Glavni meni

Moze savet (panduri i zaustavljanje)

Započeo grber, 02 Avgust, 2011, 19:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

despic

Za presude koje su donete bez prisustva optuzenog...pa cak i obicni prekrsaji...kada predje odredjenu cifru tj novcane nadoknade koje optuzeni mora da plati, moze preci u krivicu. Ako sam dobro skapirao advokata. Al mozda me i lozio, opasna su to govna.
klasican divljak

slave74

Ne bi trebalo da prekrsaj predje u krivicu.
Ono sto znam da ako osude prekrsajno , da ne mogu da sude posle krivicno za isto delo.
Mada ko zna sta sve mogu, mogu sta oce.

despic

To i ja mislim, ali mi je receno kao nesto tipa kada je iznos veci od odredjene cifre koja se menjala tokom godina...npr ako u kaznama imas vise od (lupam) 100000din
nemoguce da nema advokata na forumu
klasican divljak

UFF

moguce
ali traze pare za pravne savete  [rofl]

Kostić

деспићу не секирај се ја сам им дужан не знам зашта ал кажу да сам им дужан има једно скоро милион динара па кад те заробе тражи други блок да те не убаце са мном па да полудиш пешес година за све што си им крив а не знаш зашта   ;D

Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

prekrsaji se ne racunaju kumulativno....ne mozes da dobijes za deset prolazaka na crveno dozivotnu robiju....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

despic

nego za 10 prolazaka na crveno dobijem 1 prolazak? :)
Pre 11 god ulazim u stanicu da registrujem motor. Kaze cika u plavom sine: "Nece moci! Nego ajde ti lepo, da te ne bi privodio, da odes da izvadis spisak kazni, pa lepo u sud, pa da platis, pa promenis adresu, pa onda dodji da registujes". Odlicno se secam da sam svako pijanstvo, svaki prekraj platio odvojeno. Tako da, ne znam sta time hoces da kazes.
Tada je bilo, ako se dobro secam od 5000 do 12000 din za od 0.5 do 1 promil... u principu sam dobio za svaki po 8000 din da platim...plus zabrane, naravno, koje su se isto sabrale.
Nego sto je srecna okolnost bila, tada si mogao da biras na koju ces kategoriju da ti stave zabranu. Svakako sam od tada mnogo pametniji. Nije da ne pijem...nego ne placam. A dokle, videcemo...javicu kad se nesto desi.
klasican divljak

Lazic

Despiæu, od 2003-æe nisam ni jednu kaznu platio od kad sam shvatio da ne moram... Ne ¹iri dezinformacije bre... Ni 1.27 promila, ni kontra smerove, ni pune linije, ni 200 gde je ogranièenje 40, ni parking, ni¹ta...

despic

Koje dezinformacije? Ja nista nisam nit izmislio nit slagao. Nisam ni ja placao kazne od kad sam shvatio da mi se ne isplati i ni jedno vozilo vise nije na moje ime od tada :) Samo kazem sta sam cuo od strucnog lica. Nabijem ih na q sve.
klasican divljak

slave74

Lako je ne placati , ako se nema nista na svoje ime. Kad pritegnu ,ili kad ode do izvrsitelja..

Lazic

Sve je na moje ime, ni¹ta ne plaæam, sve zastareva... Poenta je ne pu¹tati ih u kuæu kad doðu, samim tim ne mogu ni da te privedu.. Moja majka ih odavno ne pu¹ta dalje od interfona, sve ¹to imaju da ka¾u i ona njima mo¾e preko ¾ice... Ne ka¾em da ¹iri¹ dezinformacije namerno samo te zajebali na foru...


edit:
'ladno sam sad tek video deo gde pi¹e da si se opametio i da vi¹e ne plaæa¹... :o Mea culpa, ula¾em izvinjotinu... :-*

despic

Ne placam naravno. Ali mi nije jasno kako mozes da registrujes auto, motor?...kako mozes da primis platu na racun? Meni su izvrsitelji skidali svaki dinar sa racuna...cak i neku crkavicu od povracaja pdv-a za bebi opremu. I ostalo je jos ihahaj... A inace, mom burazeru su dolazili izvrsitelju na gajbu sa pandurima kod nase babe da popisuju stvari! Babi da popisuju kisobran i televizor zato sto je on prijavljen kod nje. Znaci ima svega i svacega.
klasican divljak

dzimika

Da, to sam skoro cuo, bez obzira sto nije vlasnistvo onog ko treba da plati oni oduzimaju ako si prijavljen na toj adresi, sto je generalno imbecilno i protivzakonito jer to znaci da plene tudju imovinu
tipa prijavljen si kao podstanar kod nekog i njemu oduzimaju

Lazic

Posle pravosna¾nosti kazne dr¾ava je sama sebi propisala rok od godinu dana da naplati kaznu uruèi zabranu ili po¹alje u zatvor... Na koju foru doðe do izvr¹itelja kad se ne javljam dok ne zastari?

mareskin

Citat: dzimika poslato 03 Februar, 2019, 20:54
Da, to sam skoro cuo, bez obzira sto nije vlasnistvo onog ko treba da plati oni oduzimaju ako si prijavljen na toj adresi, sto je generalno imbecilno i protivzakonito jer to znaci da plene tudju imovinu
tipa prijavljen si kao podstanar kod nekog i njemu oduzimaju

Tako je.
Znam par sluèajeva gde su ljudima do¹li da popisuju imovinu, ali se sreæom re¹ilo plaæanjem kazne od strane pravog du¾nika. Inaèe najebe¹ ni kriv ni du¾an.
Bio je sluèaj da su do¹li kod lika koji je na divlje servisirao i farbao kola i odvezli tuðe automobile iz dvori¹ta :D Njega bolela patka po¹to je te¹ka baraba.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

despic

Fora je u tome sto moze da se pise zalba i sta ti ja znam...i uvazi se u 99% slucajeva. Ali, vise mi je neverovatno sto su preko noci izvrsitelji postali bogovi. Krajnje prestrasno. Kada sam otisao u njihovu "filijalu" za stari grad (na pocetku krunske) telefoni samo zvone...ljudi kujaju, zale se, prete, placu...haos. Bio je neki cica kome skidaju tipa pola penzije ili tako nesto. Znam da nemaju pravo samo da mu uzmu neku osnovicu sa racuna jebem li ga, sve ostalo se skida...ne razumem se, ja sam divljak ceo zivot :)
Nego ima jos zamrsenija stvar kod izvrsitelja.
Ako vi njima dugujete, blokiraju vam bankovni racun. I sve sto stigne na taj racun je automatski skinuto (makar u mom slucaju). A banka uredno naplacuje svoju "uslugu" mesecno. I kada dodjete u minus sa tim uslugama onda krenu da vas zovu jednom nedeljno (obicno ponedeljkom ujutru) da vas pitaju kada cete platiti dug prema banci. I vi kada uplatite dug prema banci, i to vam izvrsitelji skinu a minus i dalje ostaje isti i samo ide dalje i naravno konstantno prete tuzbama.
Na moje pitanje kako mogu da se razgresim bilo kakve saradnje sa bankom dobio sam odgovor: "morate da namirite dugovanaj prema izvrsiteljima, pa onda prema nama i onda tek mozemo da zatvorimo ovas racun"
I tako, kada sam izvalio da se nalazim u prezacaranom krugu, resio sam da ih blokiram u telefonu i sada me niko ne zove ponedeljkom ujutru. To tako traje vec godinu dana. Sta ce biti (nadam se da nece nista) , javicu.
klasican divljak

Glava Dole

Znaci nije zdravo ostavljati vece pare na racunu, papir je papir... korisno je znati :)

Kostić

#98
мени два пута није успело да региструјем због нејављања и пасивне адресе, ал лазић све може и аквапланинг с две главе и да стоји иза мига на узлетној писти и све његове чарламе. наравно ова је најача са нејављањем

извршитељ можда може да дође ако се не плате судски трошкови, за казну не, казна застарева, за трошкове не знам, мени прете новосађани за црвендаћа...

®or¾