Glavni meni

26.06.2011. Otvoreni ¹ampionat Srbije u motokrosu

Započeo Purec, 21 Jun, 2011, 18:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Purec

Otvoreni ¹ampionat Srbije u motokrosu.
"Nagrada Èaèka 2011"

Klase: MX 65, MX 85, MX 1, MX 2, MX B, MX 3, MX ATV

Organizator: AMK Èaèak

Staza: "Jeljen"

Datum: 26.06.2011.

Vreme: - Trening: 09:00
       - Trke: 12:00

srbac

Danas sam bio na stazi Jeljen u Cacku , sutra su trke. Bio je trening tako da nije bilo guzve, lepo, lepo...   [yahoo]
Prilazem jedan Klip KTM sx 150 i Husqvarna tc 250... KTM je glanc nov, radi kao fen za kosu, ama bas ni jedan sum se ne cuje...samo pesma...
MVI_0008.AVI

srbac


srbac


srbac

 Cacak danas, MX 1 i MX 2 su vozili zajedno, u MX 2 pobedio  Gabor Sagmaster i stao na sred staze skinuo kacigu i poceo da vice, ne mozete me dobiti jos uvek mada imam 52 godine. Nemam reci !!!

TT600

Citat: srbac poslato 26 Jun, 2011, 18:29
Cacak danas, MX 1 i MX 2 su vozili zajedno, u MX 2 pobedio  Gabor Sagmaster i stao na sred staze skinuo kacigu i poceo da vice, ne mozete me dobiti jos uvek mada imam 52 godine. Nemam reci !!!


A zasto su se MX1 i MX2 klase vozile zajedno ?

farbach


perlx

Jel hoce neko da mi lepo odgovori na par pitanja koja su vecini verovatno smesna, molim vas ?
Koje klase off road takmicenja postoje kod nas, kakva je razlika medju njima i kako moze covek da se prijavi za ucestvovanje, tj sta je sve potrebno ?

TT600

Citat: farbach poslato 26 Jun, 2011, 22:31
nema ih dovoljno

[thumb_up]

Ma znam, nego me to potseti na zadnju trku u ZR ( pre 2, 3 god -mislim da je bila zadnja )  kad su neki terali svoje mehanicare da voze rez. motore da bi se trka uopste odrzala


farbach

postoje klase do 65, 85 ccm, tu se voze cvaje i 250/450 gde su sada firtace. Tehnicki u klasi 250 moze da se vozi cvaja 125 i u 450 cvaja 250 ali ih vise nema.
Treba ti motor, oprema,  dozvola, lekarski pregled i licenca koju ces dobiti kada se uclanis u neki klub.

Simon69

Nema druge nego da se potrudimo i omasovimo to takmicenje.
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

perlx

Jel postoji neka starosna granica za kategorije ?
Sta je od opreme potrebno ?
Dozvola - A kategorija ili poseban neka ?

farbach

ima za ove donje kategorije. Ako si maloletan treba dozvola roditelja. Naravno A kategorija treba.

Bori¹a

Cekaj, a kako maloletan a da ima A kategoriju? Ja sam video klince male, nemaju preko 10 godina i teraju kroseve.

Gašpar

Farbach, ne bih se slozio da treba kategorija.
Sto se tice potvrde roditelja, to se vadi za 15 minuta.
Tehnicki pregled tela je malo zeznutiji. Ide se na ekg i tako, svasta nesto, i moras da budes skroz ispravan da bi prosao  ;)

farbach

to je za klasu 50 i 65. Klasa 50 se vise ne vozi koliko mi se cini.  Od 14 vec traze potvrdu.
Moguce da dozvolu ne traze, ali u pravilima pise da treba.

perlx

Pa kakav je ispit, sta se ocekuje i sta je od opreme potrebno, tj sta bi preporucili ?

Inace hvala na odgovorima :)

Gašpar

Kakav sad ispit?  [neampojma]

Pa dres, svi moguci stitnici, kaciga, cizme, rukavice i motor

Gašpar

Pregledao sam sad na brzinu pravilnik i ne spominje se dozvola kao obavezna [neampojma]

http://www.mss-motosavezsrbije.com/pravilnici

perlx

Citat: Gaspar poslato 26 Jun, 2011, 23:36
Farbach, ne bih se slozio da treba kategorija.
Sto se tice potvrde roditelja, to se vadi za 15 minuta.
Tehnicki pregled tela je malo zeznutiji. Ide se na ekg i tako, svasta nesto, i moras da budes skroz ispravan da bi prosao  ;)

Iliti fizicki ispit, tj ispit fizicke spreme :)

Dres kontam, stitinici - neck brace, gladijator, kolena, kukovi ?