Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: 1 ... 57 58 59 [60] 61
Štampaj
Autor Tema: Memoari naopakog coveka...  (Pročitano 74740 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
castor
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
ZeRcov 3/4 litre
Kvalitet: +813 (24%)
Zahvalnice: 70

Odgovor #1180 - 11 April, 2018, 17:59 Ocena: +3
Ignoriši

Evo...

It's the ride that matters, not the bike…
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
 Facebook: Poseti
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +7689 (18%)
Zahvalnice: 351

Odgovor #1181 - 11 April, 2018, 23:51 Ocena: 0
Ignoriši

Hvala srce

Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...

Odgovor #1182 - 27 April, 2018, 21:19 Ocena: +6
Ignoriši

Nadam se da će možda d'izađe u Autobildu...

Buba

Beograd, autokomanda, decembar  1970...
Tatina priča...
Pada sneg.  Sumrak. Malo vozila, zimske gume još nisu izmišljene, gorivo smešno jeftino... Sveža dozvola u džepu... Vozačko iskustvo u obliku jednog, posle par dana slupanog rentiranog Renoa 8 u Herceg Novom... Autokomanda... Dvorište puno starih vojnih vozila i novih Buba, polako ih pokriva sneg... Koja li je moja?
Dva miliona i sedamsto hiljada novih dinara... Skoro „tri cigle“...
Gospođa(drugarica) koju je već pomalo pregazilo vreme gleda zamišljeno u spisak, odmahuje glavom, niste još na redu za ispruku, uspevam da vidim spisak, vidim svoje ime, vidim da je nekoliko automobila isporučeno ljudima koji su niže na spisku, kako su oni došli na red? Kaže preko naočara, a pa to je direktorovo diskreciono pravo kome će kad da isporuče... Jel? Tad je moglo da se upadne kod direktora, dobar dan, dobar dan. Kakva je ovo p*****ija?!? Šta, kako, ja uplatio u avgustu, sad decembar, kako su svima ovima koji su posle mene na uplatili isporučena vozila? Tuc, muc, nemojte da se nervirate, evo idemo u dvorište pa izaberite koji vam se sviđa. Tako već može... Izlazim na sneg, prva do ulaza, boje bele kafe, na snegu izgleda skoro braon, jel može ova? Može, izvolite ključeve...
Unutra miriše farba... Nema pojaseva, tad nisu bili obavezni, bili dodatna operma... Posle par godina sam ih dobio na nekoj nagradnoj igri „doz“-a... Poznata marka „klippan“... Na satu 12km, gde li su je toliko vozili? Kontakt, prazan rezervoar, dve male lampice na dnu sata, poslednja generacija Bube sa instalacijom na 6 volti... Okret ključa, umilni zvuk boksera od minijaturnih 1200 kubika i još minijaturnijih 34 konja... Zvuk slobode... U glavi slika afričke pustinje u sred jula i vojnika trećeg rajha u sličnim vozilima... Sneg počinje da veje... Grejanje počinje da odmagljuje malu šoferšajbnu... Naravno, početnička greška, tada iz dvorišta autokomande nije smelo da se skrene desno ka kružnom toku, bio je kontra smer. Međutim na izlazu nije bilo nikakvog znaka i pravo na saobraćajca... Da li je presudila nova Buba ili 6 meseci stara vozačka, tek pustio me bez kazne... Inače dobro grejanje u Bubi su mogli da dožive samo prvi vlasnici, dok ne progore grejači i ne istrule tuneli za grejanje i sajtne...
Moja priča...
Prolazile godine, kilometri se nižu kao da je na taksiju, prelazio tata oko 50.000 godišnje, osvajao je celu Evropu, ne mogu ni da predpostavim koliko se ulja namenjao svake godine, nisu još bila izmišljena multigradna...
Beč, Folksvagenov servis, 1973... Kilometraža oko 150.000...
Posle redovnog servisa koji je tata voleo da radi u Beču, valjda da mu dupe vidi put, polazak za Beograd, posle par kilometara jak udarac u agregatu, praćen lupanjem, tata polukružno i nazad u servis... Nemac sleže ramenima i kaže 3000 šilinga da otvore agregat, tata u džepu 2000... Šta da radim? Nemac opet sleže ramenima i kaže „weiterfahren“, vozi dalje... Šta će tata, polako za Beograd... Do 80-90 kmh nije ništa lupalo iz agregata ali potrošnja ulja ogromna... Na svakih 100km litar... Čak i tako stigao je kući za manje od 8 sati, negde oko 11 uveče... Parkirao, raspakovao se, istuširao, presvukao, opet je mučenu upalio i pravac do hipodroma kod Miće šampiona, u pola noći... Sutradan motor potpuno blokiran, Mića je jedva sa polugom od 3 metra okrenuo radilicu... Pukao je jedan klip negde blizu čela i zalepio se u gornjoj mrtvoj tački, do Beograda su ga ostatak i klipnjača polako usitnjavali, kad se ohladio više nije bilo mrdanja... Sve oprano, ugrađen polovan klip i teraj dalje, neverovatan agregat... Kažu da je uzrok pucanja klipa bila fabrička greška...
Okolina Sremske Mitrovice, budući auto put Beograd – Zagreb, povratak sa mora, 1978...
Na kilometar satu oko 400.000km...
Imao sam 4 godine i na sreću vrlo čvrsto spavao... Naglo buđenje, tata me iznosi iz kola, gledam folciku, ne verujem, nema pola gepeka, nema pola zadnjeg dela... Bila kolona, mi poslednji, ispred Ford Granada, Turčin, stigao nas zamišljeni Zrenjaninac u Kecu sa celom porodicom unutra, od Stojadina ništa nije ostalo, na sreću svi dobro... Turčin ode sa bušnim rezervoarom i gepekom koji ne može da se zatvori... Ja se razmišljam kako li ćemo sad kući... Ne sećam se, ali znam da smo uhvatili neki autobus... Od osiguranja je bilo toliko para da je preteklo za generalnu, nije moralo al’ kad je bal...
1986-te skinuta i reparirana već podosta trula karoserija, lepo se opet vozala Buba do raspada SFRJ... Onda je 3 godine presedela na ulici na istom mestu dok nisam skupio pare za polaganje vožnje... Uz vrlo malo priprema je prošla tehnički i 10.01.1995. počela već kao stara gospođa da mene i ženu veselo prevozi po drastično manjoj zemlji... Na putu je trošila oko 5 litara... Kad mi se žurilo oko 6-7... Na malo preko milion kilometara jeseni ’98-me je agregat rešio da mu je bilo dosta, na sreću još je moglo da se nađe dobrih, pa je posle celodnevnog zezanja ponovo oživela... Kom je još to autu motor na 4 šrafa? Kad je došla ’99-ta i bombardovanje, opet je parkirana, ovog puta sam je ja izdao tako što sam kupio Askonu 1.6... Sudbinu je završila 5 godina kasnije prilično tužno, kod limara u Boleču koji joj je lepo sredio limariju, ali tata se razboleo i nikad je nije sklopio ni preuzeo... Dan danas sanjam da je vozim, valjda što sam u njoj proveo bar 700.000 kilometara...

Par slika iz sedamdesetih...

Na prvoj levo moj brat od ujaka kod koga noćim kad idemo u Vojsku/Jagodinu, godište kao buba, na poslednoj moja majka, polubrat idiot što voli av i ja u korpi na haubi... Smiley

Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #1183 - 27 April, 2018, 22:24 Ocena: +1
Ignoriši

Par slika leta '98-me... Samo što nije umreo motor, nikad vrelije leto a bio zaglavljen ventilator, vozio sam je bez hlađenja 20.000km...

Glava Dole
Tesla junior
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha FZR 600; Keeway speed 125
Kvalitet: +1335 (20%)
Zahvalnice: 89

Odgovor #1184 - 27 April, 2018, 22:49 Ocena: +1
Ignoriši

Sa uzivanjem procitao, a s obzirom koliko i mene uspomena vezuje za bube... prijalo je, krenuo i ja opet da odmotavam film u glavi clapp palac gore
El Jefe
Vikend bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:
Унтер фире ојген
Kvalitet: +2239 (45%)
Zahvalnice: 66

Odgovor #1185 - 27 April, 2018, 23:35 Ocena: +1
Ignoriši

Како из овог детета расте ружан деда.

Друштво за заштиту од животиња
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #1186 - 28 April, 2018, 09:20 Ocena: 0
Ignoriši

Da bog te maz'o... Grin

durmitor2000
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda Africa Twin RD07
Kvalitet: +433 (83%)
Zahvalnice: 2

Odgovor #1187 - 28 April, 2018, 10:55 Ocena: 0
Ignoriši

Evo Lazicu kao tvoja beba na Cvetnom trgu.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
mkt
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
dignuti branici i rogljaste gume
Kvalitet: +10111 (53%)
Zahvalnice: 156

Odgovor #1188 - 28 April, 2018, 12:34 Ocena: 0
Ignoriši

@ lazic
a slika sa devojcicom tj. trbusnjacima   Grin Grin Grin Grin
Hattrick
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Suzuki GSX 1300 R
Kvalitet: +1468 (42%)
Zahvalnice: 39

Odgovor #1189 - 28 April, 2018, 18:32 Ocena: 0
Ignoriši

Varljivo Leto '98-me.  Smiley
mali_zmaj
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda Cbf 1000 GT
Kvalitet: +1406 (26%)
Zahvalnice: 61

Odgovor #1190 - 28 April, 2018, 21:24 Ocena: 0
Ignoriši

Zvala se Jagodinka Simonovic....

jin-jang
miško_kolo
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
biće opet, jednog dana
Nadrkani komšija

Kvalitet: +1555 (28%)
Zahvalnice: 50

Odgovor #1191 - 28 April, 2018, 23:51 Ocena: 0
Ignoriši

On je tad već bio oženjen istom.

K0le
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
CBR F4i RK
Što je moje kroz odžak će doći.

Kvalitet: +397 (30%)
Zahvalnice: 19

Odgovor #1192 - 29 April, 2018, 08:11 Ocena: 0
Ignoriši

@ lazic
a slika sa devojcicom tj. trbusnjacima   Grin Grin Grin Grin

Johnny Weissmuller, mlađi dani Cheesy

Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #1193 - 30 April, 2018, 01:59 Ocena: 0
Ignoriši

Javila mi se jedna bivša devojka i zamolila da nikako ne smem da ponovo izgledam 'vako... Shocked Cheesy

mali_zmaj
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda Cbf 1000 GT
Kvalitet: +1406 (26%)
Zahvalnice: 61

Odgovor #1194 - 30 April, 2018, 10:02 Ocena: 0
Ignoriši

Face end body!! Mister olimpija!!  Sad si dupli STNJ!!  Nisam ni ja bolji,kad bolje razmislim,cak stavise!!

jin-jang
stilgar
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Suzuki 1200S Bandit
Kvalitet: +887 (20%)
Zahvalnice: 68

Odgovor #1195 - 30 April, 2018, 10:14 Ocena: 0
Ignoriši

kad je ovo biloooo Smiley daj neku skorasnju da merimo stomake Smiley
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #1196 - 30 April, 2018, 10:47 Ocena: 0
Ignoriši

1994... Shocked Grin

eclipse4
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
honda cbr600rr 2005
Kvalitet: +3919 (34%)
Zahvalnice: 125

Odgovor #1197 - 01 Maj, 2018, 00:33 Ocena: 0
Ignoriši

lazicu ti si levo ili desno na slici?
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #1198 - 03 Maj, 2018, 07:34 Ocena: 0
Ignoriši

Vidiš valjda... Smiley

Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #1199 - 25 Septembar, 2018, 12:00 Ocena: 0
Ignoriši

Za koji dan stiže nova uspomena... Grin

http://www.motomanijaci.com/index.php?topic=24203.msg844187#msg844187

Stranice: 1 ... 57 58 59 [60] 61
Štampaj
Moto Manijaci  |  Opšte teme  |  Ostale teme  |  Tema: Memoari naopakog coveka...