Glavni meni

Moze savet (panduri i zaustavljanje)

Započeo grber, 02 Avgust, 2011, 19:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hattrick

Citat: Ga¹par poslato 04 Avgust, 2011, 00:57
Ali ne smes da snimas sluzbeno lice na vrsenju duznosti, zar ne?

Urbana legenda, mozes da snimas svakog na javnom mestu. Sa time sto OSL na tom istom javnom mestu ima pravo da te udalji sa tog mesta, jer "smetas u obavljanju sluzbene duznosti". Pa snimas dve coske dalje.  [rofl] [rofl] [rofl]

megaidiot

lele, saste me naplasili sa te poternice [panic]

ЯЭВОЛУТИОН

morate razlikovati opstu poternicu od naloga za privodjenje....jedan ide u sistem a drugi se dostavlja nadleznoj policijskoj stanici na mestu prebivalista....za ovo drugo fasujete brisanje prebivalista
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Citat: dzimika poslato 28 Januar, 2019, 09:27
Koliko znam neko je zavrsio u corci na granici pre par meseci zbog nekog prekrsaja
Big ©eki, ali njemu su onomad pisali kaznu na nemaèke papire... Pa su ga skleptali kad je opet do¹ao...



@UFF:
Naravno da zastareva i nalog za privoðenje...










dzimika

Nisam znao celu pricu, mislio sam da mu je pisano na nase papire

slave74

Sve zastareva, al se cesto desava da poternicu ili nalog za privodjenje ne ukinu automatski po zastari.
Mora im se naglasiti pre negoli privedu.

Dzaba sto je zastarelo, kad te oni privedu, pa provedes par sati il celu noc u pritvoru.

Hurricane

..pa popusis za prevoz, bitan dogadjaj i sta sve ne moze da krene natraske..


ajmo konkretno, postoji li nacin da se to sve proveri pre nego se dodje na granicu, to je meni trebalo par puta

slave74

Bilo koji advokat to moze da proveri. Njemu su duzni da daju te podatke.

A trebalo bi da moze i clan porodice-recimo roditelj. Medjutim roditelja mogu da zezaju i ispituju,al u principu ne mogu mu nista..



UFF


despic

#69
Citat: UFF poslato 28 Januar, 2019, 22:23
gde?
u bilo kojoj stanici ili?
Naravno. Moze pandur na ulici da ti proveri da li imas fiktivnu ili nemas. Ako imas, znaci da su ti dolazili na gajbu 3 puta i da te nije bilo i da imas "nalog za privodjenje".
A za zastarevanje... teska prica da ce automatski da skinu. To mozes da se vadis na zastarenje...kada dodje do tog momenta.

Citat: Hurricane poslato 28 Januar, 2019, 21:58
..pa popusis za prevoz, bitan dogadjaj i sta sve ne moze da krene natraske..


ajmo konkretno, postoji li nacin da se to sve proveri pre nego se dodje na granicu, to je meni trebalo par puta
Ma nece ti nista. Jedva cekaju da nas se ratosiljaju. Pustice te oberucke garant. Idi u Madjarsku npr pa proveri, tamo su malo detaljniji nego na cg i bosanskoj granici. Ako te sklepaju (a nece) eo ja cu onda dobrovoljno da se predam ovoj vlasti i da okajem svoje grehe.

Cela prica moze da se iskomplikuje ako ste slucajno u gradu, u klubu, ili se u kraju desilo neko sranje pa racija pa vas sklepaju. Ja sam imao srece 2 puta. Jednom su jurili nekog ubicu a drugi put klasicna racija u klubu pa su me preskocili naravno.
Mada, 2008 sam prenocio i oduzeli mi motor na 2 meseca...bilo neko ubistvo u Somboru na bazenu. Glupost.
klasican divljak

slave74

Pa, provera poternice se radi u sistemu, svaki policajac moze da zahteva proveru lica,ali bi mu bilo nezgodno da imas poternicu, a on tebe nema.

Mislim da clan porodice moze da zahteva podatke o  poternici, ako bas neces advokata. Slozi im pricu da si napolju, i da planiras natrag da bi resio te pravne zavrzlame, a ne bi da te hapse na grani , ni da lezis zbog toga dan, noc, da te transportuju javnim prevozom s lisicama bla bla.

Mada oni  vole da muntaju obicne gradjane, dok advokate nece..

Najbolje da proverava u stanici nadleznoj za prebivaliste, ili pak tamo gde je problem nastao.

Lazic

Nikad nisam dobio fiktivnu adresu a nisam video pubove skoro 20 godina... :o :D Nije fora ako te ne naðu 3 puta, nego ako ne naðu nikoga vi¹e puta, pa im neko od kom¹ija ka¾e da ne ¾ivi¹ tu... Moju kevu uvek naðu jer jel'te dolaze obièno noæu, a ona je veæ navikla da la¾e i to je to... 10 godina sam muèio muku sa njom jer nije htela da la¾e policiju... :o ;D Sad je bolja nego ja... :D



@Despiæ:
Zato niti izlazim noæu(osim ako ne idem motorom), niti vozim kola noæu... Pre 2 godine sam imao 4 naloga za privoðenje, veæ sigurno godinu dana ne dolaze... :D



mali_zmaj

laziæu,nauèio stariju pristojnu ¾enu da la¾e,i to dobro i uspje¹no!!  a jesi "uzor" mladima,nema ¹ta!!   [klanjam_se]   [rofl]
jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

nalog za privodjenje vazi samo na tvojoj adresi ako te nadju...ako te zaustave na ulici nesmeju da te privedu....dakle patrola koja je zaduzena da te privedu u stanicu milicije da das izjavu i ides kuci....opsta poternica je nesto drugo...hapse te gde god te navataju....i to je uglavnom po presudama za krivicn dela ne za prekrsaje.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

A Kozloduj je isti tip nuklearke kao ¹to je bio Èernobil... :o Nadam se da su do sada ispravili fabrièke sovjetske nedostatke reaktora...








Citat: mali_zmaj poslato 29 Januar, 2019, 16:15
laziæu,nauèio stariju pristojnu ¾enu da la¾e,i to dobro i uspje¹no!!  a jesi "uzor" mladima,nema ¹ta!!   [klanjam_se]   [rofl]
Znaèi kao i svaka alergija... Leèi se izlaganjem alergenima dok ne proðe... :o ;D ;D :D ;D Pro¹li put kad su bili sam po mami odveo dete na takmièenje iz odbojke u Èe¹ku i vratio sam se posle 10 dana... :o ;D Oplakao sam kad mi je rekla ¹ta im je rekla... ;D ;D ;D :D

mareskin

Citat: slave74 poslato 28 Januar, 2019, 22:18
Bilo koji advokat to moze da proveri. Njemu su duzni da daju te podatke.
...

Prijatelj je izbegavao policiju 5-6 godina zbog zatvorske kazne od par godina. Nije bio kriv, pa nije hteo u zatvor. U celu name¹taljku bili ukljuèeni inspektor i sudija.
Kada je nastupila zastarelost nisu mu automatski skinuli, nego je preko advokata sve prvo proverio. Tek posle dopisa advokata i zvanièno dobijenog re¹enja o ukidanju zatvorske kazne zbog zastarevanja (nisu ga na¹li da ga odvedu na izvr¹enje) je do¹ao kuæi.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Ne nastupa automatski, ali kada proðe dovoljno vremena te vi¹e ne jure...

El Jefe

Затвори су пуни невиних, изјавио је мој кум  када се вратио са робије.
Друштво за заштиту од животиња