvao se a dugove nije vracao, otimao je od normalnog  postenog sveta, obmanjivao je koga god je stigao sa svojim tugaljivim pricama o svom nesrecnom detinjstvu i nemanju srece da zapocne neki posten i normalan posao.

Puput svojih rodjaka i on je bio zloca i zavidan lik svakom uspesnom i postenom coveku.

Divio se nekim  kultnim kriminalcima i olosima i mastao je da i on postane takav…jednog dana.

Pre ove akcije u Subotistu su odradili nekog sportskog menadzera u Bugarskoj.

Labud mu nije isplatio njegov obecani deo uz izgovor da  ni on nije dobio celokupan iznos.

Slagao ga je naravno.

Novac za sportskog menadzera su dobili Labud i njegov burazer  Shone ali su taj isti ekspresno  prokockali u jednom kazinu par dana kasnije.

Zaboravili su na svog mladog rodjaka kog su smatrali idiotom koji nije dostojan  tog novca.

Njegova uloga u toj akciji je bila marginalna pa su ga odmah izbacili sa platnog spiska.

A dobili su lepu cifru za tog menadzera.

Sportski menadzer je bio i distributer laznih dolara pa se opako zamerio sa suparnickim klanom koji je takodje radio taj biznis.

Dva igraca u takvom poslu jednostavno ne mogu da egzistiraju.

Neko je morao da se izbaci.

Suparnicki klan je zato posegao za placenim ubicama da eliminisu konkurenciju u tom njihovom profitabilnom  biznisu gde nije bilo mesta za onog drugog.

Biznismen konkurent je eliminisan i posao je mogao da ide dalje.

Njega su odradili Labud i familija.

To odradili je u njihovom zargonu znacilo da su ga ucmekali.

Ucmekali su ga u njegovoj skupoj blindiranoj limuzini i pored brda telohranitelja i jakog obezbedjenja.

Taj lik je vec mnogo puta pre  toga  bio na meti kojekakvih atentaora.

Pucali su na njega kojekakvi likovi i placene ubice  ali se on uvek izvlacio za dlaku i prezivljavao .

Vec je dobio naziv "covek sa devet zivota" jer je toliko atentatat preziveo.

Angazovao je jednu poznatu firmu da mu urade najvisi stepen zastite u limuzinu sa kojom se vozio svaki dan.

Bio je vrlo oprezan i nije nigde isao bez pratnje.

Nosio je pancirni prsluk i bio je naoruzan do zuba.

Labud  je dobio porudzbinu  za likvidaciju od Bugarskog  posrednika koji mu je uzeo pola cifre za posredovanje.

Labud je bio u krizi pa je  to bez pogovora prihvatio i uzeo avans.

Ta polovina je bila izuzetno velika ali ni priblizno kolika je trebala biti spram rizika koji su imali za tako krupnu zverku.

Labud je bio u tesnacu pa je prihvatio tu ponudu.

Cela njegova familija je otisla do Sofije da odradi tog menadzera  kriminalca.

Smislili su vrlo perfidan plan da ga likvidiraju.

U Beogradu su napakovali u jedan auto eksploziv i sa tim autom su poslali svoju matoru kevu do Bugarske.

Beli opel omega  karavan Beogradskih tablica uopste nije pobudio sumnju ni kod carine niti kod obezbedjenja mafijasa jer je delovao tipicno svercerski plus ga je vozila matora babetina.

Rutinska pasoska kontrola i harac od deset evra je bila uobicajena tarifa koju je baba dala i prosla je bez kontrole u limuzini u kojoj je bilo toliko eksploziva da je mogla da oduva ceo granicni prelaz.

Labud je sa ostatkom ekipe bio u svojem BMW-u X 5 i pratio je svoju kevu sa bezbedne distance.

U predgradju Sofije su parkirali omegu i sa BMW-om su svi zajedno  krenuli u potragu za istim takvim automobilom opel omegom.

Ukrali su identican auto  i na njega su stavili ranije spremljenne  lazne  beogradske tablice koje je Labud porucio od svojih udbaskih saradnika.

I u taj ukradeni automobil su napakovali onaj eksploziv koji je baba prenela.

Danima su pratili onog mafijasa dok nisu videli gde se krece.

Na dva mesta su parkirali te automobile ubice u nadi da ce se na jednom od njih pojaviti mafijas.

Posrecilo im se vec sledeceg dana.

Mafijas se pojavio sa svojom svitom ispred jednog  ekskluzivnog restorana gde je bio redovan gost.

Opel omega je bila na nekih dvadeset metara od  mafijasa.

Cim je  menadzer prisao  tom automobilu aktivirali su sa daljinskom komandom eksploziv i oduvali mafijasa i pola parkinga sa celokupnim obezbedjenjem .

Eksplozija je bila opaka jer je kolicina eksploziva u  tom automobilu bila poprilicna.

Labud je dodatno angazovao svoju kevu da u Sofiji pazari plasticne kante i da ih natankuje sa benzinom.

Limuzina je bila krcata sa benzinom i eksplozivom kao i ona druga.

Pun gepek i ceo prostor iza zadnjeg sedista je bio napunjen sa benzinom.

Eksplozija i pozar koji je potom nastao unistili su sve okolne objekte i  pobili su sve ljude koji su se tu zatekli.

Da bi uklonili tragove Labud i familija su odmah  aktivirali  i drugi automobil bombu.

Ta  druga eksplozija je pobila potpuno neduzne ljude u drugom delu grada gde su Labud i familija  ocekivali da se mafijas pojavi ako ih ovde omasi.

Dva identicna automobila, oba sa eksplozivom  isti scenarijo …te cinjenice nisu mogle tek tako da prodju.

Labud i familija su napravili kobnu gresku.

Preterali su.

Ovakva bezdusnost je odmah alarmirala kompletnu policiju i interpol da se pocinioci ovog zlodela pocnu traziti po celom regionu.

Paperinos

Labud je sa familijom uspesno pobegao iz Bugarske i preko Ruminije i Madjarske se vratio do Beograda okolnim putem sa laznim dokumentima i registarskim oznakama ali sa istim BMW-om X 5 koji je snimljen na izlasku iz Bugarske.

Interpol je poceo da istrazuje ko je zapravo  Labud.

Podaci iz Interpola su dospeli i do Ruske  mafije koja je takodje pocela da trazi Labuda i njegovu ekipu.

Ruski mafijasi  su u Labudovom bombaskom napadu u onoj drugoj eksploziji izgubili vrlo vaznog operativca bivseg pripadnika KGB-a, koji se pukim slucajem zadesio na tom mestu kad je Labud aktivirao paklenu masinu.

Interpol je mozda i mogao da oprosti i zaboravi ovaj zlocin ali Rusi ne.

Rusi ne prastaju nikome.

Cela bivsa KGB sluzba sa svojim  ogromnim resursima se u doba perestrojke zvanicno rasformirala, ali su pravi poznavaoci  prilika i neprilika u Rusiji znali da se ta sluzba vesto integrisala i infiltrirala u sve pore novog  drustva i da je ta sluzba i dalje drzala sve konce u svojim rukama.

Raspad bivseg SSR-a je ustvari bila vesta rezija da se Rusija ojaca i da se Ruski kapital plasira preko gvozdene zavese.

Rusi su okupirali svet bez ijednog ispaljenog metka vestom zrtvom svog blokovskog monopola i planskim rasturanjem svoje megalomanske nefunkcionalne  drzave.

Nije slucajno Ruska skola saha najbolja, zrtvovali su kvantitet da bi dobili kvalitet i u par poteza su matirali svog rivala.

Svetska ekonomija je krahirala posle dvadeset godina posle pirove pobede NAT-o saveza  .

A najveca super sila USA je na kolenima zaduzena do guse sa ogromnim deficitom i najgorim imidzom u svetu.

Amerikanci se bore na mnogim frontovima, sa promenljivim uspehom, finansiraju  svoje sulude vojne  misije sa kreditima koje uzimaju od Kine koja im je celokupnu industriju preuzela i preselila kod sebe.

Kina je iz dana u dan sve jaca i uticajnija, dok se jenki politicari roguse i gundjaju na tu cinjenicu , ali se niko ne usudjuje da im se suprostavi.

Trku u naoruzanju koju su  u vreme hladnog rata sumanuto forsirali gube sigurno.

Nece dugo moci da izdrze taj tempo.

Amerika tone dok se Rusija izdize.

Veliku zaslugu za tu cinjenicu ima bas ta bivsa sluzba….famozni KGB.

KGB je imao svoje ljude u privredi, politici, pa i mafiji.

KGB je posato vlasnik celokupne finansijske strukture nove Rusije i ogromnih resursa.

KGB je postao kompanija, i to ne obicna nego najveca i najmocnija.

Imali su kontrolu nad gasom i naftom sa kojom su u saci drzali celu evropsku uniju .

Zavrstanjem ventila na gasovodu su disciplinovali sve neposlusne zemlje koje su se hvalile time da su nezavisne.

Jednim potezom su matirali evropsku ekonomiju.

Lobirali su i mestarili samo za Ruski interes , za razliku od ostalih svetskih bogatasa koji nisu imali taj osecaj patriotizma.

Paperinos

Rusi su svoje odbegle tajkune koji su pod uticajem stranih obavestajnih  sluzbi poceli da blate svoju otadzbinu doveli lako u red opet uz pomoc famozne KGB ekipe.

Lajavi tajkuni posle tretmana  KGB sluzbe postadose vrli promoteri Ruske demokratije i blagostanja.

Pokupovase fudbalske klubove po svetu besne jahte i vile ali sav profit vratise u svoju otadzbinu.

Proradio im zal za otadzbinom i nostalgija….postadose siroke ruke  donatori i humanitarni radnici za svoje  siromasne sunarodnike u otadzbini.

Cudo je ta firma, jos cudnijeg imena.

Labud bi ko zna jos koliko vrsljao da se nije njima ovako glupo zamerio.

Ovu  zadnju akciju u Subotistu  gde su trebali da likvidiraju Maestra Labud i ekipa  su smatrali za trecerazrednu pa se nisu bas nesto strecali niti su imali posebnu tremu pred…. nastup.

Imali su pri sebi ceo arsenal kojekakvih paklenih naprava posto nisu imali predstavu ko je uopste taj covek kog treba da likvidiraju i koliko se taj isti  cuva.

Imali su sture imformacije o adresi i par fotografija lokacije i samog maestra kog su potajno uslikali Klavirovicevi poslusnici.

Pa ovo je neka seljacina, rece onako  snishodljivo Sale narkomancina svom rodjaku Shonetu…..ovog mozemo i sa toljagom roknuti , na njega ne treba trositi skupu tehniku.

Labudova keva je bacila maestrovu  fotografiju svom sinu Labudu sa komentarom da joj se uopste taj covek ne dopada i da nema stila i da se oblaci kao klosar.

Pa gde njega nadje sine moj, zar smo tako nisko pali da seljake tamanimo.

Ih sad biste jos i da birate, rece Labud, ovaj posao nam treba za troskove.

Nema onakvih bugarskih biznismena svaki dan, nema ih.

Posmatrajte ovo selo i gledajte gde nam moze biti zgodno da se okrenemo a da ne iskaljamo auto.

Samo nam jos fali neka kaljuga da se u njoj zaglavimo.

Ih jako je ovo selo, rece Shone jedna ulica postoji i ta jedna  im je kaljava kao da je u Tunguziji, nema sta Balkan je Balkan, nikad ovo nece biti Evropa, nikada.

Ja sam svetski putnik al nigde takvog blata ne videh kao ovde kod nas.

Tu sto moze covek dase iskalja pa to je cudo.

Sve je kod nas lose pa cak i blato, ej ono Evropsko blato je kulturno blato, ono te ne prlja, sto ga vise gazis ti si sve cistiji.

Muka me hvata sto ovde moram da zivim, da mi nije Beograda  i onog asfalta tacno ne znam sta bih radio, ovde su ljudi tako ograniceni i glupi, grozota jedna, bas mrzim ova sela, bas ih mrzim.

Ne mogu da verujem da neko moze ovde da zivi u ovom blatu i ovoj memli.

Pogledaj ove male kuce, pa to je uzas, koji su to bedni ljudi koji zive ovde.

Ajde tisina, dosta vise serendanja ,pustite me da vozim rece im Labud.

Prosli su malom brzinom kroz  celo selo cisto da osmotre kucu i maestrov plac pored Klavirovicevog poligona za ispiranje mozga vozacima.

Aha tu je taj plac ,znaci dobro, e sad  ajmo nazad.

Okrenuli su auto i vratili se nazad i tako pet puta za sat vremena.

Ulica je bila pusta i slabo osvetljena.

Jedino svetlo je bilo kod crkve i kod prazne birtije Alf u kojoj je gazda spremao svoj improvizovan krevet da u njemu prespava jos jednu noc.

Vladari iz senke su takodje bili u iscekivanju.... nove  radio poruke .

Cekali su izvestaj od one ekipe iz Beograda, ocekivali su i novi automobil.

Pop Tomislav je zakljucavao vrata na crkvi.

Ducandzija je  brojao mrsavi dnevni pazar.

Brica je  cistio pepeo iz svoje malene peci.

Upravnik poste je popunjavao  loto listice .

Novinar Cabadaj je ljustio krompir sa deda Ivanom.

Jova Gica je brisao blendu  svog fotoaparata i  zamisljao je ogroman dzoint u svojim rukama.

Limar je ceprkao nesto oko Vratburga i svaki cas je bogoradao sto vis enije na vlasti.

Labud je smisljao kako da ubije Paganinija….. vec  je imao ideju gde da se postavi eksploziv i kako da ga aktivira.

Kuca u kojoj smo svi bili je bila naslonjena na jedan prazan plac koji je sav zarastao u korov.

Taj plac je idealan za  prilaz terenu.

Labud je video i automobile u dvoristu.

Tu je bio maestrov Vartburg , kumova skoda i najnoviji maestrov plen od onih robijasa golf trojka.

Posto je golf bio zadnji u redu limuzina Paja Labud  je opazio Paganinija da se mota oko njega pa je pretpostavio da je to maestrov automobil.

Dao je paklenu masinu svom rodjaku Saletu  , poslao ga  je da je postavi ispod poda golfa i zalepi  tacno ispod sedista vozaca sa specijalnim magnetom.

Taj auto vozi sigurno nasa meta, rece Labud onako polutiho, idi Sale i postavi je.

Mi cemo te ostaviti na kraj sela , a ti lepo odestaj tamo do onog praznog placa, sakri se i sacekaj da se ljudi sklone sa dvorista i odu na spavanje.

Osmotri jos jednom da li taj Paganini zaista vozi tog golfa .

Cim teren bude cist postavi eksploziv i povlaci se.

Sacekaj nas na kraj sela sakri se da ne budes primecen  i pozovi nas  telefonom.

Mi cemo te pokupiti u prolazu  i onda je sve vec stvar rutine.

Paperinos

Mafioza u pokusaju Labudov mladjani rodjak  Sale je iskocio iz auta i trcecim korakom se uputio prema onom praznom placu odajkle je nameravao da se prisunja maestrovom  golfu i postavi eksploziv.

Cim je mrak pao i cim se dvoriste ispraznilo postavio je paklenu masinu ispod auta i uhvatio tutanj.

Na kraj sela ga je sacekala familija i odmah su pobegli sa lica mesta u pravcu Obreza odakle su hteli da izvrse aktivaciju eksploziva .

Trebali su da ga aktiviraju kad im senzor pokreta integrisan u tu skalameriju posalje signal da je vozilo u pokretu .

Ova naprava je bila prvi put u upotrebi, a to mladjani Sale idiot  naravno nije znao, obavio je posao rutinski po staroj praksi  i otisao.

Niko se od nadrogiranih rodjaka nije setio da mu objasni kako se ta nova sprava koristi.

Sale cim se vratio i uleteo u auto je odmah usmrknuo par crta kokaina da se obuzda od treme i da smiri puls koji mu je dobijao pakleni ritam posle svake akcije.

Kokain su vec usmrknuli Labud i nejgov brat Shone dok je baba pauzirala  ovog puta jer je vec bila prekardasila tog dana sa smrkanjem pa joj se pritisak opasno podigao.

Labud je sa ponosom na pola puta do Obreza  saopstio familiji da prvi put imaju u upotrebi to najsavremenije cudo za likvidaciju.

Pogledajte samo ovu napravu rece im Labud ponosno pokazujuci jedan displej, cudo tehnike, vrhunska  stvar napredne  elektronike.

Sluzba je nabavila par komada za probu, a ja sam jedan smotao za sebe.

Izraelska tehnika, najaci su za ove stvari.

Sa ovim  rokaju Palestince vec deceniju celu, a mi ga tek sad pribavili.

Sa ovim uredjajem imamo stalnu komunikaciju sa paklenom masinom, mozemo da pratimo gde  se nalazi meta na koju se postavi eksploziv i da aktiviramo kad pozelimo sa bezbedne distance iz bilo kog dela sveta.

Evo na ekranu kontrolera mozemo da vidimo da li se meta krece i gde se tacno nalazi.

Mogucnost greske plus minus metar…a sta kazete.

Satelitsko cudo.

Samo treba da ukucamo parametre i sifru i odmah dobijemo sve podatke.

Evo pogledajte, Labud ukuca sifru i na displeju se ne pojavi nista.

Labud ponovi postupak i opet nista.

Ih idiote jedan jesi li ukljucio transmiter obrati se Saletu koji je usmrkivao novu crtu u svoj narkomanski nos.

Sta ukljucio slozi facu Sale…koje trans…sss mmmit  …zamuca i zape u govoru…….sta se tripujes sttttta immmma da ukkkkk……ljucujem…..zar nisi rekao samo da ggggg…a zalllll….epim.

U picku materinu..zaurla  na njega  besno Labud, idiote jedan…mutavi….jesi li ti slusao sta sam ti ja pricao magarcino jedna, bacaj taj kokain ispred nosa i slusaj sta te pitam.

Pustttt…i me budalo jedna matora odgurnu ga Sale, prestani da mi komandujes, daj mi moju lovu , hocu da mi das mmmmm….oj ddddd….eo sit sam ttttt….voje komande.

Nastade opako koskanje u autu u koje se umesase i Shone i njihova keva.

Labud je stisnuo kocnicu i zaustavio auto.

Sale izleti iz limuzine i uperi pistolj u svoje rodjake.

Da se niko nije mrdnuo, pobicu vas sssss….ve picka li vam materina looooo….opovska.

Svi ruke u vis.

Sad ce da bbbuuude kaaa ranje i roooo kanje..

Labud prvi podize ruke a za njim i njegov brat prevarant Shone.

Ej mali pazi sta radis, zajebi nervozu, usmrkao si se jebeno, opusti se, samo polako mali.

Koka te je sjebala..spusti se pod hitno, nisi svestan kakvu gresku pravis.

Njihova keva pokusa da smiri situaciju.

Sale pa ti si nas, ajde smiri se skloni taj pistolj, sve cemo se dogovoriti, pa mi smo tvoji ajde smiri se.

Sale je samo zlobno pogledom prostrelio babu…..i odbrusi joj ladno…ajde matora zacepi i ne seri mi vise, znam ja koliko sam ja vas, samo me koristite, vas sam jer vam trebam.

Vi ste drtine matore nesposobne, zato  vam ja i trebam sit sam vas.

Vucem vas ceo zivot mamu li vam olosku.

Svi ruke u vis, nemoj da se neko pomeri sasucu mu sarzer u stomak ko se mrdne urliknu Sale.

Labud se zlobno nasmeja, pokusao je da na foru izmuva Saleta…ej mali, nemoj  vise da se kurcis, spusti taj pistolj dok sam jos dobre volje.

Sale mu  istog trena opali metak izmedju nogu.

Labud se usrao od straha.

Jesi li ti normalan zacvili sad Labud drugim tonom….majku li ti jebem blesavu deciju za malo da me pogodis idote jedan nadrogirani…koji ti je kurac budalo jedna.

Tisina, zaurla Sale….svi pppp….olako da legnete na assss…..sssss….falt i da se niste mrdnuli.

Familija  se ovog puta ekspresno  opruzi po mokrom asfaltu bez pogovora.

Videli su da je djavo odneo salu.

Sale ih je tu razoruzao , pokupio im je sav novac i mobilne telefone.

Odzepario ih je skroz i sve sto je nasao prisvojio je.

Opa ala ste punise, vidi vidi ala se lova nosi po dzepovima, ima i tozla ( zlato) ima i  shake( kesha) a ima i kokiske ( kokaina)…pa lepo ste se napunili a meni mrvice udeljujete pizda li vam materina ona prokleta.

Mene levatite da nemate a puni ste kao brodovi  misevi jedni.

A ti baba dve utoke nosis, rece Sale babetini kod koje je nasao pistolje ..e...baba baba, kurcis se tu a hoces da me roknes, matora kurvetino rece joj Sale i opali je nogom u stomak.

Sram te bilo zaurla baba  Sale joj opali pesnicu u zube …….baba ne seri vise.

Dosta je bilo vaseg sranja, zaurlao je kao zver,Sale je od sad svoj gazda.

Sale sad ide da zapali grad i da se malo opusti…..a vi do sutra da mi spremite milionce kako znate i umete,,,

Milion evra naravno….misevi saslusajte me dobro .ako mi  to do sutra u podne ne spremite odrukacu vas kod Bugara….letece vam glave ko petlovima…a tebi baba pogotovo, unese se Sale babi u facu..baba ti si ga najebala…isece te na komade……ima da ti jebu milu nanu tako matoroj i ofucanoj.

Onda je seo  u dzip i odjurio nazad putem   u pravcu Subotista.

Labud i familjija besno ustadose i zaurlase na sav glas…

Bezi mali ,bezi, al nema gde da pobegnes, i tvoja glava je u torbi.

Lopuzo nezahvalana, lopove prokleti tako nam vracas za svu dobrotu.

To nam je hvala, narkomancino jedna, kopile prokleto.

Ubacio sam te u posao seronjo jedan usrani urlao je Labud.

Neces se ti kurciti sa nasom lovom, kome ti pretis narkomancino bedna, sutra cu ja da te vidim kad se vratis usran i izmlacen kad te popusti to sto si se nasmrkao.

Jao ubicu ga urlao je Labud, a baba je dopunjavala….ne sine ubicu ga ja..ja cu ga ubiti odneo mi je zlatnu narukvicu i sat od platine…..

Kevo nije valjda da si nosila onaj skupi  sat  sa dijamantima , onaj sto smo ga uzeli  od one gospodje.

One narko  biznis frajle  sto smo je roknuli…rekao sam ti sto puta da je taj sat maler promenio je stotinu vlasnika i niko ko ga je nosio  nije ziv ostao…..kevo glupaco jedna.

Jao ubicu ga zbog mog  lepog sata jecala je baba.

Moj lepi sat je odnela prokleta narkomancina…ubicu ga.

Ne ipak cu to uciniti ja rece Shone, meni je uzeo  zlatni roleks sat i moj novcanik od krokodilske koze sa  dvadeset i pet hiljada evra i novi pistolj sa drskom od slonovace.

Sta imas  dvadeset i pet hiljada evra, zaprepasti se Labud kad cu cifru, a ja ti trazio tamo u kockarnici hiljadu a ti mi rece da nemas vise, picko jedna smrdljiva stekas lovu za sebe dok ja sve delim na ravne casti.

Baba napusi Labuda da je seronja zato sto se uplasio jednog pucnja pisljivog balavandera i nije zastitio njen sat od otimacine.

Ti da cutis matora kurvetino odbrusi joj besno Labud, to je tvoje gore list, on je iz tvoje familije, to je tvoja  kurvanjska krv koju si nam donela u familiju.

Ko je kurvi verovao taj je bio i izjeban.

Cela ti je familija kurvanjska i  lopovska a plus  je i luda, svi ste pocrkali po ludnicama.

Baba ciknu kad zacu ovu uvredu, ti smokljo jedan tako da me tako  vredjas, ti  pedercino jedna nesto da mi kazes.

Pedercino jedna svi ste vi pederi cela familija tvog oca je pederska i  kukavicko alkoholicarska, kao sto si i ti.

Ma niko se nije bacio na moje,  obojica ste pederi i kukavice.

Ceo zivot vas ja stitim i branim.

Opet nasta ljuto prepiranje i galama na pustom putu.

Dok su se oni tako raspravljali ko ce da ubije Saleta i ko je kurva a ko peder u susret im je naisao onaj maestrov  golf sa operativcima koji su ga u medjuvremenu ukrali pa su  pratili upustva iz navigacionog uredjaja u potrazi za benzinskom pumpom.

Daj da zaustavimo ovaj auto sto nailazi  predlozi im baba.

Sklanjajte se sa puta u siprazije ja cu da ih zaustavim a onda se vi spremite……mozda uspemo da im ga i otmemo i sustignemo onu nasu budalu….i spasimo moj lepi sat.

Mama svaka ti cast rece Shone, imas odlicnu ideju….mama ti si genije.

Shone i Paja Labud zalegose u jendek pored puta dok se baba namesti na sred puta i poce  mahnito da mase rukama..

Jova gica mucen nesanicom je opet vrsljao po bastama i skljocao sa fotoaparatom.

Opet se uputio prema  gazdinom cardaku da istrazi fenomen polomljenih crepova.

Dva operativca koja su bila kod vladara iz senke su sa prvim mrakom poceli da sredjuju njihovu ostecenu limuzinu.

Radili su cutke ali je njihov rad ipak probudio usnulog pilota.

Pilot oborenog F117 A se iskrao iz  gazdinog caradaka i sa komsija  bricinog  strika  pokupio ves koji je tamo visio.

Secanje mu se jos nije vratilo i glava ga je opako bolela

Kad se obukao sa bricinim prnjama  krenuo je u tumaranje i potragu za hranom.

Obio je prodavnicu Pogled i  na brzaka je pokupio neku hranu iz frizidera koja mu je bila najbliza ruci.

Jedna snajka dok je cekala svalera je snimila coveka u bricinom odelu  kako obija ducan i sutradan je za tu rabotu ocinkarila ducandziji bricu.

Pilot je pokrao nesto malo salame sira , ljutih paprika feferonki i suvih kobasica.

Popakovao je tu ukradenu hranu u kutiju i u mrklom mraku strugnuo nazad  prema gazdinom cardaku kroz bricinu avliju.

Iz cardaka je posmatrao operativce kako se muce sa popravkom limuzine vladara iz senke dok je on ljustio kobaje i grickao trapist sir.

Operativci su uspeli da detektuju kvar na limuzini, pronasli su dizel gorivo u benzinu.

Odgonetnuli su misteriozan kvar.

Odvrnuli su svecice i ispraznili rezervoar limuzine.

Filter goriva su izduvali i vratili ga na mesto.

Falio im je akumulator koji je bio totalno ispraznjen  i benzin.

Odmah su se organizovali otisli su  malo niz ulicu i u maestrovom dvoristu su ukrali onog golfa .

Profesionalci su sa specijalnimk alatom  lako deaktivirali fabricku zastitu i startovali su krsinu bez problema

Bili su specijalisti za sve automobile.

Pod malim gasom i bez svetla su napustili dvoriste .

Ukljucili su  svoj najsavremeniji  navigacioni uredjaj koji im je pogresno pokazao da je najbliza benzinska pumpa u Obrezu.

I tako su se oni greskom uputili u pravcu Obreza gde su nameravali da pribave benzin.

Na putu ih je mimoisao Sale u otetom Dzipu sa kojim je projurio pored njih kao furija brzinom vecom od dvesta na sat.

Da bi izbegli direktan sudar sa nadrogiranom budalom operativci su morali da sidju sa puta.

U zadnjem momentu su se sklonili u plitak jendek pored puta.

Dzip ih je omasio samo koji santim i pored tog  sklanjanja sa puta.

Prestravljeno su iskomentarisali ovu kiks situaciju recima….maj gad…u Srbiji su sve ludaci….zar da ovde poginemo u ovoj smrdljivoj krntiji.

Sale je bio zaokupljen smrkanjem kokaina i nije video ni belu macku ispred sebe  a kamoli dronjavog golfa.

Pod punim gasom je jurio…brze od svog zivota.

Operativci su polako izasli  sa  golfom iz jendeka i nastavili su put ovog puta mnogo opreznije…i sporije.

Isli su direktno u susret babi koja ih je zaustavljala na  mracnom putu sa mahnitim mlataranjem i pozivima da joj pomognu.

Paperinos

Ko je sad ova blesava  baba u mrkloj noci progundjase operativci, sta sad ona hoce.

Budi oprezan upozori vozaca kolega, na ovom pustom putu u mrkloj noci u blesavoj zemlji kakva je Srbija  svasta je moguce, zato budi spreman na sve.

U ovoj zemlji su sve sami idioti, pa makar bili  i u liku matore babetine.

Video si sta su nasuli nasim sefovima u rezervoar i na cega im auto lici posle par dana boravka u ovoj zabiti.

Unisten je u ovoj zabiti u koju je zasao samo nekih sedamdeset kilometara.

Zato budi oprezan i osmotri babu dobro da nas slucajno ne bi iznenadila sa nekim trikom.

Pa znas sta rece vozac i repetira svoj pistolj, meni je za veceras dosta iznenadjenja bude li nesto muvala izresetacu je.

Onaj idiot u dzipu nas umalo nije ubio, sad ako treba da nas matora baba ubije il opljacka mislim da ce joj to tesko poci za rukom.

Imas pravo rece mu kolega i on takodje  repetira svoj pistolj, dosta je bilo sa tolerancijom sila je zakon.

Na nasilje treba odgovoriti sa nasiljem.

Ova zemlja je puna nasilnika i samo taj jezik ocito dobro razumeju jer sa njim i konverziraju sa celim svetom.

Nasilnici praktikuju nasilje.

Pa kad je tako onda da se i mi priviknemo na taj vid  njihove konverzacije.

Polako su stali sa automobilom i ukljucili sva cetiri migavca.

Baba  dotrca do auta i sva usplahirena poce se  pravdati i objasnjavati da joj je pozlilo i       da joj treba pomoc.

Stranci je nisu razumeli niti jednu jedinu rec, slegose ramenima i rekose da su stranci, Nemci….. i da ne govore Srpski.

Baba naravno nije uklavirila sta su joj rekli, ali je shvatila da su Nemci.

Aha…majku li vam svabovsku rece baba onako glasno da bi je culi i njeni sinovi Labud i Shone koji su bili u kanalu sakriveni, znaci vi ste svabovi.

Deco rece baba  svojim sinovima,svabovi se nalaze u autu, ima ih dvojica…..spremite se da ih savladate kad ih ja izmamim iz auta.

Baba poce da sklapa ruke i da pokazuje nesto u pravcu  puta ispred sebe i da lije suze krokodilske.

Tamo tamo , pokazivala je baba prema jendeku..tamo…pomoc..pomoc hilfe hilfe.

Operativcima nista nije bilo jasno ali su shvatili ovo hilfe.

Da nije mozda imala saobracajnu nesrecu rece vozac svom kolegi, mozda je onaj sa dzipom zakacio i nju .

Da znas da moze biti vrlo moguce , slozi se kolega, mi smo se izvukli za malo, a on je bas iz tog pravca dosao.

Verovatno je baba izletela sa puta, izgleda smo je pogresno procenili .

Pa nisu u ovoj zemlji bas svi kriminalci i prevaranti ima izgleda ovde i postenog sveta a uz to vidis da zna na Nemackom da kaze pomoc, to su izgleda one porogresivne proevropske  snage kojih ima u ovoj zemlji.

Pa sta da radimo sad.

Ne mislis valjda da je mi izvlacimo.

Pa hajde da pogledamo sta je u pitanju, ko zna sta joj se desilo.

Neka zove pomoc , bolje da se ne mesamo u sve ovo, ukrali smo automobil, mozda nas je vec vlasnik i prijavio rece kolega.

Ma nema sanse da nas je prijavio.

Svi spavaju, do jutra niko nece nista da posumnja.

Pogledaj na cega lici ovaj auto sto smo ga ukrali.

To je krntija, nema nista od opreme, sav je rastresen i truo, takve automobile voze ludaci i nemarni ljudi, nemoj se brinuti za vlasnika, on je sigurno pijan ili se napija, taj nas nece nikome prijaviti.

Imamo dovoljno vremena da obavimo posao i da se bezbedno izvucemo.

Ako mozemo nesto na brzinu da joj pomognemo da odavde ode sigurno je bolje i bezbednije nego da ona ostane na ovom putu i da panici , jer  ako baba pozove policiju,   ovim istim putem se moramo vratiti kad kupimo benzin i ne bi bilo pametno da nas ovde doceka policija.

Mozda nas ta baba moze prijaviti da nismo hteli da joj pomognemo….

A uz to treba pomoci i nase proevropske kompanjone koji nam obilato pomazu da opeljesimo ovu drzavu po imenu Srbija.

Toliko za njih uciniti mozemo jer ce nam se to kasnije visestruko isplatiti kad im budemo uzeli sve resurse.

Paperinos

O kolega pa zar je moguce da ti verujes da u ovoj smesnoj drzavi nesto funkcionise i da zaista ovde ima proevropskih snaga.

Probudi se, nije ovo Nemacka, ovo je balkanska zabit.

Ovde sistem normalne drzave  ne funkcionise.

Zar ti mislis da bi ovde policija dosla zbog takve banalnosti kao sto je babetina na drumu.

U sred tog razgovora iskusan operativac je u retrovizoru automobila spazio Paju  Labuda i Shoneta kako im se prikradaju.

Reagovao je munjevito.

Imamo dvojicu napadaca na pet sati, baba je na jedanaest pucaj.

Poizletali su iz automobila kao da su na federima  i otpoceli su  paljbu.

Zaista su bili minjevito brzi.

Ispucali su oba okvira za par sekundi.

Eh ali su se silno iznenadili kad su im mete nestale posle prvih ispaljenih hitaca.

Matora baba je poput srne vec zglajznula u kukuruze dok su  Labud i Shone kroz jendek obarali svetski rekord u trcanju.

Operativci su se zaprepastili na ovakoj brzini.

Vide li ti ovo kolega, ovo su neke utvare, trce kao da imaju motorni pogon.

Ona matora je neka turbo baba il je samo kostimirana u babu.

Ko zna mozda je ono bio Karl Luis.

Covece da nisam ovo video svojim ocima bio bih spreman da pomislim da sanjam.

Ovakom brzinom da nam nestanu posle dva hica, neverovatno.

Ajde sto je baba smugnula, al kako nam nestadose i ona dvojica.

Da li je moguce da su ovde  na okupu bili atleticari, koji se dodatno bave i otimacinom.

Koja je ovo nacija kretenska.

Otimaju po putevima, a sa ovakvom kondicijom bi zaradili milione na olimpijadi.

Podvaljuju na benzinskim pumpama gorivo, unistavaju tudju imovinu, odvracaju potencijalne turiste da im ikada vise ponovo dodju u goste, voze opake krsine,  ne postuju zakon, ne postuju ni boga, ratuju medjusobom i kolju se pa se onda bratime pa se opet kolju,  inate se sa celim svetom,jurcaju putevima kao kamikaze.

Stvarno mi nista nije jasno kako ovde bilo sta funkcionise.

Ovo je definitivno ukleta zemlja.

Ukleta zemlja puna ludaka i idiota.

Nije mi jasno sta ovde rade  nasi sefofi, sta oni traze na ovakom mestu gde je ceo sistem okrenut naopacke.

Kji crni evropejci i proevropske snage ovde je sve sama lopuza do lopuze.