Glavni meni

Djerdapska klisura-Non stop voznja :D

Započeo Jefta, 04 Jul, 2011, 00:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jefta


Mik

Da se, pre svega, zahvalim Jefti na korisnom linku.

E sad, posto sam se ja zajeb'o, nemojte raditi ovo: S obzirom da vozim neki malo brzi motor imao sam zelju da prodjem Cestobrodicu (ko je za to cuo - cuo je, ko nije - nek' se raspita za nekoliko godina, dok se zavrse radovi na putu), pa se spustio autoputem do Paracina i skrenuo prema Zajecaru. Ima sanse da to jednog dana (po mojoj proceni nekoliko godina) bude odlican put, sada to nije, a trenutno su radovi na putu na vise lokacija. Jednim poduzim delom su put preorali onim "cesljevima", pa je voznja sve samo ne uzivanje. Ukratko, pravo na Djerdapsku magistralu i istim putem nazad (i nikakva Cestobrodica).

A drugi detalj vezan je za radove na putu izmedju Pozarevca i V.Gradista, tranzit vodi kroz neka seoca kuda ni Ladom Nivom ne biste zeleli da prodjete, pa ako planirate ovu voznju onda neka bude posle 20.07. - tada se prema najavi zavrsavaju radovi na tom putu.

Trece: ako kampujete (ja to od vojske ne radim i ne pada mi na kraj pameti), video sam da toga usput ima, narocito od Kladova prema Negotinu (mada sam ja isao natraske)

I sad jos ako uspem da okacim neku slicicu ...


Mik

A posto ja slikam telefonom koji daje glomazne (i nekvalitetne) slike, onda to moram da kacim u vise postova.

Mik

Ako urednici imaju nesto protiv, neka se jave sa primedbom, dacu im slike na obradu (sa takvim softverima ne umem da radim)

Mik

Posto je ovo moto-forum, ocekivana je i slika motora. E a bas ne dam, na onoj deonici autoputem, pa od Paracina prema Zajecaru navuk'o sam "chickenstripes" od 3 santimetra (kako li to uopste nastaje, pa k'o boles'???), jedva ih posle svuko' na 1cm (jer nema gde vise), pa da me ne zajebavate da ne umem da vozim!

Ukratko zivopisna deonica (V.Gradiste - Kladovo - Negotin), za svaku preporuku. (Ima tu i nekih zakrpa po putu, ali kad se uspori ima sta da se gleda)


Mik

E to je pravo, bas mi se svidja, sad je kompletno.

(Mada, istina, imam i ja poneku od danas (a kako da ne slikam svoj motor kad je najlepsi na svetu) samo sto slike imaju vise od 500KB pa to ovde nije prihvatljivo.)

Nego cek' da vidim tamo u zbirci od 2009-te ... evo gle, ali tada sam isao preko Majdanpeka (tu relaciju sam iskritikovao), dakle na ovoj slici konjic nije na Djerdapskoj magistrali, ali je posao tamo, pa evo:

Mik

I sad tek vidim s' dva prsta cisto do ivice gume - eto bruke (podvalili ste mi!). Ali to nema kad se vozim Kraljevo - Raska, pa na sledecu voznju tamo!

Jefta

CCC chicken strips na ovakvom motoru... C C C, Pa ne vozis ti neki enduro :D :D :D jes' stvaro sramota :D

Hvala na informacijama u vezi stanja puta :) Ja najverovatnije idem posle 18 avg kada se budem vratio sa mora. Sada nema sanse, treba gomilu stvari uraditi :D

lord_oblivion

Ima¹ li neku fotku 'puta' Pozarevac - V.Gradiste, po¹to mi upravo tuda planiramo sledeæe nedelje ?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Mik

Ja nemam! Ta deonica je do skoro bila u radovima, pre nekoliko dana sam na TV cuo da je otvorena za saobracaj, a koliko je se secam od ranije (2009-ta) svodi se na "pravac" - ni za voznju, ni za slikanje.

A vec je objavljen link za stanje na putevima pa proveri:

http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_google&view=standard&id=4&Itemid=181

(Inace Djerdapska magistrala nema krivina za skidanje "chicken strips", to je samoubitacno. Ipak jako lepa za voznju.)


misa-pei

Citat: lord_oblivion poslato 28 Jul, 2011, 02:51
Ima¹ li neku fotku 'puta' Pozarevac - V.Gradiste, po¹to mi upravo tuda planiramo sledeæe nedelje ?

Pro¹ao sam kolima u subotu, sve èisto, samo pièi.
Država je najveći neprijatelj naroda

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

aca035

Donji Milanovac do Negotina ti je super put i prosle nedelje nisu bili radovi.Oko Majdanpeka kada ides bilo kojim putem obrati paznju putevi su losi ima odrona itd ali ti je priroda super.Idem tuda cesto ako te interesuju neki alternativni pravci sta bi mogao da pogledas itd pitaj ima dosta toga u jednom danu tesko da mozes sve da stignes jer glupo je samo proci negde a ne stati:-)..Ja planiram polovinom avgusta da idem opet za Majdanpek sa nekim planinarenjem i zezanjem po prirodi pa se najavi ako sam tamo mozes da dodjes ujedno ako je jos neko zainteresovan neka se javi...