Glavni meni

Kamere i dr¾aci za motocikle

Započeo sloper, 03 Novembar, 2010, 11:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sloper

Ja sam ne¹to ugradio i testirao i nije lo¹e ispalo, ali me interesuju va¹a iskustva sa drugim kamerama i njihovim kvalitetom snimaka

ovo je snimak sa Sony SX30 koja bele¾i video na memorisjku karticu i dr¾aèom koji sam sklepao od starog dr¾aèa i stativa za Polaroid foro aparat.

Boba Bela Crkva Part 1of 2

Boba Bela Crkva Part 2 of 2




to crank

Da li neko zna za neku JEFTINU kameru (camcorder na eng.) koja ima ulaz za spoljni mikrofon?

sloper

#2
kolege kamermani, mislim da sam prona¹ao kamericu za sve pare !

radi se o modelu koji izlgeda kao baterijska lampa, model DVR D011

kvalitet snimka je ne¹to izmeðu Mini DV MD80(30€) i Hero Go Pro HD (350€)

na ebay ko¹ta sme¹ne pare, pogldajte link: http://shop.ebay.at/i.html?_nkw=DVR+D011&_sacat=0&_odkw=DVR+D011+Car+Dash+Camera&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

Dobija se dr¾aè za kola ali uz malo ma¹tovitosti, mo¾e se prièvrstiti i na kacigu, roll, bar i sl.

Sad pogledajte kvalitet snimka i recite kako Vam se èini, ja mislim da snimak ubija i da je pribli¾an kvaitetu HD kamerica. Ja ovo kupujem 100%

NAPOMENA: pogledajte ovaj klip direktno na YouTube, jer ovde na forumu jako koèi i secka, dok na youtube ide glatko

test footage from D011 dash cam

camera d011

UFF

Link do e-bay-a ti ne valja
Pitanje je kakav je snimak pri jacim vibracijama i brzoj voznji tj na motoru

farbach

slika pomalo pliva na rupama. Za te pare je ok. Zvuk je veci problem kod takvih kamera.

Charuga

md 80 sicusna...cena smesna.....

Ovo nije voznja samo test kamere.....

md80 mini camera test.mpg

sloper

prava prezentacija snimka kamere je kad digne¹ original video na rapidshare. Ovo na youtube hoæe da prevari. ©to vi¹e gledam ove snimke sve mi se manje sviða kvalitet. Taman odluèim da kupim, pogledam snimak sa HERO GO PRO HD i odmah se pokolebam

Pro¹le nedelje mi pobe¾e jedna MD80 na limundo za 1800 dinara, nova u originalnom pakovanju

Sviða mi se MD80, praktièna je, ali malo vi¹e secka od DVR D011

UFF

Jebeno kad narucujes sa ebay-a je to sto moze ovo da ti se desi  ;D

Panta Zemunac

@sloper...dao si model (vidi se po datumu snimka) star 3 g.
Znamo da se takve stvari razvijaju veoma brzo i pitanje je kakav je kvalitet sada¹njih kamera!?!

sloper

#9
ne verujem, sigurno nije podesio datum i sat, jer se ¾urio da testira kameru

evo i kod Charuge stoji 2008 i pola deset uveèe i na snimku se vidi da je dan,  i znam da je on letos kupio kamericu ;)

ma ja kao gledam stalno i pratim te kamere ali se uvek sve svodi na kraju na Hero Go Pro Wide ili HD, sve su ovo igraèke naspram ta dva modela


RRa¹ko


sloper

ja cimam drugara iz New Yorka da mi uzme Go Pro HD 960p...tamo je 180$ =125 € a u Louisu je takva ista 220 €

©eki

 Bilo je pre par meseci na Moto-berzi da se kupi kamera za 35 evra. Uzeo je jedan moj drugar iz kluba, kamera ima neku vrstu ¹tipaljke kojom se prièvr¹æuje, toliko je mala da je on nosi ispod vizira kacige. Ono ¹to me je odu¹evilo je kvalitet snimka i zvuka, imajuæi u vidu da nisam ni zapamtio ni kako se kamera zove. Uputstvo je na kineskom, a mo¾da i japanskom - ja ne pravim razliku  ;D ;D  Automatski se pali na zvuk, tj preko nekog senzora a prima memorijsku do 16gb. Takodje mi se svidela fora sa tom ¹tipaljkom, mo¾e èovek da je okaèi na d¾ep od ko¹ulje, lupam, jaknu itd, toliko je mala da verujem niko ne bi ni provalio da se radi o kameri i snima situacije. jedva sam na¹ao broj tel èoveka koji je to prodavao na Moto-berzi, po¹to je skinuto sa oglasa pa ako nekog zanima neka ga okrene i dobiæe pribli¾nije informacije  060/337-330-7  Vuk

sloper

Citat: ©eki poslato 15 Februar, 2011, 12:31
Bilo je pre par meseci na Moto-berzi da se kupi kamera za 35 evra. Uzeo je jedan moj drugar iz kluba, kamera ima neku vrstu ¹tipaljke kojom se prièvr¹æuje, toliko je mala da je on nosi ispod vizira kacige. Ono ¹to me je odu¹evilo je kvalitet snimka i zvuka, imajuæi u vidu da nisam ni zapamtio ni kako se kamera zove. Uputstvo je na kineskom, a mo¾da i japanskom - ja ne pravim razliku  ;D ;D  Automatski se pali na zvuk, tj preko nekog senzora a prima memorijsku do 16gb. Takodje mi se svidela fora sa tom ¹tipaljkom, mo¾e èovek da je okaèi na d¾ep od ko¹ulje, lupam, jaknu itd, toliko je mala da verujem niko ne bi ni provalio da se radi o kameri i snima situacije. jedva sam na¹ao broj tel èoveka koji je to prodavao na Moto-berzi, po¹to je skinuto sa oglasa pa ako nekog zanima neka ga okrene i dobiæe pribli¾nije informacije  060/337-330-7  Vuk

to je MD80, takvu ima Charuga

©eki

 
Citat: sloper poslato 15 Februar, 2011, 12:33
to je MD80, takvu ima Charuga

  Nisam znao. Ali mislim da je odnos cene i kvaliteta i vi¹e nego povoljan.

jager

http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/cyclops-extreme-sports-action-video-camera/

Razmi¹ljam iskreno o ovoj kameri. Za te pare, mora da valja. ©alju za Srbiju!

Sajt je proveren, sti¾e sve ¹to poruèite, èak su voljni da na fakturu koja ide uz robu stave manju cenu, kako bi carina bila manja :D

MILJAN

Samo Contour GPS 1080P kamera i ni¹ta drugo. Sti¾e mi uskoro.
http://contour.com/camera/contour_gps
Cave ab homine unius libri

Black Adder

Citat: jager poslato 15 Februar, 2011, 13:43
http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/cyclops-extreme-sports-action-video-camera/

Razmi¹ljam iskreno o ovoj kameri. Za te pare, mora da valja. ©alju za Srbiju!

Sajt je proveren, sti¾e sve ¹to poruèite, èak su voljni da na fakturu koja ide uz robu stave manju cenu, kako bi carina bila manja :D
Ako poruèuje¹ i ja bi se pridru¾io, bar za 2 kom, mada mislim da i ova pije vodu
http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/extreme-sports-camera-all-metal-hercules-edition/

jager

Mo¾da nije lo¹e da se skupimo da bude bar 5 kamera. Daju popust od 5. Cena bude 36.33 €
A toliko para, sigurno da vredi. OK, Contour je mama, ali nema se toliko...

A pije vodu i ova jeftinija, nema ¹ta

sloper

ja bi dao pednost Hero Go Pro u odnosu na Contour GPS zbog lak¹eg èi¹èenja objektiva kad se nahvataju mu¹ice, kod Go Pro je dovoljno da preðe¹ sa maramicom jer ima izbaèeno staklo kod za¹titnog kuæi¹ta, a kod Contoura je mali objektiv uvuèen unutra i mora¹ da ima¹ pri ruci ne¹to slièno kao one ¹tapiæe za u¹i

druga prednost je veæi izbor nosaèa kod Go Pro...