Glavni meni

Kako se NE oslobadja od vojske... Nastavak memoara one budale...

Započeo Lazic, 28 Jul, 2011, 04:11

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: SSZGO poslato 29 Januar, 2012, 16:16
ne razumem sta si se raspisao toliko i cemu frka, ja sam jednostavno ignorisao svaki poziv i tako 10 godina, dolazili su par puta da me traze i tu se to zavrsilo...

jbg, ja sam malo naopak... :D

grbava suzana

Ja pomenuh svoje iskustvo jer sam naj... kao ¾uti mrav.Bilo je ¹ta je bilo i ja zavr¹im u granièarima...zbog 9 godina bavljenja kick-box-om ne popu¹im na nekoj karauli u tri lepe veæ budem èlan interventog voda.Po¹alju me na zadatak sa upalom pluæa jer su takve okolnosti bile.Na reonu pandrknem i probudim se posle 6 dana kome u klinièkom centru Podgorica.Tu proveo mesec dana,jo¹ mesec ipo na VMA i nakon toga trajno osloboðen.Daleko od toga da sam ih zajebao!!!
E sad na temu tvoje ironije,tada je za sve i sva¹ta bila potrebna potvrda iz vojnog odseka o regulisanoj vojnoj obavezi...zaposlenje,vaðenje paso¹a...
Imao sam odliènu kombinaciju za rad u inostranstvu a nisam ima para da platim papire te sam zato i oti¹ao u VJ samoinicijativno da otkaèim tu "formalnost".Sada je tako kako jeste i super ¹to je tako...
[vatromet] [gsxr] [vatromet]

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: grbava suzana poslato 30 Januar, 2012, 17:59
Ja pomenuh svoje iskustvo jer sam naj... kao ¾uti mrav.Bilo je ¹ta je bilo i ja zavr¹im u granièarima...zbog 9 godina bavljenja kick-box-om ne popu¹im na nekoj karauli u tri lepe veæ budem èlan interventog voda.Po¹alju me na zadatak sa upalom pluæa jer su takve okolnosti bile.Na reonu pandrknem i probudim se posle 6 dana kome u klinièkom centru Podgorica.Tu proveo mesec dana,jo¹ mesec ipo na VMA i nakon toga trajno osloboðen.Daleko od toga da sam ih zajebao!!!
E sad na temu tvoje ironije,tada je za sve i sva¹ta bila potrebna potvrda iz vojnog odseka o regulisanoj vojnoj obavezi...zaposlenje,vaðenje paso¹a...
Imao sam odliènu kombinaciju za rad u inostranstvu a nisam ima para da platim papire te sam zato i oti¹ao u VJ samoinicijativno da otkaèim tu "formalnost".Sada je tako kako jeste i super ¹to je tako...
Ja bas ne mislim da je super sto sluzenja vojnog roka nema....mala smo mi zemlja za profesionalnu vojsku....A i ta profesionalna nam se u ratu sa bivsom "bracom" bas i nije proslavila....Sluzenje vojnog roka je na mene uticalo pozitivno iz sledecih aspekata (da naglasim da sam imao vezu da sluzim vojsku u strazari ispred zgrade)
-kako ziveti sa totalno nepoznatim ljudima
-kako razumeti da moze da te drka neko ko je gluplji od tebe samo iz razloga sto ima visi cin
-kako odluciti da li za korporativni sitem ili si za svoj privatan biznis
-kako rukovati oruzjem bezbedno
-kako kuvati kafu na zilete
-zbog cega je bitno imati uz sebe kondome
-kako prevazici gadjenje pri ribanju wc-a
-kako jesti ono sto ima bez obzira da li ti se svidja
-kako se izboriti za staus u grupi
-i jos desetinu drugih stvari

ma koliko cudno zvucalo, moj temperament, koji nije bio za primer i obuhvatao je prilicno veliku zbirku papira u SUPu, je bio prilicno kanalisan, te sam uspeo da podignem prag tolerancije i obuzdam svoju narav, koja u kombinaciji sa mojom telesnom gradjom ne bi vodila dobru. Imao sam na strazi puuuuuno vremena da razmisljam o svom predhodnom, trenutnom i buducem zivotu....nije da sam smislio nesto pametno, ali imao sam vremena, jer vreme proooooolaaaaaaziiiii jaaaakoooo spooooroooo. Cak sam se u jednom momenti iztripovao da sam odsluzio ceo vojni rok pa su me vratili ponovo da sluzim....cinilo mi se vecnost. Posto smo mi drzava velicine Izraela, okruzena sa podjednako prijateljski raspolozenim narodima kao i oni, trebalo je uzeti to kao reper a ne svajcersku....koja i nema vojsku.
-
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

#123
Stanislave, preterano seres... Cuj, kanalisali ti temperament... [rofl] [rofl] [rofl]

Nego, bolje mi zavrsavaj kantasakija ako nisi, vidi kakvo je vreme, propustam voznju iz dana u dan, hocu da se vozim... Bre...[doh]  [doh] [doh]

ЯЭВОЛУТИОН

Dodji sutra po motor...kad vec proseravas ko nilski konj....od prekosutra ti je motor napolju na snegu......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


goranvojska

Citat: revolution poslato 05 Februar, 2012, 22:53
Dodji sutra po motor...kad vec proseravas ko nilski konj....od prekosutra ti je motor napolju na snegu......
............ako si mu reko.

mareskin

Citat: revolution poslato 01 Februar, 2012, 15:36
Citat: grbava suzana poslato 30 Januar, 2012, 17:59
Ja pomenuh svoje iskustvo jer sam naj... kao ¾uti mrav.Bilo je ¹ta je bilo i ja zavr¹im u granièarima...zbog 9 godina bavljenja kick-box-om ne popu¹im na nekoj karauli u tri lepe veæ budem èlan interventog voda.Po¹alju me na zadatak sa upalom pluæa jer su takve okolnosti bile.Na reonu pandrknem i probudim se posle 6 dana kome u klinièkom centru Podgorica.Tu proveo mesec dana,jo¹ mesec ipo na VMA i nakon toga trajno osloboðen.Daleko od toga da sam ih zajebao!!!
E sad na temu tvoje ironije,tada je za sve i sva¹ta bila potrebna potvrda iz vojnog odseka o regulisanoj vojnoj obavezi...zaposlenje,vaðenje paso¹a...
Imao sam odliènu kombinaciju za rad u inostranstvu a nisam ima para da platim papire te sam zato i oti¹ao u VJ samoinicijativno da otkaèim tu "formalnost".Sada je tako kako jeste i super ¹to je tako...
Ja bas ne mislim da je super sto sluzenja vojnog roka nema....mala smo mi zemlja za profesionalnu vojsku....A i ta profesionalna nam se u ratu sa bivsom "bracom" bas i nije proslavila....Sluzenje vojnog roka je na mene uticalo pozitivno iz sledecih aspekata (da naglasim da sam imao vezu da sluzim vojsku u strazari ispred zgrade)
-kako ziveti sa totalno nepoznatim ljudima
-kako razumeti da moze da te drka neko ko je gluplji od tebe samo iz razloga sto ima visi cin
-kako odluciti da li za korporativni sitem ili si za svoj privatan biznis
-kako rukovati oruzjem bezbedno
-kako kuvati kafu na zilete
-zbog cega je bitno imati uz sebe kondome
-kako prevazici gadjenje pri ribanju wc-a
-kako jesti ono sto ima bez obzira da li ti se svidja
-kako se izboriti za staus u grupi
-i jos desetinu drugih stvari

ma koliko cudno zvucalo, moj temperament, koji nije bio za primer i obuhvatao je prilicno veliku zbirku papira u SUPu, je bio prilicno kanalisan, te sam uspeo da podignem prag tolerancije i obuzdam svoju narav, koja u kombinaciji sa mojom telesnom gradjom ne bi vodila dobru. Imao sam na strazi puuuuuno vremena da razmisljam o svom predhodnom, trenutnom i buducem zivotu....nije da sam smislio nesto pametno, ali imao sam vremena, jer vreme proooooolaaaaaaziiiii jaaaakoooo spooooroooo. Cak sam se u jednom momenti iztripovao da sam odsluzio ceo vojni rok pa su me vratili ponovo da sluzim....cinilo mi se vecnost. Posto smo mi drzava velicine Izraela, okruzena sa podjednako prijateljski raspolozenim narodima kao i oni, trebalo je uzeti to kao reper a ne svajcersku....koja i nema vojsku.
-

U pravu si za veæinu stavki.
Kad si formirana liènost pre nego ¹to ode¹ u vojsku, mnogo se lak¹e navikne¹. A oru¾je mi je ceo ¾ivot bilo u kuæi. Pokojni otac bio ¹ampion u strelja¹tvu u staroj Jugi. Kod nas se pucalo od malena :)

U periodu odlaska u vojsku sam imao 115kg mi¹iæne mase i odliènu kondiciju od treniranja svega i svaèega. Takav èovek lako naðe svoje mesto u takvom dru¹tvu. S druge strane, nisam gadljiv, a i ne æutim seronjama ;) Niko neæe da se kaèi sa budalom... Sada se ne bi reklo jer imam preko 100kg, debeo sam i nosim naoèare.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic


Lazic


viper

Ja sam sa ratovanjem zavrsio, ko mi dodje sa pozivom nece se lepo provesti.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

mi¹ko_kolo

Koji æemo im mi?! Njima treba mlada glava i srce, oni najbolje ginu. Na ¾alost. Mi smo nauèili da se èuvamo.