Glavni meni

Top Tires Bgd | Metzeler, Dunlop, Pirelli

Započeo easy, 04 Avgust, 2011, 12:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Milos

Guma je 2008 god,presla 13.000 kada se to desilo (2011, sad je na 17000 i ima jos dosta sare, mada cu je menjati na pocetku ove sezone)

Plazma Keks

ja ne znam sta neki kenjaju, cast izuzetcima, koji nisu vozili ni 10 motora u zivotu, nisu probali 10 guma u zivotu, nisu presli mozda ni 100km na tim gumama i motorima koje su probali u zivotu i onda tvrde kako je ta i ta guma do jaja, a ta i ta sranje?!  [stop] [stop] da je neko seo, na jedan ili vise motora pa isprobao vise guma u razlicitim uslovima i presao vise desetina km i onda lepo ovde sastavio tekst. onda bih procitao sve do kraja, i smarao coveka kako, sta, zasto. 

UFF

jbg ja sam samo jedan motor imao u zivotu
ustvari imao sam par komada ali sam sa prvog skidao gumu i prebacivao je na sledeci koji kupim
zato sto je bila najbolja

zmiya

A ja nikad nisam ni imao motor..A tako bih voleo..

AndreyRR

Sta ce ti motor,vidis koje se rasprave
vode oko guma jos bi te i glava
zabolela,ovako si miran.Ne patis
se kao mi oko izbora istih  ;D ;D ;D

Plazma Keks


ЯЭВОЛУТИОН

Ja i dalje mislim da je sve oko tih guma palamudjenje....vise se gume ne proizvode po selima i svi kupuju tehnologiju....pitanje je samo koliko zele da je primene u odnosu na cenu svojih guma i koliko zele da guma traje na motorciklu.....pobornici vrhunskih guma na motorciklu , svoj izbor pravdaju time da je glava jedna, a znama kako onajko se plasi za glavu ulazi u krivinu....ako hoce neko da kaze da neka guma uliva vecu sigurnost u ekstremnom ulasku u krivinu...da poverovacu...ali ako krene sa pricom , kako on gume koristi do 50% a onih 50% ako zatreba, to sve nema veze sa pamecu. Previse je komponenti koje uticu na to kako guma drzi, da bi mogla da se napravi kategorizacija....testovi se rade na stazi pa to nema realne veze sa nasim putevima, jer da ima testovi motora bi ovde favorizivali enduro klasu i nista drugo.....ja sam ove godine promenio 6 pokidanih felni, od toga samo je jedan momak pao....ostali su krajcovali felne na udarne rupe velicine kratera vulkana.
Lupi gumu u klasi za koju imas pare...gledaj da bude sto novija, a ako se nema para moze i sa isteklim rokom....i ponasaj se u skladu sa onim sto imas na motoru.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

rboban

Ride It Like You Stole It

zmiya


Slaninar

Citat: revolution poslato 19 Januar, 2012, 21:01
kako on gume koristi do 50% a onih 50% ako zatreba, to sve nema veze sa pamecu. Previse je komponenti koje uticu na to kako guma drzi, da bi mogla da se napravi kategorizacija..

Upravo zato se i ostavlja rezerva, ¹to ima puno "komponenti" od kojih su mnoge nepredviðene.  A u svakom sluèaju bolje je kad je guma lepljivija.   :)

Do¾iveo sam da me ¾ena iseèe po ki¹nom danu. Tada prednja guma nije dovoljno lepila da zakoèim, sreæa nije niko i¹ao iz suprotnog smera.
Do¾iveo sam i da na Crnogorskim serpentinama majstor u audiju seèe krivinu. Bilo je lepo ¹to guma nije popustila pa sam mogao pobeæi vi¹e ka unutra i izbeæi  sudar. A da je proklizala... 

U obe situacije sam mislio da vozim sa pristojnom rezervom. 50% ¹to ti ka¾e¹. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

rboban

Ja sam imao ONBOARD digitalni pokaziVac sa koliko posto mogucnosti vozim, izVaredna stvar smo zajebana za podesavanje!!!
Vise putu sam morao da padnem u raznim situacijama dok ga nisam kalibrisao na 100% moji mogucnosti!!!!
Posle je opustencija, podesim zvucni signal i treptanje kad predjem 50% i smanjim gas kad ZAPISTI!!!
Ride It Like You Stole It

Plazma Keks

ma samo sednes i vozis. ako razmisljas koliko guma dobro drzi, moze da te zaboli glava, koliko ja shvatam moto hobi, on sluzi da se opustis u voznji a ne da palamudis sa tim i tim gumama

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: rboban poslato 19 Januar, 2012, 23:41
Ja sam imao ONBOARD digitalni pokaziVac sa koliko posto mogucnosti vozim, izVaredna stvar smo zajebana za podesavanje!!!
Vise putu sam morao da padnem u raznim situacijama dok ga nisam kalibrisao na 100% moji mogucnosti!!!!
Posle je opustencija, podesim zvucni signal i treptanje kad predjem 50% i smanjim gas kad ZAPISTI!!!
kad me izaberu za predsednika ti ces da mi budes ministar zdravlja
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MILJAN

Citat: rboban poslato 19 Januar, 2012, 23:41
Ja sam imao ONBOARD digitalni pokaziVac sa koliko posto mogucnosti vozim, izVaredna stvar smo zajebana za podesavanje!!!
Vise putu sam morao da padnem u raznim situacijama dok ga nisam kalibrisao na 100% moji mogucnosti!!!!
Posle je opustencija, podesim zvucni signal i treptanje kad predjem 50% i smanjim gas kad ZAPISTI!!!
:o :o :o :o ;D ;D ;D ;D ;D
Cave ab homine unius libri

easy

^^
e sto ne volim kad ljudi izmisljaju


u svakom slucaju TEMA je prodavnica guma, a ne gomila iskustava koja se granice sa misljenjima o gumama :D

Gašpar

Citat: rboban poslato 19 Januar, 2012, 23:41
Ja sam imao ONBOARD digitalni pokaziVac sa koliko posto mogucnosti vozim, izVaredna stvar smo zajebana za podesavanje!!!
Vise putu sam morao da padnem u raznim situacijama dok ga nisam kalibrisao na 100% moji mogucnosti!!!!
Posle je opustencija, podesim zvucni signal i treptanje kad predjem 50% i smanjim gas kad ZAPISTI!!!

A ti mislis da si izmislio toplu vodu ? ;D ;D ;D


Slaninar

Citat: rboban poslato 19 Januar, 2012, 23:41
Ja sam imao ONBOARD digitalni pokaziVac sa koliko posto mogucnosti vozim, izVaredna stvar smo zajebana za podesavanje!!!
Vise putu sam morao da padnem u raznim situacijama dok ga nisam kalibrisao na 100% moji mogucnosti!!!!
Posle je opustencija, podesim zvucni signal i treptanje kad predjem 50% i smanjim gas kad ZAPISTI!!!

©to znaèi da nema¹ oseæaj kada vozi¹ na granici svojih moguænosti, a kada dosta ispod njih? Lepo je to, duhovito, ali si proma¹io poentu. Su¹tina je da je u saobraæaju, kada nisi na stazi, pametnije voziti ispod onoga ¹to TI PROCENI© kao svoju granicu. Debelo ispod. Naravno, uvek se mo¾e¹ preraèunati, niko nije nepogre¹iv, ali ne treba izazivati sudbinu. Mada mislim da si me razumeo, samo se pravi¹ pametan.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zmiya


Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Slaninar poslato 05 Mart, 2012, 08:08
Citat: rboban poslato 19 Januar, 2012, 23:41
Ja sam imao ONBOARD digitalni pokaziVac sa koliko posto mogucnosti vozim, izVaredna stvar smo zajebana za podesavanje!!!
Vise putu sam morao da padnem u raznim situacijama dok ga nisam kalibrisao na 100% moji mogucnosti!!!!
Posle je opustencija, podesim zvucni signal i treptanje kad predjem 50% i smanjim gas kad ZAPISTI!!!

©to znaèi da nema¹ oseæaj kada vozi¹ na granici svojih moguænosti, a kada dosta ispod njih? Lepo je to, duhovito, ali si proma¹io poentu. Su¹tina je da je u saobraæaju, kada nisi na stazi, pametnije voziti ispod onoga ¹to TI PROCENI© kao svoju granicu. Debelo ispod. Naravno, uvek se mo¾e¹ preraèunati, niko nije nepogre¹iv, ali ne treba izazivati sudbinu. Mada mislim da si me razumeo, samo se pravi¹ pametan.
znaci ovaj rboban zajebava narod, znaci ne postoji onboard digitalni pokazivac....a ja ceo internet prekopao, nigde ni traga...poslao sam par emailova ovim firmama sto rade trkacku dodatnu opremu...pisao sam i HRC timu da mi pomognu u nabavci.....dakle stvarno.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11